Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα που κοιταξα μονο σε κλησεις δουλευει κανονικα.

 

Εμένα δεν δουλεύει ούτε στις κλήσεις σωστά ούτε στα μηνύματα κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα μια μου βγάζει ειδοποίηση μια όχι εναλλάξ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν δουλεύει ούτε στις κλήσεις σωστά ούτε στα μηνύματα κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα μια μου βγάζει ειδοποίηση μια όχι εναλλάξ.
Το έκανα 4 φορές με κλήσεις συνεχόμενα . Δηλ έκανα μια ,την έσβηνα αφού έβλεπα ότι ερχόταν μετά ξαναέκανα κ.ο.κ

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ήρθα και εγώ στην παρέα σας

Μετάβαση από s8+

Εχτές το απέκτησα από παμπλικ με δώρο το p9 lite το οποίο κατευθείαν πουλήθηκε

Το μόνο μου θέμα έως τώρα είναι η συνδ3ση με το Garmin Fenix 3 ρολόι μου

Συνδέεται κανονικά αλλά εάν στο κινητό σβήσω την εφαρμογή garmin connect απο το background αμέσως αποσυνδέεται

 

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Καλώς τον. Σε θυμάμαι από εποχές Xperia. :p

Γιατί δεν την αφήνεις να τρέχει στο παρασκήνιο;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Παρέλαβα σήμερα το πρωί. Πρώτες εντυπώσεις άριστες, ωραία κατασκευή, πιο όμορφο από note κυρίως λόγω του ότι η πολλή γυαλαδα των Samsung στο σασι μου είχε κάτσει στο λαιμό , μου έκανε γυφτε..

Επίσης άριστο μέγεθος, ούτε πολύ μικρό ούτε πολύ μεγάλο.

Απλό και εύκολο μενού με λίγο boat, μου άρεσε και το έστησα σε 10 λεπτά.

Αν είχε επέκταση μνήμες να έριχνα τα 50GB μου με μια κίνηση και θύρα ακουστικών που μιλάω πολθ και πρέπει να έχω τα δικά του μόνο μαζί ή αντάπτορα θα έλεγα ότι θα ήταν το τέλειο κινητό. Μένει να κάνω μια σύγκριση με νοτε σε κάμερα, έχω και g6 αλλά δεν μπαίνω στον κόπο καθώς είναι πιο κάτω.

Νικόλα καλημέρα, καλορίζικο και να το χαρείς. Τώρα θα δεις αληθινή μπαταρία αρκετά ταλαιπωρηθηκες με το note
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Help!!! Καλημέρα παιδιά!!! Έχει παρατηρήσει κανείς flickering στην οθόνη του κινητού? Δηλαδή στιγμιαία αύξηση και μείωση της φωτεινότητας κι δεν εννοώ λόγω αισθητήρα φωτεινότητας. Εννοώ σε σταθερό περιβάλλον φωτός να αυξηθεί στιγμιαία η φωτεινότητα και να ξανα πάει στο προηγούμενο επίπεδο... Έχει αναφερθεί κάπου τέτοιο πρόβλημα γνωρίζει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Help!!! Καλημέρα παιδιά!!! Έχει παρατηρήσει κανείς flickering στην οθόνη του κινητού? Δηλαδή στιγμιαία αύξηση και μείωση της φωτεινότητας κι δεν εννοώ λόγω αισθητήρα φωτεινότητας. Εννοώ σε σταθερό περιβάλλον φωτός να αυξηθεί στιγμιαία η φωτεινότητα και να ξανα πάει στο προηγούμενο επίπεδο... Έχει αναφερθεί κάπου τέτοιο πρόβλημα γνωρίζει κάποιος?
Οταν είσαι σε κάποιες εφαρμογές μειώνει την φωτεινότητα.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα καλημέρα, καλορίζικο και να το χαρείς. Τώρα θα δεις αληθινή μπαταρία αρκετά ταλαιπωρηθηκες με το note

 

Χαχα, καλημέρα! Εντάξει δεν υπεφερα κι ολας. Απλά το νότε ήθελε ένα 20% παραπάνω για να μην σε νοιάζει. Αν προσθέσεις και το σασί που με χάλασε εμφανισιακά, όπως και στο σ8 ( αν ήταν σαν σ7 edge θα μου άρεσε τρομερά) τότε ναι μπήκα στον πειρασμό για μια ακόμα δοκιμή. Αλλιώς δε θα άλλαζα.

