Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι έκανα(χτύπησα με την άρθρωση του δακτύλου) την οθόνη και μου εμφάνιζε μια εικόνα που μπορούσα να κάνω αποκοπή, να ζωγραφίσω και επεξεργαστώ... Όχι στο μενού φωτογραφιών, αλλά στη κεντρική σελίδα των εφαρμογών... Όποιος κατάλαβε (;;;), ας μου πει!Σαν στιγμιότυπο οθόνης είναι, ε; Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έκανα(χτύπησα με την άρθρωση του δακτύλου) την οθόνη και μου εμφάνιζε μια εικόνα που μπορούσα να κάνω αποκοπή, να ζωγραφίσω και επεξεργαστώ... Όχι στο μενού φωτογραφιών, αλλά στη κεντρική σελίδα των εφαρμογών... Όποιος κατάλαβε (;;;), ας μου πει!Σαν στιγμιότυπο οθόνης είναι, ε;

 

Ρυθμισεις->Εξυπνη βοηθεια->Κινησεις->

Εκει εχει επιλογες για λειτουργιες με την αρθρωση, μια απο αυτες ειναι και η ληψη στιγμιοτυπου.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έχουν σταματήσει εδώ και κάποιες μέρες να μου χτυπάει (δόνηση, ήχο) ειδοποιήση από το messenger χωρίς να έχω αλλάξει κάτι (νομίζω). Μόνο αν ανοίξω την οθόνη βλέπω ότι έχω μήνυμα ή από το led. Εσάς σας δουλεύουν κανονικά αυτόν τον καιρό; Μήπως έχουν κάνει καμία ενημέρωση στην εφαρμογή και έχουν και άλλοι το πρόβλημα. Επίσης και σε smartwatch που έχω ούτε εκεί μου τις βγάζει ενώ όλα τα υπόλοιπα μου τα βγάζει κανονικά.

 

Καλησπερα!

Κι εμενα μου κανει κατι τετοια περιεργα εδω και δυο βδομαδες περιπου, οχι καθε μερα ομως να το πω ετσι, αλλα οποτε το πιασει! Και το viber σε καποια φαση αλλα εστρωσε για την ωρα. Το messenger οχι ακομη! οποτε το πιανει δεν με ειδοποιει ή στην καλυτερη αργει μερικα λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Έχουν σταματήσει εδώ και κάποιες μέρες να μου χτυπάει (δόνηση, ήχο) ειδοποιήση από το messenger χωρίς να έχω αλλάξει κάτι (νομίζω). Μόνο αν ανοίξω την οθόνη βλέπω ότι έχω μήνυμα ή από το led. Εσάς σας δουλεύουν κανονικά αυτόν τον καιρό; Μήπως έχουν κάνει καμία ενημέρωση στην εφαρμογή και έχουν και άλλοι το πρόβλημα. Επίσης και σε smartwatch που έχω ούτε εκεί μου τις βγάζει ενώ όλα τα υπόλοιπα μου τα βγάζει κανονικά.

 

ρυθμίσεις>>μπαταρία>>περισσότερες ρυθμίσεις μπαταρίας>>μείνετε συνδεδεμένοι σε κατάσταση αναστολής.....

 

είναι ανοιχτό;

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου... Μπορεί κάποιος που είχε βάλει fonts να μου πει αν τα δείχνει πλέον στα θέματα. Εμένα εξαφανιστηκαν... Σε όποιο φάκελο και να τα βάλω δεν μου τα δείχνει. Ελεος...
Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου... Μπορεί κάποιος που είχε βάλει fonts να μου πει αν τα δείχνει πλέον στα θέματα. Εμένα εξαφανιστηκαν... Σε όποιο φάκελο και να τα βάλω δεν μου τα δείχνει. Ελεος...

 

Περνας το αρχειο στον φακελο Huawei\Themes\

μετα πας στην εφαρμογη θεματα στο εγω

μετα στο γραμματοσειρες μου

 

