Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω αν εσάς δουλεύει κανονικά το mircast. Πριν είχα το s7 edge και όταν έβλεπα youtube και ήμουν στο ίδιο δίκτυο με την τηλεόραση μου πατώντας το κουμπάκι που ηταν σαν tv στο κινητό μπορούσα να δω το βίντεο στην Tv . Όπως και αν πατήσω από τα sortcut κουμπιά το " μετάδοση , mircat" δεν βρίσκει πότε την lg tv μου . Έχω android P beta αλλά το έκανε και με την 8.1 έκδοση που είχα πριν
Ούτε σε μένα παίζει

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω αν εσάς δουλεύει κανονικά το mircast. Πριν είχα το s7 edge και όταν έβλεπα youtube και ήμουν στο ίδιο δίκτυο με την τηλεόραση μου πατώντας το κουμπάκι που ηταν σαν tv στο κινητό μπορούσα να δω το βίντεο στην Tv . Όπως και αν πατήσω από τα sortcut κουμπιά το " μετάδοση , mircat" δεν βρίσκει πότε την lg tv μου . Έχω android P beta αλλά το έκανε και με την 8.1 έκδοση που είχα πριν
Για να δουλέψει έτσι το cast, μόνο σε Android TV - Chromecast και TV boxes με Android.

 

Στο σπίτι έχω μια Bravia smart μεν χωρίς όμως Android. Εκεί δε δουλεύει. Στο χωριό έχω μια Bravia με Android, εκεί δουλεύει φουλ.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από καλή συσκευή στο σύνολο one plus 5t με πολύ καλή αυτονομία έχω πάθει την πλάκα μου με την αυτονομία της συσκευής.

Δεν το περίμενα με τίποτα.3ef2c55e0861ca255487715f9701f5f5.jpg754090ae365067f752e079090628929b.jpg7f0c552164cf80c1485c9e67676223e9.jpg

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω αν εσάς δουλεύει κανονικά το mircast. Πριν είχα το s7 edge και όταν έβλεπα youtube και ήμουν στο ίδιο δίκτυο με την τηλεόραση μου πατώντας το κουμπάκι που ηταν σαν tv στο κινητό μπορούσα να δω το βίντεο στην Tv . Όπως και αν πατήσω από τα sortcut κουμπιά το " μετάδοση , mircat" δεν βρίσκει πότε την lg tv μου . Έχω android P beta αλλά το έκανε και με την 8.1 έκδοση που είχα πριν

 

Δοκίμασε μήπως σου παίζει με την εφαρμογή ALLCAST: https://play.google.com/store/search?q=allcast&c=apps

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από καλή συσκευή στο σύνολο one plus 5t με πολύ καλή αυτονομία έχω πάθει την πλάκα μου με την αυτονομία της συσκευής.

Δεν το περίμενα με τίποτα.3ef2c55e0861ca255487715f9701f5f5.jpg754090ae365067f752e079090628929b.jpg7f0c552164cf80c1485c9e67676223e9.jpg

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Εσύ κλείνεις και τα data οπότε σίγουρα βελτιώνεται η ήδη εξαιρετική απόδοση του κινητού στο κομμάτι της μπαταρίας. Πάντως, νομίζω υπάρχει βελτίωση με την P και το έξυπνο σύστημα που μαθαίνει τη χρήση σου δείχνει να δουλεύει.

Να σε ρωτήσω ο Kiwi browser τι λέει σε σχέση με τον chrome?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικός browser βασίζεται στον chromium με adblock, γρήγορος, και με night mode δλδ black theme σε όλες τις σελίδες.

Κάτι που δεν μπορεί να κάνει ούτε ο substratum στον chrome.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσύ κλείνεις και τα data οπότε σίγουρα βελτιώνεται η ήδη εξαιρετική απόδοση του κινητού στο κομμάτι της μπαταρίας. Πάντως, νομίζω υπάρχει βελτίωση με την P και το έξυπνο σύστημα που μαθαίνει τη χρήση σου δείχνει να δουλεύει.

