Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προχθές αναβάθμιση σε 220.. Ελληνική συσκευή από Γερμανό, σύνδεση cosmote. Οπότε δεν παίζει ρόλο η χώρα. Μάλλον κάτι άλλο είναι στην μέση

 

Του Γερμανού είναι cosmote εισαγωγή, τα normal, αν μπορούμε να τα πούμε, είναι με την 215 εκτός αν αυτοί με την 220 είναι οι ίδιοι που είχαν την 158.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Του Γερμανού είναι cosmote εισαγωγή, τα normal, αν μπορούμε να τα πούμε, είναι με την 215 εκτός αν αυτοί με την 220 είναι οι ίδιοι που είχαν την 158.

 

Εγώ ήμουν με 157 πήγα στην 203, και τωρα 220. Όπως είπα και πιο πάνω αγορασμένο από Γερμανό με σύνδεση κοσμοτε. Κάποια πατάτα έχει κάνει η Χαβάη και το διαμοιραζει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Εάν γνωρίζει κάποιος όταν κάνετε κλήση με χρήση volte (cosmote) σας εμφανίζει την ένδειξη HD κατά την διάρκεια αυτής;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν με 157 πήγα στην 203, και τωρα 220. Όπως είπα και πιο πάνω αγορασμένο από Γερμανό με σύνδεση κοσμοτε. Κάποια πατάτα έχει κάνει η Χαβάη και το διαμοιραζει έτσι.

 

Οπως σου ειπα του Γερμανου δεν ειναι εισαγωγης απο τον επισημο εισαγωγεα αλλα ειναι ειδικη εισαγωγη της cosmote οποτε μπορει να ειναι σε διαφορετικη γραμμη αναβαθμισεων. Θα δεις οσοι το εχουν αγορασει απο πολυκαταστημα οπως ο κωτσοβολος και ειναι σιγουρα ελληνικη συσκευη απο την 197 πηραν την 206 και τωρα την 215. Καποιοι που πηραν την 203 ηταν αυτοι που ειχαν την 158 οπου εκει δεν ειχαμε βγαλει ακρη τι γινοταν. Η Huawei δεν εχεικανει καμια πατατα, η πατατα ειναι απο τα διαφορα καταστηματα οπου πωλουν παραεισαγωγες και απο αυτους που αγοραζουν onlne οπου απο εξω συσκευη που προοριζεται για την αγγλια και την δουλευουν στην ελλαδα.

Τεσπα τα περιαναβαθμισεων τα εχουμε αναπτυξει απειρες φορες χωρις ουσια.

 

Για τα κινεζικα πριν μπει ο Απριλιος και ανεβηκε update με Απριλιου security patches.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν με 157 πήγα στην 203, και τωρα 220. Όπως είπα και πιο πάνω αγορασμένο από Γερμανό με σύνδεση κοσμοτε. Κάποια πατάτα έχει κάνει η Χαβάη και το διαμοιραζει έτσι.

 

Και το δικό μου (c432) αγορασμένο από ΓΕΡΜΑΝΟ τον Δεκέμβριο του 18, με τις ίδιες αναβαθμίσεις με εσένα. Είχα πάρει και την 197 αν θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, δεν ξέρω τι παίζει. Ίσως όπως είπε ο φίλος από πανω παίζει ρόλο πολυκατάστηματα κτλ, και υπάρχουν διαφορετικές ημερομηνίες αναβάθμισης. Το καλό τουλάχιστον είναι ότι αργά ή γρήγορα σε όλους έρχονται.
Link to comment
Share on other sites

Εάν γνωρίζει κάποιος όταν κάνετε κλήση με χρήση volte (cosmote) σας εμφανίζει την ένδειξη HD κατά την διάρκεια αυτής;

 

Αν και δεν το έχω πια το κινητό για να δω αν βγάζει κάποια ένδειξη, παίζει κάποιο ρόλο?

