Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iPhone X δεκατεσσάρων μηνών, φορτίζω πάντα πάνω από το 40%, και μέχρι 85-95% (όπου το πετύχω εκεί ανάμεσα το βγάζω), υγεία μπαταρίας 98%!

 

iPhone 7 Plus, 22 μηνών, με τον ίδιο τρόπο φόρτισης, υγεία μπαταρίας 92%!

 

Εγώ είμαι βέβαιος πια οτι είναι ο καλύτερος τρόπος φόρτισης!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

iPhone X δεκατεσσάρων μηνών, φορτίζω πάντα πάνω από το 40%, και μέχρι 85-95% (όπου το πετύχω εκεί ανάμεσα το βγάζω), υγεία μπαταρίας 98%!

 

iPhone 7 Plus, 22 μηνών, με τον ίδιο τρόπο φόρτισης, υγεία μπαταρίας 92%!

 

Εγώ είμαι βέβαιος πια οτι είναι ο καλύτερος τρόπος φόρτισης!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Φανταζομαι τα παραπανω τα αναφερεις με φορτιση μεσω ταχυφορτιστη?Αλλιως δεν καταλαβαινω τον λογο αν φτασεις στο 95% με αργο φορτιστη να μην το αφησεις να φτασει 100% που εκει τα Iphone ανεκαθεν εχουν και μια μικρη καλυτερη αυτονομια πριν πεσει στο 99%.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι τα παραπανω τα αναφερεις με φορτιση μεσω ταχυφορτιστη?Αλλιως δεν καταλαβαινω τον λογο αν φτασεις στο 95% με αργο φορτιστη να μην το αφησεις να φτασει 100% που εκει τα Iphone ανεκαθεν εχουν και μια μικρη καλυτερη αυτονομια πριν πεσει στο 99%.

 

Καλύτερα μέχρι το 80%

Παραπάνω όσο μπορείς να αποφεύγεις

Γενικότερα οι περισσότερες φορτίσεις πρέπει να είναι μικρές και στα ποσοστά μεταξύ 20-80%

Δεν τα λέμε εμείς

Οι έρευνες που υπάρχουν για τον συγκεκριμένο τύπο μπαταριών

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 9 στις 10 φορές φορτίζω με τον μαμά φορτιστή. Οπότε όπου το προλάβω πριν περάσει το 90/95%, το βγάζω. Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Με το 8 plus που είχα το έβαζα να φορτίσει όταν άδειαζε (έπεφτε κάτω από 20%) και το έβγαζα στο 100%.

 

1 χρόνο μετά και είναι άψογο με 97% υγεία. Σιγά μην κάτσω να σκάσω για τις φορτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Με το 8 plus που είχα το έβαζα να φορτίσει όταν άδειαζε (έπεφτε κάτω από 20%) και το έβγαζα στο 100%.

 

1 χρόνο μετά και είναι άψογο με 97% υγεία. Σιγά μην κάτσω να σκάσω για τις φορτίσεις.

 

Αν είναι να χαλάσει δεν μπορείς να κάνεις τίποτα

Πώς θα σου κάτσει είναι με την μπαταρία

Κυρίως η ζέστη την χαλάει

Εάν το φορτίζεις και ταυτόχρονα παίζεις και καίει τότε έχει θέμα

Η το καλοκαίρι στο αυτοκίνητο να φορτίζει, να έχεις δεδομένα, να είναι σε πλοήγηση, να ακούς μουσική τότε η μπαταρία ζοριζεται λόγο θερμοκρασιών όχι λόγο φόρτου εργασίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να χαλάσει δεν μπορείς να κάνεις τίποτα

 

Πώς θα σου κάτσει είναι με την μπαταρία

 

Κυρίως η ζέστη την χαλάει

 

Εάν το φορτίζεις και ταυτόχρονα παίζεις και καίει τότε έχει θέμα

 

Η το καλοκαίρι στο αυτοκίνητο να φορτίζει, να έχεις δεδομένα, να είναι σε πλοήγηση, να ακούς μουσική τότε η μπαταρία ζοριζεται λόγο θερμοκρασιών όχι λόγο φόρτου εργασίας

