Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρεπει να τα βαλεις να παρακαμπτουν την βελτιστοποιηση μπαταριας γιατι αλλιως το συστημα τα σταματα οταν κλεισει η οθονη.

 

Εγώ στο αυτόματο τις έχω πάντως. Εκτός αν επηρεάζει το γεγονός ότι έχω always on display.

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο αυτόματο τις έχω πάντως. Εκτός αν επηρεάζει το γεγονός ότι έχω always on display.

 

Οταν σβηνει η οθονη το συστημα σταματα τις εφαρμογες να δουλευουν για εξοικονομηση ενεργειας. Εκει εσυ θες να του πεις οτι αυτες εδω τις εφαρμογες δεν θελω να μου τις σταματας και γι'αυτο τις βαζεις να παραβλεπει αυτην την βελτιστοποιηση.

Η αλλη ρυθμιση που ειναι για εκκινηση εχει 3 επιλογες:

Η πρωτη για αν ξεκιναει η εφαρμογη αυτοματα

Η δευτερη αν μπορει καποια αλλη εφαρμογη να την ξεκινησει αυτοματα

Η τριτη αν η εφαρμογη θα συνεχισει να δουλευει οταν την εχεις στο παρασκηνιο

 

Το αυτοματο επιλεγει μονο του τι θα κανει και να σου πω εγω δεν το πολυεμπιστευομαι γιατι κανει οτι θεωρει αυτο καλο και μπορει να επιλεξει οτι το viber πρεπει να σταματησει κι ετσι ως αποτελεσμα να χασω κληση.

 

Εγω θα σου προτεινα στα σημαντικα οπως το viber να τα εβαζες χειροκινητα για να εισαι 100% σιγουρος και να τα προσθεσεις στην παραβλεψη βελτιστοποιησεων.

 

Για την AOD αν επηρεαζει δεν μπορω να σου πω γιατι δεν την δουλευω καθολου.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις παιδια, θα τις αφησω οπως τις εχω στην εκκινηση, (τις εχω βγαλει απο το αυτοματο) και θα τις βαλω και τις 2 αυτες στην βελτιστοποιηση και αν δω καμια χαζομαρα παλι θα δειξει!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά με την 197 βλέπω καλύτερη διαχείριση ενέργειας απ' ότι με την 161 (με την ίδια χρήση πάντα). Να πω επίσης πως δεν έχω κανένα πρόβλημα με messenger και viber που αναφέρθηκε πριν. Και εγώ μέχρι στιγμής έχω βάλει όλες τις αναβαθμίσεις πάνω από τις παλιές, χωρίς να στήνω κινητό από την αρχή, απλώς κάθε φορά κατεβάζω την full και κάνω wipe cache μετά την εγκατάσταση, όπως μου είχε προτείνει από εδώ ένας συμφορουμίτης. Γενικά ευχαριστημένος με όλα :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Είμαι στην διαδικασία να αγοράσω ένα smartwatch. Είμαι μεταξύ δύο: Του Huawei GT και του Samsung watch 46. Ποιος έχει πάρει κάποιο από τα δυο ώστε να μου πει πως συνδέεται με το κινητό μας, εάν υπάρχουν προβλήματα συνδεσιμότητας , συγχρονισμού κ.λ.π. Εσείς ποιο θα μου προτείνατε σε συνδυασμό πάντα με το κινητό που έχουμε;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη αλλά εμένα σειρές δίδυμες εφαρμογές μου έχει αυτό. Δεν μπορώ να τις ενεργοποιήσω με την 197fc659c49834bf20ffe426a54ef708593.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη αλλά εμένα σειρές δίδυμες εφαρμογές μου έχει αυτό. Δεν μπορώ να τις ενεργοποιήσω με την 197fc659c49834bf20ffe426a54ef708593.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα. Κι εγώ με την 197 είμαι. Πάω από ρύθμίσεις ---> Εφαρμογές ---> Δίδυμες εφαρμογές ---> και έχει μέσα να επιλέξω από FB, Messenger, και What's up (δεν ξέρω γιατί δεν έχει άλλες).Έχουν διακόπτες από δίπλα και μόλις τους ενεργοποιήσω εμφανίζεται η δίδυμη εφαρμογή. Εσύ από που πας;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θέλω για δίδυμη εφαρμογή το what's up δεν το έχει. Έχει μόνο Facebook και messenger.

 

Εγώ απορώ γιατί δεν έχει και το viber. Καλά ότι να 'ναι, εκτός κι αν είναι κάτι που δεν το ξέρουμε...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Στικάκια USB δεν υποστηρίζει το κινητό μας; Όσο και αν έψαξα δεν μου το εμφάνισε.

