Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τί σχέση έχει από πού το αγόρασες? Η Huawei έχει συγκεκριμένα builds, όχι 384 όπως η Samsung. Δεν έχεις και άδικο όμως με αυτό που λες, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση η Cosmote να σου φορτώσει bloat που δε βγαίνει, γιατί μπορεί στην Αγγλία, Γερμανία, Ιταλία κλπ να συνεργάζονται άλλοι πάροχοι με την C432, οπότε φαντάζεσαι τι μπορεί να γίνει αν έκανε τις συσκευές όντως branded το patch της κάθε εταιρείας

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν μπορεί να αφαιρεθεί ή αν προσπαθεί να μου το επιβάλει τοποθετώντας το χωρίς να είναι επιλογή μου ? Όσο για τα logo, η αλήθεια είναι ότι τείνουν να εξαφανιστούν γενικότερα σιγά σιγά και μάλλον αυτό προέρχεται απ τους ίδιους τους κατασκευαστές και τις συμφωνίες τους. Άλλωστε απ την αρχή είπα οτι το technical support μου πε ότι σε κάποιες συσκευές υπάρχει το logo, άρα όχι σε όλες. Εμένα προσωπικά με ενοχλεί όλο αυτό γιατί δεν είναι επιλογή μου και γιατί εξ αρχής όταν αγόρασα από Γερμανό δεν αναφέρθηκε πουθενά κάτι τέτοιο. Αλλά κυρίως επειδή όπως φαίνεται το custom development (xda κτλ), είναι ανύπαρκτο για το Mate 10 Pro, δεν θα έχω επιλογές να customάρω κατά το δοκούν, άρα θα μείνω κλειδωμένος με το logo της Cosmote, αν στο επόμενο update πχ αποφασίσει να περάσει και λογότυπα, skins ή οτιδήποτε (το αποκλείει κανείς ?).

 

Προφανώς έχεις δίκιο σε ότι λες... Ανάλογη ανησυχία φαντάζομαι ότι δεν έχεις και για αυτά που σου επιβάλλει η Google, μιας και χρησιμοποιείς Android....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά το πήρα από oteshop έχω μέσα κάρτα Vodafone και δεν έχει έρθει τίποτα...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχεις δίκιο σε ότι λες... Ανάλογη ανησυχία φαντάζομαι ότι δεν έχεις και για αυτά που σου επιβάλλει η Google, μιας και χρησιμοποιείς Android....

 

Φαντάζομαι ξέρεις τι σημαίνει vanilla Android. Αν κοιτάξεις πιο πίσω, θα δεις αν έχω εκδηλώσει το αν είμαι fan του vanilla Android. Επίσης, πάλι χάνεις το νόημα. ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ.

 

ps. δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι επιμένουν αν γίνεται ή δεν γίνεται. Είναι φως φανάρι οτι γίνεται. Η Cosmote, είτε μόνη της, είτε μέσω της Huawei, για τα ΙΜΕΙ που είναι από καταστήματα της Cosmote ή του Γερμανού, μας έστειλε custom έκδοση λογισμικού, μέσω ΟΤΑ, αμέσως μετά το επίσημο τελευταίο OTA update της Huawei. Το έκανε. Το οποίο είναι custom (το λέει ρητά το System Info) και κάνει install και apps της Cosmote... Κι εμείς καθόμαστε και αναλύουμε αν γίνεται ή δεν γίνεται...

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ξέρεις τι σημαίνει vanilla Android. Αν κοιτάξεις πιο πίσω, θα δεις αν έχω εκδηλώσει το αν είμαι fan του vanilla Android. Επίσης, πάλι χάνεις το νόημα. ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ.

 

Σημασία δεν έχει τι γνώση έχει ο καθένας. Σημαντικό είναι, όπως έγραψα εξ αρχής, να μην βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα. Καλώς ή κακώς, το τι γράφουμε εδώ, μπορεί να επηρεάσει άλλα άτομα και να τα οδηγήσει σε λάθος επιλογές.

