Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πήγαινα XR με κλειστά μάτια :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Γι αυτό επειδή έχεις κλειστά μάτια θα πήγαινες εκεί

Το X το θεωρώ ανώτερο από το xr

Οθόνη κάμερα και σχεδιασμός

Επίσης και στο ότι ο κόσμος το θεωρεί το φθηνο’

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό επειδή έχεις κλειστά μάτια θα πήγαινες εκεί

Νομίζω ότι γίνεσαι λίγο εριστικός και δεν είναι η πρώτη φορά...

 

Το X το θεωρώ ανώτερο από το XR

Το ότι το θεωρείς εσύ δεν σημαίνει ότι είναι κιόλας...

 

Οθόνη κάμερα και σχεδιασμός

Την οθόνη του XR την έχεις δει από κοντά? Με True tone ON δεν εμφανίζει σε καμία περίπτωση τις κιτρινίλες των OLED των X. Όσο για την ανάλυση δεν υπάρχει διαφορά τουλάχιστον σε καθημεινές συνθήκες και με γυμνό μάτι. Επίσης η οθόνη του XR είναι πολύ πιο άνετη στην χρήση λόγω μεγέθους (6,1'' vs 5'8''). Του X είναι "καλύτερη" μόνο στα χαρτιά.

Πάμε στην κάμερα τώρα. Σαφώς και είναι ανώτερη του XR καθώς είναι πανομοιότυπη των XS/Max απλά είναι μονή με ότι αυτό συνεπάγεται στην χρήση της,

Τέλος για τον σχεδιασμό πιστεύω ότι είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα παρόλο που οι δύο συσκευές σχεδιαστικά δεν έχουν διαφορά. Στα υλικά που έχουν χρησιμοποιηθεί ναι έχουν.

 

Δεν σημαίνει ότι όποτε αγοράζουμε μία συσκευή είναι η καλύτερη. Τέλεια συσκευή ΔΕΝ υπάρχει. Καλό θα είναι να είμαστε όσο το δυνατόν περισσότερο αντικειμενικοί και να μην υποτιμάμε τις συσκευές που απορίψαμε για κάποιο λόγο...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι γίνεσαι λίγο εριστικός και δεν είναι η πρώτη φορά...

 

 

Το ότι το θεωρείς εσύ δεν σημαίνει ότι είναι κιόλας...

 

 

Την οθόνη του XR την έχεις δει από κοντά? Με True tone ON δεν εμφανίζει σε καμία περίπτωση τις κιτρινίλες των OLED των X. Όσο για την ανάλυση δεν υπάρχει διαφορά τουλάχιστον σε καθημεινές συνθήκες και με γυμνό μάτι. Επίσης η οθόνη του XR είναι πολύ πιο άνετη στην χρήση λόγω μεγέθους (6,1'' vs 5'8''). Του X είναι "καλύτερη" μόνο στα χαρτιά.

Πάμε στην κάμερα τώρα. Σαφώς και είναι ανώτερη του XR καθώς είναι πανομοιότυπη των XS/Max απλά είναι μονή με ότι αυτό συνεπάγεται στην χρήση της,

Τέλος για τον σχεδιασμό πιστεύω ότι είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα παρόλο που οι δύο συσκευές σχεδιαστικά δεν έχουν διαφορά. Στα υλικά που έχουν χρησιμοποιηθεί ναι έχουν.

 

Δεν σημαίνει ότι όποτε αγοράζουμε μία συσκευή είναι η καλύτερη. Τέλεια συσκευή ΔΕΝ υπάρχει. Καλό θα είναι να είμαστε όσο το δυνατόν περισσότερο αντικειμενικοί και να μην υποτιμάμε τις συσκευές που απορίψαμε για κάποιο λόγο...

 

Έχω αλλάξει συσκευές και συσκευές

Δεν είμαι κανένας κολλημένος να νομίζω ότι αυτή που έχω είναι η καλύτερη

Την άποψη μου εκφέρω. Θεωρώ το xr κατώτερο του Χ

Τώρα εσυ αν λες είναι στα χαρτιά η στις υπογραφές η στην πράξη δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Την άποψη σου λες. Εγώ την δίκη μου. Δεν κατηγόρησα κανέναν γιατί το πήρε η δεν το πήρε.

