Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η τιμή είναι εξωφρενική για μεταχειρισμένο χωρίς παρελκόμενα (αν σκεφτείς ότι δίνουν λιγότερη επιστροφή για το s9+) τόσο που μοιάζει με bug του συστήματος. Εγώ αν το σκεφτόμουν δεν θα το καθυστερούσα, ποτέ δεν ξέρεις για πόσο θα ισχύει.. συνήθως οι επιστροφές που έχουν γίνει κατά καιρούς τόσα χρόνια από τις εταιρίες είναι ληστρικές (εις βάρος του ιδιώτη προφανώς:D)
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που έχει το μικρόβιο της αλλαγής είναι καλή ευκαιρία. Εγώ προσπαθώ να συγκρατηθώ. Άλλωστε δεν υστερεί το Mate σε κάτι σε σχέση με το p20 Pro.(εκτός κάμερας). Αν κάποιος πάει σε Mate 20 τότε αλλάζει το θέμα.

Άλλωστε ήδη έχουν βγει νέες προτάσεις πολλά υποσχόμενες από αρκετές εταιρείες. Και προσφορές σίγουρα θα υπάρξουν κι άλλες.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που έχει το μικρόβιο της αλλαγής είναι καλή ευκαιρία. Εγώ προσπαθώ να συγκρατηθώ. Άλλωστε δεν υστερεί το Mate σε κάτι σε σχέση με το p20 Pro.(εκτός κάμερας). Αν κάποιος πάει σε Mate 20 τότε αλλάζει το θέμα.

 

Άλλωστε ήδη έχουν βγει νέες προτάσεις πολλά υποσχόμενες από αρκετές εταιρείες. Και προσφορές σίγουρα θα υπάρξουν κι άλλες.

Και εγώ ακριβώς στην ίδια φάση είμαι....

 

Τα 400ε που το παίρνουν είναι πάρα πολύ καλά κ με αποφορολογηση το mate 20 βγαίνει 320€....

 

Αξίζει;;;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίεργος όμως είμαι τι κέρδος έχουν έτσι με αυτή την κίνηση.

Μετά λογικά τα ξαναπουλανε μεταχειρισμένα ε; Κ άραγε σε τι τιμή;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε σκρουτζομάγαζα.

Όπως και να έχει, και στην προηγούμενη τιμή του να το δούμε (400+163) και πάλι 400 ευρώ δεν πουλιόταν το mate και 163 ευρώ δεν έπερνες το Ρ20. Αυτό σκέφτηκα βασικά και το έδωσα και εγώ, αν και αρχικά ήμουν αρνητικός.

Με παραξενεύει όμως που μόνο το mate παίρνουν πίσω σε τέτοια τιμή. Μέχρι και το S9+ (128) το παίρνουν 110 ευρώ λιγότερα.

 

 

 

Βάλε μέσα και τον παράγοντα της μεταπώλησης. Ήδη και τα 400 που το έπαιρναν πιο πριν, δεν τα πιάνει πια.

Εκτός βέβαια αν δεν τα πουλάς τα κινητά σου και τα κρατάς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εντάξει! Τι εννοείς πακέτο?

Εχω μια θήκη και ένα τζαμάκι καινούργια που τα είχα για το mate, αλλά όχι και πακέτο! Πόσα να είχα δηλαδή και γιατί να είχα πάρει τόσα?

Ένα τζαμάκι να έχεις καβάτζα (αν συμβεί το έξω από εδώ) και μία θήκη όταν δεις ότι αρχίζει η παλιά να παραδίδει.

 

Για εμένα :1 θήκη spigen, 1 original flip, ένα καλό τζαμακι(συνήθως περισσότερα) και μια ετήσια ασφάλεια =40€

Link to comment
Share on other sites

(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

https://www.public.gr/cat/corporate/ypiresies/trade-n-save/

Δεν ξέρω γιατί θέλουν να σκουπίσουν τα Mate 10 pro, είναι εντελώς κουφό το deal! :blink:

Πήγαν το P20 pro στα 699 και αυτή τη στιγμή, παίρνουν το Mate στα 535 ευρώ!!!!!!

Εξωφρενική τιμή! Τόσο δεν το πήρα καινούργιο, λέμε!!!!!!! Και είχα και το μονόκαρτο! .

 

Το πιο πιθανό είναι ότι έχει μείνει μεγάλο στόκ συσκευών P20 pro και με την έλευση το p30 pro θα έμεναν στα αζήτητα.

Με τον τρόπο αυτό από την μία σπρώχνουν τις συσκευές (τις οποίες με την κυκλοφορία του νέου μοντέλου θα έπρεπε να σκοτώσουν την τιμή τους) άλλη προσελκύουν στο ''μαντρί'' της Huawei νέους αγοραστές και κρατάνε τους παλιούς.

 

Όσο για την τιμή που αγοράζουν το Mate 10 pro ,δεν είναι στάνταρ. Εξαρτάται ποια συσκευή θα αγοράσεις.

535 δίνουν αν αγοράσεις το p20 pro και 603 για το Mate 20 pro.

