Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η tv παιζει 60fps. Είναι τελευταίας τεχνολογίας 4k και η καλύτερη σειρά της Samsung HDR. Μοντέλο UE55KS8000.

Πριν με s6 edge έπαιζε αντίστοιχα 60fps.

Τώρα τα 5Ghz δε γνωρίζω πως μπορώ να το δω. Έχει να κάνει με το router; Και αλλάζει;

 

Ευχαριστώ.

 

θεωρω πως εχει σχεση και με router. Επισης το οτι επαιζε με s6 edge δε σημαινει κατι, μπορει να ηταν μικροτερο το bitrate και να τα σηκωνε ισως.

Εγω στο router που εχω παρει εκπεμπω και στα 2,4 και στα 5. Με 5 οντως η διαφορα ειναι μεγαλη σε ταχυτητες εντος δικτυου, αλλα το εχω δει στις μεταφορες αρχειων, με TV ακομα δεν εχω ψαχτει μιας και δεν την αλλαξα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση παίδες : το WiFi direct το έχει δουλέψει κάποιος; αν ναι πως;

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το original car kit. Σε σχέση με την original flip μου φαίνεται ότι το κινητό έχει ελαφρύνει αρκετά. Από την άλλη η flip κερδίζει σε ιδιωτικότητα. Λίγο που δοκίμασα και τον μαγνήτη στον αεραγωγό μου φάνηκε μια χαρά. Βέβαια παρήγγειλα και ένα car holder μαγνητικό για να το έχω στο τζαμί του αυτοκινήτου. ea85aa141704b84bfe14d79705cf6777.jpgd737d141fb148d1691f146eae3d83492.jpg02166bb3f960a8761e5b02681efd2f1d.jpgfdf740b5425c1c8597d27c5d0d24d080.jpg9908c3c00c11a2c2fa3f5d55f4bb705a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς (και κρίμα).

 

Αυτό ακριβώς εννοούσα auto hide της μπάρας και όταν την ξαναχρειαστείς να την "τραβάς" απο κάτω ..

κρίμα

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια της εξερεύνησης έχω την εξής απορία. Το

Έχω αρχεία wmv από παλιά, αλλά δεν τα παίζει. Κατέβασα vlc και παίζουν. Όμως είναι βλακεια να μην μπορείς να παίζει βίντεο από τη συλλογή. Έχετε καμιά ιδέα;;

 

Επίσης τα ακουστικά χωρίς σφουγγαράκι το βρίσκω τραγική αντιγραφή της Apple

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από αίσθηση ασφάλειας τι λέει;
Στο θέμα μαγνήτη δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Σαν θήκη μόνο τ8 κάτω μέρος αφήνει εκτεθειμένο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς εννοούσα auto hide της μπάρας και όταν την ξαναχρειαστείς να την "τραβάς" απο κάτω ..

κρίμα

Ίσως δοθεί σε μελλοντικό update. Δεν το κόβω βέβαια αλλά η Xiaomi την συγκεκριμένη επιλογή την έδωσε με το νέο MIUI.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την θήκη της spigen για το κινητό μας την έχει δοκιμάσει κανείς?
Εγώ άψογη. Αυτή έχω.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις το δοκιμασα το Google Camera και δουλευει μια χαρα χωρις καποιο θεμα.

Θα πατησετε εδω: Google Camera Port by miniuser123

Μετα εδω: [APP] miniuser123's Google Camera Port [Portrait Mode][Exynos][snapdragon]

 

Μετα θα διαβασετε αν σας ενδιαφερει τι περιεχει η εκδοση 4:

4th version:

Download: MGC_5.1.018.177470874.41362666__A7.0-8.1_MI5S_v2b_SG7Exy_v4.apk

Thread: Google Camera with working portrait mode V4

Bugs:

Changes vs. V3:

-front cam HDR+ workaround for S7. Still to be tested in very bright conditions. Turn on "HDR+ front camera fix" if you have an S7.