Θα φανεί από τις πωλήσεις σε λίγο καιρό πιο τηλέφωνο θεωρεί ο κόσμος καλύτερο γιατί οι πωλήσεις είναι που κάνουν μια συσκευή όχι τα χαρτιά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επεξεργαστή κάμερα μπαταρία είναι καλύτερο το XR. Η οθόνη κλάιν μάιν προσωπικά, το 3D Touch ναι είναι κάτι που χρησιμοποιώ και θα μου έλειπε στην αρχή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τέλος για τον σχεδιασμό πιστεύω ότι είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα παρόλο που οι δύο συσκευές σχεδιαστικά δεν έχουν διαφορά.

 

Η αλήθεια είναι ότι αν τις δεις ξεχωριστά δεν θα δεις διαφορές αλλά αν τα βάλεις δίπλα δίπλα θα καταλάβεις αμέσως τα μεγαλύτερα bezel περιμετρικά αλλά και το μεγαλύτερο πάχος στο Xr.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το XR θα έπαιρνα είτε με κλειστά είτε με ανοιχτά μάτια :)

 

 

 

Το Χ παραμένει στο προσωπικό top 5 μου και πάλι...δεν σημαίνει ότι δεν είναι μια άριστη συσκευή.

 

Περί ορέξεως βέβαια...

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Από τα δυο προτίμησα το XR κι αν εξαιρέσουμε το πάχος της συσκευής, δεν υστερεί σχεδόν πουθενά. Και η μπαταρία; Βράχος!

Φωτογραφίες σίγουρα καλύτερες με τη βασική κάμερα και όταν έρθει κάποια αναβάθμιση που ο παλιός επεξεργαστής ή δε θα αντέχει ή θα τρώει περισσότερη ενέργεια, θα φανεί η διαφορά της φετινής συσκευής από μια περσινή (βέβαια, πολλοί από εμάς θα έχουμε ήδη αλλάξει μοντέλο).

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Από τα δυο προτίμησα το XR κι αν εξαιρέσουμε το πάχος της συσκευής, δεν υστερεί σχεδόν πουθενά. Και η μπαταρία; Βράχος!

Φωτογραφίες σίγουρα καλύτερες με τη βασική κάμερα και όταν έρθει κάποια αναβάθμιση που ο παλιός επεξεργαστής ή δε θα αντέχει ή θα τρώει περισσότερη ενέργεια, θα φανεί η διαφορά της φετινής συσκευής από μια περσινή (βέβαια, πολλοί από εμάς θα έχουμε ήδη αλλάξει μοντέλο).

 

Σε βάθος χρόνου εννοείται το Χ θα τα πηγαίνει καλύτερα

Εγώ για το πάχος και τα περιθώρια και την οθόνη και την διπλή κάμερα και το compact μέγεθος επέλεξα το Χ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τόσους μήνες το Viber δεν λένε να το διορθώσουν

Είναι πολύ καρναβάλια μ έχουν νευριάσει αφάνταστα

Στην γρήγορη απάντηση πολλές φορές κολλάει μένει άσπρη οθόνη, δεν γράφει το πληκτρολόγιο

Έχει κάνει τόσες αναβαθμίσεις και δεν λένε να το φτιάξουν

Επίσης όσο το δουλεύω η συσκευή από πίσω στο χέρι ζεσταίνεται πολύ άρα ο επεξεργαστής δουλεύει στο τέρμα και καταναλώνει και μπαταρία

Είναι τραγικοί δηλαδή έλεος

 

 

Εχει βγει καμια διορθωμενη 12.1.2?

Στην συσκευη μου εχω 12.1.2 αλλα το itunes επιμενει να μου κατεβασει και να κανει update σε 12.1.2

Το ιδιο συνεβη και εχθες σε ενα 5ς που ειχα παρει δανεικο απο εναν φιλο

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τόσους μήνες το Viber δεν λένε να το διορθώσουν

Είναι πολύ καρναβάλια μ έχουν νευριάσει αφάνταστα

Στην γρήγορη απάντηση πολλές φορές κολλάει μένει άσπρη οθόνη, δεν γράφει το πληκτρολόγιο

Έχει κάνει τόσες αναβαθμίσεις και δεν λένε να το φτιάξουν

Επίσης όσο το δουλεύω η συσκευή από πίσω στο χέρι ζεσταίνεται πολύ άρα ο επεξεργαστής δουλεύει στο τέρμα και καταναλώνει και μπαταρία

Είναι τραγικοί δηλαδή έλεος

 

 

Εχει βγει καμια διορθωμενη 12.1.2?

