Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι ακριβώς

Θυμάμαι μέχρι Ιανουάριο Φεβρουάριο είχα προβλήματα.

Σεπτέμβριο είχε εμφανιστεί

Οποτε όχι δεν βάζω beta ή developer και τέτοια αλλά δεν βάζω και τις πρώτες σταθερές.

Περιμένω πρώτα εντυπώσεις από άλλους

Ακόμα και τις πιο μικρές δεν τις βάζω άμεσα

12.4 δεν έβαλα ακόμα

 

Θυμάμαι παλιά καθόμασταν μπροστά στον υπολογιστή περιμέναμε από λεπτό σε λεπτό να βγει η αναβάθμιση να την κατεβάσουμε πρώτοι

 

Τώρα δεν την πατάω πλέον

 

Κι εγώ καθυστερώ τις μεγάλες συνήθως 2 μηνες μέχρι να δω (όσο γίνεται) τυχόν θέματα και να περιμένω bug fixing/optimizations, αλλά βάζω τις μικρές μετά από μερικές ημέρες, καθώς δεν αλλάζει σημαντικά ο πυρήνας, αλλά δίνονται μικρά features ή γίνονται αλλαγές σε system apps και επειδή κυρίως με ενδιαφέρουν τα security patches.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως νομίζω ότι η apple ψάχνει testers για τα λειτουργικά της γιατί προχθές μου έστειλε email να δοκιμάσω τις beta και να αναφέρω τυχόν σφάλματα κλπ

Ήρθε και σε εσάς τέτοιο email ;

Εννοείται ότι δεν κάνω τέτοια πατάτα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως νομίζω ότι η apple ψάχνει testers για τα λειτουργικά της γιατί προχθές μου έστειλε email να δοκιμάσω τις beta και να αναφέρω τυχόν σφάλματα κλπ

Ήρθε και σε εσάς τέτοιο email ;

Εννοείται ότι δεν κάνω τέτοια πατάτα

 

Άμα πληρώνουν την περνάω κι εγώ

Αλλά έτσι τζάμπα beta tester όχι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χθες που βγήκε η Beta 6 για iOS 13 το κινητό πλέον πετάει. Μην την περνάει όποιος δεν θέλει. Απλά οφείλω να ενημερώσω ότι είναι μια πολύ καλή έκδοση
Link to comment
Share on other sites

Χθες που βγήκε η Beta 6 για iOS 13 το κινητό πλέον πετάει. Μην την περνάει όποιος δεν θέλει. Απλά οφείλω να ενημερώσω ότι είναι μια πολύ καλή έκδοση

 

Καλά νέα μακάρι και η τελική έκδοση να βγει καλή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο χάζευα στο fb και ξαφνικά μαύρισε η οθόνη, έβγαλε το κύκλο που φορτώνει , έκανε μια μικρή δόνηση και με πέταξε στη lock screen .

 

Έχει τύχει σε κανέναν ;

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο χάζευα στο fb και ξαφνικά μαύρισε η οθόνη, έβγαλε το κύκλο που φορτώνει , έκανε μια μικρή δόνηση και με πέταξε στη lock screen .

 

 

 

Έχει τύχει σε κανέναν ;

 

 

 

Βίωσες το πρώτο σου app crash.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο χάζευα στο fb και ξαφνικά μαύρισε η οθόνη, έβγαλε το κύκλο που φορτώνει , έκανε μια μικρή δόνηση και με πέταξε στη lock screen .

 

Έχει τύχει σε κανέναν ;

 

Με το Facebook ότι και να σου συμβεί να το θεωρείς λογικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους!

 

Ποσο πιστεύεται οτι πρέπει να δωθεί το Χ κλείνοντας διετια τελος σεπτέμβρη , με πάντα φορεμένο τζαμάκι full face μπρος πίσω + κάμερα - χωρίς γρατζουνιές και 98% ποσοστό μπαταρίας ( Ξέρω μετράει πιο πολύ ο χρόνος κτήσης αλλα τα αναφέρω).