-front cam: normal pics in auto HDR+ mode are saved now

-front cam: improved non-HDR+ quality

-added a custom auto-exposure mode for HDR+ (only HDR+, so not for portrait). It is called "Slow shutter" because it will decrease shutter speed as much as possible (1/10 secs on S7) in bad light. The result: much lower ISO and noise. Of course fast moving objects will probably get blurry more easily. Only tested this on S7, on other devices it might need some tuning.

 

Bonus!

You can also use AR Stickers if you are on Oreo.

 

Το δοκιμασα και δουλευει μια χαρα μετα απο δυο τρεια που δοκιμασα και δεν δουλευαν. Αν θελετε απο τις ρυθμισεις της Google Camera μετα μπορειτε να αλλαξετε τις ιδιοτητες της καμερας σε Google Pixel 2017 + Google Pixel II πηγαινουν μαζι ή αν θελετε τις βαζετε ως Nexus 6P και τις δυο επιλογες ομως.

Ελπιζω να σας φανει χρεισιμο.

 

Από ποιο από όλα τα λινκ που έβαλες να κατεβάσουμε το APK?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κλείσεις wi fi calling ,πρόσβαση στο internet κατά τις κλήσεις και 4g με διπλή κάρτα. Εγώ έτσι γλίτωσα το κινητό από τον τοίχο.Με κάρτα vodafone & cosmote αρνιόταν πεισματικά να γυρίσει στο internet της vodafone
Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα σας. Έτσι κ αλλιώς μονο από την μία κάρτα μπορείς να μπεις στο ίντερνετ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Σχετικά με τα scrollable widgets, και σε μένα και στην .127 και μετά το update στην .129 δεν δουλεύανε (για την ακρίβεια δουλεύουν για λίγο και μετά γίνονται freeze).

Έκανα μία αλλαγή όμως, στο Lockscreen Notifications, έκανα "Enable All Notifications" (Settings>Apps & Notifications>Notification Management και μετά οι 3 τελίτσες πάνω δεξιά). Για κάποιο λόγο λοιπόν από τότε που το έκανα φαίνεται ότι το widget μου (χρησιμοποιώ το "Your Calendar Widget") συνεχίζει (για 2η μέρα τώρα) να ενημερώνεται.

Ελπίζω να συνεχίσει έτσι και να μην είναι κάτι παροδικό. Σκέφτηκα λοιπόν να το μοιραστώ, ενδεχομένως να βοηθήσει.

Περίεργο, σε εμένα έχοντας όλα αυτά που λες, ρύθμιση και το ίδιο widget, δεν ανανεώνεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, σε εμένα έχοντας όλα αυτά που λες, ρύθμιση και το ίδιο widget, δεν ανανεώνεται

 

Δυστυχώς έχεις δίκιο. Και μένα τελικά σταμάτησε η ανανέωση το απόγευμα

Edited by eliascc68
Link to comment
Share on other sites

Σημερα τελικα παρηγγειλα το mate pro σε μπλε.. (μετα απο μεγαλη προσπαθεια απεξαρτησης απο μηλο) μιας και απο το 2008 δεν ειχα αλλο τηλεφωνο και καμια επαφη (εκτος της οπτικης) σε android.Δεν ξερω κατα ποσο θα ενθουσιαστω το θεμα ειναι αν θα τα βγαλω περα με το android.Δεν εχω καμια καμια σχεση με το αντικειμενο.Καντε κουραγιο θα σας ζαλισω μεχρι να μαθω τα βασικα.:lol::lol::lol::lol:

Η πρωτη ερωτηση μου ειναι... εχω περιπου 9000 φωτογραφιες στο cloud... επαφες εκατονταδες σημειωσεις ζωτικης σημασιας κατι απο αυτα τα τρια να χαθει ..αντιο ζωη.

