Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν το αγοράσει κάποιος από google store Γερμανίας πόσα χρόνια εγγύηση έχει; ς

Επίσης :έχει ελληνικό μενού;;

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν μου εμφανίζει ουτε την ροή της Google αριστερά στην οθόνη,που πάω για τις ρυθμίσεις;

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν το αγοράσει κάποιος από google store Γερμανίας πόσα χρόνια εγγύηση έχει; ς

 

2 χρόνια με ισχύ μόνο στη χώρα αγοράς.

 

Επίσης :έχει ελληνικό μενού;;

 

Ναι κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια με ισχύ μόνο στη χώρα αγοράς.

 

 

 

Ναι κανονικά.

 

Συγνώμη και πάλι. Κάποια μαγαζιά από το Skroutz τα παίρνουν από Γερμανία αλλά δίνουν 1 χρόνο. Είναι λογικό;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για τη εγγύηση ξέρω ότι πας arvato κάνεις λίγη φασαρία :p και σε εξυπηρετούν από την στιγμή που έχει αγοραστεί Ελλάδα..

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν μου εμφανίζει ουτε την ροή της Google αριστερά στην οθόνη,που πάω για τις ρυθμίσεις;

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήγαινε στο Google app 3 τελιτσες πάνω δεξιά, settings,your feed.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι κλισε αλλα πρεπει....

το pixel 2 εχει ακομη την καλυτερη καμερα στην αγορα η οχι?

αν οχι τοτε που παμε? p20 pro η κατι αλλο?

τελος πως μπορει να σταθει εν ετει 2018-2019 ο 835 ενω περιμενουμε μετα τον 845 να βγει κατι σε kirin 980

ευχαριστω

 

ζω πολωνια και πριν λιγες μερες επεσε η τιμη στα 520 ευρω,

δεν ξερω κατα ποσο αξιζει

να στε καλα

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε και εγώ αυτό ψάχνω, πρόχειρα έχω βάλει ένα από το mi 8 που είχα.

Καλησπέρα. Κάποιο καλό screen protector η κατά προτίμηση tempered glass;;

Γιατί δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερο στο Internet!!!

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το pixel 2 εχει ακομη την καλυτερη καμερα στην αγορα η οχι?

αν οχι τοτε που παμε? p20 pro η κατι αλλο?

 

Έχει την καλύτερη φωτογραφία στο auto, δηλαδή ανοίγεις την κάμερα και απλά φωτογραφίζεις. Αν είσαι φωτογράφος μπορεί να βρεις περισσότερο ενδιαφέρον στις υπόλοιπες ναυαρχίδες με τους πολλούς φακούς και τα pro modes.

 

τελος πως μπορει να σταθει εν ετει 2018-2019 ο 835 ενω περιμενουμε μετα τον 845 να βγει κατι σε kirin 980

 

Μια χαρά μπορεί να σταθεί και για τη χρονιά που έρχεται ελέω λειτουργικού.

 

ζω πολωνια και πριν λιγες μερες επεσε η τιμη στα 520 ευρω,

δεν ξερω κατα ποσο αξιζει

Επειδή είσαι στο εξωτερικό δεν ξέρω τι γίνεται στη χώρα που βρίσκεσαι με την εγγύηση, γιατί για εμένα αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...

το pixel 2 εχει ακομη την καλυτερη καμερα στην αγορα η οχι?

αν οχι τοτε που παμε? p20 pro η κατι αλλο?

 

 

Είναι από τις καλύτερες.

Δες εδώ, κοίταξε τις επιμέρους βαθμολογήσεις σε still photos, video, και γενικά ότι σε ενδιαφέρει, και αποφάσισε

http://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/

 

Λογικά όταν γίνει review του Pixel 3, αυτό θα είναι νούμερο 1

 

 

τελος πως μπορει να σταθει εν ετει 2018-2019 ο 835 ενω περιμενουμε μετα τον 845 να βγει κατι σε kirin 980

...

 

 

Πάντα θα πρόκειται να βγει κάτι καλύτερο.

Αν περιμέναμε για να πάρουμε το καλύτερο, θα περιμέναμε για πάντα...

Μια χαρά απόδοση έχει και ο 835

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Προσωπικά το dxomark δεν το εμπιστεύομαι καθόλου, από προσωπικές δοκιμές με τις περισσότερες ναυαρχίδες των γνωστών εταιρειών έχω αποκομίσει εντελώς διαφορετικά

αποτελέσματα από ότι δίνει το συγκεκριμένο site.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το dxomark δεν το εμπιστεύομαι καθόλου, από προσωπικές δοκιμές με τις περισσότερες ναυαρχίδες των γνωστών εταιρειών έχω αποκομίσει εντελώς διαφορετικά

αποτελέσματα από ότι δίνει το συγκεκριμένο site.