Και όπως πάντα θα λέω ότι με ενοχλεί και ότι μου αρέσει όπως σε όλα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Help!!! Καλημέρα παιδιά!!! Έχει παρατηρήσει κανείς flickering στην οθόνη του κινητού? Δηλαδή στιγμιαία αύξηση και μείωση της φωτεινότητας κι δεν εννοώ λόγω αισθητήρα φωτεινότητας. Εννοώ σε σταθερό περιβάλλον φωτός να αυξηθεί στιγμιαία η φωτεινότητα και να ξανα πάει στο προηγούμενο επίπεδο... Έχει αναφερθεί κάπου τέτοιο πρόβλημα γνωρίζει κάποιος?

 

Σε συγκεκριμένες εφαρμογές δουλεύει η τεχνητή νοημοσύνη του επεξεργαστή και προσαρμόζεται η φωτεινότητα σε επίπεδα που πιστεύει αυτός πως είναι το κανονικό.Άσχετα με το αν εσένα σου αρέσει κάτι άλλο.Παράδειγμα φούλ φωτεινότητα.Μπαίνεις μέσα σε μία εφαρμογή και παρόλου που έχεις απενεργοποιημένη την αυτόματη ρύθμιση η φωτεινότητα πέφτει πάντα προς τα κάτω και δεν πάει ποτέ προς τα πάνω.Αυτό συμβαίνει για την καλύτερη ποιότητα φωτισμού , για προστασία ματιών , για την καλύτερη δυναμικότητα της μπαταρίας και πολλά άλλα.Η Τεχνητή νοημοσύνη του Mate 10 Pro είναι ο απόλυτος συνεργάτης σου και απλά δουλεύει για σένα.Δεν είναι χαλασμένη η συσκευή σου.Μην στεναχωριέσαι χωρίς λόγο.Όλα καλά.Όπου δεις πως είναι χαμηλά και θες κάτι άλλο απλά ανέβασέ την χειροκίνητα όπως κάνω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε συγκεκριμένες εφαρμογές δουλεύει η τεχνητή νοημοσύνη του επεξεργαστή και προσαρμόζεται η φωτεινότητα σε επίπεδα που πιστεύει αυτός πως είναι το κανονικό.Άσχετα με το αν εσένα σου αρέσει κάτι άλλο.Παράδειγμα φούλ φωτεινότητα.Μπαίνεις μέσα σε μία εφαρμογή και παρόλου που έχεις απενεργοποιημένη την αυτόματη ρύθμιση η φωτεινότητα πέφτει πάντα προς τα κάτω και δεν πάει ποτέ προς τα πάνω.Αυτό συμβαίνει για την καλύτερη ποιότητα φωτισμού , για προστασία ματιών , για την καλύτερη δυναμικότητα της μπαταρίας και πολλά άλλα.Η Τεχνητή νοημοσύνη του Mate 10 Pro είναι ο απόλυτος συνεργάτης σου και απλά δουλεύει για σένα.Δεν είναι χαλασμένη η συσκευή σου.Μην στεναχωριέσαι χωρίς λόγο.Όλα καλά.Όπου δεις πως είναι χαμηλά και θες κάτι άλλο απλά ανέβασέ την χειροκίνητα όπως κάνω και εγώ.

 

 

Ευχαριστώ για την κατατοπιστικότατη ενημέρωση σου!! Απλά με ανησύχησε λίγο το γεγονός οτι υπήρχε ένα στιγμιαίο σαν φλας της οθόνης σε κάποιες εφαρμογές.. Θα το κοιτάξω μήπως έχει αναφερθεί πουθενά flickering issue και θα ενημερώσω.. Ελπίζω να είναι ιδέα μου!

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλή σαν υλοποίηση πάντως. Την έκανα παραγγελία και θα σας πω.

 

Έχει βρει κανένας κάτι αντίστοιχο για το πίσω μέρος;

θα ήθελα να το έχω τελείως χωρίς θήκη γιατί είναι κρίμα να το κρύβω αλλά με προβληματίζει η κάμερα από πίσω.

είναι το μόνο μέρος που δεν θέλω να έχω θέμα με γρατζουνιές.

 

επειδή τελευταια εχω χασει επεισοδια,υπαρχει θεμα με τελωνειο η 3 ευρω;

Link to comment
Share on other sites

Και όπως πάντα θα λέω ότι με ενοχλεί και ότι μου αρέσει όπως σε όλα

 

Αυτό είναι το σωστό . Τι σε χάλασε στο note ; Ήταν να το πάρω αλλά χάλασε η δουλειά

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

 

Μία απλή ενημέρωση σχετικά με το custom update της Cosmote για όσους αγόρασαν την συσκευή απο Γερμανό ή Cosmote και έχουν Cosmote sim, που αναφέραμε σε προηγούμενα posts...

