Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με το VoLTE και wifi call. Τελικά καμία αλλαγή μετά από διάφορα τεστ. Στην αρχή μου είχε φανεί ότι υπήρχε βελτίωση, αλλά τελικά η ιδέα μου θα ταν. Το δοκίμασα αρκετά με οριακό wifi και αντί να κάνει quality assessment και να επιλέξει data και να κάνει auto jump εκεί, με άφηνε με το wifi call με αποτέλεσμα να ακούω τον άλλο σπαστά συνεχώς και να μην με ακούει. Και αυτό για κάνα 5λεπτο. Με το που έκανα disable το wifi αμέσως καμπάνα 4g και VoLTE και ποιότητα όπως πρέπει. Οπότε μετά και απ το update της Cosmote δε βελτιώθηκε αυτό.

 

Επίσης, στη κάμερα βρήκα ακόμα ενα bug. Επέλεγα object tracking και μόλις την έκλεινα και τη ξανάνοιγα δεν είχε αποθηκεύσει το option. Έκανα restart και το είχε ενεργοποιημένο. Τώρα πάλι τα ίδια μετά από αρκετή χρήση. Αυτό με τα restarts καταντάει κουραστικό πια. Μια το AI, μία αυτό, μία το άλλο...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Τα μικροθεματα που είχες με το emui τα διάβασα και σε καταλαβαίνω. Πρώτη φορά με emui λογικό να μπερδεύεσαι. Από εκεί και πέρα και εγώ την ίδια εντύπωση είχα μιας και είχα το note 15 μέρες αλλά ρώτησα και εσένα γιατί το είχες κ να δυμινο. Πολύ καλό το συγκριτικό θεωρώ ότι το Mate είναι παντού καλύτερο εκτός της πρώτης χειροκινητης σκοτεινής. Εσύ τι είδες;

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε βρίσκω το λόγο να φορτίσω όταν πέφτω για ύπνο και έχω 65 63% υπόλοιπο. Ξέρω ότι θα μου βγάλει άνετα την επόμενη μέρα. Γιατί να ταλαιπωρω την μπαταρία.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Βασικά η μπαταρία είναι Li- po που σημαίνει ότι δεν ταλαιπωρειται αν την φορτίσεις ακόμη και στο 99%. Μάλιστα δεν έχει καμία σημασία ποτέ θα την φορτίσεις αφου η ζωή της δεν εξαρτάται καθόλου από το πόσες φορές φορτιστηκε αλλά από το πόσες αποφορτιστηκε το 100% της.

Όμως είναι πολύ λάθος να αφήνεις την μπαταρία να πέφτει χωρίς λόγο πολύ χαμηλά (30% και κατω ) γιατί καμιά μπαταρία σε αυτό το σημείο δεν έχει σωστή απόδοση και έτσι μπορεί να έχει διαφορά αρνητικά αποτελέσματα. Όπως υπερθέρμανση, κακό σήμα, φθορά στον φορτιστή μόλις φορτίζει μπαταρία από το 0, Ασταθή απόδοση μπαταρίας, κακή λειτουργία συσκευής γενικότερα και τέλος μικρότερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η μπαταρία είναι Li- po που σημαίνει ότι δεν ταλαιπωρειται αν την φορτίσεις ακόμη και στο 99%. Μάλιστα δεν έχει καμία σημασία ποτέ θα την φορτίσεις αφου η ζωή της δεν εξαρτάται καθόλου από το πόσες φορές φορτιστηκε αλλά από το πόσες αποφορτιστηκε το 100% της.

Όμως είναι πολύ λάθος να αφήνεις την μπαταρία να πέφτει χωρίς λόγο πολύ χαμηλά (30% και κατω ) γιατί καμιά μπαταρία σε αυτό το σημείο δεν έχει σωστή απόδοση και έτσι μπορεί να έχει διαφορά αρνητικά αποτελέσματα. Όπως υπερθέρμανση, κακό σήμα, φθορά στον φορτιστή μόλις φορτίζει μπαταρία από το 0, Ασταθή απόδοση μπαταρίας, κακή λειτουργία συσκευής γενικότερα και τέλος μικρότερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό που λες υπάρχει σε βιβλιογραφία κάπου τεκμηριωμενο ή επειδή το λένε κάποιες έρευνες και κάποιες εταιρείες που τους βολεύει να πέφτει η απόδοση της μπαταρίας, το αναπαράγουμε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η μπαταρία είναι Li- po που σημαίνει ότι δεν ταλαιπωρειται αν την φορτίσεις ακόμη και στο 99%. Μάλιστα δεν έχει καμία σημασία ποτέ θα την φορτίσεις αφου η ζωή της δεν εξαρτάται καθόλου από το πόσες φορές φορτιστηκε αλλά από το πόσες αποφορτιστηκε το 100% της.

