Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Google fabric case η καλυτερη αλλα και ακριβη..

 

Spigen Rugged Armor απο ελλαδα με 9.90 η τελεια θηκη...!!!

 

https://www.spigen.com/products/google-pixel-2-xl-case-rugged-armor

 

https://www.skroutz.gr/s/13817057/Spigen-Rugged-Armor-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Google-Pixel-2-XL.html?keyphrase=pixel+2+xl+spigen

Link to comment
Share on other sites

Google Go & Google assistant γιατί λέει δεν είναι διαθέσιμα ? Τα περνάμε χεράτα ?

Αφού Assistant έχουμε...

Link to comment
Share on other sites

Google Go & Google assistant γιατί λέει δεν είναι διαθέσιμα ? Τα περνάμε χεράτα ?

Αφού Assistant έχουμε...

 

Γλώσσα έχεις Αγγλικά?

Link to comment
Share on other sites

Γλώσσα έχεις Αγγλικά?

Ναι αγγλικά και είναι από Αμερική το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω βρει κατασκευής Μάιος του 2018

Το μαύρο XL στα 530 αξίζει ? Να το πάρω ?

Σκεφτόμουν μήπως το μικρό έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω βρει κατασκευής Μάιος του 2018

Το μαύρο XL στα 530 αξίζει ? Να το πάρω ?

Σκεφτόμουν μήπως το μικρό έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής....

Δύο που εχω δει κατασκευής πρόσφατης ήταν πολύ καλά και από οθόνη και από ηχεία ακουστικό.

Εγώ θα το έπαιρνα. Αφού σκέφτηκα να δώσω το s9 plus αλλα τελευταία στιγμή άλλαξα γνώμη.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω βρει κατασκευής Μάιος του 2018

Το μαύρο XL στα 530 αξίζει ? Να το πάρω ?

Σκεφτόμουν μήπως το μικρό έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής....

 

Μιλάς για καινούριο ?

64άρι ή 128άρι?

Από μαγαζί με εγγύηση ?

Το μικρό γιατί να έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής?

Αλλά και να είχε, αν εσύ χρειάζεσαι ένα φορτηγό και σου δείξουν ένα smart με καλή ποιότητα κατασκευής, τι να το κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Και'γω στο ίδιο δείλημμα είμαι..

Να δώσω s9+ να δω λίγο πιξελακι xl.

Είχε κανείς και τα 2 να κάνει μια σύγκριση;

Το δοκίμασα για μία μέρα περίπου ώστε ν αποφασίσω αν το παρω ή όχι.

Τελικά προτίμησα να κρατήσω το Samsung λόγω του ότι είναι πιο καινούριο κινητό και σε γενικές γραμμές με καλύπτει.

Το Pixel δεν το φόρτωσα εφαρμογές επομένως η απόδοση του ίσως δεν είναι ίδια αν έχει πάνω το set up του μέσου χρήστη.

Πιο smooth από Samsung. Τα animations απόλυτα ομαλά χωρίς το παραμικρό σπάσιμο, κάτι που φυσικά δεν ισχύει για το s9 plus που κάνει τα σπασίματα του.

Μηδενικό lag , άμεσο άνοιγμα εφαρμογών, αρκετά γρήγορο αν και είναι με περσινο επεξεργαστή αλλά γρήγορο βρίσκω και το s9 plus.

Καλή οθόνη, τη περίμενα χειρότερη με αυτά που άκουγα. Ένα κλικ κάτω από Samsung σε ποιότητα και φωτεινότητα. Άνετα μπορούσα να τη συνηθίσω.

Κάμερα τα ξέρουμε όλοι, Pixel κορυφή Samsung πολύ κοντά.

Μπαταρία καλύτερη του Pixel.

Σε αυτό που ξεκάθαρα υπερτερεί το Samsung, και με έπεισε τελικά μη το δώσω, είναι η ποιότητα των στερεοφωνικών ηχείων και η ποιότητα κλήσης που είναι βασικά στοιχεία για μένα.

Αυτά

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Και'γω στο ίδιο δείλημμα είμαι..

Να δώσω s9+ να δω λίγο πιξελακι xl.

