Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιζει κανονικά το Netflix με USB Type-C to HDMI (το έχω κάνει σε projector). Το καλώδιο είναι αυτό https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01M02FLYO/ref=oh_aui_detailpage_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Ευχαριστώ πολύ! Για το θέμα με τα ηχογραφημένα μηνύματα στο viber υπάρχει κάποια λύση γιατί και μετά την αναβάθμιση της εφαρμογής, συνεχίζει να μειώνεται η ένταση του ήχου μετά τα πρώτα 3 δευτερόλεπτα..

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει θήκη της msvii μπορεί να μου αν γλιστράει; έχει καλό grip

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αρκετά καλύτερο από σκέτο τηλέφωνο αλλά πάλι θέλει προσοχή. Γλυστράει περισσότερο απ'τη μαμά θήκη.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι συνειδητοποίησα πως φταίει; οι φωτογραφίες που συγχρονιζονται το βράδυ στο wi fi

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποίες φωτογραφίες φίλε μου;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρκετά καλύτερο από σκέτο τηλέφωνο αλλά πάλι θέλει προσοχή. Γλυστράει περισσότερο απ'τη μαμά θήκη.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Ευχαριστώ φίλε μου

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Την official θήκη που έχει και stand για το αυτοκίνητο την έχει δοκιμάσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Την official θήκη που έχει και stand για το αυτοκίνητο την έχει δοκιμάσει κανείς?

Την έχουν πάρει κάποιοι. Εγώ περιμένω την μπλε, γιατί τελικά η official flip δεν με βόλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε το Netflix. Μπορεί κάποιος με Netflix και Chromecast να επιβεβαιώσει αν σε cast μετά από κάποια ώρα κολλάει το Netflix? Απ ότι καταλαβαίνω, το emui κλείνει το Netflix με αποτέλεσμα να συνεχίζει να streamαρει στo Chromecast, αλλά να μην μπορείς ούτε pause ούτε τίποτα να κάνεις μέσω του Netflix app.
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Την official θήκη που έχει και stand για το αυτοκίνητο την έχει δοκιμάσει κανείς?
Και εγώ την έχω παραγγείλει σε μπλε και ελπίζω να ταιριάζει με την μαύρη συσκευή μου

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το widget της εφαρμογής Ειδήσεις και Καιρός της Google, τρώει συνέχεια σκάλωμα..
Σε εμένα ποτέ. Όμως έχω πάντα ανοιχτά GPS data και wifi

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω μια απορία. Αν χρησιμοποιώ κάτι στο background, πχ chrome να παίζει μουσική από κάποιο site, τότε κάποια στιγμή τι κλείνει μικρό το τι emui για να μην τρώει μπαταρία. Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με το κλείσιμο της οθόνης πώς απενεργοποιείται στην 127 (ή άλλες εφαρμογές στην 129); Αν επιλέξεις να μην τρέχει στο background;

 

Εγώ απενεργοποιώ και τις τρεις επιλογές που έχει. Και ναι, μετά απενεργοποιείται η εκάστοτε εφαρμογή με το κλείσιμο της οθόνης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω πει εδώ και μια εβδομάδα αυτο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ρε συ. Δεν προσπαθώ να κλέψω την πρωτιά κανενός. Για αυτό χρησιμοποίησα την λέξη "επιβεβαιώνω". ;)

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

A κι κάτι άλλο. Σε αυτή την ******* που λέγετε viber μπορώ να το κάνω να μην εμφανίζει τις επαφές που έχω στο τηλ πάρα μόνο τις 2- 3 που χρησιμοποιώ;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την ανανεωση των widget οποιος θελει ας δοκιμασει να μπει εδω. Ρυθμισεις >εφαρμογες>εφαρμογες> το γραναζι κατω που λεει ρυθμισεις>ειδικη προσβαση>παραβλεψη βελτιστοποιησεων. Απο κει ανοιγουμε ολες τις εφαρμογες για να δουμε τι μας επιτρεπει ηδη . Τα πιο πολλα ειναι κλειστα. Μηπως απο κει παιζει ρολο οτι τα κλεινει;Ας κανει κανενας καμια δοκιμη
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Γνωρίζω ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα με την σύνδεση καλωδίου αλλά ρωτάω ειδικά για Netflix γιατί νομίζω πως σε αρκετές περιπτώσεις δεν περνάει η εικόνα του σε οθόνη.. (Ίσως λόγω δικαιωμάτων;;) Σε κάποια καλώδια οι πωλητές αναφέρουν αυτή την ασυμβατότητα και στα χαρακτηριστικά..http://m.ebay.com/itm/0-15M-Type-C-to-HDMI-Video-Audio-Image-Transmit-Cable-Converter-4K-HD-Signal-LOT/112732227797?hash=item1a3f5d48d5:m:m8zFSAYqK4R_PqnXVsrfuyg
Δεν έχω ιδέα για αυτό που λες. Δε το έχω ψάξει.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Την official θήκη που έχει και stand για το αυτοκίνητο την έχει δοκιμάσει κανείς?
Ναι βολεύει πάρα πολύ μου Έλυσε τα χέρια στο αυτοκίνητο. Και επίσης είναι και βολική σα θήκη. Δεν είναι πιο χοντρή( γιατί το φοβόμουν αυτό) από τη διαφανή μαμά. Αλλά γλιστράει λιγάκι σε σχέση με τη μαμά. Έχει καλό grip μόνο περιφερειακά.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ την έχω παραγγείλει σε μπλε και ελπίζω να ταιριάζει με την μαύρη συσκευή μου