Έχεις δίκιο σε αυτά...δεν το λειτουργώ ποτέ όταν φορτίζει, ούτε για κλήση. Επίσης δεν το έχω να φορτίζει και να δουλεύει gps στο αμάξι, γιατί έχει το αμάξι δικό του. Οπότε σίγουρα οι υψηλές θερμοκρασίες την χαλάνε πιο γρήγορα την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να χαλάσει δεν μπορείς να κάνεις τίποτα

 

Πώς θα σου κάτσει είναι με την μπαταρία

 

Κυρίως η ζέστη την χαλάει

 

Εάν το φορτίζεις και ταυτόχρονα παίζεις και καίει τότε έχει θέμα

 

Η το καλοκαίρι στο αυτοκίνητο να φορτίζει, να έχεις δεδομένα, να είναι σε πλοήγηση, να ακούς μουσική τότε η μπαταρία ζοριζεται λόγο θερμοκρασιών όχι λόγο φόρτου εργασίας

 

 

 

Για τις θερμοκρασίες και την ταυτόχρονη χρήση/φόρτιση που γράφεις συμφωνώ 100% Πρέπει να αποφεύγονται αυτά που λες.

Link to comment
Share on other sites

Ας κρατήσουν «λογικές» τις τιμές στην αλλαγή μπαταρίας πέρα τις διετίας όπως είναι τώρα, και φορτίστε όπως θέλετε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επισης το εχω 15 μηνες, δεν το αφηνω να πεσει κατω απο 20%, το βαζω να φορτιζει με το μαμα φορτιστη το βραδυ που κοιμαμε μεχρι το πρωι και ειμαι αυτη τη στιγμη με υγεια της μπαταριας στο 93%
Link to comment
Share on other sites

Το Viber 10 τί λεει; Το ισιώσανε καθόλου, ή έγινε πιο βαρύ και κακογραμμένο;;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επισης το εχω 15 μηνες, δεν το αφηνω να πεσει κατω απο 20%, το βαζω να φορτιζει με το μαμα φορτιστη το βραδυ που κοιμαμε μεχρι το πρωι και ειμαι αυτη τη στιγμη με υγεια της μπαταριας στο 93%

 

Εγώ πάλι πιστεύω ότι δεν έκανε καθόλου καλά η Apple που έβαλε το battery health στις συσκευές... τι νόημα έχει; Όσους ασχολούνται με τις συσκευές τους (ανάμεσα τους και εγώ), τους έχει γίνει ψύχωση αυτό το νούμερο. :down:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι δεν έκανε καθόλου καλά η Apple που έβαλε το battery health στις συσκευές... τι νόημα έχει; Όσους ασχολούνται με τις συσκευές τους (ανάμεσα τους και εγώ), τους έχει γίνει ψύχωση αυτό το νούμερο. :down:
Έλα μου? Όσο παραπάνω στατιστικά έχεις το καλύτερο. Όσο αφορά ψύχωση δεν είναι θέμα της Apple άλλη ειδικότητα παίζει μπάλα εκεί
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έλα μου? Όσο παραπάνω στατιστικά έχεις το καλύτερο. Όσο αφορά ψύχωση δεν είναι θέμα της Apple άλλη ειδικότητα παίζει μπάλα εκεί

 

Τα έχεις μπερδέψει... αυτό δεν είναι στατιστική μέτρηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ ότι η μέτρηση της χωρητικότητας της μπαταρίας έχει γίνει μόνιμο άγχος για τους περισσότερους.

Στα android... η άγνοια είναι ευτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις μπερδέψει... αυτό δεν είναι στατιστική μέτρηση.
Καμία σχέση με στατιστικά απλά σου λει σε τι κατάσταση είναι ένα αναλώσιμο σου πχ κάτω απο 75% αλλαγή συνιστάτε.

Και παλιά είχε τρόπο παντός από pc με μια εφαρμογή από της εποχές του iphone 3g (στο 2g δεν είχε)

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ κι εγώ ότι η μέτρηση της χωρητικότητας της μπαταρίας έχει γίνει μόνιμο άγχος για τους περισσότερους.

 

Στα android... η άγνοια είναι ευτυχία.

Γιατί άγχος? Όταν πέσει αρκετά το αλλάζεις και τέλος
Link to comment
Share on other sites

Γιατί άγχος? Όταν πέσει αρκετά το αλλάζεις και τέλος

 

 

 

Εγώ δεν έχω κανένα άγχος.