 

Τελικά σήμερα, εντελώς ξαφνικά μου έκανε force download και μάλιστα έκανε μόνο του restart ξαφνικά και install (έτυχε να ναι μπροστά στα μάτια μου τη στιγμή που μόνο του έκανε το restart). Μέχρι σήμερα απέφευγα να κάνω download και ακόμα και με restart δεν το κατέβαζε. Απλά μου έβγαζε ένδειξη στο system info ότι υπάρχει 1 update. Οπότε, είτε το ήθελα είτε όχι, το έκανε download και install σήμερα. Εκτός της custom version, κάνει install και 3 apps της Cosmote και όντως δεν βάζει κανένα logo στη boot screen...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

 

Μία απλή ενημέρωση σχετικά με το custom update της Cosmote για όσους αγόρασαν την συσκευή απο Γερμανό ή Cosmote και έχουν Cosmote sim, που αναφέραμε σε προηγούμενα posts...

 

Τελικά σήμερα, εντελώς ξαφνικά μου έκανε force download και μάλιστα έκανε μόνο του restart ξαφνικά και install (έτυχε να ναι μπροστά στα μάτια μου τη στιγμή που μόνο του έκανε το restart). Μέχρι σήμερα απέφευγα να κάνω download και ακόμα και με restart δεν το κατέβαζε. Απλά μου έβγαζε ένδειξη στο system info ότι υπάρχει 1 update. Οπότε, είτε το ήθελα είτε όχι, το έκανε download και install σήμερα. Εκτός της custom version, κάνει install και 3 apps της Cosmote και όντως δεν βάζει κανένα logo στη boot screen...

Βελτίωση έχεις πουθενά στα δίκτυα;

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον. Σε θυμάμαι από εποχές Xperia. :p

Γιατί δεν την αφήνεις να τρέχει στο παρασκήνιο;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλώς σας βρήκα

Ναι.Και εποχές htc desire χαχαχα πως περνάνε τα χρόνια

Την αφήνω να.τρέχει απλά από συνήθεια κάνω κλείσιμο εφαρμογών .Πρέπει να το κόψω αυτό

Κατά τα άλλα όταν το άναψα χωρίς σιμ δεν μου βρήκε καμία αναβάθμιση αργότερα Μόλις έβαλα την σιμ )κοσμοτε)ου έβγαλε αναβάθμιση και έχω και wifi call

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα

Ναι.Και εποχές htc desire χαχαχα πως περνάνε τα χρόνια

Την αφήνω να.τρέχει απλά από συνήθεια κάνω κλείσιμο εφαρμογών .Πρέπει να το κόψω αυτό

Κατά τα άλλα όταν το άναψα χωρίς σιμ δεν μου βρήκε καμία αναβάθμιση αργότερα Μόλις έβαλα την σιμ )κοσμοτε)ου έβγαλε αναβάθμιση και έχω και wifi call

 

Με ποιο τρόπο κάνεις κλείσιμο εφαρμογών;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φαίνεται πολύ καλή σαν υλοποίηση πάντως. Την έκανα παραγγελία και θα σας πω.

 

Όντως το ερώτημα είναι τι παίζει με το τελωνείο. Ποια επιλογή αποστολής διάλεξες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο κάνεις κλείσιμο εφαρμογών;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όντως το ερώτημα είναι τι παίζει με το τελωνείο. Ποια επιλογή αποστολής διάλεξες;

Όταν πατάς το κουμπί με το τετράγωνο και ανοίγουν όλες οι ανοιχτές εφαρμογές και πατάς πάνω στον κάδο

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς το κουμπί με το τετράγωνο και ανοίγουν όλες οι ανοιχτές εφαρμογές και πατάς πάνω στον κάδο

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Πάτα πάνω στο tab της εφαρμογής που θες το λουκετάκι. Τότε δεν θα φεύγει όταν κάνεις καθαρισμό. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς το κουμπί με το τετράγωνο και ανοίγουν όλες οι ανοιχτές εφαρμογές και πατάς πάνω στον κάδο

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Δεν κλείνουν έτσι οι εφαρμογές. Τουλάχιστον όχι όλες. Δοκίμασε το εξής: κάνε την εκκαθάριση που λες με το τετράγωνο κουμπί και με τον κάδο και μετά πήγαινε στις ρυθμίσεις/μπαταρία και δες τι έχει καταναλώσει η κάθε εφαρμογή. Εκεί βλέπεις κι αν τρέχει ή όχι. Σίγουρα κάποιες θα είναι ακόμα running απ' αυτές που "έκλεισες". Βασικά απλά καθαρίζουν απ' το ιστορικό, δεν κλείνουν όμως απαραίτητα.

 

Αν ξέρει κάποιος τρόπο να κλείσει όλες τις εφαρμογές μαζί (δηλαδή όχι να πηγαίνει σε κάθε μία ξεχωριστά) ας μας τον πει.

