Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα με την τηλεόραση μου ,δεν έχει mirrorlink (Samsung d8000 το 2011) κατέβαςα την εφαρμογή από το Google play store, smart view της Samsung και παίζει άψογα , στέλνει φωτός και βίντεο μια χαρά. Δοκίμασε το
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα με την τηλεόραση μου ,δεν έχει mirrorlink (Samsung d8000 το 2011) κατέβαςα την εφαρμογή από το Google play store, smart view της Samsung και παίζει άψογα , στέλνει φωτός και βίντεο μια χαρά. Δοκίμασε το

 

θα την δοκιμασω τωρα. Ακριβως το ιδιο πρεπει να ειναι και σε μενα αρα λογικα θα παιξει.

Εμενα η TV μου προτεινε να κατεβασω μια αλλη εφαρμογη αλλα δεν επαιζε. την video & tv cast/ samsung tv.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

με τι τροπο? Mirrolink? ή απλα ησουν σε μια φωτο και πατησες να τη ριξεις στην TV και την ειδε? εμενα δεν ξερω αν εχει mirrolink, αν το λεω σωστα, τη λειτουργια δηλαδη που βλεπεις την οθονη του κινητου στην TV, αλλα εχει τη δυνατοτητα μεσω wifi να βλεπεις multimedia..νομιζω λεγεται DLNA και ειναι η πρωτη φορα μετα απο χρονια που δεν εχω καταφερει να το πετυχω. Χθες ολη μερα σπιτι ημουν και δεν δουλεψε ο,τι και να εκανα.
Ναι Νίκο με mirrorshare έτσι γίνεται .

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι Νίκο με mirrorshare έτσι γίνεται .

 

Sent from Mate 10 pro

 

Με την εφαρμογή που είπε ο φίλος παραπάνω έπαιξε. μου βρήκε το κινητό όπως ακριβώς και τα άλλα. Είναι η διαφορά του dlna που έχει η tv μου από το mirrorlink που έχουν οι νέες. Γιαυτό πρέπει να μιλάμε πολύ συγκεκριμένα στο τι πρόβλημα έχουμε, μπας και βρίσκουμε λύσεις. Επίτηδες έλεγα ότι η tv μου είναι 6ετιας περίπου, μην είναι και 8ετιας δε θυμάμαι. Απλά δε θυμόμουν τις διαφορές στις τεχνολογίες. Τώρα έκατσα και τα βρήκα ( dlna, mirrorlink κλπ).

Όπως και να έχει ευχαριστώ τον φίλο KM24 που με βοήθησε γιατί μου είναι πολύ χρήσιμη η λειτουργία αυτή και με βόλεψε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 3.4 με 70 έξτρα εφαρμογές εγκατεστημένες. Νομίζω ότι είναι πολύ καλά. Αν και να είχε λιγότερο δε νομίζω ότι είναι κακό.

 

Με 70 εφαρμογές ?? WOW !!!

Εγώ με 3 και 4 εφαρμογές παρατηρώ αυτή την δέσμευση της ram .. Κάτι οπότε θα παίζει .. Μάλλον θα κάνω ένα clear cache μπας και δω φως !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Με 70 εφαρμογές ?? WOW !!!

Εγώ με 3 και 4 εφαρμογές παρατηρώ αυτή την δέσμευση της ram .. Κάτι οπότε θα παίζει .. Μάλλον θα κάνω ένα clear cache μπας και δω φως !!! :)

 

Εγκατεστημένες εννοεί και όχι ενεργές στο background να τρέχουν. Δε χρειάζεται να κάνεις clear cache για αυτό το λόγο.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η ραμ υπάρχει για να χρησιμοποιείται και όχι να είναι άχρηστη (ελεύθερη)
Link to comment
Share on other sites

Aπο σημερα και γω κατοχος ενος μπλε mate 10 pro οι πρωτες εντυπωσεις καλες βεβαια μου ειναι δυσκολο να χωνεψω οτι εχω πλεον android μετα απο 9 χρονια μονο iOS.Εκανε ενα update σε 8.0.0.129(C432) προς το παρων δεν εχω εντοπισει καποιο προβλημα το θεμα ειναι πως θα σεταρω το κινητο ετσι ωστε να πετυχω αυτονομια και να μην τρεχουν εφαρμογες παρασκηνιο που δεν χρειαζομαι.

