Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με αλλαγή κάρτας θα δούμε φως εμείς με την 158 και σήμερα δεν άντεξα και βρήκα κάποιον που έχει συμβόλαιο (wind)! Εγώ έχω Vodafone CU. βάζω την κάρτα της Wind ... ΕΙΧΕ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ Η 197 χωρίς καν να ψάξω. 3.86 GB!

http://oi65.tinypic.com/2i9gifc.jpg

 

εκανα μια απο τα ιδια σημερα και τσουπ νατην ... η 197 ... ειχα αγανακτησει ...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε κολησει στην 8 δοκιμαστε καθαρισμο δεδομενων στην εφαρμογη ενημερωση συστηματος.

 

Ενα μη ολοκληρωμενο θεμα που αρχισα να δουλευω στο οποιο εχω αλλαξει εικονιδια να ειναι στρογγυλα.

https://drive.google.com/open?id=1BobEYCf4I9Bnz6cmIAnKcxmkyKVa2U8k

 

Για εγκατασταση το αντιγραφετε στον φακελο Huawei\Themes κι επειτα στην εφαρμογη θεματα στην καρτελα εγω επιλεγετε τα θεματα μου. Το κανετε εφαρμογη κι επειτα επανεκκινηση της συσκευης.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τάσο, εγώ το δοκίμασα μόλις με το δικό μου (τώρα έβαλα την 197 ΟΤΑ, χωρίς επαναφορά) και όλα δουλεύουν αστραπιαία όπως πριν, κλειδώνει άμεσα δορυφόρο μέσα στο σπίτι! Μπες στις ρυθμίσεις, πήγαινε στις εφαρμογές, βρες αυτή που χρησιμοποιείς (πχ MAPS.ME), μπες στις άδειες και κοίτα αν είναι ενεργοποιημένη η τοποθεσία!

 

Δεν είναι ότι δεν πιάνει καθόλου, δεν πιάνει σε σημεία που έπιανε απλά.. αν είμαι έξω, πιάνει μια χαρά, ή σε καλύτερες συνθήκες..

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις πάντως πως οι δορυφόροι επηρεάζονται από τις καιρικές συνθήκες και άλλους παράγοντες και αρκετές φορές μπορεί από το ίδιο σημείο να σου δείχνουν άλλα αποτελέσματα! Δοκίμασε ξανά μια άλλη διαφορετική μέρα και το αξιολογείς ξανά. Βέβαια δεν χάνεις και τίποτα να κάνεις μια επαναφορά στο κινητό και να το στήσεις από την αρχή, που θα κάτσει και καλύτερα το λογισμικό!

 

Εγώ ως τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος, πρώτα απ' όλα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ HD στο Νετφλιξ, έλεος δηλαδή. Πλέον απολαμβάνεις οθονάρα και ποιότητα! Από αυτονομία δεν μπορώ ακόμα να πω κάτι, εκτός του ότι είμαι SOT 3 ώρες, με αρκετό σκάλισμα/χρήση, φωτεινότητα υψηλή και είμαι μόλις στο 70% στην μπαταρία που μου δείχνει την ίδια καλή αυτονομία με πριν! (μπορεί και λίγο καλύτερη)

 

Να ρωτήσω όσους είστε καιρό στην 9ρα, αυτές οι ρυθμίσεις στην μπαταρία πρέπει να τις πειράξουμε? Εννοώ την λειτουργία επιδόσεων, που δεν είναι ενεργοποιημένη , αλλά δεν είδα κάποιο κόλλημα στο κινητό! Αξίζει να το ενεργοποιήσω αυτό, ή θα μου τσακίσει την αυτονομία??

 

Επίσης στην "Διαχείριση" που είναι η επιλογή για καθάρισμα από περιττά αρχεία? Την έβγαλαν τελείως?

 

Και κάτι τελευταίο που δεν ξέρω αν είναι κάποιο bug. Όταν μου έρχονται ειδοποιήσεις και κατεβάζω κάτω την "κουρτίνα " που τις έχει όλες μαζί, μου κάνει συνέχεια τον ήχο και την μικρή δόνηση. Εννοώ, όσες φορές και να την κατεβάσω συνεχίζει να βαράει συνεχώς μέχρι να τις διαβάσω όλες μια μία. Υπάρχει κάπου ρύθμιση που να βγάλω τον ήχο αυτόν?

 

Στην κάμερα έβγαλα αρκετές φώτο σήμερα και μερικά βίντεο σε αργή κίνηση και δεν ξέρω αν είναι το γνωστό αίσθημα της αναβάθμισης , ότι και καλά κάτι έγινε καλύτερο, αλλά νιώθω πως όντως ..... κάτι έγινε καλύτερο!!! :lol:

Βασικά θα σας πω ένα βίντεο που είχα τραβήξει την μικρή σε αργή κίνηση στις κούνιες, όταν ξεκίναγε την αργή κίνηση έκανε κάτι σπασίματα στην ροή και μετά γινόταν ομαλό. Τώρα που τράβηξα ένα παρόμοιο ήταν απίστευτα ομαλή όλη η κίνηση. Το περίεργο είναι πως και το παλιό βίντεο που βλέπω ξανά, το δείχνει τώρα τέλεια. Άρα σίγουρα ήταν κάποιο bug στην 8!