Όμως είναι πολύ λάθος να αφήνεις την μπαταρία να πέφτει χωρίς λόγο πολύ χαμηλά (30% και κατω ) γιατί καμιά μπαταρία σε αυτό το σημείο δεν έχει σωστή απόδοση και έτσι μπορεί να έχει διαφορά αρνητικά αποτελέσματα. Όπως υπερθέρμανση, κακό σήμα, φθορά στον φορτιστή μόλις φορτίζει μπαταρία από το 0, Ασταθή απόδοση μπαταρίας, κακή λειτουργία συσκευής γενικότερα και τέλος μικρότερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι ...κάθε βράδυ το φορτίζω και ας ξεκινάω από 70% για παράδειγμα.Αυτό που γουστάρω πολύ να βλέπω είναι να πέφτω για ύπνο με 100% και να ξυπνάω με 100%.Και ας είναι ψιλοπλασματικό όπως λένε καποια παιδιά εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Aπο σημερα και γω κατοχος ενος μπλε mate 10 pro οι πρωτες εντυπωσεις καλες βεβαια μου ειναι δυσκολο να χωνεψω οτι εχω πλεον android μετα απο 9 χρονια μονο iOS.Εκανε ενα update σε 8.0.0.129(C432) προς το παρων δεν εχω εντοπισει καποιο προβλημα το θεμα ειναι πως θα σεταρω το κινητο ετσι ωστε να πετυχω αυτονομια και να μην τρεχουν εφαρμογες παρασκηνιο που δεν χρειαζομαι.

Απο backup λοιπον με το Clone phone πηρα επαφες και 1780 φωτογραφιες απο το iphone αλλα 7 χιλιαδες κατι οχι.

Δευτερον στο google drive εχω μολις 2γιγα ελευθερα δεν με βλεπω για πολλα backup εχει.. αλλα απο οτι καταλαβα εχει και η huawei δικο της cloud?

 

τα φωτα σας σε ανθρωπο που επιασε android πρωτη φορα στα χερια του!!!! :D

 

Παιχταρα μου το εχω σε μαυρο αγορασμενο 12/1...το ανταλλαζεις με το μπλε σου???

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις πειράξει θερμοκρασία χρώματος πιο ζεστό; Η τπτ άλλο σε κίτρινο κ δεν το θυμάσαι; Πήγαινε ρυθμίσεις προβολή θερμοκρασία χρώματος κ δες

 

Sent from Mate 10 pro

Όχι δεν έχω πειράξει κάτι από αυτά. Είναι στην προεπιλογή. Σε φωτό που έχουν χιόνι π.χ. το δείχνει κανονικά το λευκό. Ίσως να είναι ιδέα μου

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι ...κάθε βράδυ το φορτίζω και ας ξεκινάω από 70% για παράδειγμα.Αυτό που γουστάρω πολύ να βλέπω είναι να πέφτω για ύπνο με 100% και να ξυπνάω με 100%.Και ας είναι ψιλοπλασματικό όπως λένε καποια παιδιά εδώ μέσα.
Δεν είναι ψιλοπλασματικο ειναι εντελώς fake,τα ίδια η lg και η apple είναι καλό για την ψυχολογία αλλά δυστυχώς είναι ψευδαίσθηση

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω σαν πρωην κατοχος του lg g4 μπορω να πω οτι ειδα χαοτικη διαφορα στην μπαταρια .το lg δεν εβγαζς μερα ενω τωρα εχω περιπου 5 ωρες οθονη και περιπου 5 ωρες τηλεφωνα και αρκετες φωτο και παιρνω και 20-25% ρεστα μπαταρια...και το ποσοστο κατεβαινει αναλογικοτατα!
manaros
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είπα ότι δεν έχει καλή αυτονομία η συσκευή ποτέ, απλά έγω ήθελα να πετύχω δύο μέρες αυτονομίας με τη χρήση που κάνω και εκεί με κάλυψαν μόνο τα one plus 5,5T

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις συντομεύσεις της οθόνης κλειδώματος, η πρώτη δεξιά.

