Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Θεωρείτε οτι αξίζει η αγορά του κινητού αυτή τη χρονική περίοδο. Βασικά έχω τη δυνατότητα να το πάρω στην ίδια τιμή που θα έπαιρνα το oneplus 6 και αμφιταλαντεύομαι στο ποιο να πάρω.

 

Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δεις τις δικές σου προτεραιότητες σύμφωνα και με το τι προσφέρει ο ανταγωνισμός. Έχει πολύ καλές συσκευές εκεί έξω. Κάθε μία έχει τα υπέρ και τα κατά της. Η συσκευή στην τιμή που λες σίγουρα αξίζει, αλλά πρώτα πρέπει να δεις αν σε καλύπτει.

Για μένα π.χ. που έχω προτεραιότητα την κάμερα, μέγεθος οθόνης, τελευταίο software αξίζει και με το παραπάνω...

 

Καλημέρα

Καλησπέρα παιδιά. Θεωρείτε οτι αξίζει η αγορά του κινητού αυτή τη χρονική περίοδο. Βασικά έχω τη δυνατότητα να το πάρω στην ίδια τιμή που θα έπαιρνα το oneplus 6 και αμφιταλαντεύομαι στο ποιο να πάρω.

 

Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akonakis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θεωρείτε οτι αξίζει η αγορά του κινητού αυτή τη χρονική περίοδο. Βασικά έχω τη δυνατότητα να το πάρω στην ίδια τιμή που θα έπαιρνα το oneplus 6 και αμφιταλαντεύομαι στο ποιο να πάρω.

 

Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη

 

Αν εξαιρέσουμε ότι έχει να κάνει με εξωτερική εμφάνιση, στα "ουσιώδη" η μόνη πρακτική διαφορά είναι η κάμερα (πέρα από το διαφορετικό hardware, δε νομίζω ότι στη χρήση βλέπεις διαφορά).

Προσωπικά αν δεν είχα βρει σε τρομερή τιμή το 2XL (μου στοίχισε 470ε), θα είχα κινηθεί για το oneplus.

 

Ίσως σε βοηθήσουν αυτά στην απόφασή σου:

 

 

 

τον θεωρώ από τους πιο 'to the point' reviewers...

 

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει η φωτογραφία πας κατευθείαν pixel.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, να κάνω μια ερώτηση:

Αν κάποιος ειναι ρουτ με custom recovery ποιος ειναι ο ποιο εύκολος τροπος να κανει update σε επόμενη εκδοση λογισμικού και να ειναι παλι ρουτ? Όχι μονο το ota αλλά όλο το zip της Ρομ. Στα oneplus απλα φλασαρεις την Ρομ και το magisk και είσαι έτοιμος, στα pixel υπάρχει κάτι αντίστοιχο ή πρεπει να μπλεξεις με adb εντολές και τα λοιπά?

Ευχαριστώ

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, να κάνω μια ερώτηση:

Αν κάποιος ειναι ρουτ με custom recovery ποιος ειναι ο ποιο εύκολος τροπος να κανει update σε επόμενη εκδοση λογισμικού και να ειναι παλι ρουτ? Όχι μονο το ota αλλά όλο το zip της Ρομ. Στα oneplus απλα φλασαρεις την Ρομ και το magisk και είσαι έτοιμος, στα pixel υπάρχει κάτι αντίστοιχο ή πρεπει να μπλεξεις με adb εντολές και τα λοιπά?

Ευχαριστώ

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Αν η ρομ είναι rooted και συμπεριλαμβάνει το magisk τότε το ρουτ μπορεί να παραμείνει όταν κάνεις update. Αλλιώς το ρουτ χάνεται. Αλλά το ξανακάνεις ρουτ εγκαθιστώντας πάλι το Magisk.zip.

 

Επίσης, επειδή το recovery δεν είναι πλέον σε ξεχωριστό partition, χάνεται και αυτό. Αν το θες μόνιμα, εγκαθιστάς το TWRP.zip μετά την custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αν είσαι με στοκ Ρομ rooted και custom recovery, bootαρεις σε recovery, φλασαρεις το zip της νεας official rom και αμέσως μετά magisk και είσαι οκ?

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αν είσαι με στοκ Ρομ rooted και custom recovery, bootαρεις σε recovery, φλασαρεις το zip της νεας official rom και αμέσως μετά magisk και είσαι οκ?

