Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο περιέργεια βαλε στην επαφε prefix δλδ αν ειναι απο ελλαδα πρην το 69 βαλε +30 δλδ +3069χχχχχ

 

το έχω κοιτάξει αυτό δε λύνει το πρόβλημα, νομίζω το θέμα είναι με κλειδωμένη οθόνη ενώ όταν είναι ενεργή εμφανίζεται το όνομα κανονικά. Δεν έχει και κανένας δίπλα μου τώρα για να το επιβεβαιώσω, αλλά κάτι τέτοιο θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Το Viber το χρησιμοποιώ με αυτούς που δεν έχουν κάτι άλλο, και μου στέλνουν εκεί...αλλιώς, μόνο iMessage και fb messenger! Χειρότερη εφαρμογή δεν παίζει από το Viber.

 

Ενώ το messenger είναι από άλλη διάσταση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα, ακριβώς! Το μαύρο του το χάλι είναι κι αυτό...αλλά δυστυχώς ,τουλάχιστον Ελλάδα, το έχουνε σαν βασική εφαρμογή όλοι, μαζί με το Viber. Έχω φίλους με iPhone, που αντί να μου στείλουν iMessage μου στέλνουν fb ή Viber...ότι να'ναι!
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα, ακριβώς! Το μαύρο του το χάλι είναι κι αυτό...αλλά δυστυχώς ,τουλάχιστον Ελλάδα, το έχουνε σαν βασική εφαρμογή όλοι, μαζί με το Viber. Έχω φίλους με iPhone, που αντί να μου στείλουν iMessage μου στέλνουν fb ή Viber...ότι να'ναι!

 

Ότι βολεύει τον καθένα

Εμένα με βολεύει το Viber αλλά δεν είναι και τόσο καλογραμμένο

iMessage δεν έχουν ούτε όσοι έχουν iPhone. Δυστυχώς δεν το γνωρίζει ο κόσμος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ότι βολεύει τον καθένα

Εμένα με βολεύει το Viber αλλά δεν είναι και τόσο καλογραμμένο

iMessage δεν έχουν ούτε όσοι έχουν iPhone. Δυστυχώς δεν το γνωρίζει ο κόσμος

 

Σε μια γνωστη μου όταν της εστειλα μηνυμα μεσω imessage μου απαντησε από το ινσταγκραμ γιατι λεει στο κατάστημα κινητης που πηρε το

iPhone της τις ειπαν ότι χρεωνεται πολύ ακριβα το imessage κ να το εχει κλειστο καλυτερα!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σε μια γνωστη μου όταν της εστειλα μηνυμα μεσω imessage μου απαντησε από το ινσταγκραμ γιατι λεει στο κατάστημα κινητης που πηρε το

iPhone της τις ειπαν ότι χρεωνεται πολύ ακριβα το imessage κ να το εχει κλειστο καλυτερα!:wacko:

 

Ναι είναι και ακριβό ποιος θα το δουλέψει;

Που να δεις και πόσο χρεώνει το facetime

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οποτε έχω στείλει φωτό από iMessage το χρεώνομαι ως mms.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Οποτε έχω στείλει φωτό από iMessage το χρεώνομαι ως mms.

 

 

 

Δεν έχω χρεωθεί ποτέ για αποστολή iMessage.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Οποτε έχω στείλει φωτό από iMessage το χρεώνομαι ως mms.

 

Προφανώς το στέλνεις σε κάποιον που είτε δεν έχει ενεργοποιημένο το imessage, είτε το έχει αλλά δεν έχει ανοικτά τα δεδομένα του τη στιγμή που του στέλνεις τη φωτογραφία. Σε αυτή την περίπτωση, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις τα mms. Άλλωστε, είναι πλέον ξεπερασμένη και πανάκριβη -για τα σημερινά δεδομένα- υπηρεσία.