Υπαρχει τροπος να τα περασω στην καινουργια συσκευη μου ευκολα απο το cloud η το iphone 6 ?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα τελικα παρηγγειλα το mate pro σε μπλε.. (μετα απο μεγαλη προσπαθεια απεξαρτησης απο μηλο) μιας και απο το 2008 δεν ειχα αλλο τηλεφωνο και καμια επαφη (εκτος της οπτικης) σε android.Δεν ξερω κατα ποσο θα ενθουσιαστω το θεμα ειναι αν θα τα βγαλω περα με το android.Δεν εχω καμια καμια σχεση με το αντικειμενο.Καντε κουραγιο θα σας ζαλισω μεχρι να μαθω τα βασικα.:lol::lol::lol::lol:

Η πρωτη ερωτηση μου ειναι... εχω περιπου 9000 φωτογραφιες στο cloud... επαφες εκατονταδες σημειωσεις ζωτικης σημασιας κατι απο αυτα τα τρια να χαθει ..αντιο ζωη.

Υπαρχει τροπος να τα περασω στην καινουργια συσκευη μου ευκολα απο το cloud η το iphone 6 ?

 

Βρηκες και εσυ συσκευη να ξεκινησεις το ανδροιδ!

Εχω αλλαξει παρα πολλες συσκευες φετος και περισυ, αυτο που συμβαινει με αυτο το κινητο δεν υπαρχει. Πιο τραγικο μενου δεν θα βρεις σε ανδροιδ. Εχει πολλες λειτουργιες αλλα ειναι ολες καλα κρυμμενες...

ΠΡαγματικα απο χθες την εχω ακουσει που το σκαλιζω.

για να βαλω swype στο πληκτρολογιο θελει Master.

 

Αυτο που ηθελα να πω εχοντας περασει μια μερα με το κινητο, και πρωτη φορα σε huawei ειναι οτι βλεπω οτι πραγματικα εχει πολυπλοκοκο μενου και χωμενες πολλες λειτουργιες και ρυθμισεις σε ανοητα μενου που δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα εκαναν ετσι.

 

Παρολα αυτα, μετα απο πολλες συσκευες χαρηκα γιατι διαπιστωσα οτι λειτουργει το wifi direct!!!

για μενα ειναι πολυ σημαντικο στη χρηση. Αν και σε ταχυτητα μου φανηκε πολυ πιο αργο απο ο,τι οταν το δουλευω μεταξυ samsung (θα το ξανα δοκιμασω ομως), εν τουτοις ειναι σημαντικο οτι δουλευει σωστα καθως σε G6 και U11 δεν ειχα καταφερει να τα δουλεψω με κανεναν τροπο.

 

Μου εχει κακοφανει που δε δινει σφουγγαρακια στα ακουστικα, τα οποια εκτος οτι βολευουν στο αυτι μιας και το σκληρο πλαστικο με ενοχλει, βοηθανε και στην καλυτερο ηχομονωση απο τους εξωτερικους θορυβους.

 

Επισης βλεπω οτι δεν εχει ρυθμιση να βαζεις αλλη ενταση στον ηχο κλησης απο αυτον των ειδοποιησεων. ΚΑτι που βουλευει πολυ καθως πολλες φορες θελω να ακουσω ενα μηνυμα αλλα ηχο κλησης θελω χαμηλα.

 

Τελος, βλεπω οτι δεν παιζει αρχεια wmv και εχω ξενερωσει καθως εχω πολλα βιντεο που ειναι σε αυτη τη μορφη και εβαλα αλλον player αλλα απο το album δεν ανοιγουν, μονο απο file manager γιατι δε μπορεις να τον κανεις default μεσα απο αλμπουμ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βρηκες και εσυ συσκευη να ξεκινησεις το ανδροιδ!

Εχω αλλαξει παρα πολλες συσκευες φετος και περισυ, αυτο που συμβαινει με αυτο το κινητο δεν υπαρχει. Πιο τραγικο μενου δεν θα βρεις σε ανδροιδ. Εχει πολλες λειτουργιες αλλα ειναι ολες καλα κρυμμενες...

ΠΡαγματικα απο χθες την εχω ακουσει που το σκαλιζω.