Να σε ρωτήσω ο Kiwi browser τι λέει σε σχέση με τον chrome?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις βάλει την P? Αν ναι πες μας εντυπώσεις.

 

Αν βάλει κάποιος την beta πρέπει να κάνει wipe όταν βγει η κανονική? Η θα μπαίνει από πάνω?

 

Σκεφτόμουν να την βάλω..

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξαιρετικός browser βασίζεται στον chromium με adblock, γρήγορος, και με night mode δλδ black theme σε όλες τις σελίδες.

Κάτι που δεν μπορεί να κάνει ούτε ο substratum στον chrome.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Συγχρονίζει σελίδες? Θυμάται κωδικούς?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την beta δεν την έβαλα είχα κακή εμπειρία με Nexus 6p είχε σταματήσει να δουλεύει το κάτω το ηχείο.

Πάντως απ'ότι φημολογείται τελος Αυγούστου θα βγει η stable οπότε περιμένω.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την beta δεν την έβαλα είχα κακή εμπειρία με Nexus 6p είχε σταματήσει να δουλεύει το κάτω το ηχείο.

Πάντως απ'ότι φημολογείται τελος Αυγούστου θα βγει η stable οπότε περιμένω.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Και εγώ έτσι έλεγα να περιμένω για να μην βρεθώ με κανά πρόβλημα αγκαλιά.

 

Αν κάποιος έχει βάλει πάντως ας μας πει εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ την έχω βάλει από την beta 3 και μετά. Κανένα πρόβλημα γενικά, ούτε με εφαρμογές τραπεζών πλέον. Έχω βάλει και τα νέα gestures για navigation αλλά νομίζω ότι εκεί θέλει δουλειά ακόμα η Google ώστε να γίνουν πιο ομαλά.

 

Πάντως, 20/8 βγαίνει επίσημα η P οπότε όσοι δεν την βάλατε απλά κάντε 2 εβδομάδες υπομονή ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

+ Μεγάλη η διαφορά (Samsung S7+ essential ph-1) υπέρ τού pixel στην λήψη φωτογραφιών. Η φωτογραφία πιο καθαρή και σωστότερα χρώματα.

 

- οθόνη ... όλα ωραία σε ευθεία θέαση..10° γωνία και το μπλε κυριαρχεί παντού. Θέλω να πιστεύω ότι στο καινούριο τον Οκτώβριο δεν θα δούμε τέτοια υλοποίηση ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Την πέρασα την αναβάθμιση όλα καλά

Στο developer option υπάρχει πλέον μια επιλογή night mode,την δοκίμασα αλλά δεν κάνει τίποτα.

Ήλπιζα μήπως είναι black theme αλλά τζιφος.

Γνωρίζει κάποιος κάτι?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πας προβολή. Εκεί έχει επιλογή για black theme.

Καλησπέρα στην παρέα.

Την πέρασα την αναβάθμιση όλα καλά

Στο developer option υπάρχει πλέον μια επιλογή night mode,την δοκίμασα αλλά δεν κάνει τίποτα.

Ήλπιζα μήπως είναι black theme αλλά τζιφος.

Γνωρίζει κάποιος κάτι?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Την πέρασα την αναβάθμιση όλα καλά

Στο developer option υπάρχει πλέον μια επιλογή night mode,την δοκίμασα αλλά δεν κάνει τίποτα.

Ήλπιζα μήπως είναι black theme αλλά τζιφος.

Γνωρίζει κάποιος κάτι?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Μόνο στα quick settings αλλάζει χρώμα. Φαντάζομαι σε μετέπειτα update θα βάλουν και dark theme

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει την αναβάθμιση το πάω παραλία το βλέπει λίγο ο ήλιος και βγάζει μήνυμα κλείνοντας ότι λόγω θερμοκρασίας η συσκευή θα απενεργοποιηθεί...Απλά πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Ωραια η αναβαθμιση...εφτιαξε επιτελους αυτο το <settings> και η status bar ποιο ωραια!αυτο που παρατηρησα στην φωτεινοτητα οτι με την 8.0.1 την ειχα πολυ χαμηλα ενω τωρα χρειαζεται να την ανεβασεις αρκετα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόλις παρέλαβα τον Anker ...το τηλέφωνο σβήνει και άλλες φορές κάνει επανεκκίνηση...