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Σας παρακαλώ, φίλος μου δίνει iphone x ανέγγιχτο 340 ευρώ. Δεν έχω ξαναπιάσει iphone και η υποστήριξη από android είναι συνήθως απογοητευτική. Μπορείτε να μου πείτε αν το γεγονός πως το iphone x είναι discontinued επηρεάζει την

α. εγγύησή του/ β. ανταλλακτικά/ γ. μελλοντικά updates λογισμικού. Μου δίνει εναλλακτικά στα 450 το XS αλλά δε με ενδιαφέρει γιατί θέλω μόνο καλή κάμερα.

μου είπε πως όταν ενεργοποιηθεί πρώτη φορά θα ξεκινήσει να μετράει η εγγύηση δεν ξέρω αν αληθεύει

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ, φίλος μου δίνει iphone x ανέγγιχτο 340 ευρώ. Δεν έχω ξαναπιάσει iphone και η υποστήριξη από android είναι συνήθως απογοητευτική. Μπορείτε να μου πείτε αν το γεγονός πως το iphone x είναι discontinued επηρεάζει την

α. εγγύησή του/ β. ανταλλακτικά/ γ. μελλοντικά updates λογισμικού. Μου δίνει εναλλακτικά στα 450 το XS αλλά δε με ενδιαφέρει γιατί θέλω μόνο καλή κάμερα.

μου είπε πως όταν ενεργοποιηθεί πρώτη φορά θα ξεκινήσει να μετράει η εγγύηση δεν ξέρω αν αληθεύει

 

Δεν ξερω ο φιλος σου που σου δινει τα εν λογω κινητα που τα βρισκει αλλα η εγγυηση γενικα ξεκιναει να γραφει απο οταν κοπει η αποδειξη του κινητου(αν τα εχει αγορασει αυτος απο καποιο καταστημα).

 

Απο υποστηριξη/updates και ανταλλακτικα το Iphone X δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα.

 

Παντως αν σε ενδιαφερει κυριως η καμερα,μου κανει εντυπωση για ποιο λογο ριχνεις ακυρο(με τετοια μικρη διαφορα τιμης)στο νεωτερο Iphone XS που εχει προφανως βελτιωμενη/καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση του ενός έτους στα iPhone με βάση το ΙΜΕΙ ξεκινάει με την πρώτη ενεργοποίηση της συσκευής με κάρτα sim και apple id. Αν έχεις απόδειξη, έχεις και δεύτερο έτος εγγύησης με βάση την ημερομηνία αγοράς.

 

Τώρα, όσο αναφορά την τιμή, αν όντως έγραψες 340€, είναι υπερβολικά χαμηλή η τιμή, σε επίπεδο που θα με ανησυχούσε!

 

Αν είναι άνθρωπος εμπιστοσύνης, προχωρά το...εσύ ξέρεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση του ενός έτους στα iPhone με βάση το ΙΜΕΙ ξεκινάει με την πρώτη ενεργοποίηση της συσκευής με κάρτα sim και apple id. Αν έχεις απόδειξη, έχεις και δεύτερο έτος εγγύησης με βάση την ημερομηνία αγοράς.

 

Τώρα, όσο αναφορά την τιμή, αν όντως έγραψες 340€, είναι υπερβολικά χαμηλή η τιμή, σε επίπεδο που θα με ανησυχούσε!

 

Αν είναι άνθρωπος εμπιστοσύνης, προχωρά το...εσύ ξέρεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστώ θερμά. Όντως είναι η τιμή λόγω προμηθευτή που έπεσε έξω και τους πληρώνει σε "είδος" όλους τους υπαλλήλους. Αυτό με ενδιαφέρει γιατί δε θέλω να δώσω παραπάνω λεφτά γενικά ήδη έχω ένα huawei με ελαφρώς καλύτερη κάμερα αλλά είναι ευκαιρία αν η υποστήριξη apple είναι τόσα χρόνια. Να είστε καλά

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ θερμά. Όντως είναι η τιμή λόγω προμηθευτή που έπεσε έξω και τους πληρώνει σε "είδος" όλους τους υπαλλήλους. Αυτό με ενδιαφέρει γιατί δε θέλω να δώσω παραπάνω λεφτά γενικά ήδη έχω ένα huawei με ελαφρώς καλύτερη κάμερα αλλά είναι ευκαιρία αν η υποστήριξη apple είναι τόσα χρόνια. Να είστε καλά
Φίλε μου καλημέρα.