για να βαλω swype στο πληκτρολογιο θελει Master.

 

Αυτο που ηθελα να πω εχοντας περασει μια μερα με το κινητο, και πρωτη φορα σε huawei ειναι οτι βλεπω οτι πραγματικα εχει πολυπλοκοκο μενου και χωμενες πολλες λειτουργιες και ρυθμισεις σε ανοητα μενου που δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα εκαναν ετσι.

 

Παρολα αυτα, μετα απο πολλες συσκευες χαρηκα γιατι διαπιστωσα οτι λειτουργει το wifi direct!!!

για μενα ειναι πολυ σημαντικο στη χρηση. Αν και σε ταχυτητα μου φανηκε πολυ πιο αργο απο ο,τι οταν το δουλευω μεταξυ samsung (θα το ξανα δοκιμασω ομως), εν τουτοις ειναι σημαντικο οτι δουλευει σωστα καθως σε G6 και U11 δεν ειχα καταφερει να τα δουλεψω με κανεναν τροπο.

 

Μου εχει κακοφανει που δε δινει σφουγγαρακια στα ακουστικα, τα οποια εκτος οτι βολευουν στο αυτι μιας και το σκληρο πλαστικο με ενοχλει, βοηθανε και στην καλυτερο ηχομονωση απο τους εξωτερικους θορυβους.

 

Επισης βλεπω οτι δεν εχει ρυθμιση να βαζεις αλλη ενταση στον ηχο κλησης απο αυτον των ειδοποιησεων. ΚΑτι που βουλευει πολυ καθως πολλες φορες θελω να ακουσω ενα μηνυμα αλλα ηχο κλησης θελω χαμηλα.

 

Τελος, βλεπω οτι δεν παιζει αρχεια wmv και εχω ξενερωσει καθως εχω πολλα βιντεο που ειναι σε αυτη τη μορφη και εβαλα αλλον player αλλα απο το album δεν ανοιγουν, μονο απο file manager γιατι δε μπορεις να τον κανεις default μεσα απο αλμπουμ.

Επίσης να σε ενημερώσω ότι λόγο όλων αυτών η συσκευή δεν έχει την αναμενόμενη διάρκεια στην μπαταρία για 4000mah,συμφωνώ στο περισσότερα για το emui

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να σε ενημερώσω ότι λόγο όλων αυτών η συσκευή δεν έχει την αναμενόμενη διάρκεια στην μπαταρία για 4000mah,συμφωνώ στο περισσότερα για το emui

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κοιτα, εγω βλεπω καλη μπαταρια και σιγουρα καλυτερη απο Note.

Ακομα ειναι νωρις να κρινω, αλλα δεν πιστευω οτι θα εχει κακη αυτονομια. ή να το θεσω σωστα, θεωρω οτι θα εχει παρα πολυ καλη. Το αν θα μου βγαζει 2 αντι για 3 μερες δε με νοιαζει.

Αλλα οντως το να ψαχνεσαι με πατεντες για να δουλεψουν καποια πραγματα ειναι βλακεια.

Πχ, αφου μου πηρε μια ωρα να ριξω τα αρχεια μου απο SD ΠΟυ τελικα ηταν 80GB Και εμεινα με 30 με το καλημερα (μετα μου λετε να μην εχει SD. 30Gb αν πας μια εκδρομη και γραφεις 4Κ τα τρως ευκολα, εκτος αν παιρνουμε κινητα που γραφουν 4Κ για να βαζουμε fhd..)

ειπα να ριξω μια ματια στο gallery να δω πως φαινονται.

Εκτος οτι δεν τα δειχνει οπως ολα τα αλλα κινητα σε φακελους αλλα εχει υποφακελους και τρεχα γυρευε, για να παιζουν τα wmv κατεβασα quick pic το οποιο τα δειχνει οπως πρεπει, και το οποιο με ρωταει πως να να ανοιξει τα wmv (δε μου λεει οτι δεν ανοιγουν οπως η μαμα εκθεση) και εβαλα by default τον bs player και καθαρισα.