Είχε κανείς και τα 2 να κάνει μια σύγκριση;

 

Φίλε μου καλέ θα σου πρότεινα να πάρεις κάποιο μετά τον Γενάρη κατασκευής , γτ ειναι λίγο μπλεγμένα τα πράγματα με την συσκευή....

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά αξίζει καλύτερα να το τσιμπήσω από amazon η Σκρουτζ ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλέ θα σου πρότεινα να πάρεις κάποιο μετά τον Γενάρη κατασκευής , γτ ειναι λίγο μπλεγμένα τα πράγματα με την συσκευή....

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά αξίζει καλύτερα να το τσιμπήσω από amazon η Σκρουτζ ?

Ωωω καλός τον :)

Είχες πάρει το pixel 1 xl μου εσύ..χεχε!

Σ' ευχαριστώ, είναι το επόμενο που θα δοκιμάσω σίγουρα..

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και έχω ενδοιασμούς , σκέφτομαι καλύτερα το μικρό λόγο καλύτερης ποιότητας εξαρτηματων....

Αλλά επειδή ένας @@@ μου είχε πει ναι και πήγα και πήρα θήκη και τζάμια από ανθρακονήματα τώρα έχω μείνει μετά παρελκόμενα για το XL και δεν έχω το κινητό !

Από Μοσχάτο και αυτός ! Χαχα

Link to comment
Share on other sites

τα ειχα κ τα δυο.τωρα ειμαι με p20 pro.το s9+ ειναι το ποιο ολοκληρωμενο κινητο.σε οθονη δεν υπαρχει αντιπαλος.στην καμερα σε καποια σημεια υστερει το pixel 2xl αλλα οχι παντα.επισης ειχα αλλαξει τρια pixel 2xl για να πετυχω με την σωστη οθονη!ολα ειχαν blue tint
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς το μεγαλύτερο πρόβλημα του Pixel 2 XL είναι λιγότερο το πόσο κοστίζει αλλά κυρίως το αμφιβόλλου ποιότητας - αξιοπιστίας hardware του σε συνδυασμό με την παντελής έλλειψη εγγύησης στη χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη την κυκλοφορια του 3 μπορει να εχω την δυνατιτητα να μου το φερει ενας γνωστος απο Αμερικη. Οσον αφορα τις μπαντες εχω δει οτι το αμερικανικο υποστηριζει ολες τις Ελληνικες κανονικα, τουλαχιστον στο 2. Αυτο που σκεφτομαι αρκετα ειναι το θεμα της εγγυησης...

 

Πιστευετε οτι ειναι καλη κινηση δεδομενου οτι θα βγει αρκετα φθηνοτερα?

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη την κυκλοφορια του 3 μπορει να εχω την δυνατιτητα να μου το φερει ενας γνωστος απο Αμερικη. Οσον αφορα τις μπαντες εχω δει οτι το αμερικανικο υποστηριζει ολες τις Ελληνικες κανονικα, τουλαχιστον στο 2. Αυτο που σκεφτομαι αρκετα ειναι το θεμα της εγγυησης...

 

Πιστευετε οτι ειναι καλη κινηση δεδομενου οτι θα βγει αρκετα φθηνοτερα?

 

Ναι, έχω το Pixel 2 από Google Store Αμερικής και παίζει κανονικά και χωρίς θέμα παντού.

 

Τώρα στο αν είναι καλή κίνηση τι να σου πω. Εγώ το πήρα πέρσι και είχε δώρο Google Home Mini και 100$ δωροεπιταγή (με την οποία αγόρασα τα Pixel Buds). Η διαφορά στην τιμή τότε ήταν πολύ μεγάλη από Ευρώπη μαζί με το δώρο φυσικά.

Πάντα εμπεριέχεται ο κίνδυνος να πάει κάτι στραβά φυσικά, συνεπώς το ζυγίζεις και βλέπεις. Αν είναι να το κάνεις έτσι, θα πρότεινα να περιμένεις λίγο για να δεις αν υπάρχουν προβλήματα στην αρχή κτλ. Ένας από τους λόγους που κατέληξα στο 2 και όχι στο XL (το οποίο τελικά το πήρα αργότερα από Ευρώπη) ήταν τα θέματα με την οθόνη στο XL που αναφέρθηκαν αρχικά.