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους!

 

Ποσο πιστεύεται οτι πρέπει να δωθεί το Χ κλείνοντας διετια τελος σεπτέμβρη , με πάντα φορεμένο τζαμάκι full face μπρος πίσω + κάμερα - χωρίς γρατζουνιές και 98% ποσοστό μπαταρίας ( Ξέρω μετράει πιο πολύ ο χρόνος κτήσης αλλα τα αναφέρω).

 

Ελεύθερη είναι η αγορά όσο θέλεις πουλάς

2 ετών πάντως χωρίς εγγύηση εγώ δεν θα το έπαιρνα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νταξ μην είμαστε υπερβολικοί, αν λειτουργούν όλα άψογα το δίνεις νομίζω 550-600 το πολυ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Niko μια νορμαλ τιμη λέω. 550-600 σκέφτηκα αρχικά γιατι ειναι αψογο σε όλα. Το θέμα ειναι οτι έλεγα να το δώσω τωρα αλλα δεν εχω 2ο να δουλευω το apple watch χαχα.

Μετα που θα βγει το 11 προ θα πεσει και άλλο η τιμη του

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι σε ολους. Ειμαι ετοιμος πλεον να το δωσω ( νεα τζαμακια μπρος πισω- καθη οθονη κλπ) αλλα σαν τελευταια λεπτομερεια ελεγα να κανω τη διαδικασια αυτη:

Αξιζει τι λετε; Εννοειται χωρις το νερο χυμα ετσι απλα σκουπισμα με ενα νωτισμενο πανι

Edited by Ribopaido
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα. Επιστροφή μετά από ένα μικρό διάλειμμα από το iOS και κάτοχος του Χ. Η ερώτηση μου είναι αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο για quick charging πέρα από τη λύση της Apple
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επιστροφή μετά από ένα μικρό διάλειμμα από το iOS και κάτοχος του Χ. Η ερώτηση μου είναι αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο για quick charging πέρα από τη λύση της Apple

 

 

 

Οποιοσδήποτε φορτιστής υποστηρίζει προτυπο USB PD (power delivery) από 18W και πάνω, θα λειτουργήσει κανονικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οποιοσδήποτε φορτιστής υποστηρίζει προτυπο USB PD (power delivery) από 18W και πάνω, θα λειτουργήσει κανονικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Χρειάζεται να πάρω και άλλο καλώδιο εκτός από αυτό της συσκευασίας; Το σύνδεσα σε έναν γρήγορο φορτιστή με το γνήσιο καλώδιο της συσκευασίας και δεν είναι κάποια διαφορά στην ταχύτητα φόρτισης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Χρειάζεται να πάρω και άλλο καλώδιο εκτός από αυτό της συσκευασίας; Το σύνδεσα σε έναν γρήγορο φορτιστή με το γνήσιο καλώδιο της συσκευασίας και δεν είναι κάποια διαφορά στην ταχύτητα φόρτισης

 

 

 

Ναι χρειάζεσαι usb type c to lightning καλώδιο.

Αυτά είναι συμβατά με usb pd.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι χρειάζεσαι usb type c to lightning καλώδιο.

Αυτά είναι συμβατά με usb pd.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εντάξει τότε είπα και εγώ αν και μου φάνηκε παράξενο γιατί φόρτιζα με τον συγκεκριμένο φορτιστή το mi8 πολύ γρήγορα. Σε ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε downgrade σε 12.4 ή να κάνουμε hard reset την 13.1.1 και να κρατήσουμε τους αποθηκευμένους κωδικούς? Θέλω επειγόντως να το ξαναστήσω από την αρχή γιατί έχω προβλήματα με την αναβαθμιση , αλλά δεν θέλω να χάσω τους κωδικούς . :help:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε downgrade σε 12.4 ή να κάνουμε hard reset την 13.1.1 και να κρατήσουμε τους αποθηκευμένους κωδικούς? Θέλω επειγόντως να το ξαναστήσω από την αρχή γιατί έχω προβλήματα με την αναβαθμιση , αλλά δεν θέλω να χάσω τους κωδικούς . :help:

 

Τι προβλήματα έχεις με την 13.1.1; Σε δύο iphone X τρέχει μία χαρά και η αυτονομία είναι πολύ καλύτερη από πριν.