Αλλα γιατι το 2018 που ειναι τα κινητα υπερξελιγμενα, να πρεπει να ψαχνεσαι μιση μερα για να παιξει απλα τΑ αρχεια σου?

Τελος παντων, ακομα εχω να ριξω πολυ ψαξιμο..

Τουλαχιστον χαρηκα για wifi direct!!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, εγω βλεπω καλη μπαταρια και σιγουρα καλυτερη απο Note.

Ακομα ειναι νωρις να κρινω, αλλα δεν πιστευω οτι θα εχει κακη αυτονομια. ή να το θεσω σωστα, θεωρω οτι θα εχει παρα πολυ καλη. Το αν θα μου βγαζει 2 αντι για 3 μερες δε με νοιαζει.

Αλλα οντως το να ψαχνεσαι με πατεντες για να δουλεψουν καποια πραγματα ειναι βλακεια.

 

Τουλαχιστον χαρηκα για wifi direct!!

 

Βρε Νικο android συσκευη εχεις.Δεν ειναι iphone που παιζουν τα παντα μονο με οτι σου εχει μεσα. Οτι εφαρμογη θες εσυ βαζεις για οτιδηποτε. Αν ειχες oneplus ή nexus ηταν αδειο και βαζαμε εμεις τις βασικες εφαρμογες. Δουλεψε το και κανε μας κανα review, ταχυτητα ,εμπειρια χρησης ,ρολαρισμα ,καμερα. Οχι οτι δεν τα ξερουμε αλλα καλο ειναι να ακουμε κ συγκριτικα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

 

Και για όποιον ενδιαφέρεται να πάρει tempered glass για όλη την οθόνη τελείως διάφανο χωρίς τα χρωματιστά πλαίσια (κατά την παραγγελία επιλέγεις το "clear" και όχι το "Black Glass"), ας δει και αυτό. Δεν το έχω πάρει, για να σας πω γνώμη, γιατί τώρα συνήθισα το NILLKIN και επειδή έχει κάτσει καλά δεν θέλω να το πειράξω. Αλλά έχω πάρει θήκες της συγκεκριμένης μάρκας (MOFI) και ήταν πάντα άψογες. Θέλω να πω ότι την έχω για εταιρία που προσέχει τα προϊόντα της.

Αν την πάρει κάποιος ας μας πει κι εμάς

 

Φαίνεται πολύ καλή σαν υλοποίηση πάντως. Την έκανα παραγγελία και θα σας πω.

 

Έχει βρει κανένας κάτι αντίστοιχο για το πίσω μέρος;

θα ήθελα να το έχω τελείως χωρίς θήκη γιατί είναι κρίμα να το κρύβω αλλά με προβληματίζει η κάμερα από πίσω.