Ξέρουν τι κάνουν,δεν πράττουν τυχαία.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι ότι έχει μείνει μεγάλο στόκ συσκευών P20 pro και με την έλευση το p30 pro θα έμεναν στα αζήτητα.

Με τον τρόπο αυτό από την μία σπρώχνουν τις συσκευές (τις οποίες με την κυκλοφορία του νέου μοντέλου θα έπρεπε να σκοτώσουν την τιμή τους) άλλη προσελκύουν στο ''μαντρί'' της Huawei νέους αγοραστές και κρατάνε τους παλιούς.

 

Όσο για την τιμή που αγοράζουν το Mate 10 pro ,δεν είναι στάνταρ. Εξαρτάται ποια συσκευή θα αγοράσεις.

535 δίνουν αν αγοράσεις το p20 pro και 603 για το Mate 20 pro.

Ξέρουν τι κάνουν,δεν πράττουν τυχαία.

 

400 το παιρνουν το mate και στις 2 περιπτωσεις απλα σο "κερδος" ειναι και η αφαιρεση φπα της αλλης συσκευης γιατι η huawei τρεχει μια προσφορα αυτον τον καιρο για χαρισμα του φπα στα mate 20 και P20.

https://www.techgear.gr/huawei-mate-20-pro-p20-pro-p20-vat-free-156727/

 

 

Περι Mate 10 pro τωρα, στην 206 παρατηρησα οτι στν καθαρισμο εχουν προστεθει extra επιλογες σε πολλες εφαρμογες, στο viber σου δινει την επιλογη να καθαρισεις τα thumbnails,φωτογραφιες προφιλ και διαφορα αλλα. Αυτη η ανωνυμη εφαρμογη που λεει οτι ειναι απεγκατεστημενη υπαρχει ακομα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασες την 9?

Εγώ με την 8 το έδωσα.

 

Αν κρατούσαν σταθερά το 400αρι, θα είχε αυξηθεί η διαφορά. Φαίνεται να τελείωσε αυτό που έτρεχαν με τον ΦΠΑ και για να κρατήσουν το +163 ανέβασαν και την τιμή που παίρνουν το mate.

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασες την 9?

Εγώ με την 8 το έδωσα.

 

Αν κρατούσαν σταθερά το 400αρι, θα είχε αυξηθεί η διαφορά. Φαίνεται να τελείωσε αυτό που έτρεχαν με τον ΦΠΑ και για να κρατήσουν το +163 ανέβασαν και την τιμή που παίρνουν το mate.

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

 

Ναι πέρασα πάλι την 9 αλλά με περίεργη διαδικασία.

Έκανα όλα τα updates μέσα από το HiSuite χωρίς sim και WiFi.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , έκανα και γω την μετάβαση σε p20 pro απο public .

Αν καποιος ενδιαφερεται για αυτη την θηκη σε αριστη κατασταση μαζι με τα ακουστικα που ειχε η συσκευασια του mate αχρησιμοποιητα και την θηκη σιλικονης , ας στειλει inbox .

https://www.onbuy.com/gb/cases-and-covers/jasbon-huawei-mate-10-pro-case-microfiber-genuine-leather-cover-mate-10-business-men-protective-phone-case-cover-for-huawei-mate-10-pro-black~c3340~p6645890/

 

Edit : ένα δεκάρικο και τα τρία μαζί, να φεύγουν

Link to comment
Share on other sites

Είναι προβληματικό το 20,πρασινες οθόνες, χαμένες κλήσεις, διαβάστε καμία αξιολόγηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Είναι προβληματικό το 20,πρασινες οθόνες, χαμένες κλήσεις, διαβάστε καμία αξιολόγηση.
Εντάξει η πράσινη οθόνη ήταν για 15 μέρες. Τις αλλάξανε.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η προσφορά του trade n save δινοντας το mate για το p20 pro στα 163.70 φαινεται οτι ηταν για περιορισμενα κομματια . Βλεπω τωρα το πηγαν στα 333.70
Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνεις το κουπόνι από την ανταλλαγή, ποιά τιμή ισχύει τελικά, αυτή που σου δείχνει από κάτω ή η τρέχουσα προσφορά του καταστήματος, δλδ χωρίς το ΦΠΑ;
Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνεις το κουπόνι από την ανταλλαγή, ποιά τιμή ισχύει τελικά, αυτή που σου δείχνει από κάτω ή η τρέχουσα προσφορά του καταστήματος, δλδ χωρίς το ΦΠΑ;
Αυτή χωρίς τον ΦΠΑ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα, ισχύει ακόμα η προσφορά στα 163, 7€ για p20pro; Αύριο, έχω πει σε φίλο να πάει public και φοβάμαι μη πάει τζάμπα το format..
Link to comment
Share on other sites

Άρα, ισχύει ακόμα η προσφορά στα 163, 7€ για p20pro; Αύριο, έχω πει σε φίλο να πάει public και φοβάμαι μη πάει τζάμπα το format..