Δεν μπορώ να πω για το αν βαθμολογούν σωστά γιατί δεν έχω την τεχνογνωσία να κρίνω, αλλά θα μπορούσε να συμβαίνει και το εξής:

 

Αυτοί βαθμολογούν κάθε επιμέρους πτυχή της φωτογραφίας και της βιντεοσκόπησης, και μετά με σταθμίσεις της κάθες πτυχής καταλήγουν σε έναν βαθμό, έναν αριθμό.

 

Οι σταθμίσεις αυτές είναι βάση του τι θεωρούν αυτοί σημαντικό και όχι τι θεωρεί ο καθένας από εμάς.

 

Άρα, όσο αντικειμενικές και να είναι οι αρχικές μετρήσεις, η τελική βαθμολόγηση έχει μια δόση υποκειμενικότητας.

 

Και μπορεί να μην μας φαίνεται σωστή η σχετική κατάταξη δύο συσκευών γιατί εμείς σταθμίζουμε διαφορετικά τις διάφορες πτυχές. Π.χ αυτοί μπορεί να βάζουν στάθμιση 5% στην σταθερότητα του βίντεο ενώ για μένα να μετράει για 10%.

 

Για να έχει νόημα η επιλογή συσκευής βάση dxomark, θα πρέπει κάποιος να κοιτάξει και τις βαθμολογίες των συσκευών που συγκρίνει, στις επιμέρους πτυχές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια παράκληση παίδες!! Επειδή δύσκολα το βρίσκεις το κινητό και όσο γίνεται να ελαχιστοποιησουμε τις πιθανότητες ώστε να έχει θέματα το κινητό να πει ο καθένας από που το έχει αγοράσει και τι εντυπώσεις έχει από το εν λόγω μαγαζί.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ τα έσκασα και πήρα το καλύτερο της αγοράς, κατά την γνώμη μου πάντα, Whitestone dome glass. Είναι το μόνο που δε θα σου ξεκολλήσει ποτέ και δεν έχει κανένα θέμα με τις περισσότερες γνωστές θήκες

 

Ορίστε και μερικές φωτογραφίες για να δεις πως κάθεται με και χωρίς θήκη (μιας που είχα όρεξη...)

 

 

 

Καλησπέρα. Κάποιο καλό screen protector η κατά προτίμηση tempered glass;;

Γιατί δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερο στο Internet!!!

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

d20c508ef74dcba2dc2c1dc9bb88c20b.jpge1458212180bb4f0778c5916a4f31198.jpgbe16f0dc14f349618c664f1551766525.jpg20eff5ad285805209e413b0600e37208.jpg

Edited by akonakis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ τα έσκασα και πήρα το καλύτερο της αγοράς, κατά την γνώμη μου πάντα, Whitestone dome glass. Είναι το μόνο που δε θα σου ξεκολλήσει ποτέ και δεν έχει κανένα θέμα με τις περισσότερες γνωστές θήκες

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα, έχουμε link;

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχουμε link;

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.amazon.co.uk/Dome-Glass-Protector-Dispersion-Whitestone/dp/B078JR1HTN/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1540030059&sr=8-1-spons&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=whitestone+dome+glass+pixel+2+xl&psc=1&smid=AJVB72ADLDX5E

 

Από εδώ το πήρα μαζί με μία θήκη Ringke

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φίλε πανάκριβο είπαμε χαχα

https://www.amazon.co.uk/Dome-Glass-Protector-Dispersion-Whitestone/dp/B078JR1HTN/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1540030059&sr=8-1-spons&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=whitestone+dome+glass+pixel+2+xl&psc=1&smid=AJVB72ADLDX5E

 

Από εδώ το πήρα μαζί με μία θήκη Ringke

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσωπικά δε μου αρέσει που δεν είναι curved για να καλύπτει περισσότερη οθόνη όπως το αντίστοιχο στις συσκευές της Samsung. Ειδικά όταν μιλάμε για τόσα χρήματα. Από την άλλη δυστυχώς η συσκευή υστερεί σε ποικιλία από αξιόλογες θήκες και τζαμάκια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Παρελαβα το xl παρασκευη απογευμα μεσω amazon.Πρωτες εντυπωσεις...αριστες.Ανοιγοντας το εχει εγκατεστημενο το oreo 8.0.Να κανω αφοβα αναβαθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Παρελαβα το xl παρασκευη απογευμα μεσω amazon.Πρωτες εντυπωσεις...αριστες.Ανοιγοντας το εχει εγκατεστημενο το oreo 8.0.Να κανω αφοβα αναβαθμιση;

 

Ε αλίμονο.. :lol:, αν δε κάνεις και στα Pixel άφοβα..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Παρελαβα το xl παρασκευη απογευμα μεσω amazon.Πρωτες εντυπωσεις...αριστες.Ανοιγοντας το εχει εγκατεστημενο το oreo 8.0.Να κανω αφοβα αναβαθμιση;

 

Καλησπερα. Μπορείς να μας δώσεις πληροφορίες από που το αγόρασες;; από ποιον πωλητή δλδ κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...