Πάντως εάν δεν το θέλεις σε αυτά τα χρήματα το παίρνω εγώ.

Ανδρέας Θεσσαλονίκη

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@const_ili

Να σου ξαναπούμε ότι, ΑΝ δεν είναι φίλος σου μακριά γιατί οι τιμές αυτές είναι ύποπτες, εντελώς όμως.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα.

Πάντως εάν δεν το θέλεις σε αυτά τα χρήματα το παίρνω εγώ.

Ανδρέας Θεσσαλονίκη

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Φοβερη ''εξυπηρέτηση'' θα του κανεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ θερμά. Όντως είναι η τιμή λόγω προμηθευτή που έπεσε έξω και τους πληρώνει σε "είδος" όλους τους υπαλλήλους. Αυτό με ενδιαφέρει γιατί δε θέλω να δώσω παραπάνω λεφτά γενικά ήδη έχω ένα huawei με ελαφρώς καλύτερη κάμερα αλλά είναι ευκαιρία αν η υποστήριξη apple είναι τόσα χρόνια. Να είστε καλά

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να ισχυει

Ακομα και να πληρωνε σε ειδος θα τα κοστολογουσε πολυ περισσοτερο αφου τετοια κινητα 500 για το X ή 700 για το XS θα φευγανε σαν ζεστα ψωμακια.

Πιστευω οτι ειναι μουφα και μαλιστα μεγαλη

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα μου το φέρει σπίτι. Το παιδί είναι συγκάτοικος μου (ζω αγγλία) και δεν παίζει να είναι μούφα πήρε 10 μου είπε. Θα το πάρω σήμερα και θα τσεκάρω εννοείται. Δεν έχει ανοίξει ζελατίνα αρα φανταζομαι και ενα search το barcode θα μου βγάλει. Άλλαξα κινητό το δεκέμβρη huawei p20 και αν η τιμή δεν ήταν once in a lifetime δε θα το συζήταγα καν. Θα έπρεπε να κάνουν περισσότερες προσφορές τα apple

 

και άλλοι μου είπαν να το πουλήσω για τα διπλά αλλά δεν έχει νόημα

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα μου το φέρει σπίτι. Το παιδί είναι συγκάτοικος μου (ζω αγγλία) και δεν παίζει να είναι μούφα πήρε 10 μου είπε. Θα το πάρω σήμερα και θα τσεκάρω εννοείται. Δεν έχει ανοίξει ζελατίνα αρα φανταζομαι και ενα search το barcode θα μου βγάλει. Άλλαξα κινητό το δεκέμβρη huawei p20 και αν η τιμή δεν ήταν once in a lifetime δε θα το συζήταγα καν. Θα έπρεπε να κάνουν περισσότερες προσφορές τα apple

 

και άλλοι μου είπαν να το πουλήσω για τα διπλά αλλά δεν έχει νόημα

 

Φίλε αν είναι όντως iPhone X και πολύ το ζήτησες

Αν μπορείς πάρε όσα έχει και 500-600€ τα δίνεις.

Μιλάμε για κάτω από μισή τιμή οπότε τι να συζητήσουμε παραπάνω;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να κάνουν περισσότερες προσφορές τα apple

 

Αυτο ισχυει οπως στα pre orders σε νεα κινητα που δεν υπαρχει καμια προωθητική ενεργεια,αλλα γενικα να ξερεις οτι τα Iphone επειδη ακριβως υποστηριζονται για χρονια απο updates και οι περισσοτερες εφαρμογες ειναι πιο καλογραμμενες απο του Android,γιαυτο το λογο και βλεπεις να μην πεφτουν τοσο γρηγορα οι τιμες τους.