 

Έλεγα φέτος να πάρω το iphone 11 pro max, αλλά επειδή δεν είναι 5G και το X με την 13 είναι άψογο, το σκέφτομαι.

Edited by athens_fans
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε downgrade σε 12.4 ή να κάνουμε hard reset την 13.1.1 και να κρατήσουμε τους αποθηκευμένους κωδικούς? Θέλω επειγόντως να το ξαναστήσω από την αρχή γιατί έχω προβλήματα με την αναβαθμιση , αλλά δεν θέλω να χάσω τους κωδικούς . :help:

 

 

 

Σαφώς και γίνεται να κατέβεις όσο ακόμα υπογράφεται η 12.4.1. Κατεβάζεις το αντίστοιχο IPSW αρχείο και κανεις clean install επιλέγοντας το. Φροντίζεις να πάρεις πρώτα backup σε iTunes ώστε να μην χάσεις καθόλου δεδομένα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και γίνεται να κατέβεις όσο ακόμα υπογράφεται η 12.4.1. Κατεβάζεις το αντίστοιχο IPSW αρχείο και κανεις clean install επιλέγοντας το. Φροντίζεις να πάρεις πρώτα backup σε iTunes ώστε να μην χάσεις καθόλου δεδομένα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Προσοχή! Αν δεν έχει αλλάξει κάτι, δεν μπορεί να φορτωθεί backup νεότερης έκδοσης σε παλιότερο λογισμικό! Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

 

Θα χαθούν όλα έτσι. Καλύτερα πάρε backup, και κατεβασε το ipsw της 13.1.1 και κάνε restore. Μετά φόρτωσε το backup, και είσαι έτοιμος.

 

Γι'αυτό έγραψα ποιο πάνω ότι σε μεγάλα update (από 12 σε 13 πχ) το κάνω πάντα έτσι. Δεν σημαίνει ότι όλοι οι υπόλοιποι θα έχουν θέμα μέσω wifi update, απλά για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα έχεις με την 13.1.1; Σε δύο iphone X τρέχει μία χαρά και η αυτονομία είναι πολύ καλύτερη από πριν.

 

Έλεγα φέτος να πάρω το iphone 11 pro max, αλλά επειδή δεν είναι 5G και το X με την 13 είναι άψογο, το σκέφτομαι.

 

Τί να πω, ίσως είμαι ο μοναδικός με προβληματικό X μετά την 13.1. Αυτή τη στιγμή είμαι σε 13.1.1 και φαίνεται ότι η μπαταρία έχει φτιάξει από τις πρώτες εκδόσεις (ακόμα δεν πήγα σπίτι να περάσω την 13.1.2), αλλά έως τώρα

 

1) πολλές εφαρμογές δεν λειτουργούν όπως το ibank. Κάθε φορά που ανοίγω την εφαρμογή είτε μου πετάει μήνυμα "PIN κλειδωμένο" είτε "το Touch ID (ποιο touch στο X;;; :lol: ) είναι κλειδωμένο" και κάθε φορά το ενεργοποιώ και μόλις κλείσω την εφαρμογή, ξανά τα ίδια.

 

2) Το multitasking απλά έχει δεν υπάρχει. Είχα ανοικτό μόνο το YT, ανοίγω το safari να δω κάτι, ξαναγυρνάω στο YT και φορτώνει όλη την εφαρμογή από την αρχή. Ξαναγυρνάω μετά από ώρα στο safari και βλέπω μήνυμα "η σελίδα ξαναφόρτωσε λόγω προβλήματος" .