Απο backup λοιπον με το Clone phone πηρα επαφες και 1780 φωτογραφιες απο το iphone αλλα 7 χιλιαδες κατι οχι.

Δευτερον στο google drive εχω μολις 2γιγα ελευθερα δεν με βλεπω για πολλα backup εχει.. αλλα απο οτι καταλαβα εχει και η huawei δικο της cloud?

 

τα φωτα σας σε ανθρωπο που επιασε android πρωτη φορα στα χερια του!!!! :D

Καλορίζικο. Αν δεν παίζεις παιχνίδια τότε μην ασχολείσαι με την μπαταρία του. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βγάλει την μέρα ότι και να κάνεις. Εγώ τα έχω όλη μέρα όλα ανοιχτά με δύο κάρτες και δεν έχω πέσει ποτέ κάτω από 30% και πολλές φορές μάλιστα ενώ έχω ξεκινήσει για δουλειά από τις 4 το πρωί

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ποιο από όλα τα λινκ που έβαλες να κατεβάσουμε το APK?

Καλημερα απο εκει που λεει download.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή που είπε ο φίλος παραπάνω έπαιξε. μου βρήκε το κινητό όπως ακριβώς και τα άλλα. Είναι η διαφορά του dlna που έχει η tv μου από το mirrorlink που έχουν οι νέες. Γιαυτό πρέπει να μιλάμε πολύ συγκεκριμένα στο τι πρόβλημα έχουμε, μπας και βρίσκουμε λύσεις. Επίτηδες έλεγα ότι η tv μου είναι 6ετιας περίπου, μην είναι και 8ετιας δε θυμάμαι. Απλά δε θυμόμουν τις διαφορές στις τεχνολογίες. Τώρα έκατσα και τα βρήκα ( dlna, mirrorlink κλπ).

Όπως και να έχει ευχαριστώ τον φίλο KM24 που με βοήθησε γιατί μου είναι πολύ χρήσιμη η λειτουργία αυτή και με βόλεψε.

Την δοκίμασα κ αυτή την εφαρμογή από περιέργεια . Έπαιξε κ αυτή άψογα. Μαθαίνουμε όλοι , κανείς δεν τα ξέρει όλα!

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Μπορώ να σκαν άρωμα barcode και qr με κάτι που έχει το κινητό ή βάζω εφαρμογή;

Βασικά έχω κωδικό δικτύου στο honor 7x και πατάω share. Μου βγάζει ένα qr να σκαναρω αλλά το mate 10 pro δεν έχει τέτοια επιλογή στα δίκτυα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Αν δεν παίζεις παιχνίδια τότε μην ασχολείσαι με την μπαταρία του. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βγάλει την μέρα ότι και να κάνεις. Εγώ τα έχω όλη μέρα όλα ανοιχτά με δύο κάρτες και δεν έχω πέσει ποτέ κάτω από 30% και πολλές φορές μάλιστα ενώ έχω ξεκινήσει για δουλειά από τις 4 το πρωί

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι παιχνιδια δεν παιζω ποτε το μονο που χρησιμοποιω αρκετα και σε καθημερινη βαση ειναι οι βιντεοκλησεις.Βεβαια οκ σιγουρα η μπαταρια δεν ειναι αυτο που γνωριζα στο μηλο αλλα παρατηρησα οτι υπαρχουν και antivirus εγκατεστημενα.. Οτι αλλο χρησιμο εχετε να προτεινετε εδω ειμαστε.

Α εχω βαλει την οθονη απο το FHD σε HD + για οικονομια.Βεβαια μου ειναι ολα αγνωστα στο android και μου φαινονται ολα πολυπλοκα.Ενα βασικο που Δεν μου αρεσε ειναι οτι η αυξομειωση εντασης ειναι πανω απο το σβησιμο οθονης.αντι να πατησω το ενα παταω το αλλο ... λογο της πολυ κοντινης αποστασης μεταξυ τους.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για μια εφαρμογή Flight track που να έχει τη δυνατότητα ειδοποίησης με push notification με ήχο. Έχω δοκιμάσει αρκετές αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος (στις περισσότερες ή δεν υπάρχει ήχος ή το push notifications έρχονται όποτε θέλουν.