Στην συσκευη μου εχω 12.1.2 αλλα το itunes επιμενει να μου κατεβασει και να κανει update σε 12.1.2

Το ιδιο συνεβη και εχθες σε ενα 5ς που ειχα παρει δανεικο απο εναν φιλο

Για κάποιο λόγο υπάρχει μια αναβάθμιση που βγαίνει μόνο από το iTunes. Πάλι 12.1.2 είναι. Όσον αφορά την θερμοκρασία, είναι γεγονός ότι ζεσταίνεται αλλά εγώ το έβλεπα το καλοκαίρι. Τώρα δεν το νιώθω.

 

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο υπάρχει μια αναβάθμιση που βγαίνει μόνο από το iTunes. Πάλι 12.1.2 είναι. Όσον αφορά την θερμοκρασία, είναι γεγονός ότι ζεσταίνεται αλλά εγώ το έβλεπα το καλοκαίρι. Τώρα δεν το νιώθω.

 

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

 

Ναι ξερω μονο στο itunes εμφανιζεται

Καμια σιωπηλη διορθωμενη θα ειναι

 

Το θεμα ειναι οτι τωρα σβηνω το viber και η συσκευη εχει μετα αισθητη διαφορα στην αποδοση

Μπροστα μου το εχ. Δουλευει πιο γρηγορα και δεν ζεσταινεται.

Κραταει τον επεξεργαστη ψηλα η εφαρμογη και το τηλεφωνο δεν δουλευει σωστα.

Επειδη εχω παρα πολλα χρονια iphone ξερω την λειτουργια ακριβως. Μολις κατι δεν παει καλα αμεσως το καταλαβαινω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε και για μια εφαρμογή που πλέον τρώει περισσότερο στο background και από το Facebook. Παρόλο που είμαι ψείρας με τη μπαταρία, ιδιαίτερα στο standby, δε νιώθω ότι τρώει παραπάνω από όσο αν δεν την είχα εγκατεστημένη cb5dd69b244573586c25802fa7d24d47.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι. Δε λέω. Δεν είναι και η καλύτερη εφαρμογή. Αλλά δυστυχώς είναι αναγκαία πλέον.

 

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

 

Ειναι αναγκαία αλλά και αυτό που συμβαίνει το θεωρώ άκρως σπαστικο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε βάθος χρόνου εννοείται το Χ θα τα πηγαίνει καλύτερα

Εγώ για το πάχος και τα περιθώρια και την οθόνη και την διπλή κάμερα και το compact μέγεθος επέλεξα το Χ

 

Το XR εννοείς θα αντέξει, σωστά;

Η διπλή κάμερα δε με απασχόλησε στα plus μοντέλα που είχα τόσα χρόνια (ήρθα στο XR από 8+ Και είχα όλα τα προηγούμενα) και είμαι σίγουρος ότι τα bezels είναι σχεδιαστική επιλογή της apple. Και το 8+ lcd είχε, και στο πλάι, τα bezels είναι πολύ μικρότερα του XR. Ήθελαν επίτηδες να χαντακώσουν το XR ώστε να μην κανιβαλίσει τις πωλήσεις των ακριβότερων συσκευών.

Εγώ στο messenger έχω θέμα, συγκεκριμένα συνέχεια βγάζει συνέχεια «αναμονή για δίκτυο».

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το XR εννοείς θα αντέξει, σωστά;

Η διπλή κάμερα δε με απασχόλησε στα plus μοντέλα που είχα τόσα χρόνια (ήρθα στο XR από 8+ Και είχα όλα τα προηγούμενα) και είμαι σίγουρος ότι τα bezels είναι σχεδιαστική επιλογή της apple. Και το 8+ lcd είχε, και στο πλάι, τα bezels είναι πολύ μικρότερα του XR. Ήθελαν επίτηδες να χαντακώσουν το XR ώστε να μην κανιβαλίσει τις πωλήσεις των ακριβότερων συσκευών.