Βλέπω όμως στο φόρουμ, αλλά και γνωστούς μου να ασχολούνται μόνο με αυτό.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα άγχος.

Βλέπω όμως στο φόρουμ, αλλά και γνωστούς μου να ασχολούνται μόνο με αυτό.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ένα διάστημα ασχολουμουν συνέχεια με το ποσοστό της μπαταρίας. Εννοώ το στιγμιαίο

Ψάχναμε συνέχεια πόσο καίει την νύχτα πόσο καίει την μέρα και χίλια δυο

Πλέον από το iPhone X και μετά επειδή δεν δείχνει ποσοστό συνήθισα και δεν το βλέπω. Σε όλα τα άλλα κινητά το κλείνω να μην φαίνεται.

Φορτίζω οπότε να ναι και δεν κοιτάω συνέχεια πόση μπαταρία έχω όπως παλιά.

Προσπαθώ να χαίρομαι την συσκευή μου και να μην με νοιάζει για την μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ένα διάστημα ασχολουμουν συνέχεια με το ποσοστό της μπαταρίας. Εννοώ το στιγμιαίο

 

Ψάχναμε συνέχεια πόσο καίει την νύχτα πόσο καίει την μέρα και χίλια δυο

 

Πλέον από το iPhone X και μετά επειδή δεν δείχνει ποσοστό συνήθισα και δεν το βλέπω. Σε όλα τα άλλα κινητά το κλείνω να μην φαίνεται.

 

Φορτίζω οπότε να ναι και δεν κοιτάω συνέχεια πόση μπαταρία έχω όπως παλιά.

 

Προσπαθώ να χαίρομαι την συσκευή μου και να μην με νοιάζει για την μπαταρία

 

 

 

Εδώ θα συμφωνήσω 100%! Το έβγαλα από την οθόνη του watch, και από παντού γενικά, γιατί έτσι είμαι πιο ήσυχος, και το κοιτάζω όταν πρέπει και χρειάζεται!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα άγχος.

Βλέπω όμως στο φόρουμ, αλλά και γνωστούς μου να ασχολούνται μόνο με αυτό.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ψυχολόγος / ψυχίατρος like this post :p

Link to comment
Share on other sites

Fb και Viber, είναι οι πιο κακογραμμένες εφαρμογές!!! Αλλά δυστυχώς το Viber στη. Ελλάδα είναι βασική εφαρμογή σε όλες τις ηλικίες. Το WhatsApp είναι από την στιγμή που ξεκίνησε η καλύτερη messaging εφαρμογή!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μένω εξωτερικό, κανείς δε γνωρίζει το viber εκτός Ελλάδας (Αμερική δε ούτε whatsapp, μόνο imessage, fb messenger). To bug που δεν βγαίνει το όνομα της επαφής που σε καλεί ακόμα να λυθεί... Μακάρι να ενσωματώσει το imessage στοιχεία από το whatsapp για να μη δίνουμε τόση πληροφορία τσάμπα στο Mark.

Link to comment
Share on other sites

Μένω εξωτερικό, κανείς δε γνωρίζει το viber εκτός Ελλάδας (Αμερική δε ούτε whatsapp, μόνο imessage, fb messenger). To bug που δεν βγαίνει το όνομα της επαφής που σε καλεί ακόμα να λυθεί... Μακάρι να ενσωματώσει το imessage στοιχεία από το whatsapp για να μη δίνουμε τόση πληροφορία τσάμπα στο Mark.

 

απο περιέργεια βαλε στην επαφε prefix δλδ αν ειναι απο ελλαδα πρην το 69 βαλε +30 δλδ +3069χχχχχ

Link to comment
Share on other sites

Το Viber το χρησιμοποιώ με αυτούς που δεν έχουν κάτι άλλο, και μου στέλνουν εκεί...αλλιώς, μόνο iMessage και fb messenger! Χειρότερη εφαρμογή δεν παίζει από το Viber.
Link to comment
Share on other sites

Το Viber το χρησιμοποιώ με αυτούς που δεν έχουν κάτι άλλο, και μου στέλνουν εκεί...αλλιώς, μόνο iMessage και fb messenger! Χειρότερη εφαρμογή δεν παίζει από το Viber.

 

Ενώ το messenger είναι από άλλη διάσταση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...