Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα δεν υπηρχε καθυστερηση το ειπα και πιο πανω, σε 2 μερες το ειχα στην πορτα απλα αν δεν πληρωσεις το δεκαρικο δεν σου λενε παραπανω πληροφοριες για την αποστολη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι σε open beta 4 χωρίς root χωρίς ξεκλειδωμενο bootloader!

Για να γυρίσω σε stock Oreo ποια είναι η διαδικασία;;

Απλά κατεβάζω rom σβήνω data and cache και εγκαθιστω από πάνω;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι σε open beta 4 χωρίς root χωρίς ξεκλειδωμενο bootloader!

Για να γυρίσω σε stock Oreo ποια είναι η διαδικασία;;

Απλά κατεβάζω rom σβήνω data and cache και εγκαθιστω από πάνω;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Νομίζω θέλει και fotmat. Θα σου σβηστούν όλα. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι σε open beta 4 χωρίς root χωρίς ξεκλειδωμενο bootloader!

Για να γυρίσω σε stock Oreo ποια είναι η διαδικασία;;

Απλά κατεβάζω rom σβήνω data and cache και εγκαθιστω από πάνω;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Κατεβαζεις την ROM και τη φλασαρεις απο πανω. Επειτα διαλεγεις να κανεις wipe system ή όχι. Αν δεν κανεις θα κρατησεις τις εφαρμεογες και τις ρυθμισεις οπως τις εχεις τωρα. Ενας φιλος πριν ειπε οτι συνεχει ετσι το κανει και δεν εχει θεμα. Αν κανεις wipe system τοτε χανεις εφαρμογες και ξαναστηνεις απο την αρχη. Προσεχε γιατι υπαρχει μια επιλογη να σβησεις και φωτογραφειες, αρχεια κλπ.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε backup πριν ξεκινήσεις. Εγώ νομίζω ότι θα αναγκαστεί να κάνεις format data γιατί δεν θα ανοίγει μετα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα !! :D:D Βέβαια λεει ότι θα ερθει στις 27/5 (ήθελαν το 10ευρω για 22/5)

 

2 μήνες παράδοση :wacko::wacko::wacko:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχ συγγνωμη!!!! 27/3 ηθελα να γραψω, 8 μέρες

το πιθανοτερο ειναι να το εχεις μεχρι την παρασκευη ! δεν αργει παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις την ROM και τη φλασαρεις απο πανω. Επειτα διαλεγεις να κανεις wipe system ή όχι. Αν δεν κανεις θα κρατησεις τις εφαρμεογες και τις ρυθμισεις οπως τις εχεις τωρα. Ενας φιλος πριν ειπε οτι συνεχει ετσι το κανει και δεν εχει θεμα. Αν κανεις wipe system τοτε χανεις εφαρμογες και ξαναστηνεις απο την αρχη. Προσεχε γιατι υπαρχει μια επιλογη να σβησεις και φωτογραφειες, αρχεια κλπ.

 

Αν αναφέρεσαι σε μένα έτσι κάνω update σε νεότερη beta, αυτό που θέλει ο φίλος είναι ουσιαστικά downgrade οπότε κατά 99.9% θα χρειαστεί να κάνει wipe τα data, το system θα γίνει όταν περάσει τη νέα ρομ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι ειναι αυτός ο μαύρος κύκλος με την παύλα σαν απαγορευτικό? 9b0daa00b3580461c98d5ff58edf813e.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Oneplus 5t - Get 20€ off on accessories https://oneplus.net/gr/invite#5P9ZANSXM3IINRY :D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι ειναι αυτός ο μαύρος κύκλος με την παύλα σαν απαγορευτικό? 9b0daa00b3580461c98d5ff58edf813e.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειναι το μην ενοχλείτε....δεν δεχεσαι κλησεις μηνυματα εκτος και αν αππ τα αριστερα της συσκευης σου το ανεβο κατεβασεις στον ηχο ή στο αθορυβο!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Οι beta δεν σταματάνε,δεν έχουν καμία σχέση με τις αναβαθμίσεις τις stable, απλά δοκιμάζονται κάποια future που τις περισσότερες φορές έρχονται στην stable μετά,η stable παίρνει update περίπου κάθε μήνα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι beta δεν σταματάνε,δεν έχουν καμία σχέση με τις αναβαθμίσεις τις stable, απλά δοκιμάζονται κάποια future που τις περισσότερες φορές έρχονται στην stable μετά,η stable παίρνει update περίπου κάθε μήνα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομιζω ειναι καιρος ν δωσουν ενα update....

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του 5Τ εδώ και 4 μήνες μετά από 3,5 χρόνια συμβίωσης με το γίγαντα LG G2.

Κάποιες ειδοποιήσεις (πχ viber) ξαφνικά σταματούν να χτυπούν, και χρειάζεται επανεκκίνιση για να στρώσουν.

Το smartwatch μου (garmin) χάνει κάθε τόσο τη σύνδεση, και χρειάζεται κλείσιμο - άνοιγμα το bluetooth για να στρώσει.

Το widget της vodafone κάθε τόσο κρασάρει και χρειάζεται επανεγκατάσταση

Το bluetooth ακουστικό άλλοτε συνδέεται αυτόματα όταν το ανοίγεις, άλλοτε πρέπει να πατήσεις το κουμπί.

Και διάφορα άλλα παρόμοια.

 

Γενικά δεν μου δίνει την αίσθηση αξιόπιστου τηλεφώνου και σταθερού λογισμικού που είχα με το G2.

Ok είναι γρήγορο, αλλά με έχει απογοητεύσει κάπως σαν γενικότερη εμπειρία χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
η αποψη μου ειναι οτι οι εφαρμογες τριτων πρεπει να προσαρμοστουν στο εκαστοτε λειτουργικο και οχι το λειτουργικο στις εφαρμογες,την καλημερα μου παιδες
Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω με garmin είμαι δεν μου χάνει τη σύνδεση, μήπως το έχεις στη βελτιστοποιηση την εφαρμογή.

Αυτό που δεν βρίσκω εγώ είναι το φως απο τα led να γίνει κίτρινο; δεν υπάρχει τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το ίδιο πρόβλημα με το Viber και από εδώ .

Τι restart, τι wipe cache , τι force stop , τίποτα λέμε, δεν Κουδουνά για κανένα ...στη λόγο........

Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω με garmin είμαι δεν μου χάνει τη σύνδεση, μήπως το έχεις στη βελτιστοποιηση την εφαρμογή.

Αυτό που δεν βρίσκω εγώ είναι το φως απο τα led να γίνει κίτρινο; δεν υπάρχει τελικά;

 

Light manager και έχω διαφορετικό led χρωμα για 6-7 βασικές εφαρμογές.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koo.lightmanager&hl=el

 

Αλλιώς stock μόνο μέχρι 3 χρώματα σε αφήνει αν δεν απατώμαι.

 

Όσο για Bluetooth είτε με smartwatch είτε με 3 διαφορετικά Bluetooth ακουστικά όλα κυλούν νεράκι.

 

Όσο για το Viber είναι γνωστό ότι συχνά-πυκνά baggy είναι ανεξάρτητα συσκευής.

 

Ακόμα και στο iOS που πιο σταθερό είναι και εκεί συναντώ αραιά και που bug.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με garmin fenix 5 δεν εχω κανενα προβλημα συνδεσιμοτητας!

Ουτε σφαλματα πουθενα, ουτε κρασαρισματα...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...