Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βάλεις έστω και μια φορά δίκη σου ταπετσαρία στην οθόνη κλειδώματος την κρατάει και δεν αλλάζει με την αλλαγές θέματος. Τώρα αν υπάρχει καμία πατέντα να μπορείς να το γυρνάς όπως ήταν στην 8 δεν ξέρω γιατί δεν το έψαξα πολύ. Εγώ βάζω το δικό μου θέμα που του έχω total black wallpaper και δεν αλλάζω.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις έστω και μια φορά δίκη σου ταπετσαρία στην οθόνη κλειδώματος την κρατάει και δεν αλλάζει με την αλλαγές θέματος. Τώρα αν υπάρχει καμία πατέντα να μπορείς να το γυρνάς όπως ήταν στην 8 δεν ξέρω γιατί δεν το έψαξα πολύ. Εγώ βάζω το δικό μου θέμα που του έχω total black wallpaper και δεν αλλάζω.

 

Οκ, σ ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν με πειράζει καθόλου, την αλλάζω και χειροκίνητα δεν έχω θέμα, απλα έλεγα μήπως ειχε κολλήσει κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Οκ, σ ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν με πειράζει καθόλου, την αλλάζω και χειροκίνητα δεν έχω θέμα, απλα έλεγα μήπως ειχε κολλήσει κάτι!

 

Εγώ πιστεύω ότι είναι πρόβλημα εκτός αν το έχουν κάνει σκόπιμα έτσι ώστε τα θέματα να μην αλλάζουν τις ταπετσαρίες.

Θα δούμε σε μελλοντικά updates αν αλλάξει κάτι.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εσείς μιλάτε για τα θέματα που μπορείτε να βάλετε στην οθόνη και εμείς είμαστε ακόμα στην 158......με την 8........
Link to comment
Share on other sites

Βρε συ Κώστα, άλλαξε την σιμ και θα σου έρθει κατευθείαν...

Γιατί παιδεύεσαι άδικα? Κοίτα τα προηγούμενά μου ποστ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρατήρησα το εξής. Όταν επιλέγω ως ιδιωτικό DNS αυτό της adguard, παρατηρώ ότι η εφαρμογή huawei data management services καταναλώνει πολύ μπαταρία.

Όταν βάζω το DNS στο αυτόματο,τότε η συγκεκριμένη εφαρμογή επανέρχεται στα φυσιολογικά, δηλαδή στις τελευταίες θέσεις στον πίνακα κατανάλωσης της μπαταρίας.

Δεν μπορώ να ξέρω πώς συνδέονται αυτά τα δύο αλλά είναι κρίμα από τη μία να γλιτώνεις από τις διαφημίσεις και από την άλλη να υπάρχει αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επανέρχομαι στο κάπως ενοχλητικό θα έλεγα θέμα με τις ειδοποιήσεις στο messenger κι ειδικά στο viber. Το messenger κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό έχει στρώσει. Το viber δεν θα το έλεγα.. Εδώ να πω ότι δεν έχω χάσει καμία ειδοποίηση, πχ να μην χτυπήσει ποτέ, απλά μου έρχονται με αρκετή καθυστέρηση πολλές φορές. Ειδικά στο viber μπορεί να κάνει και 4-5 λεπτά.. Έχω δοκιμάσει να το βγάλω από την αυτόματη εκκίνηση στην μπαταρία, και το έχω βάλει να παρακάμπτει την βελτιστοποιηση μπαταρίας... Κι επίσης προέρχομαι από επαναφορά εργοστασιακών πριν λίγες μέρες. Οποια πρόταση δεκτή!
Link to comment
Share on other sites

Το battery drain από την εφαρμογή huawei data management services τελικά δεν είναι της φαντασίας μου. Το αναφέρουν κι άλλα άτομα στο XDA.

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/help/huawei-data-management-services-battery-t3904465

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το battery drain από την εφαρμογή huawei data management services τελικά δεν είναι της φαντασίας μου. Το αναφέρουν κι άλλα άτομα στο XDA.

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/help/huawei-data-management-services-battery-t3904465

 

Εγω το εχω στελει μαζι με πολλα αλλα, οσο το ειχα δεν ειχα παρατηρησει καποιο drain.

Μαλλον καποια εφαρμογη της Huawei κανει χρηση του data management και πιστευω ειναι καποια απο αυτες που κανουν αναζητηση online οπως το hitouch και hivision.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω στελει μαζι με πολλα αλλα, οσο το ειχα δεν ειχα παρατηρησει καποιο drain.

Μαλλον καποια εφαρμογη της Huawei κανει χρηση του data management και πιστευω ειναι καποια απο αυτες που κανουν αναζητηση online οπως το hitouch και hivision.

 

Λες να είναι αυτές. Θα δοκιμάσω να τις απενεργοποιήσω να δώ.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, πάμε πάλι γι' αλλαγή σιμ που θα μας έρθει κατευθείαν .... :p
Link to comment
Share on other sites

Σε συνδεση με το Hisuite εμενα μου βγάζει την 206

 

Πρόσεχε γιατί η 206 είναι με security patch Φεβρουαρίου και στις περισσότερες εταιρίες έχει τρελό battery drain.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έκανα ακόμη, λες να την αποφύγω;

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Εμένα με συμφέρει να την κάνεις και να γίνεις το πειραματόζωο αλλά καλύτερα να περιμένεις να δούμε και στο xda τι θα πούνε.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ Κώστα, άλλαξε την σιμ και θα σου έρθει κατευθείαν...