Αυτός είναι ο λόγος που σου απάντησα, όχι για να πω ότι έχεις άδικο και εγώ δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Ενα καλο νεο βλεπω .Μιλαμε για πολλα bug fixes τελος του μηνα περιπου https://www.phonearena.com/news/Huawei-Mate-10-and-10-Pro-major-optimization-update_id102293 Ισως ειναι το πολυποθητο update που περιμεναμε Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω διαφορά είδη στην λειτουργία WiFi call

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω διαφορά είδη στην λειτουργία WiFi call

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όπως;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις κάρτα Vodafone σε αυτά που πήραν το patch της Cosmote, το τελευταίο αυτόματα εξαφανίζεται. Η Huawei δεν έχει branded συσκευές όπως η Samsung. Η Cosmote από ότι κατάλαβα συνεργάζεται με τις rom C432 της Huawei για να δίνει το patch. Στο P10 το ξεκίνησε μετά τον Αύγουστο του 17. Επίσης και να βγάλετε τη Sim, πάλι εξαφανίζεται το patch από τις ρυθμίσεις. Καμιά σχέση με branded συσκευή. Και η C432 είναι αυτή που παίρνει πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις στο P10 τουλάχιστον. Ναι μπορεί επίσημα από δω και πέρα να περιμένεις πρώτα να αναβαθμιστεί το patch της cosmote για την 134πχ και μετά να πάρεις την 134 όλη μαζί με το patch. Μέσω firmware finder όμως μπορείς να αναβαθμίσεις κανονικά μςσω OTA και όταν βγει το update του patch θα αναβαθμιστεί ξεχωριστά δίχως πρόβλημα.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Το update αυτό έρχεται σε αυτούς που έχουν πάρει συσκευή από COSMOTE ή Γερμανό :confused:

Σε εμένα π.χ. που είναι από τον Κωτσόβολο δεν ήρθε και δεν θα έρθει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Είχα αποσυνδέσεις στην δουλειά λόγο οριακής κάλυψης σήματος, το σήμα παραμένει ίδιο μια γραμμή αλλά το WiFi call σταθερό

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημασία δεν έχει τι γνώση έχει ο καθένας. Σημαντικό είναι, όπως έγραψα εξ αρχής, να μην βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα. Καλώς ή κακώς, το τι γράφουμε εδώ, μπορεί να επηρεάσει άλλα άτομα και να τα οδηγήσει σε λάθος επιλογές.

Αυτός είναι ο λόγος που σου απάντησα, όχι για να πω ότι έχεις άδικο και εγώ δίκιο.

 

Προφανώς. Οπότε από τη δική μου πλευρά, θα ήθελα να ενημερώσω όποιον έχει σκοπό να το πάρει από Γερμανό ή Cosmote ότι θα είναι branded ή αν δεν δεχόμαστε ότι αυτές οι αλλαγές που επιφέρει το update αυτό εμπίπτουν στον όρο branded, ότι θα έχει custom version, και κάποια επιπλέον apps (για την ώρα). Γιατί ούτε εγώ ούτε όποιος το πήρε εξ αρχής από εκεί το γνωρίζαμε. Αν κάποιος δεν έχει θέμα με αυτό τότε αγνοεί την ενημέρωση μου...

 

Μακάρι το update αυτό να γίνει roll out και σε εμάς, σχετικά σύντομα (μιλάω γι αυτά που λέει το άρθρο στο μήνυμα του prioxx). Αλλά όπως φαίνεται δεν λύνει κάποιο απ τα γνωστά bugs. Προτιμάνε να λύνουν bugs τα οποία μάλλον μόνοι τους βρίσκουν, απ το να επικεντρωθούν σε αυτά που βρίσκει ο κόσμος. Ίσως βέβαια το άρθρο, ή ακόμα και το fix list να μην αναφέρει όλα τα fixes που εμπεριέχει. Έχει δει κανείς αν στις beta που κυκλοφορούν (ποια είναι η τελευταία, η 134?) υπάρχει κάποια που όντως λύνει αυτά τα bugs που αναφέρει το άρθρο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα αποσυνδέσεις στην δουλειά λόγο οριακής κάλυψης σήματος, το σήμα παραμένει ίδιο μια γραμμή αλλά το WiFi call σταθερό

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνει δλδ jump σε data mode καλύτερα από πριν ? Γιατί όντως, πριν δεν πήγαινε πολλές φορές σε data mode αν το σήμα του wifi ήταν οριακό.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, αύριο περιμένω και εγώ mate από Γερμανό.

Επειδή βλέπω αυτό το θέμα με τις ρομ, φλασαρισμα δεν παιζει χωρίς ρίσκο ?