 

Ειλικρινά στο multitasking είναι λες και χρησιμοποιώ iPhone 6s. :mad: Θα κάτσω αναγκαστικά να γράψω σ'ένα χαρτί όλους τους κωδικούς και θα περάσω την 12.4 από την αρχή. Ήταν η πιο smooth έκδοση απ'όταν το πήρα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Τί να πω, ίσως είμαι ο μοναδικός με προβληματικό X μετά την 13.1. Αυτή τη στιγμή είμαι σε 13.1.1 και φαίνεται ότι η μπαταρία έχει φτιάξει από τις πρώτες εκδόσεις (ακόμα δεν πήγα σπίτι να περάσω την 13.1.2), αλλά έως τώρα

 

1) πολλές εφαρμογές δεν λειτουργούν όπως το ibank. Κάθε φορά που ανοίγω την εφαρμογή είτε μου πετάει μήνυμα "PIN κλειδωμένο" είτε "το Touch ID (ποιο touch στο X;;; :lol: ) είναι κλειδωμένο" και κάθε φορά το ενεργοποιώ και μόλις κλείσω την εφαρμογή, ξανά τα ίδια.

 

2) Το multitasking απλά έχει δεν υπάρχει. Είχα ανοικτό μόνο το YT, ανοίγω το safari να δω κάτι, ξαναγυρνάω στο YT και φορτώνει όλη την εφαρμογή από την αρχή. Ξαναγυρνάω μετά από ώρα στο safari και βλέπω μήνυμα "η σελίδα ξαναφόρτωσε λόγω προβλήματος" .

 

Ειλικρινά στο multitasking είναι λες και χρησιμοποιώ iPhone 6s. :mad: Θα κάτσω αναγκαστικά να γράψω σ'ένα χαρτί όλους τους κωδικούς και θα περάσω την 12.4 από την αρχή. Ήταν η πιο smooth έκδοση απ'όταν το πήρα.

 

Ε όχι το 6s να το βγάζεις και σκάρτο...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τί να πω, ίσως είμαι ο μοναδικός με προβληματικό X μετά την 13.1. Αυτή τη στιγμή είμαι σε 13.1.1 και φαίνεται ότι η μπαταρία έχει φτιάξει από τις πρώτες εκδόσεις (ακόμα δεν πήγα σπίτι να περάσω την 13.1.2), αλλά έως τώρα

 

1) πολλές εφαρμογές δεν λειτουργούν όπως το ibank. Κάθε φορά που ανοίγω την εφαρμογή είτε μου πετάει μήνυμα "PIN κλειδωμένο" είτε "το Touch ID (ποιο touch στο X;;; :lol: ) είναι κλειδωμένο" και κάθε φορά το ενεργοποιώ και μόλις κλείσω την εφαρμογή, ξανά τα ίδια.

 

2) Το multitasking απλά έχει δεν υπάρχει. Είχα ανοικτό μόνο το YT, ανοίγω το safari να δω κάτι, ξαναγυρνάω στο YT και φορτώνει όλη την εφαρμογή από την αρχή. Ξαναγυρνάω μετά από ώρα στο safari και βλέπω μήνυμα "η σελίδα ξαναφόρτωσε λόγω προβλήματος" .

 

Ειλικρινά στο multitasking είναι λες και χρησιμοποιώ iPhone 6s. :mad: Θα κάτσω αναγκαστικά να γράψω σ'ένα χαρτί όλους τους κωδικούς και θα περάσω την 12.4 από την αρχή. Ήταν η πιο smooth έκδοση απ'όταν το πήρα.

 

12.4 είναι αδύνατο να περάσεις. Έχει 5,6 μέρες που σταμάτησε να υπογράφεται. Εάν είσαι αποφασισμένος να γυρίσεις, γυρνά στην 12.4.1 που ακόμα και σήμερα υπογράφεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...