Αν για καποιο λογο δεν σου την βγαζει στις γραμματοσειρες σου τοτε θα την βρεις στο θεματα μου.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από τότε που έκανα την αναβάθμιση σπάει το κινητό κάθε ρεκόρ σε χαμένες κλήσεις... Δεν ακούγεται τίποτα αν έχει λίγη φασαρία.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα το κινητό πετάει. Ειδικά από τότε που πέρασα την 9 και έχει πάρει ακόμα μία αναβάθμιση τη 206 το κινητό ανοίγει τα πάντα ακαριαία. Την 9 την έχω περάσει εδώ και 10 μέρες περίπου. Μάλιστα δεν το έχω και στη λειτουργία επιδόσεων. Από τόσα που είχα ακούσει όσοι είχανε περάσει την 9η ήμουνα έτοιμος να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Όμως τα αναίρεσα όλα διότι το κινητό τα σπάει. Τα πάντα λειτουργούν πολύ καλύτερα σε σχέση με πριν εκτός βέβαια από τις selfie. Εκεί τα πράγματα έμειναν τραγικά όπως ήταν και πριν βέβαια. θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν περάσει την 9 εδώ και πολύ καιρό στη λειτουργία επιδόσεων τι παραπάνω προσφέρει το κινητό για παιχνίδια είναι;;; εγώ δεν παίζω παιχνίδια. Εσείς το έχετε στη λειτουργία επιδόσεων ή στην απλή λειτουργία;;;
Link to comment
Share on other sites

Περνας το αρχειο στον φακελο Huawei\Themes\

μετα πας στην εφαρμογη θεματα στο εγω

μετα στο γραμματοσειρες μου

 

Αν για καποιο λογο δεν σου την βγαζει στις γραμματοσειρες σου τοτε θα την βρεις στο θεματα μου.

 

Στα θέματα τα βγάζει. Δεν μου τα βγάζει πλέον στα fonts ώστε να κάνω εναλλαγές. Πριν μου τα έδειχνε κανονικά! Αν βάλω κάποιο καινούργιο το βλέπει κανονικά. Αυτά που είχα με τίποτα. Για δοκίμασε να μου πεις κι εσύ αν θέλεις.

https://ufile.io/z32qq

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω στην λειτουργία επιδόσεων, και μπορώ να πω σε σχέση με την κανονική λειτουργία έχουν λίγη διαφορά στην ταχύτητα,αλλα όχι κάτι το ιδιαίτερο. Μου φαίνεται ένα τσικ πιο γρήγορο γενικά, στην πλοήγηση στο άνοιγμα εφαρμογών κτλ.. Φυσικά τσιμπάει και λίγο μπαταρία παραπάνω! Ειδικά όταν το χρησιμοποιώ. Αλλά κι εκεί όχι μεγάλη διαφορά.. Παιχνίδια δεν παίζω για να σου πω, ίσως εκεί να εχει μεγαλύτερη απόδοση
Link to comment
Share on other sites

Στα θέματα τα βγάζει. Δεν μου τα βγάζει πλέον στα fonts ώστε να κάνω εναλλαγές. Πριν μου τα έδειχνε κανονικά! Αν βάλω κάποιο καινούργιο το βλέπει κανονικά. Αυτά που είχα με τίποτα. Για δοκίμασε να μου πεις κι εσύ αν θέλεις.

 

Αφου σου το βγάζει στα θέματα τότε πάτα και καλά να κάνεις εφαρμογή το θέμα, θα σου βγάλει ότι το κάνει εφαρμογή αλλά θα κολλήσει, το σταματάς και μετά πας στις γραμματοσειρές και θα το βρεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αφου σου το βγάζει στα θέματα τότε πάτα και καλά να κάνεις εφαρμογή το θέμα, θα σου βγάλει ότι το κάνει εφαρμογή αλλά θα κολλήσει, το σταματάς και μετά πας στις γραμματοσειρές και θα το βρεις.

 

Δυστυχώς δεν ισχύει αυτό. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να επιλέξω σαν θέμα την γραμματοσειρά που θέλω και μετά να βάλω το κανονικό θέμα που θέλω. Ταλαιπωρία... Τι το έπιασε ξαφνικά... Τι να πω...

Ορίστε και όλες οι γραμματοσειρές που έχω για όποιον τις θέλει: fonts download link

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ισχύει αυτό. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να επιλέξω σαν θέμα την γραμματοσειρά που θέλω και μετά να βάλω το κανονικό θέμα που θέλω. Ταλαιπωρία... Τι το έπιασε ξαφνικά... Τι να πω...

Ορίστε και όλες οι γραμματοσειρές που έχω για όποιον τις θέλει: fonts download link

 

Νομίζω το ίδιο λέμε αλλά τέσπα. Θυμάμαι όταν ασχολήθηκα με γραμματοσειρές έπρεπε να πατήσω να μπει το θέμα (γραμματοσειρά) και να κολλήσει ώστε να την κάνει εγκατάσταση και μετά να πάω να την επιλέξω.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις>>μπαταρία>>περισσότερες ρυθμίσεις μπαταρίας>>μείνετε συνδεδεμένοι σε κατάσταση αναστολής.....