είναι το μόνο μέρος που δεν θέλω να έχω θέμα με γρατζουνιές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ή συσκευή είναι πολύ ωραία και με πολλές δυνατότητες σε σύγκριση με άλλες συσκευές εγώ προσωπικά ήμουν χρήστης και lg και oneplus και Samsung s8+. Το αν παρατηρουνται κάποια θέματα θα είναι καλό να εξακριβωνεται εαν είναι μεμονωμένα η αν αφορούν όλες τις συσκευες ούτως ώστε να ενημερώνεται η εταιρεία για τυχόν διορθώσεις λογισμικού. Να θυμησω ότι και άλλες ναυαρχίδες άλλων εταιρειών όταν βγήκαν είχαν θέματα τα οποία επιλυθηκαν μετά από κάποιες αναβαθμίσεις. Όσο αφορά την μπαταρία έχει πολύ καλή αυτονομία φυσικά ανάλογα με την χρήση που γίνεται καθώς και με τις εφαρμογές που χρησιμοποιούνται περισσότερο. Εμένα μου βγάζει άνετα μια μέρα μετριας προς βαριάς χρήσης. Αυτό που πρόσεξα στο δικο μου mate είναι οτι στο always on display οταν μου έρχεται sms μου βγάζει ειδοποίηση οτι εχω sms με εικονίδιο στο always on display όταν το ανοίξω και φύγει η ειδοποίηση στο επόμενο sms που θα πάρω δεν μου το βγάζει στο always on display εικονιδιο και πάει εναλλάξ μια μου βγάζει μια όχι. Το ίδιο συμβαίνει και με τις αναπάντητες κλήσεις. Συμβαίνει και σε άλλους; Αν μπορεί κάποιος να το κοιτάξει στο δικό θα με βοηθούσε πολύ πριν έρθω σε επαφή με την εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα τελικα παρηγγειλα το mate pro σε μπλε.. (μετα απο μεγαλη προσπαθεια απεξαρτησης απο μηλο) μιας και απο το 2008 δεν ειχα αλλο τηλεφωνο και καμια επαφη (εκτος της οπτικης) σε android.Δεν ξερω κατα ποσο θα ενθουσιαστω το θεμα ειναι αν θα τα βγαλω περα με το android.Δεν εχω καμια καμια σχεση με το αντικειμενο.Καντε κουραγιο θα σας ζαλισω μεχρι να μαθω τα βασικα.:lol::lol::lol::lol:

Η πρωτη ερωτηση μου ειναι... εχω περιπου 9000 φωτογραφιες στο cloud... επαφες εκατονταδες σημειωσεις ζωτικης σημασιας κατι απο αυτα τα τρια να χαθει ..αντιο ζωη.

Υπαρχει τροπος να τα περασω στην καινουργια συσκευη μου ευκολα απο το cloud η το iphone 6 ?

Φίλε μου κακώς δεν ειχες android εως σήμερα.

Εγώ δηλαδή ταυτόχρονα με android εχω και ios πάνω απο 5-6 χρονια μαζι διοτι και δεν θελω να εξαρτούμε απο μια πλατφόρμα μονοπωλιακά αλλα και θελω να παρακολουθώ τις εξελίξεις σε καθε πλατφόρμα αλλα ταυτόχρονα εκμεταλευομαι τα θετικά των 2 κόσμων.

Η μερική τεχνολογική αποξένωση μόνο καλό δεν κανει διοτι κατ επέκταση επηρεάζει και την καθημερινοτητα μας σε πολλες παραμετρους της ζωης μας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα και εγώ στην παρέα σας

Μετάβαση από s8+

Εχτές το απέκτησα από παμπλικ με δώρο το p9 lite το οποίο κατευθείαν πουλήθηκε

Το μόνο μου θέμα έως τώρα είναι η συνδ3ση με το Garmin Fenix 3 ρολόι μου

Συνδέεται κανονικά αλλά εάν στο κινητό σβήσω την εφαρμογή garmin connect απο το background αμέσως αποσυνδέεται

 

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε Νικο android συσκευη εχεις.Δεν ειναι iphone που παιζουν τα παντα μονο με οτι σου εχει μεσα. Οτι εφαρμογη θες εσυ βαζεις για οτιδηποτε. Αν ειχες oneplus ή nexus ηταν αδειο και βαζαμε εμεις τις βασικες εφαρμογες. Δουλεψε το και κανε μας κανα review, ταχυτητα ,εμπειρια χρησης ,ρολαρισμα ,καμερα. Οχι οτι δεν τα ξερουμε αλλα καλο ειναι να ακουμε κ συγκριτικα

 

Φιλαράκι μου καταλαβαίνω πως το λες αλλά ο κάθε ένας βλέπει διαφορετικά τα πράγματα.

Πχ το να έχει τραγική εφαρμογή άλμπουμ που να ψάχνω τους φακέλους μου ή να μην παίζει κάποια βασικά είδη αρχείων είναι για μένα θέμα. Θέλω να δουλέψουν από την 1η στιγμή τέτοια πράγματα. Όταν ήμουν πιο μικρός που σκαλιζα έκανα ρουτ κλπ ίσως να μην με ενδιέφερε. Τώρα όμως θέλω να ασχοληθώ πχ με κάμερα, και όχι μισή μέρα πως θα βάλω swype στο πληκτρολόγιο ή πως θα ανοίγει ένα βίντεο μου.