Εγώ στο messenger έχω θέμα, συγκεκριμένα συνέχεια βγάζει συνέχεια «αναμονή για δίκτυο».

 

Ναι εννοούσα το xr συγνώμη

Μα δεν γινόταν αλλιώς να μπει στην αγορά έπρεπε να μην το κάνουν τόσο καλό

Αλλιώς θα έπαιρνε ποσοστά μεγάλα αφού θα ήταν και φθηνότερο από τα πιο ακριβά μοντέλα δηλαδή το xs/xs max

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

9cf01cde7eb0f3a0385b430328466ba4.jpg χρήση ποιο πολύ 3g με την τελευταία ενημέρωση πάει καλύτερα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

9cf01cde7eb0f3a0385b430328466ba4.jpg χρήση ποιο πολύ 3g με την τελευταία ενημέρωση πάει καλύτερα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

Με υπόλοιπο μπαταρίας 30τις εκατό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τόσους μήνες το Viber δεν λένε να το διορθώσουν

Είναι πολύ καρναβάλια μ έχουν νευριάσει αφάνταστα

Στην γρήγορη απάντηση πολλές φορές κολλάει μένει άσπρη οθόνη, δεν γράφει το πληκτρολόγιο

Έχει κάνει τόσες αναβαθμίσεις και δεν λένε να το φτιάξουν

Επίσης όσο το δουλεύω η συσκευή από πίσω στο χέρι ζεσταίνεται πολύ άρα ο επεξεργαστής δουλεύει στο τέρμα και καταναλώνει και μπαταρία

Είναι τραγικοί δηλαδή έλεος

 

 

Εχει βγει καμια διορθωμενη 12.1.2?

Στην συσκευη μου εχω 12.1.2 αλλα το itunes επιμενει να μου κατεβασει και να κανει update σε 12.1.2

Το ιδιο συνεβη και εχθες σε ενα 5ς που ειχα παρει δανεικο απο εναν φιλο

 

Πολύ πλάκα έχουν εκεί στην Apple

Δυο φορές έκανα update

Μια φορά με OTA και άλλη μια τώρα μέσω ITunes

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πλάκα έχουν εκεί στην Apple

Δυο φορές έκανα update

Μια φορά με OTA και άλλη μια τώρα μέσω ITunes

 

Ναθ κατι έχουν κάνει αλλά δεν μας το λένε

Κάτι πίνουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η apple δεν μπορεί να κάνει κάτι. Είναι κακογραμμένες εφαρμογές. Και το viber και το messenger. Θα δείτε πως σε Android του κιλού έχουν άλλη διαχείριση και άλλη ταχύτητα στο άνοιγμα των εφαρμογών. Φταίει όμως η apple που δεν τους απειλεί με αποκλεισμό των εφαρμογών από το AppStore. Ή τα φτιάχνεις ή στα σβήνω από το κατάστημα μου.

 

Δεν μπορεί σε Android συσκευή του κιλού με snapdragon 625 να ανοίγουν ταχύτερα messenger viber και όταν βάζεις επεξεργασία βίντεο να κολλάει το σύμπαν.

Link to comment
Share on other sites

Η apple δεν μπορεί να κάνει κάτι. Είναι κακογραμμένες εφαρμογές. Και το viber και το messenger. Θα δείτε πως σε Android του κιλού έχουν άλλη διαχείριση και άλλη ταχύτητα στο άνοιγμα των εφαρμογών. Φταίει ομωσ η apple που δεν τους απειλεί με αποκλεισμό των εφαρμογών από το AppStore’s. Ή τα φτιάχνεις ή στα σβήνω.

 

Πρέπει να υπάρχει παρασκήνιο στην όλη υπόθεση

Δεν είναι λογικό αυτές οι εφαρμογές να δημιουργούν πρόβλημα σε συσκευές

Νομίζω ότι όσο παλαιότερες οι συσκευές τόσο το χειρότερο.

Με απλά λόγια νομίζω πως υπάρχει συμφωνία κάτω από το τραπέζι με τέτοιες δημοφιλείς εφαρμογές να κάνουν τις συσκευές να γονατίζουν ανάλογα με την ηλικία τους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...