Κάποια πρόταση επιβεβαιωμένη;

Υ.Γ. τι γνώμη έχετε για αυτή (FLIO - The Global Airport App);

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Μπορώ να σκαν άρωμα barcode και qr με κάτι που έχει το κινητό ή βάζω εφαρμογή;

Βασικά έχω κωδικό δικτύου στο honor 7x και πατάω share. Μου βγάζει ένα qr να σκαναρω αλλά το mate 10 pro δεν έχει τέτοια επιλογή στα δίκτυα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στις συντομεύσεις της οθόνης κλειδώματος, η πρώτη δεξιά.

Επίσης σήμερα έψαχνα πάλι το βίντεο να δω με το ζουμ τι γίνεται. Μόνο σε 4k για μένα βλέπεται με ζουμ το πολύ μέχρι 2. 1,5 το καλύτερο αποτέλεσμα.

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Α εχω βαλει την οθονη απο το FHD σε HD + για οικονομια

 

Θα μου πει κάποιος "περί ορέξεως....." αλλά έχεις δώσει τόσα λεφτά και γυρίζεις σε HD; Άστο FHD και βλέπεις πως θα πάει.Είναι σαν να εχω αμάξι 400 αλόγων και πατάω το κουμπί και το περιορίζω στα 180-200.Αλλά και πάλι,"περί ορέξεως...."

Πάντα φιλικά....:)

Link to comment
Share on other sites

Θα μου πει κάποιος "περί ορέξεως....." αλλά έχεις δώσει τόσα λεφτά και γυρίζεις σε HD; Άστο FHD και βλέπεις πως θα πάει.Είναι σαν να εχω αμάξι 400 αλόγων και πατάω το κουμπί και το περιορίζω στα 180-200.Αλλά και πάλι,"περί ορέξεως...."

Πάντα φιλικά....:)

 

Πέρα από αυτό, να είχε καμία μάπα μπαταρία να πεις να το γυρίσει, αλλά με τέτοια αυτονομία τι να κερδίσει? Για μένα αν βγάζει άνετα με ότι χρήση και αν κάνεις την μια, τέτοιες ρυθμίσεις είναι κρίμα να τις κάνεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οτι αλλο χρησιμο εχετε να προτεινετε εδω ειμαστε.

 

Το ποιο καλό είναι το εξής.Θα πάρεις το νήμα από την αρχή και θα τα διαβασεις όλα σιγά σιγά.Εχει απαντηθεί το 97% που αφορά ρυθμίσεις και διάφορα tips.Ότι βλέπεις που σου κάνει εντύπωση σταματάς το κάνεις και αν σου αρέσει το κρατάς ,και συνεχίζεις.Στο νήμα υπάρχουν και κάτι διπλοσέντονα που αφορούν συγκρισεις μεταξυ κινητών για την φωτογραφια που βγάζουν.Αυτα θα μπορουσες να τα προσπεράσεις αν δεν σε ενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Οχι παιχνιδια δεν παιζω ποτε το μονο που χρησιμοποιω αρκετα και σε καθημερινη βαση ειναι οι βιντεοκλησεις.Βεβαια οκ σιγουρα η μπαταρια δεν ειναι αυτο που γνωριζα στο μηλο αλλα παρατηρησα οτι υπαρχουν και antivirus εγκατεστημενα.. Οτι αλλο χρησιμο εχετε να προτεινετε εδω ειμαστε.

Α εχω βαλει την οθονη απο το FHD σε HD + για οικονομια.Βεβαια μου ειναι ολα αγνωστα στο android και μου φαινονται ολα πολυπλοκα.Ενα βασικο που Δεν μου αρεσε ειναι οτι η αυξομειωση εντασης ειναι πανω απο το σβησιμο οθονης.αντι να πατησω το ενα παταω το αλλο ... λογο της πολυ κοντινης αποστασης μεταξυ τους.