Link to comment
Share on other sites

Βελτίωση έχεις πουθενά στα δίκτυα;

 

Sent from Mate 10 pro

 

Θα το τσεκάρω και θα επανέλθω, γιατί γενικά σπανίως δεν έχω καλό σήμα στην Πάτρα. Πρέπει να πάω να χωθώ σε κανα υπόγειο με wifi και να τεστάρω εναλλάξ να δω πόσο γρήγορα κάνει transition για το VoLTE. Το wifi call είναι προφανώς πιο εύκολο να το δοκιμάσω.

 

edit:

Λοιπόν, το transition από wifi σε data γίνεται αρκετά smoothly πλέον. Ναι μεν καταλαβαίνεις ότι γίνεται η αλλαγή γιατί σπάει η φωνή, αλλά πρώτον νιώθω ότι σπάει λιγότερο, και δεύτερον και κυριώτερο, δεν χάνεις την κλήση. Πριν, μπορεί να μην πέρναγε καθόλου σε data ή να το πέρναγε με μεγάλη καθυστέρηση οπότε ουσιαστικά έχανες ή τερμάτιζες την κλήση.

Από data σε wifi ήταν ακόμα πιο ομαλό. Ο άλλος καταλάβαινε ότι σπάει η φωνή μου αλλά εγώ άκουγα πεντακάθαρα. Δυστυχώς όμως δεν είχα ένδειξη για το αν ήταν σε 4g εκείνη τη στιγμή για να είναι ξεκάθαρο αν πέρασε από VoLTE σε wificall (λίγο νωρίτερα μου έδειχνε H+, οπότε παίζει και να μην είχα καθόλου 4g εκείνη τη δεδομένη στιγμή).

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το σωστό . Τι σε χάλασε στο note ; Ήταν να το πάρω αλλά χάλασε η δουλειά

 

Sent from Mate 10 pro

 

Αν δεις στα πρώτα μου ποστ εδώ κάνω μια μίνι αναφορά.

Με χάλασε μέγεθος, εδώ είναι οριακά τέλειο, σασί που είναι γυφτε τα γυαλιστερό βάψιμο,πραγματικά αν δεν μου αρέσει μια συσκευή με χαλάει πολύ, και φυσικά η μπαταρία που είχα μεγάλες προσδοκίες μιας και οι πρώτοι που το πήραν έλεγαν ότι έβγαζε 20% πάνω από s8+. 20% κάτω σίγουρα ήταν..αλλά το κακό είναι ότι σε χρήση με δεδομένα και κλήσεις που κάνω εγώ ήταν κάτω αρκετά ώστε να με αφήσει 3 φορές περίπου. Όχι ότι δεν είχα πρίζα αλλά ήθελα να βγάζει τη μέρα, όταν από s7 edge και s8+ ποτέ δεν έκανα οικονομία και έβγαινε.

 

Τέλος αφού δεν δούλευα πενακι θεώρησα περιττό να το κρατήσω. Πήρα G6 μέχρι να βγει s9 και ότι άλλο παίξει αυτό το δίμηνο και θα έβλεπα που θα κατέληγα. Τελικά χτύπησα mate που στα λεφτά που έπεσε άξιζε και περιμένω να δω..

 

Αν το mate είχε κάρτα μνήμης θα το κρατούσα περισσότερο αλλά ήδη έχω 80gb δεδομένα που μετέφερα..

Αν σκεφτείς ότι και ακουστικά που δουλεύω πολύ πρέπει να έχω τα δικά του που δεν έχουν και σφουγγάρι.. Είναι ξενέρωμα αλλά οκ τα παλεύω. Έβαλα από s7 τα λάστιχα που είχα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το ραδιο με ακουστικα παιζει κανονικα?Απλα θες ανταπτορα απο type c σε 3.5 jack?
Δεν έχει δέκτη FM :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν σκεφτείς ότι και ακουστικά που δουλεύω πολύ πρέπει να έχω τα δικά του που δεν έχουν και σφουγγάρι.. Είναι ξενέρωμα αλλά οκ τα παλεύω. Έβαλα από s7 τα λάστιχα που είχα.
Γιατί δε χρησιμοποιείς ότι σε βολεύει με τον αντάπτορα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!!!! Χωρίς να κάνω κάτι έχουν σβηστεί οι περισσότερες επαφές μου. Τις έχω περασμένες στο Gmail μου. Και ξαφνικά από χθες χάθηκαν χωρίς να κάνω κάποια διαγραφή. Και το κακό είναι ότι είχα αυτόματο συγχρονισμό. Και τώρα έχουν χαθεί και στο Gmail. Τι μπορώ να κάνω?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά μέσα από το gmail

 

Πως το κάνω αυτό; Έχει κάποια επιλογή μέσα στο Gmail που να τα επαναφέρει;

 

Οκ ευχαριστώ το έκανα. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σβήστηκαν;;;

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...