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Αντί να βάλεις το ota zip, η συνιστώμενη μέθοδος μάλλον είναι να κατεβάσεις στο pc σου το πλήρες firmware image και να το περάσεις μέσω fastboot τρέχοντας το flash-all.bat που έχει μέσα, αφαιρώντας το switch '-w' που έχει μέσα το .bat, για να μην σβήσει data.

 

Μετά κάνεις boot το twrp.img και περνάς ότι θες (twrp.zip, custom kernel, magisk)

Link to comment
Share on other sites

Κάπου το διάβασα αλλά δεν ήξερα αν γίνεται η όλη διαδικασία χωρίς pc
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,απο την πρωτη στιγμη που κυκλοφορησαν τα pixel ηθελα ενα απο τα μικρα.

η φωτογραφικες ικανοτητες μα και η απλοτητα της συσκευης ηταν κατι που μου καρφωθηκε στο μυαλο.

δυστυχως δε μπορω διαθεσω για συσκευη πολυ πανω απο 400 οποτε ρωταω εσας που λιγο πολυ ξερετε γιατι σχεδον ολοι τα πηρατε απο εξω κατι τετοιο αξιζει;

https://www.ebay.com/itm/Google-Pixel-2-16GB-128GB-Blue-Black-White-UNLOCKED-SIMFREE-Smartphone/202226792137?hash=item2f15a7f6c9%3Am%3Am6ItDY4X-FYVAfieNkrUmWQ&var=502191475159

τελωνειο απο αγγλια δεν εχω σωστα;

μεσο paypal θα γινει η αγορα (εαν ξεφοβιθω).

επιστροφη λεει παρεχει,σερβις λεει εναν χρονο,ξεκλειδωτο,θετικες κριτικες εχει.

τι λετε;

απο εδω καλυτερα;

https://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B076KSTG53/ref=dp_olp_used?ie=UTF8&condition=used

λετε να εχουν καμια λιωμενη μπαταρια και να φευγει νερο;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο γιατί βγαίνει το 3 με αποτέλεσμα αρκετοί θα δώσουν το 2 για να κάνουν την μετάβαση στο 3.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης θα πέσει η τιμή του 2 λογικά και θα μπορείς να το πάρεις καινούργιο σε αρκετά καλή τιμή.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω σε αυτό φίλε μου.

Τώρα μπορείς να αγοράσεις το pixel 1 σε πολύ καλή τιμή.

Με την λογική που έχουν θα κρατηθεί σε υψηλές τιμές και το 2 και σε κανά χρόνο από τώρα θα μπορείς να πάρεις το 2 σε πολύ καλή τιμή καινούργιο βέβαια.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδία θα περιμένω όπως λέτε και βλέπουμε.

Τέτοια αγορά από έξω και ανακατασκευή θα έκανα πρώτη φορά και αφού έχω πολλές ανασφάλειες ας το αφήσω γιατί θα το γρουσουζεψω μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει πάρει κανένας bumper case*?

Λέω να την δοκιμάσω.

 

Θέμα γούστου είναι, δεν έχεις τίποτα να χάσεις αν και εγώ προσωπικά προτιμώ τις θήκες που παρέχουν και στη πλάτη προστασία. Αλλά όπως είπα, περί ορέξεως...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντί να αγοράσουμε τα google earpads έχει κανείς εμπειρία με κάτι παρόμοιο και να δουλεύει ο translator ?
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανένας bumper case*?

Λέω να την δοκιμάσω.

 

 

 

θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά και στο αντίστοιχο bumber της dbrand , αλλά τώρα βλέπω ότι μάλλον έχει "παγώσει" η παραγωγή-διαθεσιμότητα...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να βγάλει τη νέα γενιά απ' ότι διάβασα γι'αυτό...

θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά και στο αντίστοιχο bumber της dbrand , αλλά τώρα βλέπω ότι μάλλον έχει "παγώσει" η παραγωγή-διαθεσιμότητα...:worry:

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανένας bumper case*?

Λέω να την δοκιμάσω.

 

ca4ca95374e78f55d83085bf0c21e1de.jpg

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

 

Έχω το bumper της Rhinoshield τόσο σε Pixel 2, όσο και σε XL 2 και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ζητάω άμεση αγορά google fabric case cement pixel 2 xl..αν καποιος ας ερθει σε επικοινωνια μαζι μου!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...