Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισημα πράγματα

 

https://m.gsmarena.com/heres_a_list_of_49_huawei_devices_getting_emui_91-amp-36669.php

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Ναι το είδα και εγώ φαντάζομαι πριν το καλοκαίρι..

Link to comment
Share on other sites

Η 243 θα είναι η έκδοση με security patch Απριλίου (για όσους είναι στην 215) και η επόμενη κατά πάσα πιθανότητα θα είναι με emui 9.1

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Η 243 θα είναι η έκδοση με security patch Απριλίου (για όσους είναι στην 215) και η επόμενη κατά πάσα πιθανότητα θα είναι με emui 9.1

 

Έχει κυκλοφορήσει? 215 εχω και εγώ τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει? 215 εχω και εγώ τώρα..

 

Θα αρχίσει η διάθεσή της από μέρα σε μέρα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79273625&postcount=218

Για δες εδώ φίλε μου. Άλλοι λένε κομπλέ, άλλοι όχι. Εγώ είμαι ακόμα με την 8. Οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχει δοκιμάσει κανείς το Eiger 3D Glass να μας πει εντυπώσεις;

 

Καλημέρα. Έχει αρκετά μεγάλο πάχος απ' ότι είδα (0,33mm).

Πάρε της Nillkin καλύτερα (0,2mm). Εγώ αυτό έχω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Και με την θήκη book-cover της Huawei δεν είχα πρόβλημα (έκλεινε κανονικά το καπάκι και δεν ζοριζόταν), και τώρα που έχω την Ringke_fusion πάλι δεν έχω πρόβλημα (δεν βρίσκει η θήκη στις ακρες του glass όπως γίνεται με άλλα)

Κολλάει άψογα, απλώς δεν καλύπτει τις άκρες, αλλά δεν είναι κάτι άσχημο. Εμένα κιόλας με βολεύει για να μην έχω πρόβλημα με την ringke η οποία για λόγους προστασίας, έρχεται αρκετά μέσα και ταιριάζει ακριβώς με το γυαλί (το ίδιο θα συμβεί και αν έχεις θήκη της spigen) :)

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και η 243 με security patches Απριλίου σε ελληνική συσκευή από κωτσοβολο με κάρτα cu μετά την 215.

Αντε με το καλό η επόμενη να είναι η 9.1

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και η 243 με security patches Απριλίου σε ελληνική συσκευή από κωτσοβολο με κάρτα cu μετά την 215.

Αντε με το καλό η επόμενη να είναι η 9.1

 

Καλημέρα. Αν μπορείς ενημέρωσέ μας μετά από λίγες μέρες, για το αν έχει τα ίδια θέματα με battery drain που είχε η 220. Κι εγώ την 215 έχω ακόμα και είπα ότι αν μου έρθει η 220 δεν θα την περάσω λόγω του προβλήματος. Οπότε ας δούμε τι γίνεται με την 243 :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει αρκετά μεγάλο πάχος απ' ότι είδα (0,33mm).

Πάρε της Nillkin καλύτερα (0,2mm). Εγώ αυτό έχω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Και με την θήκη book-cover της Huawei δεν είχα πρόβλημα (έκλεινε κανονικά το καπάκι και δεν ζοριζόταν), και τώρα που έχω την Ringke_fusion πάλι δεν έχω πρόβλημα (δεν βρίσκει η θήκη στις ακρες του glass όπως γίνεται με άλλα)

Κολλάει άψογα, απλώς δεν καλύπτει τις άκρες, αλλά δεν είναι κάτι άσχημο. Εμένα κιόλας με βολεύει για να μην έχω πρόβλημα με την ringke η οποία για λόγους προστασίας, έρχεται αρκετά μέσα και ταιριάζει ακριβώς με το γυαλί (το ίδιο θα συμβεί και αν έχεις θήκη της spigen) :)

Χρόνια πολλά σε όλους!

Είχα παραγγείλει 3 nillkin από eBay τα οποία δεν έφτασαν ποτέ και τελικά είδα αυτό το Eiger και είπα να το δοκιμάσω γιατί είδα ότι καλύπτει όλη την πρόσοψη του κινητού και δεν σου κόβει οθόνη όπως το senso που είχα πάρει για προσωρινό μέχρι να έρθουν τα nillkin.

Το πήρα τελικά το Eiger, φαίνεται να ταιριάζει ακριβώς και με την εργοστασιακή θήκη που είχε στο κουτί οπότε κάποια στιγμή θα κάνω την αλλαγή αλλά προς το παρόν λυπάμαι να πετάξω το γυαλί που έχω τώρα πάνω γιατί είναι καινούργιο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους έχω ένα nillkin h+ pro τζαμακι το δίνω δώρο Θεσσαλονίκη είμαι Εύοσμο δυτικά

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν μπορείς ενημέρωσέ μας μετά από λίγες μέρες, για το αν έχει τα ίδια θέματα με battery drain που είχε η 220. Κι εγώ την 215 έχω ακόμα και είπα ότι αν μου έρθει η 220 δεν θα την περάσω λόγω του προβλήματος. Οπότε ας δούμε τι γίνεται με την 243 :)

 

Αν εισαι στην 215 δεν θα σου ερθει η 220, αυτη ειναι για οσους εχουν την branded της cosmote αν δεν κανω λαθος οπου ειναι σε διαφορετικη γραμμη ενημερωσεων.

Για battery drain στην 243 δεν ειδα να εχει αφου το βραδυ η καταναλωση ειναι στα ιδια επιπεδα με την 215, 2% για το δικο μου στησιμο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ τι να πούμε και εμείς με 197; Cosmote, δεν έχω δοκιμάσει να αλλάξω σιμ.

 

Δοκίμασε καί θα δεις το φώς το αληθινό!

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέτε αλλαγή sim εννοείτε να βγει πχ η Σιμ της Vodafone και να μπει της comsote η να βάλουμε και της Cosmote μέσα και να εινια και η 2?

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέτε αλλαγή sim εννοείτε να βγει πχ η Σιμ της Vodafone και να μπει της comsote η να βάλουμε και της Cosmote μέσα και να εινια και η 2?

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

 

Εγώ έχω δύο sim μέσα. Στο tray one έχω cosmote κ στο tray two έχω wind. Έκλεισα την cosmote και έκανα έλεγχο αναβάθμισης κ τσουπ εμφανίστηκε η 215.

Link to comment
Share on other sites

Update από την 243. Είναι ποιο smoothσε όλα της και δοκιμάζοντας ένα Antutu διαπίστωσα ότι σε normal mode από περίπου 160 χιλιάδες πήγε στις 185 , με το performance να παραμένει στο 215+

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμη 197..δεν βιάζομαι βεβαια.

Αλλά δεν βγάζει ενημέρωση με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...