Τα VoLTE & VoWIFI είναι VoIP. Ούτως ή άλλως είναι HD. Αν και ο συνομιλητής σου είναι με κάποιο από τα δύο, η ποιότητα της επικοινωνίας είναι φανταστική.

 

Στο 3G όμως, ναι. Έχει έννοια.

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είναι στην 197 αγορά απο πλαίσιο, υπάρχει τρόπος να την κατεβάσω απο κάπου?? Κ να μην περιμένω Ota?? Απο κάποια σελίδα δλδ.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είναι στην 197 αγορά απο πλαίσιο, υπάρχει τρόπος να την κατεβάσω απο κάπου?? Κ να μην περιμένω Ota?? Απο κάποια σελίδα δλδ.

 

Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Εφαρμογες->

Βρες την εφαρμογη για τις ενημερωσεις και πατα σε αυτην

Μετα αναγκαστικη διακοπη και κανε καθαρισμο δεδομενων

Δοκιμασε να δεις αν σου εμφανισει αναβαθμιση, αν οχι πανω δεξια στις 3 τελιτσες κι επιλεγεις ρυθμισεις, εκει πατας στο ληψη τελευταιου πληρες πακετου

 

Εναλλακτικη ειναι να το συνδεσεις με Η/Υ και μεσα απο την εφαρμογη HiSuite να κανεις ενημερωση

 

Αλλη εναλλακτικη ειναι να απενεργοποιησεις την συσκευη και να περιμενεις 5-10 δευτερα, μετα κρατας πατημενο το volume up κι ενω το εχεις πατημενο συνδεσε τον φορτιστη, η συσκευη θα ενεργοποιηθει και ενω εσυ συνεχιζεις να κρατας πατημενο το volume up η συσκευη θα μπει στο μενου eRecovery, αφηνεις το volume up και πατας στην πρωτη επιλογη που λεει για download and recovery κατι, συνδεεσαι στο wifi σου και θα κανει ελεγχο για ενημερωση, θα αρχισει αυτοματα να κατεβαζει την τελευταια που θα βρει ακομα και αν αυτη ειναι η 197 οποτε αν δεις οτι κατεβαζει την 197 πατα cancel και κανε restart.. Υποψην οτι αυτο κατεβαζει την πληρη εκδοση 3.5GB.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα 2 πρώτα τίποτα.. Τωρα είμαι στο δρόμο δεν εχω υπολογιστή ούτε φορτιστή. Το απόγευμα θα δοκιμάσω και τις άλλες δύο λύσεις κ βλέπουμε. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου.Εχω ακόμη την έκδοση 8.0.0.158.Εχετε αναβαθμιστεί όλοι στην 9?Το κινητό είναι αγορασμενο από amazon ιταλιας.Πρεπει να κάνω κάτι παραπάνω από το προηγούμενο ποστ που απάντησε ο φίλος η να περιμένω να έρθει ota?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου.Εχω ακόμη την έκδοση 8.0.0.158.Εχετε αναβαθμιστεί όλοι στην 9?Το κινητό είναι αγορασμενο από amazon ιταλιας.Πρεπει να κάνω κάτι παραπάνω από το προηγούμενο ποστ που απάντησε ο φίλος η να περιμένω να έρθει ota?

 

Δοκίμασε με άλλη κάρτα σιμ/ άλλου δικτύου και θα στην κατεβάσει αμέσως. Ούτε καν χρειάζεται να κλείσεις το κινητό, βάζεις την σιμ του φίλου σου ή κάποιου από την οικογένεια, σου βγάζει το πιν του και όταν το ενεργοποιήσεις θα στην εμφανίσει άμεσα. Εγώ για παράδειγμα είχα vodafone cu και όταν έβαλα σιμ της wind μου ήρθε στο δευτερόλεπτο η 9ρα. Κάνε και συ μια δοκιμή, δεν έχεις να χάσεις τίποτα. (Αν ανατρέξεις το τόπικ, θα δεις ότι πολλοί την πήραμε έτσι την αναβάθμιση)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου.Εχω ακόμη την έκδοση 8.0.0.158.Εχετε αναβαθμιστεί όλοι στην 9?Το κινητό είναι αγορασμενο από amazon ιταλιας.Πρεπει να κάνω κάτι παραπάνω από το προηγούμενο ποστ που απάντησε ο φίλος η να περιμένω να έρθει ota?