Γιατί παιδεύεσαι άδικα? Κοίτα τα προηγούμενά μου ποστ!

 

Πόσο δίκιο είχες φίλε Γιάννη!!!!! Αυτή τη στιγμή έχω δύο κάρτες στο κινητό στη sim 1 vodafone και στην sim 2 wind. Έβγαλα τη vodafone και έβαλα μία της cosmote που βρήκα στο σπίτι η οποία έχει και φραγή κλήσεων διότι την έχω σταματήσει εδώ και τρία χρόνια και αμέσως μου έβγαλε την αναβάθμιση. Βγάζω την cosmote και βάζω τη vodafone ώστε να περάσω την αναβάθμιση. Η αναβάθμιση χάθηκε ως δια μαγείας!!!!!!ξανά λοιπόν έβαλα την κάρτα της cosmote η οποία δεν είχε ούτε καν σήμα και τώρα αυτή τη στιγμή περνάω την 9 με 197. Να είσαι καλά φίλε Γιάννη!!!

Παρεμπιπτόντως θα ήθελα να σου πω ότι έχω δύο κάρτες SIM με τον ίδιο αριθμό. Ενδεχομένως να έπαιξε και αυτό ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Στο κινητό έχω 2 κάρτες SIM. SIM1=Vodafone, SIM2=Cosmote

Επειδή έχω πακέτο δεδομένων και στην SIM2, για πρώτη φορά σήμερα είπα να δοκιμάσω να δω πως πάει από ταχύτητα το δίκτυο της Cosmote. Πήγα στις "Ρυθμίσεις --> Ρυθμίσεις ασύρματων & δικτύων --> Ρυθμίσεις διπλής SIM --> Προεπιλεγμένα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας" και εδώ επέλεξα SIM2.

Έκλεισα το Wi-Fi, αλλά το κινητό αρνιόταν πεισματικά να μπει στο internet. Από την μπάρα επάνω, έδειχνε σαν να είναι απλώς σε δίκτυο 2G όπως ακριβώς όταν μιλάς, χωρίς να έχεις δεδομένα (μόνο οι μπάρες δηλαδή από την ένταση του σήματος χωρίς σύμβολο Ε,Η ή 4G).

Έκλεισα το κινητό και το ξανάνοιξα, μήπως και ήθελε επανεκκίνηση για την καινούρια ρύθμιση-επιλογή, αλλά πάλι τίποτα. Μήπως μπορείτε να μου πείτε τι δεν κάνω σωστά;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μήπως σου λείπουν οι ρυθμίσεις APN.

Ρυθμίσεις - Ασύρματα και δίκτυα - Δίκτυο κινητής - SIM2 σημεία φορητοτητας και δες αν είναι περασμένα της cosmote.

Αν δεν είναι τότε πάτα πάνω δεξιά στις 3 τελίτσες και επέλεξε επαναφορά για να τις κατεβάσει αμέσως.

 

ΥΓ. Το έχω στα αγγλικά το δικό μου και οι ονομασίες θα διαφέρουν.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μήπως σου λείπουν οι ρυθμίσεις APN.

Ρυθμίσεις - Ασύρματα και δίκτυα - Δίκτυο κινητής - SIM2 σημεία φορητοτητας και δες αν είναι περασμένα της cosmote.

Αν δεν είναι τότε πάτα πάνω δεξιά στις 3 τελίτσες και επέλεξε επαναφορά για να τις κατεβάσει αμέσως.

 

ΥΓ. Το έχω στα αγγλικά το δικό μου και οι ονομασίες θα διαφέρουν.

 

Καλημέρα κι ευχαριστώ για την απάντηση. Βρήκα την ρύθμιση που είπες και ενώ είχε σαν επιλογή το "cosmote internet" δεν ήταν τσεκαρισμένο. Το τσέκαρα και παλι τίποτα. Έκανα την επαναφορά από τις τρεις τελίτσες και ξανατσεκαρα την επιλογή και πάλι τίποτα. Παλιά, αν θυμάμαι καλά, στέλναμε ένα μήνυμα κάπου για να μας έρθουν κάποιες ρυθμίσεις. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι τέτοιο πάλι;

Ευχαριστώ

 

Μόλις το έκανα χειροκίνητα όπως λέει το βιντεακι της cosmote και πάλι τίποτα. Στην ανάλυση μέσα από το app της cosmote μου λέει ότι έχω 6GB

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι ευχαριστώ για την απάντηση. Βρήκα την ρύθμιση που είπες και ενώ είχε σαν επιλογή το "cosmote internet" δεν ήταν τσεκαρισμένο. Το τσέκαρα και παλι τίποτα. Έκανα την επαναφορά από τις τρεις τελίτσες και ξανατσεκαρα την επιλογή και πάλι τίποτα. Παλιά, αν θυμάμαι καλά, στέλναμε ένα μήνυμα κάπου για να μας έρθουν κάποιες ρυθμίσεις. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι τέτοιο πάλι;

Ευχαριστώ

 

Μόλις το έκανα χειροκίνητα όπως λέει το βιντεακι της cosmote και πάλι τίποτα. Στην ανάλυση μέσα από το app της cosmote μου λέει ότι έχω 6GB

 

Βάλε την cosmote στην θέση 1 και δες αν δουλεύει. Μπορεί να χρειάζεται το patch της cosmote για να δουλέψει. Να σου πω σίγουρα αν χρειάζεται το patch ώστε να δουλέψει και το Internet δεν μπορώ γιατί δεν έχω cosmote.

Ακομα δοκίμασε για αρχή να κάνεις disable την sim1.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...