Δεν ξέρω τι iPhone είχες πριν αλλά σε σύγκριση με 7 plus και 8 plus η μπαταρία του Mate τα κάνει πλάκα και τα 2. Συγκεκριμένα με τα iPhone που ανέφερα έβγαζα τη μέρα με ένα 20 25 % υπόλοιπο. Με το Mate με 2 κάρτες όλα ανοιχτά η μέρα τελειώνει με 55-60% βγάζω 2 μέρες για πλάκα.

Επίσης ανέβασε τη ανάλυση σε fhd κρίμα είναι να έχεις τέτοια συσκευή και να κάνεις τέτοιες εκπτώσεις. Σε καμία 10αρια φορτίσεις θα έχεις πλήρη εικόνα μπαταρίας.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Πάρτε μια εικόνα

585801faa2481f3b102dfc6596d4bb6b.jpg71d2427257f67652ea0de474e15a771b.jpg61deff2b390a2f8dd7b6a145719b0625.jpg

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι iPhone είχες πριν αλλά σε σύγκριση με 7 plus και 8 plus η μπαταρία του Mate τα κάνει πλάκα και τα 2. Συγκεκριμένα με τα iPhone που ανέφερα έβγαζα τη μέρα με ένα 20 25 % υπόλοιπο. Με το Mate με 2 κάρτες όλα ανοιχτά η μέρα τελειώνει με 55-60% βγάζω 2 μέρες για πλάκα.

Επίσης ανέβασε τη ανάλυση σε fhd κρίμα είναι να έχεις τέτοια συσκευή και να κάνεις τέτοιες εκπτώσεις. Σε καμία 10αρια φορτίσεις θα έχεις πλήρη εικόνα μπαταρίας.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Πάρτε μια εικόνα

585801faa2481f3b102dfc6596d4bb6b.jpg71d2427257f67652ea0de474e15a771b.jpg61deff2b390a2f8dd7b6a145719b0625.jpg

Κλείνεις όμως wifi και δεδομένα γι'αυτό και μπαίνει σε deep sleep εγώ με τα πάντα ανοιχτά δεν έμπαινε ποτέ

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλείνεις όμως wifi και δεδομένα γι'αυτό και μπαίνει σε deep sleep εγώ με τα πάντα ανοιχτά δεν έμπαινε ποτέ

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βαγγέλη μόνο τη νύχτα (την ώρα ύπνου) που δεν έχω λόγο να είναι ανοιχτά. Μέσα στη μέρα δεν κλείνει τίποτα.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε το ξέρω αλλά εγώ δεν τα κλείνω ποτέ εδώ και 2 χρόνια και τόσο άσχημο stand by δεν ξαναείδα σε συσκευή,Όχι ότι ήταν κακή η μπαταρία ίσα ίσα αλλά περίμενα παραπάνω πράγματα

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω εξαιρετική μπαταρία αλλά όταν πάω στα στατιστικά κοιτάξτε διάφορα σε υλικό και λογισμικό.

89130641b4341df26e7a00fac8f01953.jpg

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη μόνο τη νύχτα (την ώρα ύπνου) που δεν έχω λόγο να είναι ανοιχτά. Μέσα στη μέρα δεν κλείνει τίποτα.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Και γω μόνο την ώρα του ύπνου τα κλείνω . Δεν υπάρχει λόγος να είναι ανοιχτά για μένα . Άλλωστε τετοια μπαταρία που εχει το κινητό και να έκαιγε λίγο κλαιν. Επίσης να πω ότι το πρωί που είμαι μόνο με δεδομένα το stand by είναι πάρα πολύ καλό

 

Sent from Mate 10 pro

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε το ξέρω αλλά εγώ δεν τα κλείνω ποτέ εδώ και 2 χρόνια και τόσο άσχημο stand by δεν ξαναείδα σε συσκευή,Όχι ότι ήταν κακή η μπαταρία ίσα ίσα αλλά περίμενα παραπάνω πράγματα

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε ξέρω Βαγγέλη είχα πάρα πολλές συσκευές τα τελευταία χρόνια και όλες με την ίδια χρήση και μάλιστα μονοκαρτες τέτοια μπαταρία δεν έχω ξαναδεί ειλικρινά. Επίσης μηδενικό lag. Ίσως δεν έδωσες χρόνο μετά το τελευταίο update που η μπαταρία απογειώθηκε.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...