 

Δοκιμασε μεσα απο το HiCare να πατησεις στο update αν σου την βρει.

Εχουν αναφερει στο εξωτερικο για τα C636 οπου χρηστες τα ειχαν σε Ευρωπη οτι επρεπε να αλλαξουν την περιοχη του HiCare σε Singapore και μετα να ανοιξουν παλι το HiCare και οταν τους ζητησει να αλλαξουν την περιοχη και γλωσσα στην τοοπικη τους να πατησουν οχι.

Μπορεις να επικοινωνησεις με την Huawei να τους δωσεις το ΙΜΕΙ ωστε να "σπρωξουν" το update.

 

Τροπος να κατεβασεις το update και να το περασεις υπαρχει αλλα σε περιπτωση που κατι παει στραβα δεν σας καλυπτει η εγγυηση.

Για οδηγιες και διαφορα στο XDA αλλα παντα με δικη σας ευθυνη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος απο πολλά xiaomi κ σκαλίζοντας τα με twrp, root custom rom, να φανταστώ εδώ σε αυτό δεν παίζει τέτοιο πράγμα ε?? Η έστω developed rom??
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Εφαρμογες->

 

Βρες την εφαρμογη για τις ενημερωσεις και πατα σε αυτην

 

Μετα αναγκαστικη διακοπη και κανε καθαρισμο δεδομενων

 

Δοκιμασε να δεις αν σου εμφανισει αναβαθμιση, αν οχι πανω δεξια στις 3 τελιτσες κι επιλεγεις ρυθμισεις, εκει πατας στο ληψη τελευταιου πληρες πακετου

 

 

 

Εναλλακτικη ειναι να το συνδεσεις με Η/Υ και μεσα απο την εφαρμογη HiSuite να κανεις ενημερωση

 

 

 

Αλλη εναλλακτικη ειναι να απενεργοποιησεις την συσκευη και να περιμενεις 5-10 δευτερα, μετα κρατας πατημενο το volume up κι ενω το εχεις πατημενο συνδεσε τον φορτιστη, η συσκευη θα ενεργοποιηθει και ενω εσυ συνεχιζεις να κρατας πατημενο το volume up η συσκευη θα μπει στο μενου eRecovery, αφηνεις το volume up και πατας στην πρωτη επιλογη που λεει για download and recovery κατι, συνδεεσαι στο wifi σου και θα κανει ελεγχο για ενημερωση, θα αρχισει αυτοματα να κατεβαζει την τελευταια που θα βρει ακομα και αν αυτη ειναι η 197 οποτε αν δεις οτι κατεβαζει την 197 πατα cancel και κανε restart.. Υποψην οτι αυτο κατεβαζει την πληρη εκδοση 3.5GB.