 

είναι ανοιχτό;

 

Ανοιχτά τα έχω και για το wifi και για το 3g. Σήμερα το απόγευμα άρχισε να με ειδοποιεί κανονικά και στο κινητό και στο smartwatch.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/mate-20-x/themes/font-9-0-6-305trick-to-3rd-party-font-t3907585/amp/

Γράφει πως γίνεται πλέον η αλλαγή στις γραμματοσειρές. Το παράξενο είναι ότι στην εφαρμογή για θέματα δεν βγάζει δωρεάν γραμματοσειρές! Σε βίντεο που είδα δείχνει να έχει. Εσάς σας βγάζει δωρεάν ή μόνο αυτές που είναι επί πληρωμή;

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/mate-20-x/themes/font-9-0-6-305trick-to-3rd-party-font-t3907585/amp/

Γράφει πως γίνεται πλέον η αλλαγή στις γραμματοσειρές. Το παράξενο είναι ότι στην εφαρμογή για θέματα δεν βγάζει δωρεάν γραμματοσειρές! Σε βίντεο που είδα δείχνει να έχει. Εσάς σας βγάζει δωρεάν ή μόνο αυτές που είναι επί πληρωμή;

 

Όλα επί πληρωμή και σε μένα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα όλα με πληρωμή. Αλλά έχω κατεβάσει το huawei themes που έχει κ γραμματοσειρές μέσα,και δουλεύει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον δεν το πολυσκαλίζω. Μετά το σκάλωμα που έφαγε η εφαρμογή huawei data managment services και ήταν πρώτη στην κατανάλωση , αναγκάστηκα και έκανα επαναφορά για να στρώσει. Το έστησα από την αρχή και το απολαμβάνω ως έχει.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Για θεματα περαστε το Huawei themes που αναφερθηκε οπου εχει και γραμματοσειρες μεσα αλλιως στο κινεζικο forum της honor εχει παρα πολλα.

Γραμματοσειρα κι εγω αφησα την μαμα γιατι με αλλες που ειχα δοκιμασει οι περισσοτερες δεν υποστηριζαν ελληνικα και πολλες ηταν χαλια σε υποτιτλους ταινιας. Η μαμα παιζει αριστα και ειναι ευαναγνωστη στα δικα μου ματια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Για θεματα περαστε το Huawei themes που αναφερθηκε οπου εχει και γραμματοσειρες μεσα αλλιως στο κινεζικο forum της honor εχει παρα πολλα.

Γραμματοσειρα κι εγω αφησα την μαμα γιατι με αλλες που ειχα δοκιμασει οι περισσοτερες δεν υποστηριζαν ελληνικα και πολλες ηταν χαλια σε υποτιτλους ταινιας. Η μαμα παιζει αριστα και ειναι ευαναγνωστη στα δικα μου ματια.

Κατέβασε αυτές που ανέβασα αν θες. Όλες υποστηρίζουν ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στην 9 η σταθεροποίηση του βίντεο μέχρι ποια ανάλυση ισχύει και μέχρι ποια fps;; Είδα ότι έχουν προσθέσει κάδρο 16/09 πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στην 9 η σταθεροποίηση του βίντεο μέχρι ποια ανάλυση ισχύει και μέχρι ποια fps;; Είδα ότι έχουν προσθέσει κάδρο 16/09 πλέον.
18/9 εννοείς... Το OIS δουλεύει παντού το EIS στα 720 κι 1080 και 1080plus στα 30 fps ,

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά μου λεει πως η κοινοποίηση τοποθεσίας δεν είναι εφικτή στην χώρα μου ...τη στο καλο μπορεί να φταίει ?
Link to comment
Share on other sites

18/9 εννοείς... Το OIS δουλεύει παντού το EIS στα 720 κι 1080 και 1080plus στα 30 fps ,

 

Sent from my Mate 10 pro

Έχεις δίκιο για το κάδρο το είδα στο βίντεο και το έγραψα ,αυτό που παρατήρησα είναι ότι στα πολλά frames per second και στην υψηλή ανάλυση το βίντεο δεν έχει καθόλου καλή σταθεροποίηση για αυτό ρώτησα εάν λειτουργεί. Εγώ πάντως τραβάω βίντεο μόνο στα 1080p και στα 30 frames per second μέχρι εκεί ,λόγω σταθεροποίησης πάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...