 

Δυστυχώς έχει αλλάξει

 

https://www.public.gr/cat/corporate/ypiresies/trade-n-save/?fbclid=IwAR3M7WtEjRpW30fZKxjVOQhgILiWJswjR3wEGV_tJxBtV9lS4Ltbv-AnrrY

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει κάποιος τις παρακάτω θήκες; Ποια είναι πιο κοντά σε εμφάνιση με αυτή που είχε μέσα στο κουτί του κινητού;

https://www.skroutz.gr/s/13694641/Nillkin-Nature-TPU-Γκρι-Huawei-Mate-10-Pro.html

https://www.skroutz.gr/s/13722140/Nillkin-Nature-TPU-Διάφανο-Huawei-Mate-10-Pro.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει κάποιος τις παρακάτω θήκες; Ποια είναι πιο κοντά σε εμφάνιση με αυτή που είχε μέσα στο κουτί του κινητού;

https://www.skroutz.gr/s/13694641/Nillkin-Nature-TPU-Γκρι-Huawei-Mate-10-Pro.html

https://www.skroutz.gr/s/13722140/Nillkin-Nature-TPU-Διάφανο-Huawei-Mate-10-Pro.html

 

Η δεύτερη ... Η άλλη είναι πιο σκούρα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την σελίδα του παρόντος νήματος, αργεί πολύ να μου τη φορτώσει.. Στις υπόλοιπες πάει σφαίρα! Το έχει παρατηρήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Water resisting test... Λουτρά Πόζαρ , φωτογραφίες κτλ κτλ κτλ καμιά ώρα με βυθίσεις και τα λοιπά . Άντεξε κανονικα. Το ηχείο βραχνιασε λίγο , το φυσηξα λίγο πιστολάκι και κομπλέ. Στην 206 επιτέλους φαίνεται να έφτιαξαν το πρόβλημα με το Bluetooth που όταν έπαιζε μουσική και ερχόταν ειδοποιήσεις πάθαινε κοκομπλοκο η ποιότητα

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, πως διακινδυνεύεται την περιουσία σας έτσι άσκοπα? Εννοώ, μπράβο ... δεν το λέω επικριτικά ούτε ειρωνικά, εξάλλου ο καθένας κάνει ότι γουστάρει στα υπάρχοντά του. Εμένα μια σταγόνα να πέσει στο κινητό (παρ' όλο που γνωρίζω ότι είναι αδιάβροχο), θα την σκουπίσω σε χρόνο dt μέσα στον πανικό μου! :lol: Αλλά να το βουτήξω στο νερό μέσα για φωτογραφίες ??? --->>> μόνο αν με σημαδεύουν με όπλο και με αναγκάσουν να το κάνω. :p Φαντάζομαι την συγκεκριμένη αδιαβροχοποίηση την έχουν βάλει γι' ατυχήματα, να σου πέσει για παράδειγμα στο νερό και να το βγάλεις αμέσως, ή να σου πέσει κάνα ποτήρι νερό πάνω ή να βρέχει και να κοιτάξεις κάτι στο κινητό ή κάτι τέτοια τέλως πάντων. Αλλά δε νομίζω πως είναι εγκεκριμένο για υποβρύχιες λήψεις, εκτός και αν κάνω λάθος. Αδερφέ, τουλάχιστον βγήκαν ωραίες? (αν δεν είναι ακατάλληλες και δεν βαριέσαι, ανέβασε καμιά να δούμε)

By the way σε ωραίο μέρος πήγες, είμαι σίγουρος περάσατε φίνα το 3ημερο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρισκαρει κατι.....

Γιαυτο ειναι ΙP67 και στην θαλασσα το εχω βαλει κανονικοτατα, απλα με το που το εβγαλα το ξεπλενα ΑΜΕΣΩΣ για 2-3 λεπτα κατω απο νερο βρυσης για να μην μεινουν αλατια.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Έχουν σταματήσει εδώ και κάποιες μέρες να μου χτυπάει (δόνηση, ήχο) ειδοποιήση από το messenger χωρίς να έχω αλλάξει κάτι (νομίζω). Μόνο αν ανοίξω την οθόνη βλέπω ότι έχω μήνυμα ή από το led. Εσάς σας δουλεύουν κανονικά αυτόν τον καιρό; Μήπως έχουν κάνει καμία ενημέρωση στην εφαρμογή και έχουν και άλλοι το πρόβλημα. Επίσης και σε smartwatch που έχω ούτε εκεί μου τις βγάζει ενώ όλα τα υπόλοιπα μου τα βγάζει κανονικά.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη ... Η άλλη είναι πιο σκούρα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την σελίδα του παρόντος νήματος, αργεί πολύ να μου τη φορτώσει.. Στις υπόλοιπες πάει σφαίρα! Το έχει παρατηρήσει κάποιος;

Το ρώτησα γιατί και η εργοστασιακή είναι σχετικά σκούρη σε σχέση με ότι διάφανο έχω αγοράσει στο παρελθόν. Και επειδή έχω εμπειρία από διαφανή nillkin που σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα έχει κιτρινίσει είπα μήπως το γκρι είναι καλύτερη επιλογή.

Όσο για το παρόν θέμα και μένα δεν φόρτωνε για κάποια ώρα που προσπαθούσα να μπω. Τώρα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...