Επίσης, με την έκδοση που είναι τώρα είναι θέμα ? Έχω wind βέβαια οπότε παίζει να πάρω update?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ενα καλο νεο βλεπω .Μιλαμε για πολλα bug fixes τελος του μηνα περιπου https://www.phonearena.com/news/Huawei-Mate-10-and-10-Pro-major-optimization-update_id102293 Ισως ειναι το πολυποθητο update που περιμεναμε

 

Μπράβο ρε μάγκα ωραίο νέο μας έδωσες.έχει πολύ ψωμί το update από αυτά που διάβασα.Και προβλέπω θα πέσει πολύ γράψιμο εδώ πάλι.:)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς. Οπότε από τη δική μου πλευρά, θα ήθελα να ενημερώσω όποιον έχει σκοπό να το πάρει από Γερμανό ή Cosmote ότι θα είναι branded ή αν δεν δεχόμαστε ότι αυτές οι αλλαγές που επιφέρει το update αυτό εμπίπτουν στον όρο branded, ότι θα έχει custom version, και κάποια επιπλέον apps (για την ώρα). Γιατί ούτε εγώ ούτε όποιος το πήρε εξ αρχής από εκεί το γνωρίζαμε. Αν κάποιος δεν έχει θέμα με αυτό τότε αγνοεί την ενημέρωση μου...

 

Μακάρι το update αυτό να γίνει roll out και σε εμάς, σχετικά σύντομα (μιλάω γι αυτά που λέει το άρθρο στο μήνυμα του prioxx). Αλλά όπως φαίνεται δεν λύνει κάποιο απ τα γνωστά bugs. Προτιμάνε να λύνουν bugs τα οποία μάλλον μόνοι τους βρίσκουν, απ το να επικεντρωθούν σε αυτά που βρίσκει ο κόσμος. Ίσως βέβαια το άρθρο, ή ακόμα και το fix list να μην αναφέρει όλα τα fixes που εμπεριέχει. Έχει δει κανείς αν στις beta που κυκλοφορούν (ποια είναι η τελευταία, η 134?) υπάρχει κάποια που όντως λύνει αυτά τα bugs που αναφέρει το άρθρο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάνει δλδ jump σε data mode καλύτερα από πριν ? Γιατί όντως, πριν δεν πήγαινε πολλές φορές σε data mode αν το σήμα του wifi ήταν οριακό.

Αυτό ακριβώς βλέπω από το πρωί, επίσης η συσκευή στο ξαναλέω δεν είναι branded αν βάλω την κάρτα της Vodafone λαμβάνω πρώτος το οποιαδήποτε update της c432 χωρίς το επιπλέων λογισμικό της cosmote, εγώ το έκανα γιατί διάβασα στο νήμα του p10 ότι τις εφαρμογές μπορείς να τις πετάξεις και δεν δημιουργεί κανένα θέμα ίσα ίσα που μερικές φορές έχει βελτιώσεις για το WiFi call που δεν τις έχουν άλλες συσκευές απο πλαίσιο κτλ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε μάγκα ωραίο νέο μας έδωσες.έχει πολύ ψωμί το update από αυτά που διάβασα.Και προβλέπω θα πέσει πολύ γράψιμο εδώ πάλι.:)
Ναι ποιος το πήρε πρώτος και ποιος οχι...
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς. Οπότε από τη δική μου πλευρά, θα ήθελα να ενημερώσω όποιον έχει σκοπό να το πάρει από Γερμανό ή Cosmote ότι θα είναι branded ή αν δεν δεχόμαστε ότι αυτές οι αλλαγές που επιφέρει το update αυτό εμπίπτουν στον όρο branded, ότι θα έχει custom version, και κάποια επιπλέον apps (για την ώρα). Γιατί ούτε εγώ ούτε όποιος το πήρε εξ αρχής από εκεί το γνωρίζαμε. Αν κάποιος δεν έχει θέμα με αυτό τότε αγνοεί την ενημέρωση μου...

 

Μακάρι το update αυτό να γίνει roll out και σε εμάς, σχετικά σύντομα (μιλάω γι αυτά που λέει το άρθρο στο μήνυμα του prioxx). Αλλά όπως φαίνεται δεν λύνει κάποιο απ τα γνωστά bugs. Προτιμάνε να λύνουν bugs τα οποία μάλλον μόνοι τους βρίσκουν, απ το να επικεντρωθούν σε αυτά που βρίσκει ο κόσμος. Ίσως βέβαια το άρθρο, ή ακόμα και το fix list να μην αναφέρει όλα τα fixes που εμπεριέχει. Έχει δει κανείς αν στις beta που κυκλοφορούν (ποια είναι η τελευταία, η 134?) υπάρχει κάποια που όντως λύνει αυτά τα bugs που αναφέρει το άρθρο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάνει δλδ jump σε data mode καλύτερα από πριν ? Γιατί όντως, πριν δεν πήγαινε πολλές φορές σε data mode αν το σήμα του wifi ήταν οριακό.