Επίσης σήμερα έψαχνα πάλι το βίντεο να δω με το ζουμ τι γίνεται. Μόνο σε 4k για μένα βλέπεται με ζουμ το πολύ μέχρι 2. 1,5 το καλύτερο αποτέλεσμα.

 

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο κατατοπιστικός γιατί δεν το βρίσκω για τις συντομεύσεις της οθόνης κλειδώματος; Που είναι;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιχταρα μου το εχω σε μαυρο αγορασμενο 12/1...το ανταλλαζεις με το μπλε σου???

 

Φυσικα και οχι :D

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο κατατοπιστικός γιατί δεν το βρίσκω για τις συντομεύσεις της οθόνης κλειδώματος; Που είναι;

 

http://i64.tinypic.com/2a7ey40.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το barcode scanner το βρίσκεις με ανοιχτή οθόνη αν κάνεις scroll down στη μέση της οθόνης (ώστε να μη βγουν οι συντομεύσεις δηλαδή). Εκεί βγάζει κάτι suggested apps και πάνω πάνω μια μπάρα αναζήτησης. Στα αριστερά της μπάρας έχει το εικονιδιάκι για barcode scanner.

 

Νομίζω το έχω βρει και αλλού αλλά δε θυμάμαι πού. Μπορεί να είναι και ιδέα μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες. Χθες το βραδυ γυρισα σπιτι με 85%. ΜΕχρι τις 12 που το σκαλιζα, με τα συγκριτικα που ανεβασαμε κλπ πηγε στο 70%. Στο 66% ειχα κλεισει δεδομενα και wifi και το αφησα ανοιχτο, οχι flight mode, για να δω πως θα παει σε καταναλωση.

Το πρωι στις 8 (μετα απο 8 ωρες δηλαδη) ειχε 63%.

Σε γενικες γραμμες ειναι καλη επιδοση με ανοιχτη κεραια, αλλα πρεπει να πω οτι το s8 plus Και το Note ηθελαν απο 1 εως 3%. Θεωρω οτι αυτο που εχει μεγαλυτερη μπαταρια θα επρεπε να πεσει 1% το πολυ.

απλα σα σχολια. Αυριο θα το δοκιμασω σε flight αν με βγαλει τη μερα με πανω απο 60%.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο P10 αν άφηνα WiFi και δεδομενα ανοιχτα, σε 8 ώρες έχανε 6%. Μετά έβαλα την πολιτική αναστολής WiFi στο ποτέ, και απενεργοποιησα τα "δεδομένα πάντα ενεργά"(data always on) και έχανα το πολύ 2% σε 8 ώρες. Το άφησα έτσι και σε standby λειτουργούσε υποδειγματικά δίχως να πειράζω πλέον toggles κλπ ρυθμίσεις πριν και μετά τον ύπνο

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Στο P10 αν άφηνα WiFi και δεδομενα ανοιχτα, σε 8 ώρες έχανε 6%. Μετά έβαλα την πολιτική αναστολής WiFi στο ποτέ, και απενεργοποιησα τα "δεδομένα πάντα ενεργά"(data always on) και έχανα το πολύ 2% σε 8 ώρες. Το άφησα έτσι και σε standby λειτουργούσε υποδειγματικά δίχως να πειράζω πλέον toggles κλπ ρυθμίσεις

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

εγω επειδη δεν εμπιστευομαι τις αυτοματες ρυθμισεις, τα εκλεισα με το χερι. Τωρα με μια φορα δεν βγαζεις ακρη.. και προσωπικα ποτε δεν αφηνω ανοιχτο το τηλ. ειτε το βαζω flight ειτε κλειστο. Αλλα χθες περιμενα κληση απο Καναδα γιαυτο το αφησα, βεβαια δε χτυπησε.

Η γυναικα μου που το αφηνει συνεχεια ανοιχτο και ξεχναει και wifi και δεδομενα και ουτε κλεινει προσφατες εφαρμογες ουτε τιποτα, εκει εχω κανει τα τεστ μου οταν θυμηθω να το δω το βραδυ και εχω δει πολυ καλες επιδοσεις. Στο s7 edge ειχε τυχει να μην πεσει ουτε 1%.