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά θα είναι. Εγώ φαντάσου έχω την καφέ θήκη σε μπλε συσκευή, και φαίνεται μια χαρά.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βγάλει το Chrome το home button όπως είναι στα Samsung?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Για την ανανεωση των widget οποιος θελει ας δοκιμασει να μπει εδω. Ρυθμισεις >εφαρμογες>εφαρμογες> το γραναζι κατω που λεει ρυθμισεις>ειδικη προσβαση>παραβλεψη βελτιστοποιησεων. Απο κει ανοιγουμε ολες τις εφαρμογες για να δουμε τι μας επιτρεπει ηδη . Τα πιο πολλα ειναι κλειστα. Μηπως απο κει παιζει ρολο οτι τα κλεινει;Ας κανει κανενας καμια δοκιμη

Αυτό είναι το πρώτο που έκανα αλλά τίποτα. Πάντως το scrollable agenda widget της εφαρμογής 'ημερολόγιο' της Google λειτουργεί μια χαρά.

Άρα μάλλον δεν φταίει το MIUI 8 για το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

A κι κάτι άλλο. Σε αυτή την ******* που λέγετε viber μπορώ να το κάνω να μην εμφανίζει τις επαφές που έχω στο τηλ πάρα μόνο τις 2- 3 που χρησιμοποιώ;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

όταν είσαι στις επαφές έχει όλες / viber πάνω δεξιά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιας και αναφέρθηκε το Netflix. Μπορεί κάποιος με Netflix και Chromecast να επιβεβαιώσει αν σε cast μετά από κάποια ώρα κολλάει το Netflix? Απ ότι καταλαβαίνω, το emui κλείνει το Netflix με αποτέλεσμα να συνεχίζει να streamαρει στo Chromecast, αλλά να μην μπορείς ούτε pause ούτε τίποτα να κάνεις μέσω του Netflix app.
Ναι το χάνει το Netflix μερικές φορές (όχι πάντα). Αλλά μου το έχουν κάνει και άλλα κινητά / tablet, δε νομίζω ότι συμβαίνει πιο συχνά στο Mate. Θα το τσεκάρω....

Μπορείς να κάνεις παύση / resume και stop από το Google home app.

Link to comment
Share on other sites

Για την ανανεωση των widget οποιος θελει ας δοκιμασει να μπει εδω. Ρυθμισεις >εφαρμογες>εφαρμογες> το γραναζι κατω που λεει ρυθμισεις>ειδικη προσβαση>παραβλεψη βελτιστοποιησεων. Απο κει ανοιγουμε ολες τις εφαρμογες για να δουμε τι μας επιτρεπει ηδη . Τα πιο πολλα ειναι κλειστα. Μηπως απο κει παιζει ρολο οτι τα κλεινει;Ας κανει κανενας καμια δοκιμη
Δυστυχώς καμία διαφορά...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το χάνει το Netflix μερικές φορές (όχι πάντα). Αλλά μου το έχουν κάνει και άλλα κινητά / tablet, δε νομίζω ότι συμβαίνει πιο συχνά στο Mate. Θα το τσεκάρω....

Μπορείς να κάνεις παύση / resume και stop από το Google home app.

 

Μόνο σε emui και σε miui μου το χει κάνει. Τώρα με το emui συμβαίνει πάντα, παρότι το έχω σε manual launch κτλ.

 

Κάτι άλλο επίσης που παρατήρησα. Στο Android Messages (αυτό της Google), έρχεται sms, πετάει το notification πάνω, αν δεν ανοίξεις το sms (πχ για να το διαβάσεις αργότερα), μετά από κάποια ώρα στο εξαφανίζει το notification... Το sms παραμένει unread όταν μπαίνεις μεσα στο app, αλλά διαγράφει το notification το emui (προφανώς γιατί κάνει force close το app). Το έβαλα και αυτό σε manual launch κτλ, οπότε αναμένω να δω αν αυτό θα το λύσει... Έχει αρχίσει να γίνεται εντελώς κουραστικό το emui με το app killing και δεν φαίνεται λύση στον ορίζοντα (ούτε καν με root, μιας κι από development, μηδέν...).

