Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζει να ισχύει αυτό Τάσο.

Με το που απενεργοποιησα το "χρόνο επί οθόνης" άλλαξε όλη η συμπεριφορά του.

 

Πλέον βλέπω κατανάλωση μόνο μέσα από:

ρυθμίσεις -> μπαταρία

 

Από την αρχή που είχε μπει αυτή η δυνατότητα είχα διαβάσει ότι καταναλώνει μπαταρία

Εγώ πχ δεν το ενεργοποίησε ποτέ

Δεν μπαίνω και στις ρυθμίσεις κιόλας να βλέπω πλέον εάν κάτι τρώει την μπαταρία

Ότι θέλει ας κάνει αφού δουλεύει η συσκευή μια χαρά και βγάζω και την μέρα όλα τα αλλά δεν με ενδιαφέρουν

Απολαμβάνω την συσκευή μου χωρίς να ψάχνω συνέχεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή που είχε μπει αυτή η δυνατότητα είχα διαβάσει ότι καταναλώνει μπαταρία

Εγώ πχ δεν το ενεργοποίησε ποτέ

Δεν μπαίνω και στις ρυθμίσεις κιόλας να βλέπω πλέον εάν κάτι τρώει την μπαταρία

Ότι θέλει ας κάνει αφού δουλεύει η συσκευή μια χαρά και βγάζω και την μέρα όλα τα αλλά δεν με ενδιαφέρουν

Απολαμβάνω την συσκευή μου χωρίς να ψάχνω συνέχεια

 

Έτσι ακριβώς.

Τώρα πλέον που έστρωσε και το δικό μου και βγάζει άνετα 6,5 ώρες screen time, δε με νοιάζει καθόλου, γιατί ξέρω οτι θα αντέξει όσο το χρειαστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.

Τώρα πλέον που έστρωσε και το δικό μου και βγάζει άνετα 6,5 ώρες screen time, δε με νοιάζει καθόλου, γιατί ξέρω οτι θα αντέξει όσο το χρειαστώ.

 

Καλά 6,5 εγώ δεν έχω βγάλει ποτέ αλλά τέλος πάντων

Δεν θυμάμαι να έχω βγάλει και πάνω από 4-5 κιόλας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την iOS 13 Beta 2 από ΟΤΑ.

Πολύ όμορφο με το μαύρο background αλλά αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα. Με την κάρτα sim

Στις ρυθμίσεις—->δεδομένα είναι εκεί κενό εντελώς.

Έχω σήμα στο κινητό και LTE. Αν όμως κάνω επανεκκίνηση στο τηλέφωνο μου βγάζει sim is locked δεν βγάζει καθόλου σήμα. Αν κάνω επαναφορά ρυθμίσεων και δικτύου τότε μπορώ ξανά να χρησιμοποιώ το τηλέφωνο και με δεδομένα ανοικτά αλλά και πάλι στης ρυθμίσεις—->δεδομένα πάλι είναι εντελώς κενό.

Έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς ;

Δεν έχω δοκιμάσει άλλη κάρτα στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την iOS 13 Beta 2 από ΟΤΑ.

 

Πολύ όμορφο με το μαύρο background αλλά αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα. Με την κάρτα sim

 

Στις ρυθμίσεις—->δεδομένα είναι εκεί κενό εντελώς.

 

Έχω σήμα στο κινητό και LTE. Αν όμως κάνω επανεκκίνηση στο τηλέφωνο μου βγάζει sim is locked δεν βγάζει καθόλου σήμα. Αν κάνω επαναφορά ρυθμίσεων και δικτύου τότε μπορώ ξανά να χρησιμοποιώ το τηλέφωνο και με δεδομένα ανοικτά αλλά και πάλι στης ρυθμίσεις—->δεδομένα πάλι είναι εντελώς κενό.

 

Έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς ;

 

Δεν έχω δοκιμάσει άλλη κάρτα στο κινητό.

 

 

 

Γιαυτο λέγεται beta. Έχει bugs και οι testers τα προωθούν για να λυθούν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την iOS 13 Beta 2 από ΟΤΑ.

Πολύ όμορφο με το μαύρο background αλλά αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα. Με την κάρτα sim

Στις ρυθμίσεις—->δεδομένα είναι εκεί κενό εντελώς.

Έχω σήμα στο κινητό και LTE. Αν όμως κάνω επανεκκίνηση στο τηλέφωνο μου βγάζει sim is locked δεν βγάζει καθόλου σήμα. Αν κάνω επαναφορά ρυθμίσεων και δικτύου τότε μπορώ ξανά να χρησιμοποιώ το τηλέφωνο και με δεδομένα ανοικτά αλλά και πάλι στης ρυθμίσεις—->δεδομένα πάλι είναι εντελώς κενό.

Έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς ;

Δεν έχω δοκιμάσει άλλη κάρτα στο κινητό.

 

Με όλο τον σεβασμό και την κατανόηση καλά να πάθεις

Είναι για συσκευές των developers για να κάνουν δοκιμές όχι για εμάς μου χρησιμοποιούμε την συσκευή μας απαραίτητα όλη την ημέρα σαν βασική συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να υπάρχει αυτή τη στιγμή αυτό το πρόβλημα αλλά χαίρομαι όμως με το iOS 13. Αυτό με το μαύρο background τα σπάει όντως. Και FaceId ποιο γρήγορο και γενικώς υπάρχουν αρκετές αλλαγές.

Αν θέλω γυρνάω πίσω σε άλλες εκδόσεις. Όμως δεν μπορώ γιατί μου αρέσει. Θα το καταλάβετε και εσείς όταν κάποια στιγμή την περάσετε.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να υπάρχει αυτή τη στιγμή αυτό το πρόβλημα αλλά χαίρομαι όμως με το iOS 13. Αυτό με το μαύρο background τα σπάει όντως. Και FaceId ποιο γρήγορο και γενικώς υπάρχουν αρκετές αλλαγές.

Αν θέλω γυρνάω πίσω σε άλλες εκδόσεις. Όμως δεν μπορώ γιατί μου αρέσει. Θα το καταλάβετε και εσείς όταν κάποια στιγμή την περάσετε.

 

Σαφώς μπορεί να μας αρέσει αλλά κάνουμε υπομονή για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο και όχι να είμαστε με το άγχος μήπως κρασαρει το σύστημα, μήπως το ένα μήπως το άλλο μήπως το άλλο

 

Αυτές οι δοκιμές είναι καλό να γίνονται σε συσκευές που έχουμε σπίτι για δεύτερες όχι στην βασική μας συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχεις δίκιο. Απλά φοβάμαι μην δημιούργησα κανένα πρόβλημα με το τηλέφωνο

 

 

 

Εγώ είχα κάνει το ίδιο πείραμα με εσένα κάποτε, μου έσπασαν τα νεύρα κάποια bugs αλλα όταν γύρισα στην κανονική έκδοση :

Δεν μπορούσα να κάνω επαναφορά από το backup και έχασα πολύ σημαντικά δεδομένα που είχα ως αποδεικτικά στοιχεία μιας σοβαρής υπόθεσης.

Από τότε κάθομαι στα αυγά μου...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πλέον με τις ζεστές στην παραλία δεν προλαβαίνω να το βγάλω από το τσαντάκι και επειδή ζεσταίνεται ρίχνει την φωτεινότητα

Τι έχουν να τραβήξουν τα καημένα τα κινητά και φέτος

Δεν το συζητάω εάν το βάλω και στο powerbank να φορτίσει. Τότε το πιάνεις πίσω και καίγεται το χέρι σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια

 

Θα κάνω μια χαζή ερώτηση . Έχω το κινητό εδώ και 10 μέρες ψάχνω να βρω αν έχει notification led ?

κ όχι το light π ανάβει πίσω όταν σε καλούν .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

 

 

Θα κάνω μια χαζή ερώτηση . Έχω το κινητό εδώ και 10 μέρες ψάχνω να βρω αν έχει notification led ?

 

κ όχι το light π ανάβει πίσω όταν σε καλούν .

 

 

 

Ποτε κανένα iPhone δεν είχε ούτε μάλλον θα έχει.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια ειχα το note 9 και σκεφτομαι να παω σε x 64... πιστευεται αξιζει να δωσω παραπανω χρηματα να παω στο xs η οχι... ποιες οι διαφορες; αξιζει να παω σε iphone δεν ειχα ποτε ειχα παντα samsung!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειχα το note 9 και σκεφτομαι να παω σε x 64... πιστευεται αξιζει να δωσω παραπανω χρηματα να παω στο xs η οχι... ποιες οι διαφορες; αξιζει να παω σε iphone δεν ειχα ποτε ειχα παντα samsung!