Κι εμένα ακομα στην 197 έχει κολλήσει. Δοκίμασα όλα τα παραπάνω αλλά δεν βλεπω τίποτα. Στην περιπτωση του erecovery μου βγάζει download update κατευθειαν και κολλάει στο 5%. Είναι προβλημα αυτο; Διορθωνεται;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ακομα στην 197 έχει κολλήσει. Δοκίμασα όλα τα παραπάνω αλλά δεν βλεπω τίποτα. Στην περιπτωση του erecovery μου βγάζει download update κατευθειαν και κολλάει στο 5%. Είναι προβλημα αυτο; Διορθωνεται;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κ εγώ δοκίμασα τα πάντα κ τελικά μόνο την 197 βρίσκει. Καμία άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με άλλη κάρτα σιμ/ άλλου δικτύου και θα στην κατεβάσει αμέσως. Ούτε καν χρειάζεται να κλείσεις το κινητό, βάζεις την σιμ του φίλου σου ή κάποιου από την οικογένεια, σου βγάζει το πιν του και όταν το ενεργοποιήσεις θα στην εμφανίσει άμεσα. Εγώ για παράδειγμα είχα vodafone cu και όταν έβαλα σιμ της wind μου ήρθε στο δευτερόλεπτο η 9ρα. Κάνε και συ μια δοκιμή, δεν έχεις να χάσεις τίποτα. (Αν ανατρέξεις το τόπικ, θα δεις ότι πολλοί την πήραμε έτσι την αναβάθμιση)

Ωραία, ευχαριστώ πολύ φίλε μου θα το δοκιμάσω και αυτό και μακάρι να έρθει και σε μένα ή αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

 

Ειχε αναφερθει παλαιοτερα οτι με την αναβαθμιση στην 9 στην εφαρμογη διαχειριση τηλεφωνου οτι χαθηκε η βελτιστοποιηση οπου καθαριζε caches κι εκλεινε ανοικτες εφαρμογες. Τελικα υπαρχει και το βρηκα καταλαθος, κρατας πατημενο στο εικονιδιο της εαφρμογης και θα εμφανισει 2 επιλογες, η μια ειναι ο καθαρισμος οπου κανεις μεσα απο την εφαρμογη και η αλλη ειναι η βελτιστοποιηση οπου κανει οτι εκανε η παλια.

 

Σε μένα με την 197 η βελτιστοποίηση υπάρχει κανονικά στην εφαρμογή διαχείρισης τηλεφώνου.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου.Εχω ακόμη την έκδοση 8.0.0.158.Εχετε αναβαθμιστεί όλοι στην 9?Το κινητό είναι αγορασμενο από amazon ιταλιας.Πρεπει να κάνω κάτι παραπάνω από το προηγούμενο ποστ που απάντησε ο φίλος η να περιμένω να έρθει ota?

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα. Κατόπιν υποδείξεως συμφουρίτη άλλαξα κάρτα Sim και αμέσως μου ήρθε. Μάλιστα όταν άλλαξα την κάρτα για να την κατεβάσω ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ!!!!! Ξανά αλλαγή κάρτας πάλι μου την εμφάνισε και την κατέβασα έτσι. Το κινητό πάει σφαίρα, καλύτερα από πριν, χωρίς επαναφορά και μπαταρία χωρίς να είμαι 100% σίγουρος νομίζω είναι καλύτερη. Τώρα είμαι με την 215. Αγορασμένο από public πέρυσι τον Φεβρουάριο.

Link to comment
Share on other sites

Τρόπος να εμφανίζεται πχ στα μηνύματα η στα mail αριθμός που σου λέει 1 ή 2 έχει η πρέπει να βάλω τον nova??
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα. Κατόπιν υποδείξεως συμφουρίτη άλλαξα κάρτα Sim και αμέσως μου ήρθε. Μάλιστα όταν άλλαξα την κάρτα για να την κατεβάσω ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ!!!!! Ξανά αλλαγή κάρτας πάλι μου την εμφάνισε και την κατέβασα έτσι. Το κινητό πάει σφαίρα, καλύτερα από πριν, χωρίς επαναφορά και μπαταρία χωρίς να είμαι 100% σίγουρος νομίζω είναι καλύτερη. Τώρα είμαι με την 215. Αγορασμένο από public πέρυσι τον Φεβρουάριο.

 

Κώστα, και την 215 με αλλαγή sim την πέρασες;

 

Edit: Μόλις άλλαξα κάρτα sim από cosmote σε Vodafone και .... κατεβαίνει η 215 , 494 mb, με κώδικα ασφαλείας Φεβρουαρίου και Μαρτίου.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...