Εγώ το έχω πάρει από Γερμανό αλλά δεν μου ήρθε αυτό το update επειδή έχω vodafone SIM. Άρα λογικά έρχεται μόνο σε αυτούς που το πήραν από Γερμανό ή Cosmote και έχουν Cosmote SIM.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ξαναγράψει. Πήρα και εγώ την αναβάθμιση φυσικά πάρα την αναβάθμιση που έγινε ακόμη παρατηρώ ότι κάποια θέματα που πρόσεξα στο mate μου δεν έχουν επιλυθεί για παράδειγμα στο always on display οταν μου έρχεται sms μου βγάζει ειδοποίηση οτι εχω sms με εικονίδιο στο always on display όταν το ανοίξω και φύγει η ειδοποίηση στο επόμενο sms που θα πάρω δεν μου το βγάζει στο always on display εικονιδιο και πάει εναλλάξ μια μου βγάζει μια όχι. Το ίδιο συμβαίνει και με τις αναπάντητες κλήσεις. Συμβαίνει και σε άλλους είτε μετά την αναβάθμιση ή χωρίς αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάρει από Γερμανό αλλά δεν μου ήρθε αυτό το update επειδή έχω vodafone SIM. Άρα λογικά έρχεται μόνο σε αυτούς που το πήραν από Γερμανό ή Cosmote και έχουν Cosmote SIM.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Έτσι ακριβώς αυτό συμβαίνει γιαυτό γράφω ότι δεν είναι branded η συσκευή όποτε θέλεις μπορείς να το έχεις χωρίς το update της cosmote αλλάζοντας κάρτα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάρει από Γερμανό αλλά δεν μου ήρθε αυτό το update επειδή έχω vodafone SIM. Άρα λογικά έρχεται μόνο σε αυτούς που το πήραν από Γερμανό ή Cosmote και έχουν Cosmote SIM.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Ναι, προφανώς. Sorry, το χουμε κάνει σαφές αυτό νομίζω εξ αρχής. Αναφερόμενος πάντα για Cosmote sim.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι ακριβώς αυτό συμβαίνει γιαυτό γράφω ότι δεν είναι branded η συσκευή όποτε θέλεις μπορείς να το έχεις χωρίς το update της cosmote αλλάζοντας κάρτα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να μου πεις επομένως, για σένα τι είναι branded συσκευή? Γιατί αυτό που περιγράφτηκε ακριβώς πιο πάνω σήμαινει branding. Κατάστημα Cosmote ή Γερμανός, κάρτα Cosmote ---> custom firmware. Κατάστημα Cosmote ή Γερμανός, κάρτα Vodafone ---> Original firmware. Αν αυτό δεν οριοθετεί το branding από πλευράς Cosmote, τότε απορώ τι είναι. Περιμένω να ακούσω τι θεωρείτε εσείς branding.

 

Κι αν branding εννοούμε locked, τότε καλό είναι να δούμε ότι πλέον λίγοι πάροχοι με branded συσκευές τις κλειδώνουν παγκοσμίως. Σιγά σιγά εξαλείφεται το παλιό "locking".

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Nομιζω οτι ξεφευγει η κουβεντα περα απο το mate. Το σημαντικο ειναι οτι η cosmote δινει update για να φτιαξει το volte ,wifi calling. Αλλωστε μονο η cosmote δινει αυτη την δυνατοτητα.Αν το εδιναν κ οι αλλες προφανως θα το λαμβαναμε ολοι παρομοιο update. Και το εκανε πιο σταθερο που μας ενδιαφερει. Τωρα αν ειναι ή δν ειναι brand κλαιν
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι, προφανώς. Sorry, το χουμε κάνει σαφές αυτό νομίζω εξ αρχής. Αναφερόμενος πάντα για Cosmote sim.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορείς να μου πεις επομένως, για σένα τι είναι branded συσκευή? Γιατί αυτό που περιγράφτηκε ακριβώς πιο πάνω σήμαινει branding. Κατάστημα Cosmote ή Γερμανός, κάρτα Cosmote ---> custom firmware. Κατάστημα Cosmote ή Γερμανός, κάρτα Vodafone ---> Original firmware. Αν αυτό δεν οριοθετεί το branding από πλευράς Cosmote, τότε απορώ τι είναι. Περιμένω να ακούσω τι θεωρείτε εσείς branding.