 

Το p20 που εχεις μπορει περυσι να ηταν μια παρα πολυ καλη συσκευη για τοτε ναυαρχιδα της εταιρειας,αλλα μετα απο 1χρονο φετος θεωρειται μετρια σε φαση mid range και δεν υπερβάλω καθολου.

 

Αντιθετως το Iphone X αν και κινητο του 2017,το νιωθεις μεχρι και σημερα για ναυαρχιδα με τα ολα της.

Και updates θα συνεχισει να παιρνει για τουλαχιστον 2 με 3(ισως και 4)χρονια ακομα(και στην ωρα τους παντα day one),και amoled οθοναρα εχει,και 4k 60fps video τραβαει(που μεχρι και το νεο p30pro δεν μπορει να τραβηξει σκεψου),και premium φοβερη κατασκευη εχει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχυει οπως στα pre orders σε νεα κινητα που δεν υπαρχει καμια προωθητική ενεργεια,αλλα γενικα να ξερεις οτι τα Iphone επειδη ακριβως υποστηριζονται για χρονια απο updates και οι περισσοτερες εφαρμογες ειναι πιο καλογραμμενες απο του Android,γιαυτο το λογο και βλεπεις να μην πεφτουν τοσο γρηγορα οι τιμες τους.

 

Το p20 που εχεις μπορει περυσι να ηταν μια παρα πολυ καλη συσκευη για τοτε ναυαρχιδα της εταιρειας,αλλα μετα απο 1χρονο φετος θεωρειται μετρια σε φαση mid range και δεν υπερβάλω καθολου.

 

Αντιθετως το Iphone X αν και κινητο του 2017,το νιωθεις μεχρι και σημερα για ναυαρχιδα με τα ολα της.

Και updates θα συνεχισει να παιρνει για τουλαχιστον 2 με 3(ισως και 4)χρονια ακομα(και στην ωρα τους παντα day one),και amoled οθοναρα εχει,και 4k 60fps video τραβαει(που μεχρι και το νεο p30pro δεν μπορει να τραβηξει σκεψου),και premium φοβερη κατασκευη εχει.

 

Σε βίντεο τα iPhone είναι χρόνια μπροστά

Μόνο λίγο στην κάμερα την νύχτα θεωρώ ότι δεν έχουν κάνει σοβαρές αναβαθμίσεις ενώ σίγουρα θα μπορούσαν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ θερμά. Όντως είναι η τιμή λόγω προμηθευτή που έπεσε έξω και τους πληρώνει σε "είδος" όλους τους υπαλλήλους. Αυτό με ενδιαφέρει γιατί δε θέλω να δώσω παραπάνω λεφτά γενικά ήδη έχω ένα huawei με ελαφρώς καλύτερη κάμερα αλλά είναι ευκαιρία αν η υποστήριξη apple είναι τόσα χρόνια. Να είστε καλά

Και εγώ το αγοράζω στο 500ρικο. Αν είναι φυσικά τα δεδομένα όπως τα γράφεις.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Σε βίντεο τα iPhone είναι χρόνια μπροστά

Μόνο λίγο στην κάμερα την νύχτα θεωρώ ότι δεν έχουν κάνει σοβαρές αναβαθμίσεις ενώ σίγουρα θα μπορούσαν

 

Και σε μπαταριες ειναι πολυ πισω.

 

Iphone x με αναλυση οθονης 2436x1125(ευτυχως μονο 5.8 ιντσες)και η μπαταρια ειναι μολις 2700mah

 

Και εχεις το Iphone 8 plus με αναλυση 1920x1080 στις 5.5ιντσες παλι με 2700 μπαταρια.

 

Ε ειναι λογικο γιατι απο τα περσινα Iphone το 8plus ηταν αυτο με την καλυτερη αυτονομια.

 

Στο Iphone xs μαλιστα εκανε το κουλο και εριξε την μπαταρια στα 2650mah.

Link to comment
Share on other sites

Ρε, για πότε ζωντάνεψε το θέμα...μεγάλη συμμετοχή! χαχαχαχα

 

Παρ'το φίλε μου εφόσον εμπιστεύεσαι τον φίλο σου, και με γεια σου!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...