 

Υποστηρίζει κανονικά. Τουλάχιστον αυτό που έχω εγώ το βλέπει. Αυτο έχω

Link to comment
Share on other sites

Εάν κατά την φόρτιση χρησιμοποιώ φορτιστή από Samsung S7 με ανταπτορα για type - c θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την υγεία της μπαταρίας μακροπροθεσμα; Στις ρυθμίσεις της μπαταρίας δεν βρήκα κάποια επιλογή να απενεργοποιειται το super charge.
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πόσα αμπέρ βγάζει αυτός αν βγάζει παραπάνω καλύτερα να μην το κάνεις.αν βγάζει λιγότερα no pro.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για την 161 , αλλά στην 197 έχω θέμα. Ίσως φταίει το γεγονός ότι πλέον δεν έχω το patch της cosmote. Ίσως, όπως είπε ένας φίλος σε παλαιότερο post, να έχει γίνει μείωση του SAR, ίσως και γω δεν ξέρω τι. Πάντως πλέον στο σπίτι μου, που πρίν την αναβάθμιση δεν είχα θέμα, πλέον έχω.

Είχα κάνει φορμάτ μετά που είχα πάρει την 158, οπότε έφυγε το πατς της κοσμοτέ κ μπορώ να πω ότι δε μου επηρέασε καθόλου το σήμα, που τώρα με την 197 δεν είναι τόσο καλό.. Κάτι πείραξαν κ με το gps..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κι εγώ με την 197 είμαι. Πάω από ρύθμίσεις ---> Εφαρμογές ---> Δίδυμες εφαρμογές ---> και έχει μέσα να επιλέξω από FB, Messenger, και What's up (δεν ξέρω γιατί δεν έχει άλλες).Έχουν διακόπτες από δίπλα και μόλις τους ενεργοποιήσω εμφανίζεται η δίδυμη εφαρμογή. Εσύ από που πας;
Το ίδιο ακριβώς κάνω. Και δεν έχει μέσα τπτ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ τα φώτα σας γιατί θα με τρελάνει αυτό. Πριν μερικά posts είχα ρωτήσει πώς γίνεται να επιλέγω 2g δίκτυο στην sim 2 γιατί την χρησιμοποιώ μόνο για κλήσεις. Η επιλογή δεν υπήρχε ενώ είχα την αίσθηση ότι αυτό γινόταν παλιότερα. Να σημειωθεί ότι είχε εμφανιστεί κ η αναβάθμιση στην 9. Ξαφνικά χθες εμφανίστηκε ξανά η επιλογή στη sim 2 για 2g/3g/4g και δουλεύει κανονικά και εξαφανίστηκε η αναβάθμιση στην 9. Είναι εντελώς παράλογο. Δεν έκανα τίποτα στο κινητό που να το προκάλεσε ή τουλάχιστον έτσι νομίζω. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ τα φώτα σας γιατί θα με τρελάνει αυτό. Πριν μερικά posts είχα ρωτήσει πώς γίνεται να επιλέγω 2g δίκτυο στην sim 2 γιατί την χρησιμοποιώ μόνο για κλήσεις. Η επιλογή δεν υπήρχε ενώ είχα την αίσθηση ότι αυτό γινόταν παλιότερα. Να σημειωθεί ότι είχε εμφανιστεί κ η αναβάθμιση στην 9. Ξαφνικά χθες εμφανίστηκε ξανά η επιλογή στη sim 2 για 2g/3g/4g και δουλεύει κανονικά και εξαφανίστηκε η αναβάθμιση στην 9. Είναι εντελώς παράλογο. Δεν έκανα τίποτα στο κινητό που να το προκάλεσε ή τουλάχιστον έτσι νομίζω. Καμιά ιδέα?

 

Το 2g/3g/4g στην sim 2 εμφανίζεται όταν ενεργοποιηθεί η επιλογή "4g με διπλή sim" μέσα από τις ρυθμίσεις στο μενού "ρυθμίσεις ασύρματων και δικτύων " --> "ρυθμίσεις διπλής sim". Και εξαφανίζεται μόλις απενεργοποιηθεί.

Αυτό συμβαίνει στην 9αρα που είμαι εγώ. Αν θυμάμαι καλά και στην 8αρα έτσι είναι.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το 2g/3g/4g στην sim 2 εμφανίζεται όταν ενεργοποιηθεί η επιλογή "4g με διπλή sim" μέσα από τις ρυθμίσεις στο μενού "ρυθμίσεις ασύρματων και δικτύων " --> "ρυθμίσεις διπλής sim". Και εξαφανίζεται μόλις απενεργοποιηθεί.

Αυτό συμβαίνει στην 9αρα που είμαι εγώ. Αν θυμάμαι καλά και στην 8αρα έτσι είναι.

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω, μπορεί να το πείραξα κ να μην το θυμάμαι. Όταν το είδα έπαθα κοκομπλόκο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 2g/3g/4g στην sim 2 εμφανίζεται όταν ενεργοποιηθεί η επιλογή "4g με διπλή sim" μέσα από τις ρυθμίσεις στο μενού "ρυθμίσεις ασύρματων και δικτύων " --> "ρυθμίσεις διπλής sim". Και εξαφανίζεται μόλις απενεργοποιηθεί.

Αυτό συμβαίνει στην 9αρα που είμαι εγώ. Αν θυμάμαι καλά και στην 8αρα έτσι είναι.