Όσο για τα άλλα κινητά που αναφέρεις, δες λίγο υπογραφή μου να δεις τι έχω δουλέψει, όχι σε βιτρίνα μαγαζιού..κανονική χρήση για μέρες.

Το 5Τ γιαυτό δεν μου άρεσε καθόλου, ήταν τελείως γυμνό. Αντίθετα τα Samsung ή το G6 ήταν υπερπληρη. Δουλεύουν όλα σωστά και το μόνο που χρειάστηκε ήταν να σβήσω 5 περιττές εφαρμογές. Όμως δεν έκατσα να ψάχνω στην αναζήτηση ρυθμίσεις ή άλλες εφαρμογές τρίτων με διαφημίσεις κλπ και σίγουρα με παραπάνω κατανάλωση από μαμά, για απλά πράγματα.

 

Ο κάθε ένας έχει διαφορετικά κριτήρια και διαφορετικό σκεπτικό. Εγώ γιαυτό τα λέω αναλυτικά να μην παρεξηγηθώ. Λέω πως σκέφτομαι και τι δε μου αρέσει μα ξέρει ένας που ενδιαφέρεται τι θα συναντήσει. Αν σκέφτεται όπως ς εγώ ίσως δεν το πάρει, αν σκέφτεται αντίθετα απλά θα προσπεράσει.

 

Κάμερα θα δω τις επόμενες μέρες δίπλα σε νότε.. Ταχύτητα είναι άριστο και μπαταρία έτσι μοιάζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλή σαν υλοποίηση πάντως. Την έκανα παραγγελία και θα σας πω.

 

Έχει βρει κανένας κάτι αντίστοιχο για το πίσω μέρος;

θα ήθελα να το έχω τελείως χωρίς θήκη γιατί είναι κρίμα να το κρύβω αλλά με προβληματίζει η κάμερα από πίσω.

είναι το μόνο μέρος που δεν θέλω να έχω θέμα με γρατζουνιές.

Πάντως βλέπω ότι πιάνει απ' άκρη σ' άκρη την οθόνη (έτσι φαίνεται απ' τις φωτογραφίες τουλάχιστον) το οποίο είναι καλό μεν αλλά με τις πιο πολλές θήκες πιθανόν να έχει πρόβλημα γιατί θα την ανασηκώνουν στην άκρη. Για μένα θα ήταν ιδανικό ένα tempered glass με μέγεθος όσο το προεγκατεστημένο φιλμ προστασίας. Πιάνει ακριβώς την ωφέλιμη οθόνη (όχι τα άκρα) και η θήκη δεν το ακουμπάει. Τόσο δύσκολο είναι; Μάλλον σε tempered glass θα ξεκολλάει πιο εύκολα αλλιώς δε θα τα κάνανε τόσο μικρά.

 

Εννοείται βέβαια πες μας εντυπώσεις όταν σου έρθει με το καλό και την τοποθετήσεις.

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρόσεξα στο δικο μου mate είναι οτι στο always on display οταν μου έρχεται sms μου βγάζει ειδοποίηση οτι εχω sms με εικονίδιο στο always on display όταν το ανοίξω και φύγει η ειδοποίηση στο επόμενο sms που θα πάρω δεν μου το βγάζει στο always on display εικονιδιο και πάει εναλλάξ μια μου βγάζει μια όχι. Το ίδιο συμβαίνει και με τις αναπάντητες κλήσεις. Συμβαίνει και σε άλλους; Αν μπορεί κάποιος να το κοιτάξει στο δικό θα με βοηθούσε πολύ πριν έρθω σε επαφή με την εταιρεία.

 

Τωρα που κοιταξα μονο σε κλησεις δουλευει κανονικα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...