 

Επισης ρε παιδες, οποτε κανεις κατι βγαζει ενα "καρδιγραφημα" πανω στη μπαρα ειδοποιησεων, αυτο γιατι το βγαζει και πως σταματαει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο ειδικά την επιλογή data always on έπρεπε να την έχουν όλα τα Android για μένα. Κλείνει αυτόματα τα δεδομένα όταν μπει το τηλέφωνο σε deep doze, δηλαδή μετά από 1 ώρα. Κατά τη διάρκεια της μέρας δεν υπάρχει περίπτωση να μη τσεκαρω το κινητό μέσα σε μια ώρα, οπότε με βολεύει πολύ προσωπικά για το standby κατά τη διάρκεια της νύχτας καθώς βαριέμαι φρικτά να ανοιγοκλείνω toggles.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νίκο ειδικά την επιλογή data always on έπρεπε να την έχουν όλα τα Android για μένα. Κλείνει αυτόματα τα δεδομένα όταν μπει το τηλέφωνο σε deep doze, δηλαδή μετά από 1 ώρα. Κατά τη διάρκεια της μέρας δεν υπάρχει περίπτωση να μη τσεκαρω το κινητό μέσα σε μια ώρα, οπότε με βολεύει πολύ προσωπικά για το standby κατά τη διάρκεια της νύχτας καθώς βαριέμαι φρικτά να ανοιγοκλείνω toggles.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

το μια ωρα ειναι στανταρ ή απλα τοσο το μετρησες και ειναι εμπειρικο?

Οντως καλη φαση μοιαζει αλλα θελω να εχω ελεγχο σε αυτα. Μια φορα θα ξυπνησει η βλακεια και ειτε θα χτυπησει κανα μηνυμα μες τη νυχτα ή θα σου φαει μπαταρια.. δεν με πειραζει μια το πρωι και μια το βραδυ να τα ανοιγοκλεινω. Ασε που βαζω γενικα flight, δε θελω να εχω ανοιχτο τηλ το βραδυ. ειτε το κλεινω και εντελως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κανά 45λεπτο είναι στάνταρ. Το doze ενεργοποιείται στο 10λεπτο και το deep doze πιο μετά

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Επισης ρε παιδες, οποτε κανεις κατι βγαζει ενα "καρδιγραφημα" πανω στη μπαρα ειδοποιησεων, αυτο γιατι το βγαζει και πως σταματαει?

 

Toυ oreo ειναι, βγαινει παντως,συρε το και θα δεις επιλογες

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Toυ oreo ειναι, βγαινει παντως,συρε το και θα δεις επιλογες

 

Κάνα 2 φορές που έχω πάει να το βγάλω μου έχει φύγει και δεν έχω προλάβει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με ενεεγοποιημενη την εξοικονόμηση ενέργειας και ενεεγοποιημενη την κεραία όχι σε λειτουργία πτήσης δηλαδή μου έκανε 3% drain. Βλέπω λίγο ασταθής την μπαταρία η είναι η ιδέα μου?
Link to comment
Share on other sites

Με ενεεγοποιημενη την εξοικονόμηση ενέργειας και ενεεγοποιημενη την κεραία όχι σε λειτουργία πτήσης δηλαδή μου έκανε 3% drain. Βλέπω λίγο ασταθής την μπαταρία η είναι η ιδέα μου?

 

εννοεις ολο το βραδυ? καλα drain δεν το λες, αλλα καταναλωση ναι.

Ενταξει, ειναι στα πλαισια του λογικου αλλα δε θα επρεπε να ειναι πανω απο 1-2% με τοση μπαταρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εννοεις ολο το βραδυ? καλα drain δεν το λες, αλλα καταναλωση ναι.

Ενταξει, ειναι στα πλαισια του λογικου αλλα δε θα επρεπε να ειναι πανω απο 1-2% με τοση μπαταρια.

 

Τόσο τραβάει το σήμα φαντάζομαι ???

θα το δοκιμάσω και έτερο βράδυ με λειτουργία πτήσης και την εξοικονόμηση ενέργειας ενεργοποιημένα και τα δύο για να δω .

Link to comment
Share on other sites

http://i64.tinypic.com/2a7ey40.jpg
Ωραίο θέμα ποιο είναι?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...