 

Μπράβο στην Huawei για την όμορφη αναβάθμιση, βέβαια ΔΕΝ ξεχνάω το ξενέρωμα που τραβήξαμε εδώ οι περισσότεροι με την ταλαιπωρία της αναμονής. Ελπίζω να μην χρειάζεται πάλι ν' αλλάζουμε κάρτες σιμ .... :p, αλλά εντάξει, τώρα που βρήκαμε το κόλπο μικρό το κακό να το κάνουμε ξανά. Δουλειά μερικών δευτερολέπτων είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δονειτε και το δικό σας τηλέφωνο έτσι στο άσχετο η μονο το δικό μου έχει τρελαθεί;
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, μάλλον είναι το ίδιο που περιγράφω από πάνω σου. Σου έρχονται ειδοποιήσεις που αν δεν τις διαβάσεις / κλείσεις, συνεχίζει το κινητό να δονείτε μέχρι να το κάνεις ... :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δονειτε και το δικό σας τηλέφωνο έτσι στο άσχετο η μονο το δικό μου έχει τρελαθεί;

Σ εμένα δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας !Εχω δυο αφορετερες θήκες προς πώληση για όποιον ενδιαφέρεται!Οποιος θέλει ας μου στείλει πμ

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια απο τα ιδια σημερα και τσουπ νατην ... η 197 ... ειχα αγανακτησει ...
Μα ρε παιδιά το λέμε από πέρυσι αυτό.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά δεν μου είπε κάποιος; στο θέμα των εξερχομένων κλήσεων να δείχνει την σιμ δεν υπάρχει λύση;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έχει έρθει εδώ και λίγο καιρό η αναβάθμιση για την 9 αλλά δεν ήθελα να την κάνω και 1 με 2 φορές την ημέρα μου έβγαζε παράθυρο να την κατεβάσω ή να γίνει λήψη το βράδυ κτλ. Κατά λάθος μια μέρα πάτησα λήψη που μου πέταξε το παράθυρο αλλά πάτησα παύση μετά μην κατέβει. Τώρα έχει μείνει το εικονίδιο του "κατεβάσματος" (αυτό το βελάκι) πάνω στις ειδοποιήσεις. Πως μπορώ να την ακυρώσω μην κατέβει και να φύγει και το βελάκι από εκεί; Δεν θέλω να την κάνω, ακόμα τουλάχιστον. Αν την κατεβάσω μπορώ απλά να μην την κάνω εγκατάσταση μετά;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έχει έρθει εδώ και λίγο καιρό η αναβάθμιση για την 9 αλλά δεν ήθελα να την κάνω και 1 με 2 φορές την ημέρα μου έβγαζε παράθυρο να την κατεβάσω ή να γίνει λήψη το βράδυ κτλ. Κατά λάθος μια μέρα πάτησα λήψη που μου πέταξε το παράθυρο αλλά πάτησα παύση μετά μην κατέβει. Τώρα έχει μείνει το εικονίδιο του "κατεβάσματος" (αυτό το βελάκι) πάνω στις ειδοποιήσεις. Πως μπορώ να την ακυρώσω μην κατέβει και να φύγει και το βελάκι από εκεί; Δεν θέλω να την κάνω, ακόμα τουλάχιστον. Αν την κατεβάσω μπορώ απλά να μην την κάνω εγκατάσταση μετά;

 

Διακοπή της εφαρμογής ενημέρωση, εκκαθάριση χώρου της εφαρμογής και θα φύγει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Διακοπή της εφαρμογής ενημέρωση, εκκαθάριση χώρου της εφαρμογής και θα φύγει.

 

Τώρα πως μπορώ να το κάνω να μην μου βγάζει ειδοποίηση κάθε τόσο στην οθόνη;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πως μπορώ να το κάνω να μην μου βγάζει ειδοποίηση κάθε τόσο στην οθόνη;

 

Συνδέεις την συσκευή στο PC και μέσω ADB shell τρέχεις την εντολή "pm disable-user - - user 0 com.huawei.hwouc"

Αυτό απλά θα κάνει απενεργοποίηση την εφαρμογή ενημέρωσης κι έτσι δεν θα ψάχνει για ενημερώσεις συστήματος.

Όταν αποφασίσεις ότι θες να κάνεις ενημέρωση τότε μέσω ADB shell πάλι τρέχεις την εντολή "pm enable com.huawei.hwouc" ώστε να ενεργοποιηθεί η εφαρμογή ενημερώσεις συστήματος και κάνεις έλεγχο για ενημερώσεις.