 

Είχες δίκιο. Αυτό ήταν. Νόμιζα ότι έκαναν πουλάκια τα μάτια μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι στη .197 και σήμερα γυρνώντας τα data από την Vodafone κάρτα σε αυτή της Cosmote (έχω dual sim), εμφανίστηκε η παρακάτω ενημέρωση, λογικά από την Cosmote.

DT.GRC 9.0.0.6(LT)

Size: 75.97 MB

Change log

This update contains the following improvements:

- Optimized network interworking

- Essential and recommended apps

 

Δεν έχω δει κάποια καινούρια εφαρμογή ή κάτι καινούριο.

 

EDIT: Είδα ότι έβαλε Cosmote Prepaid Card και Cosmote What's app

Edited by eliascc68
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ναι και εμένα μόλις ήρθε .

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το Patch της Cosmote εχει να κανει με το απο που εχεις παρει το κινητο... εμενα που δεν ειναι μεσω του δυκτίου αγορασμένο ουδέποτε το εχω παρει...
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το Patch της Cosmote εχει να κανει με το απο που εχεις παρει το κινητο... εμενα που δεν ειναι μεσω του δυκτίου αγορασμένο ουδέποτε το εχω παρει...

 

Εμένα είναι από πλαίσιο και μου ήρθε πριν μια ώρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι στη .197 και σήμερα γυρνώντας τα data από την Vodafone κάρτα σε αυτή της Cosmote (έχω dual sim), εμφανίστηκε η παρακάτω ενημέρωση, λογικά από την Cosmote.

DT.GRC 9.0.0.6(LT)

Size: 75.97 MB

Change log

This update contains the following improvements:

- Optimized network interworking

- Essential and recommended apps

 

Δεν έχω δει κάποια καινούρια εφαρμογή ή κάτι καινούριο.

 

EDIT: Είδα ότι έβαλε Cosmote Prepaid Card και Cosmote What's app

 

Καλησπέρα. Κι εμένα μου ήρθε και το πέρασα. Δεν έχει σχέση πιστεύω, σε ποιά κάρτα sim έχεις τα δεδομένα. Εγώ έχω πάντα τα δεδομένα σε vodafone, απλώς η 2η που έχω μέσα είναι cosmote. Και το κινητό είναι αγορασμένο από public. Πιστεύω ότι με κάποιον τρόπο ανιχνεύεται η χρήση του δικτύου της cosmote (πιθανόν ίσως από άλλες εφαρμογές της cosmote που μπορεί να έχει κάποιος μέσα, εγώ π.χ. είχα ήδη μέσα την εφαρμογή της cosmote, όχι την what's up).

Τις άλλες εφαρμογές που μου πέρασε, η συγκεκριμένη αναβάθμιση, τις έκανα ήδη απεγκατάσταση γιατί δεν τις χρησιμοποιώ. Τώρα αν έκανε και κάποιοα άλλη αλλαγή, αυτό δεν το ξέρω. Πάντως θα έπρεπε με κάποιον τρόπο να ενημερώνει τον χρήστη ότι είναι της cosmote η αναβάθμιση. Εγώ αν το ήξερα δεν θα την περνούσα από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει κανονικά. Τουλάχιστον αυτό που έχω εγώ το βλέπει. Αυτο έχω
Εγώ έχω το παρακάτω το βάζω με αντάπτορα αλλά δεν το αναγνωρίζει. Σε προηγούμενα κινητά μου έπαιζε κανονικά. Δοκίμασα και με αντάπτορα για Micro USB και με θηλυκό USB, οπότε και από τις 2 μεριές δεν το διαβάζει. Θεωρώ πως έχει κάποιους περιορισμούς στο τι στικάκια υποστηρίζει.

https://www.skroutz.gr/s/5122956/Kingston-DataTraveler-MicroDuo-3-0-64GB.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Λοιπον μετα τα μικρα θεματακια που ειχε με τις ειδοποιησεις πριν λιγες μερες (messenger, viber) κι επειδη δεν ειμαι και πολυ της υπομονης, εκανα επαναφορα εργοστασιακων απο χθες!

Για την ωρα ολα καλα τα βλεπω σε αυτο το θεμα.. Παρατηρησα ενα αλλο περιεργο που στην 8ρα σιγουρα δεν το εκανε, στην 9ρα δεν το ειχα παρατηρησει να πω την αληθεια αν το εκανε.

Οταν παω στα θεματα, και διαλεγω ενα απο αυτα που εχει μεσα χωρις να κατεβασω εγω καποιο, θυμαμαι μου αλλαζε και την οθονη κλειδωματος.. Τωρα απλα την αφηνει στο wallpaper που ειχα πριν! Θυμαμαι στην 8ρα αλλαζε τα παντα και την οθονη κλειδωματος κι εβαζε αυτο του θεματος...

Δεν με ενοχλει αυτο σε κατι! Το αλλαζω μονος μου, απλα ρωταω μηπως καπου κολλησε.. (εχω κανει επανεκκινηση κτλ αλλα κανει το ιδιο)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...