 

Κι αν branding εννοούμε locked, τότε καλό είναι να δούμε ότι πλέον λίγοι πάροχοι με branded συσκευές τις κλειδώνουν παγκοσμίως. Σιγά σιγά εξαλείφεται το παλιό "locking".

Branded είναι οι συσκευές τις Samsung για να καταλάβεις οι οποίες έχουν διαφορετικό firmware, επίσης το ίδιο γινόταν και με συσκευές της Huawei παλιότερα ότι και να έκανες αν δεν άλλαζες firmware είχαν αργές αναβαθμίσεις εως και μηδαμινές πλέον στο S8 plus που είχα και ήταν branded cosmote γιατί ήταν διαφορετικό firmware από το eur Ελληνικό unbranded δεν υπάρχει θέμα με καθυστέρηση αναβαθμίσεων, αλλά τα Samsung είναι branded με διαφορετική έκδοση φάσματος και πολλές φορές διαφορετικό modem, τα firmware της Huawei 432 δεν έχουν καμία σχέση με branded

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω οτι ξεφευγει η κουβεντα περα απο το mate. Το σημαντικο ειναι οτι η cosmote δινει update για να φτιαξει το volte ,wifi calling. Αλλωστε μονο η cosmote δινει αυτη την δυνατοτητα.Αν το εδιναν κ οι αλλες προφανως θα το λαμβαναμε ολοι παρομοιο update. Και το εκανε πιο σταθερο που μας ενδιαφερει. Τωρα αν ειναι ή δν ειναι brand κλαιν

Το δίνει μόνο σε αυτά που αγοράστηκαν από τα καταστήματα της και δεν το δίνει για παράδειγμα σε αυτά που εισάγει η επίσημη αντιπροσωπία στην Ελλάδα, έστω και εάν αυτά που πουλάει η COSMOTE προέρχονται από αυτήν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nομιζω οτι ξεφευγει η κουβεντα περα απο το mate. Το σημαντικο ειναι οτι η cosmote δινει update για να φτιαξει το volte ,wifi calling. Αλλωστε μονο η cosmote δινει αυτη την δυνατοτητα.Αν το εδιναν κ οι αλλες προφανως θα το λαμβαναμε ολοι παρομοιο update. Και το εκανε πιο σταθερο που μας ενδιαφερει. Τωρα αν ειναι ή δν ειναι brand κλαιν

 

Μέχρι στιγμής δεν ξέρουμε αν είναι μόνο για το VoLTE. Υπόθεση κάνουμε. Επίσης, έκανε install και δύο άσχετα apps. Οπότε, υποθέτω πάλι, ότι δεν είναι απλά θέμα VoLTE, γιατί αν ήταν έτσι θα το δίνε σε όλους με Cosmote sim. Αν γίνει αυτό αύριο/μεθαύριο, πάω πάσο.

 

Επίσης, για κάποιο λόγο επιμένουν κάποιοι να απορρίπτουν όσα μου είπαν επίσημα απ τη Cosmote. Και για τελευταία φορά, ξαναλέω: ΕΙΝΑΙ custom firmware. Το screenshot πιο πάνω το αναφέρει ρητά και κατηγορηματικά. Όντως ξεφύγαμε από Mate, οπότε έχεις δίκιο, δεν το συνεχίζω άλλο εγώ προσωπικά.

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Nομιζω οτι ξεφευγει η κουβεντα περα απο το mate. Το σημαντικο ειναι οτι η cosmote δινει update για να φτιαξει το volte ,wifi calling. Αλλωστε μονο η cosmote δινει αυτη την δυνατοτητα.Αν το εδιναν κ οι αλλες προφανως θα το λαμβαναμε ολοι παρομοιο update. Και το εκανε πιο σταθερο που μας ενδιαφερει. Τωρα αν ειναι ή δν ειναι brand κλαιν
Έχεις δίκιο εγώ δεν ξανασχολιαζω για το θέμα κουράστηκα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...