Εναλλακτική είναι να κλείσεις τις ειδοποιήσεις της εφαρμογής.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Με την 9αρα,δεν ξέρω τι έχουν αλλάξει,αλλά η ποιότητα σήματος κλήσεων έχει πέσει στα τάρταρα.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα παρατηρήσει κάτι όσο ήμουν στην 161. Όσο αφορά την λήψη, τουλάχιστον. Άλλες βλακείες, ναι έκανε.

 

Sent from my Mate 10 Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με την 9αρα,δεν ξέρω τι έχουν αλλάξει,αλλά η ποιότητα σήματος κλήσεων έχει πέσει στα τάρταρα.

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο θέμα και με τις ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Με την 9αρα,δεν ξέρω τι έχουν αλλάξει,αλλά η ποιότητα σήματος κλήσεων έχει πέσει στα τάρταρα.

 

Είχα αναφέρει ότι στην 9 είδα χαμηλότερη ένταση σήματος αλλά μπορεί να είναι από τον πάροχο (να άλλαξε κάτι ή να κάνει δοκιμές) ή λόγο καιρού.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για το σήμα, να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Έχω ακόμη την 157 και μου έχει έρθει η αναβάθμιση αλλά δεν την έχω κάνει ακόμα. Το κινητό μου είναι το dual sim αλλά παρατηρώ ότι πολλές φορές την ώρα που μιλάω να μη μπορεί να δεχτεί κλήση στην άλλη sim και μετά από λίγο έρχεται sms. Αυτό όμως δεν συμβαίνει πάντα και το σήμα είναι πολύ καλό οπότε δεν δικαιολογεί αυτή τη συμπεριφορά. Συμβαίνει αρκετά συχνά πάντως. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα παρατηρήσει κάτι όσο ήμουν στην 161. Όσο αφορά την λήψη, τουλάχιστον. Άλλες βλακείες, ναι έκανε.

 

Sent from my Mate 10 Pro, using Tapatalk.

 

Δεν ξέρω για την 161 , αλλά στην 197 έχω θέμα. Ίσως φταίει το γεγονός ότι πλέον δεν έχω το patch της cosmote. Ίσως, όπως είπε ένας φίλος σε παλαιότερο post, να έχει γίνει μείωση του SAR, ίσως και γω δεν ξέρω τι. Πάντως πλέον στο σπίτι μου, που πρίν την αναβάθμιση δεν είχα θέμα, πλέον έχω.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την 9ρα στην 197, έχετε κάποιο θέμα με τις ειδοποιήσεις στο messenger ειδικά; Και πολύ πιο σπάνια στο viber. Στο messenger παίζει κάποιες φορές να μην μου έρθουν καν ειδοποιήσεις, στο viber δεν έχω χάσει καμία, απλά καμία φορά καθυστερούν.. Τις έχω βγάλει και τις δύο από την αυτόματη διαχείριση που έχει στην εκκίνηση εφαρμογών. Αλλά δεν τα έχω βάλει να παρακάμπτουν την βελτιστοποιηση μπαταρίας. Στην 8ρα δουλευαν κομπλέ απ όσο θυμάμαι
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την 9ρα στην 197, έχετε κάποιο θέμα με τις ειδοποιήσεις στο messenger ειδικά; Και πολύ πιο σπάνια στο viber. Στο messenger παίζει κάποιες φορές να μην μου έρθουν καν ειδοποιήσεις, στο viber δεν έχω χάσει καμία, απλά καμία φορά καθυστερούν.. Τις έχω βγάλει και τις δύο από την αυτόματη διαχείριση που έχει στην εκκίνηση εφαρμογών. Αλλά δεν τα έχω βάλει να παρακάμπτουν την βελτιστοποιηση μπαταρίας. Στην 8ρα δουλευαν κομπλέ απ όσο θυμάμαι

 

Οχι φίλε μου εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο και τα χρησιμοποιώ πολύ και τα δύο που λες. Την αναβάθμιση την έκανα απο πάνω απο την υπάρχουσα και όχι μετά από στήσιμο του κινητού από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την 9ρα στην 197, έχετε κάποιο θέμα με τις ειδοποιήσεις στο messenger ειδικά; Και πολύ πιο σπάνια στο viber. Στο messenger παίζει κάποιες φορές να μην μου έρθουν καν ειδοποιήσεις, στο viber δεν έχω χάσει καμία, απλά καμία φορά καθυστερούν.. Τις έχω βγάλει και τις δύο από την αυτόματη διαχείριση που έχει στην εκκίνηση εφαρμογών. Αλλά δεν τα έχω βάλει να παρακάμπτουν την βελτιστοποιηση μπαταρίας. Στην 8ρα δουλευαν κομπλέ απ όσο θυμάμαι

 

Πρεπει να τα βαλεις να παρακαμπτουν την βελτιστοποιηση μπαταριας γιατι αλλιως το συστημα τα σταματα οταν κλεισει η οθονη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...