 

Πάντως, νομίζω ότι το συγκεκριμένο θέμα, μεγαλοποιήθηκε. ΟΚ υπάρχει μια πιο κρύα θερμοκρασία του λευκού που συνηθίζεται πιστεύω. Δεν είναι η καλύτερη οθόνη εκεί έξω, αλλά δεν νομίζω ότι είναι κάποιο σοβαρό ζήτημα (εκτός από κάποιες τραβηγμένες περιπτώσεις)

Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει "αμφιβόλου ποιότητας-αξιοπιστίας" hardware. Μια χαρά ποιοτική συσκευή είναι και το XL, δεν βλέπω διαφορές ιδιαίτερες με το 2 (να υπενθυμίσω ότι έχουν διαφορετικούς κατασκευαστές).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει "αμφιβόλου ποιότητας-αξιοπιστίας" hardware. Μια χαρά ποιοτική συσκευή είναι και το XL, δεν βλέπω διαφορές ιδιαίτερες με το 2 (να υπενθυμίσω ότι έχουν διαφορετικούς κατασκευαστές).

 

Όταν αναφέρονται από πολύ κόσμο προβλήματα για την οθόνη (burn-in, χρώματα κτλ), για το ακουστικό (το γνωστό στα forum clicking sound) και διάφορα άλλα λιγότερο γνωστά, αυτό δείχνει σίγουρα για προβλήματα στο hardware που αντιμετώπισαν κυρίως οι πρώτες παρτίδες και μετά μειώθηκαν τα περιστατικά αισθητά αλλά εξακολουθούν να υπάρχουν.

 

Αυτά είναι δεδομένα, όχι προσωπική μου άποψη, τώρα αν αρέσει αυτό σε κάποιους ή όχι είναι άλλο πράγμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που θελήσεις να πάρεις την συσκευή τώρα καλό είναι η κατασκευή του να είναι μετά από Φεβρουάριο.

Τα θέματα που υπήρχαν στις συσκευές που ανέφερε ο φίλος όντως υπήρχαν στις πρώτες παρτίδες.

Παραμένει όμως μια εξαιρετική συσκευή, με εμπειρία χρήσης μοναδική.

Το έχω 6 μήνες, περιττό να σου πω δεν έχει λαγκαρει ποτέ, η φωτογραφική του είναι εξαιρετική, δεν νομίζω να έχει ανταγωνισμό στο point and shoot.

Βέβαια ανάλογος και τι χρήματα θα το πάρεις.

Εάν θέλεις να δώσεις 700€ περίμενε το 3

Στο 500€ είσαι πολύ καλά.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν αναφέρονται από πολύ κόσμο προβλήματα για την οθόνη (burn-in, χρώματα κτλ), για το ακουστικό (το γνωστό στα forum clicking sound) και διάφορα άλλα λιγότερο γνωστά, αυτό δείχνει σίγουρα για προβλήματα στο hardware που αντιμετώπισαν κυρίως οι πρώτες παρτίδες και μετά μειώθηκαν τα περιστατικά αισθητά αλλά εξακολουθούν να υπάρχουν.

 

Αυτά είναι δεδομένα, όχι προσωπική μου άποψη, τώρα αν αρέσει αυτό σε κάποιους ή όχι είναι άλλο πράγμα.

 

Για όλα τα κινητά αναφέρονται προβλήματα, μια βόλτα σε οποιοδήποτε φόρουμ αρκεί. Το θέμα είναι αν αυτά είναι μεμονωμένα προβλήματα που έτυχαν σε κάποια συσκευή ή διαδεδομένα. Πλην του μπλε tint της οθόνης που είναι υπαρκτό (αλλά διογκωμένο όσον αφορά στη σημασία του) τα υπόλοιπα που αναφέρεις δεν είναι διαδεδομένα και σίγουρα δεν διαφέρουν σε τίποτα από άλλες συσκευές.

 

Δεν έχει να κάνει με το αν αρέσει ή όχι, έχει να κάνει με τη συχνότητα με την οποία εμφανίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Στα 600 θα το πάρω τελικά , και όταν περάσει και ο καιρός θα πάρουμε και το 3 γτ όλο και κάτι θα βγάλουν .

Από εκεί που θα το πάρω λένε πως παρέλαβαν παρτίδα Τον Ιούλιο αυτού του έτους , ελπίζω να μην μου βγει κατασκευης Νοεμβρίου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...