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ με τίποτα φίλε μου. Του έχω πιει το αίμα με κάθε πιθανή ρύθμιση αλλά τζίφος. Όταν κάνει επανεκκίνηση με ανοιχτά δεδομένα παίρνει Internet και μόλις ενεργοποιηθεί η δεύτερη κάρτα τα κόβει. Έχει πλάκα να έχει κάνα πρόβλημα το κινητό...

 

νταξ, δεν ειμαι ο μονος. Το ιδιο και εδω. με dual sim (sim1 data only cosmote , sim2 για voice κλησεις cosmote), ανοιγω το κινητο, παιρνει σημα 4g η σιμ1, ολα κομπλε και μετα απο μερικα λεπτα χανει το σημα 4g. Ιδιο setup σε αλλα κινητα dual sim (πχ honor5x) και παιζω απροβληματιστα.

Ελπιζα πως με τη νεα εκδοση οτι θα λυθει αλλα σκατουλες. Παιζει να ξεκολλησει και επι ωρες να παιζει κανονικα και μετα ανευ λογου να χασει το ιντερνετ. Ο μονος τροπος να το βρει ειναι απενεργοποιηση της σιμ2 απο το μενου, restart, πλεον εχω κανονικα στη σιμ1 ιντερνετ, ανοιγω μετα απο κανα 5λεπτο τη σιμ2 απο το μενου, αντιο ιντερνετ απο τη σιμ 1.

Edited by CptBill
Link to comment
Share on other sites

νταξ, δεν ειμαι ο μονος. Το ιδιο και εδω. με dual sim (sim1 data only cosmote , sim2 για voice κλησεις cosmote), ανοιγω το κινητο, παιρνει σημα 4g η σιμ1, ολα κομπλε και μετα απο μερικα λεπτα χανει το σημα 4g. Ιδιο setup σε αλλα κινητα dual sim (πχ honor5x) και παιζω απροβληματιστα.

Ελπιζα πως με τη νεα εκδοση οτι θα λυθει αλλα σκατουλες. Παιζει να ξεκολλησει και επι ωρες να παιζει κανονικα και μετα ανευ λογου να χασει το ιντερνετ. Ο μονος τροπος να το βρει ειναι απενεργοποιηση της σιμ2 απο το μενου, restart, πλεον εχω κανονικα στη σιμ1 ιντερνετ, ανοιγω μετα απο κανα 5λεπτο τη σιμ2 απο το μενου, αντιο ιντερνετ απο τη σιμ 1.

 

Δοκίμασε να κλείσεις wi fi calling ,πρόσβαση στο internet κατά τις κλήσεις και 4g με διπλή κάρτα. Εγώ έτσι γλίτωσα το κινητό από τον τοίχο.Με κάρτα vodafone & cosmote αρνιόταν πεισματικά να γυρίσει στο internet της vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ την αναβάθμιση φυσικά πάρα την αναβάθμιση που έγινε ακόμη παρατηρώ ότι κάποια θέματα που πρόσεξα στο mate μου δεν έχουν επιλυθεί για παράδειγμα στο always on display οταν μου έρχεται sms μου βγάζει ειδοποίηση οτι εχω sms με εικονίδιο στο always on display όταν το ανοίξω και φύγει η ειδοποίηση στο επόμενο sms που θα πάρω δεν μου το βγάζει στο always on display εικονιδιο και πάει εναλλάξ μια μου βγάζει μια όχι. Το ίδιο συμβαίνει και με τις αναπάντητες κλήσεις. Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απενεργοποιώ και τις τρεις επιλογές που έχει. Και ναι, μετά απενεργοποιείται η εκάστοτε εφαρμογή με το κλείσιμο της οθόνης.

 

Στο Chrome όταν το έκανα αυτό (έχω ακόμα την 127) είχα πρόβλημα με το Amazon app. Δεν άνοιγαν οι λεπτομέρειες στα προϊόντα που κοίταγα (προφανώς προσπαθούσε να ανοίξει Chrome από πίσω). Οπότε έχω κάνει disable μόνο το να τρέχει στο background και πράγματι σταματάει με το κλείσιμο της οθόνης. Στην 129 όμως έχουν βγάλει το Chrome απ' το σχετικό μενού; Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Όσοι από εσάς έχουν την original flip θήκη της Huawei, τους εμφανίζεται το widget του καιρού στο παράθυρο όταν η θήκη είναι κλειστή; Πίστευα ότι θα φτιάξει με την 129 αλλά δεν έγινε τίποτα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...