 

Τι εννοείς; Με τον φορτιστή ή από μόνο του;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Με τον φορτιστή ή από μόνο του;

Μόνο με τον συγκεκριμένο φορτιστή...

βάζω το essential ph-1 και το φορτίζει κανονικά.

A2056311 υποτίθεται ότι είναι συμβατός.

 

Αυτός τί διαφορά έχει? https://www.amazon.de/Anker-PowerPort-Ladeger%C3%A4t-Delivery-Technologie/dp/B01C847NUK

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Ωραια η αναβαθμιση...εφτιαξε επιτελους αυτο το <settings> και η status bar ποιο ωραια!αυτο που παρατηρησα στην φωτεινοτητα οτι με την 8.0.1 την ειχα πολυ χαμηλα ενω τωρα χρειαζεται να την ανεβασεις αρκετα!

 

Το έψαξα κι εγώ γιατί το παρατήρησα τόσο σε Pixel 2 όσο και σε Pixel 2 XL

Η φωτεινότητα ανέβαινε μέχρι τώρα γραμμικά, τώρα ανεβαίνει λογαριθμικά.

Παλιότερα η διαφορά μεταξύ 0% και 5% ήταν μεγάλη, ενώ από το 60% περίπου και πάνω υπήρχε μικρή διαφορά

Πλέον οι διαφορές "χαμηλά" είναι απειροελάχιστες ενώ ψηλά πιο έντονες.

Δεν έχει αλλάξει κάτι επί της ουσίας στη φωτεινότητα της οθόνης, απλά τα ποσοστά ονομαστικά.

Κι εμένα με χαλάει γιατί είμαι λίγο τσιφούτης στην μπαταρία και πάντα έπαιζα χαμηλά, αλλά δεν αλλάζει κάτι. Θα μάθουμε να ζούμε σε μεγαλύτερη ποσοστά αριθμητικά.

Επίσης όντως το AI αυτόματο brightness φαίνεται ότι δουλεύει αρκετά καλύτερα. Το λέω γιατί είμαι σε διακοπές και πραγματικά ξέρει που να προσαρμοστεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γενικά μιλώντας η αναβάθμιση σε pie ήταν αρκετά καλή και τολμώ να πω ότι έγινε πιο smooth το τηλέφωνο σε σχέση με πριν.

 

Μου κάνει κάτι το οποίο θέλω να μου πείτε αν το παρατηρείτε και εσείς: Όταν ξεκλειδωνω με δακτυλικό αποτύπωμα με τελείως μαύρη την οθόνη ενώ αναγνωρίζει ακαριαία το αποτύπωμα (από την δόνηση το καταλαβαίνω), η οθόνη καθυστερεί να ανοίξει γύρω στο 1 δευτερόλεπτο. Το κάνει κάθε φορά και

δεν έχω ενεργοποιήσει το AOD οπότε και είναι κλειστή η οθόνη.

Το κάνει σε κάποιον από εσάς?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε μου.

Το κινητό έχει γίνει καλύτερο σε γενικές γραμμές και με καλύτερη αυτονομία.

Όσο αφορά το αποτύπωμα το έχω παρατηρήσει και εγώ.

Επίσης στην κατανάλωση της μπαταρίας μου δείχνει μόνο τι καταναλώνουν οι εφαρμογές και όχι της οθόνης,wifi,κ.α.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε μου.

Το κινητό έχει γίνει καλύτερο σε γενικές γραμμές και με καλύτερη αυτονομία.

Όσο αφορά το αποτύπωμα το έχω παρατηρήσει και εγώ.

Επίσης στην κατανάλωση της μπαταρίας μου δείχνει μόνο τι καταναλώνουν οι εφαρμογές και όχι της οθόνης,wifi,κ.α.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Πας στο battery usage, πατάς τις 3 τέλειες και σου βγάζει επιλογή show full device usage.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...