 

Εάν δεν είχες iPhone ποτέ τότε μην δώσεις πολλά λεφτά

Πάρε κάτι να δεις πως θα σου φανεί, εάν σε βολέψει, εάν σου ταιριάζει στις καθημερινές ανάγκες και μετά αποφασίζεις

 

Πολλοί έχουν κάνει έτσι τέτοια αλλαγή απότομη σε αντίπαλο στρατόπεδο και δεν άντεξαν ούτε 3 μέρες είτε μιλάμε για Android σε iOS, είτε το αντίθετο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη για το spam. Θέλω να πουλήσω το Iphone X 64GB space grey και δεν μπορώ να καταχωρήσω αγγελία...(αναφέρει το σύστημα ότι έχω 10 ενεργείς που δεν μπορώ να κλειδώσω). Εάν μπορεί κάποιος mod να με βοηθήσει....Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Η νέα IOS 13 developer 5 πλέον μπορεί να έχει και πλέον καθημερινή χρήση !!!!

 

Οι developer εκδόσεις είναι για αυτούς που λέει και το όνομα τους

Εκεί που δουλεύουν όλα καλά και το έχεις στην τσέπη μπορεί κάποια στιγμή να το βρεις παγωμένο κλειστό ή οτιδήποτε μπορεί να συμβεί και να μείνεις χωρίς τηλέφωνο

 

Ξέρω θα πεις ότι την έχω τόσο καιρό δουλεύει άψογα και λοιπά και λοιπά αλλά κάποια στιγμή μπορεί να βρεθείς προ εκπλήξεων και να μείνεις χωρίς τηλέφωνο ενώ το χρειάζεσαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οι developer εκδόσεις είναι για αυτούς που λέει και το όνομα τους

Εκεί που δουλεύουν όλα καλά και το έχεις στην τσέπη μπορεί κάποια στιγμή να το βρεις παγωμένο κλειστό ή οτιδήποτε μπορεί να συμβεί και να μείνεις χωρίς τηλέφωνο

 

Ξέρω θα πεις ότι την έχω τόσο καιρό δουλεύει άψογα και λοιπά και λοιπά αλλά κάποια στιγμή μπορεί να βρεθείς προ εκπλήξεων και να μείνεις χωρίς τηλέφωνο ενώ το χρειάζεσαι

 

True.

Απορώ με την ανυπομονησία κάποιων να βάλουν dev/beta λογισμικό στην κύρια και καθημερινή συσκευή τους...

Μέσα Σεπτέμβρη θα την έχει ολόκληρος ο πλανήτης σε stable...

Link to comment
Share on other sites

True.

Απορώ με την ανυπομονησία κάποιων να βάλουν dev/beta λογισμικό στην κύρια και καθημερινή συσκευή τους...

Μέσα Σεπτέμβρη θα την έχει ολόκληρος ο πλανήτης σε stable...

 

Ακόμα και οι πρώτες stable έχουν θέματα σοβαρά κάποιες φορές

Θα θυμάστε μερικοί σε πτώσεις σήματος, Touch ID, error κατά την διαδικασία αναβάθμισης και αλλά τέτοια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και οι πρώτες stable έχουν θέματα σοβαρά κάποιες φορές

Θα θυμάστε μερικοί σε πτώσεις σήματος, Touch ID, error κατά την διαδικασία αναβάθμισης και αλλά τέτοια

E ναι προφανώς, ειδικά στην 11 χρειάστηκε σχεδόν ένα 6μηνο αναβαθμίσεων/patching για να έλθει σε ανεκτά επίπεδα. Αλλά η 12άρα ήταν άψογη εξαρχής, ίσως επειδή δεν έδωσαν πολλά νέα features και δεν άλλαξαν πολλά στον πυρήνα, αλλά έκαναν σοβαρή δουλειά στη σταθερότητα και ομαλότητα.

Link to comment
Share on other sites

E ναι προφανώς, ειδικά στην 11 χρειάστηκε σχεδόν ένα 6μηνο αναβαθμίσεων/patching για να έλθει σε ανεκτά επίπεδα. Αλλά η 12άρα ήταν άψογη εξαρχής, ίσως επειδή δεν έδωσαν πολλά νέα features και δεν άλλαξαν πολλά στον πυρήνα, αλλά έκαναν σοβαρή δουλειά στη σταθερότητα και ομαλότητα.

 

Έτσι ακριβώς

Θυμάμαι μέχρι Ιανουάριο Φεβρουάριο είχα προβλήματα.

Σεπτέμβριο είχε εμφανιστεί

Οποτε όχι δεν βάζω beta ή developer και τέτοια αλλά δεν βάζω και τις πρώτες σταθερές.

Περιμένω πρώτα εντυπώσεις από άλλους

Ακόμα και τις πιο μικρές δεν τις βάζω άμεσα

12.4 δεν έβαλα ακόμα

 

Θυμάμαι παλιά καθόμασταν μπροστά στον υπολογιστή περιμέναμε από λεπτό σε λεπτό να βγει η αναβάθμιση να την κατεβάσουμε πρώτοι

 

Τώρα δεν την πατάω πλέον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...