Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και καλεσ γιορτες σε ολουσ...κατοοσ iphone x και εχω ενα προβλημα...καποιες φορες κολλαει το control center και δεν κατεβαινει...δηλαδη πανω δεξια παω να το κατεβασω γισ να ανοιξω ιντερνετ κλπ και θελει δυο τρεις προσπαθειες...εχει τζαμακι προστασιας και καποιοι μου ειπαν οτι ειναι αυτο..καμια ιδεα? οθονη δεν ειναι γιατι δουλευει αψογα τοσα χρονια...το προβλημα αρχισε απο τo ios 12
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλεσ γιορτες σε ολουσ...κατοοσ iphone x και εχω ενα προβλημα...καποιες φορες κολλαει το control center και δεν κατεβαινει...δηλαδη πανω δεξια παω να το κατεβασω γισ να ανοιξω ιντερνετ κλπ και θελει δυο τρεις προσπαθειες...εχει τζαμακι προστασιας και καποιοι μου ειπαν οτι ειναι αυτο..καμια ιδεα? οθονη δεν ειναι γιατι δουλευει αψογα τοσα χρονια...το προβλημα αρχισε απο τo ios 12

 

καμια φορα ενταξει λογικο μπορει να συμβει

πιθανον οπως λες να φταιει το τζαμακι

θα ελεγα να μην δινεις σημασια εαν ολα δουλευουν ενταξει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα και χρόνια πολλά!

Μια ερώτηση απο μένα...

Μετά την αναβάθμιση στην έκδοση 13.3 το X μου άρχισε να χάνει τις κλήσεις κατά την συνομιλία πολύ συχνά...

Επίσης οι γραμμές του σήματος πέσανε απο το full σε 1-2...

Η κατάσταση έχει γίνει τραγική, γιατί το χρησιμοποιώ για την δουλειά μου και δεν έχω 2η συσκευή...

Έκανα επανεκκίνηση έκανα hard reset (με επαναφορά των data στη συνέχεια) αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε...

 

Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Είναι πρόβλημα του 13.3 ή τα έχει παίξει το modem της συσκευής;

 

Κάποια γνώμη;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα και χρόνια πολλά!

Μια ερώτηση απο μένα...

Μετά την αναβάθμιση στην έκδοση 13.3 το X μου άρχισε να χάνει τις κλήσεις κατά την συνομιλία πολύ συχνά...

Επίσης οι γραμμές του σήματος πέσανε απο το full σε 1-2...

Η κατάσταση έχει γίνει τραγική, γιατί το χρησιμοποιώ για την δουλειά μου και δεν έχω 2η συσκευή...

Έκανα επανεκκίνηση έκανα hard reset (με επαναφορά των data στη συνέχεια) αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε...

 

Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Είναι πρόβλημα του 13.3 ή τα έχει παίξει το modem της συσκευής;

 

Κάποια γνώμη;

 

Μήπως τα έχει παίξει ο πάροχος και τραβιεσαι τσάμπα και βερεσέ ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα και χρόνια πολλά!

Μια ερώτηση απο μένα...

Μετά την αναβάθμιση στην έκδοση 13.3 το X μου άρχισε να χάνει τις κλήσεις κατά την συνομιλία πολύ συχνά...

Επίσης οι γραμμές του σήματος πέσανε απο το full σε 1-2...

Η κατάσταση έχει γίνει τραγική, γιατί το χρησιμοποιώ για την δουλειά μου και δεν έχω 2η συσκευή...

Έκανα επανεκκίνηση έκανα hard reset (με επαναφορά των data στη συνέχεια) αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε...

 

Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Είναι πρόβλημα του 13.3 ή τα έχει παίξει το modem της συσκευής;

 

Κάποια γνώμη;

 

Ειδικά λόγο των γιορτών μήπως φταίει το δίκτυο

Περίμενε μετά τις γιορτές και βλέπεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παίδες καλημέρα και χρόνια πολλά!

Μια ερώτηση απο μένα...

Μετά την αναβάθμιση στην έκδοση 13.3 το X μου άρχισε να χάνει τις κλήσεις κατά την συνομιλία πολύ συχνά...

Επίσης οι γραμμές του σήματος πέσανε απο το full σε 1-2...

Η κατάσταση έχει γίνει τραγική, γιατί το χρησιμοποιώ για την δουλειά μου και δεν έχω 2η συσκευή...

Έκανα επανεκκίνηση έκανα hard reset (με επαναφορά των data στη συνέχεια) αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε...

 

Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Είναι πρόβλημα του 13.3 ή τα έχει παίξει το modem της συσκευής;

 

Κάποια γνώμη;

 

Με φώτισε ο θεός και δεν έκανα ακόμα την αναβάθμιση:shifty:..Από 1-2 γραμμές σήμα θα πήγαινα στο -... Από το 7 που το έστειλα αδιάβαστο επειδή πίστευα ότι φταίει αυτό για το ελλεηνο σήμα μια από τα ίδια και το 10.. κινητά τον 1000+ ευρώ και για να μιλήσεις πρέπει να καθίσεις κάτω από τη κεραία του εκάστοτε παρόχου. και μη μου πείτε ότι φταίει η περιοχή... είδα και στο εξωτερικό τα ίδια σκ@τ@.Το LG τον 100 ευρώ της γυναίκας μου έπιανε παντού. Όσο και αν έψαξα να βρω καπιο τρόπο μήπως και αυξηθεί λίγο το σήμα τίποτα. Είχα την ελπίδα ότι σε καπια καινούρια αναβάθμιση θα δω βελτίωση και διαβάζω ότι πάει από το κακό στο χειρότερο...

 

Ο Τελευταίος να κλεισει τη πόρτα!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με φώτισε ο θεός και δεν έκανα ακόμα την αναβάθμιση:shifty:..Από 1-2 γραμμές σήμα θα πήγαινα στο -... Από το 7 που το έστειλα αδιάβαστο επειδή πίστευα ότι φταίει αυτό για το ελλεηνο σήμα μια από τα ίδια και το 10.. κινητά τον 1000+ ευρώ και για να μιλήσεις πρέπει να καθίσεις κάτω από τη κεραία του εκάστοτε παρόχου. και μη μου πείτε ότι φταίει η περιοχή... είδα και στο εξωτερικό τα ίδια σκ@τ@.Το LG τον 100 ευρώ της γυναίκας μου έπιανε παντού. Όσο και αν έψαξα να βρω καπιο τρόπο μήπως και αυξηθεί λίγο το σήμα τίποτα. Είχα την ελπίδα ότι σε καπια καινούρια αναβάθμιση θα δω βελτίωση και διαβάζω ότι πάει από το κακό στο χειρότερο...

 

Ο Τελευταίος να κλεισει τη πόρτα!!:rolleyes:

 

 

Σε δυο iPhone X που έχουμε στην οικογένεια δεν υπάρχει καποιο πρόβλημα με το σημα και τις κλησεις. Και τα δυο είναι με 13.3 σε COSMOTE. Θα σου προτεινα να το στείλεις για σερβις ή να δοκιμάσεις με άλλο πάροχο.

Edited by athens_fans
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Σε δυο iPhone X που έχουμε δεν έχουμε πρόβλημα με το σημα και τις κλησεις. Και τα δυο είναι με 13.3 σε COSMOTE.

 

Κανένας δεν έχει πρόβλημα

Μεμονωμένα κάποιος μπορεί να έχει θέμα με τον εκάστοτε πάροχο σε συγκεκριμένη περιοχή όχι ότι φταίει το κινητό ή κάποια έκδοση του iOS

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν έχει πρόβλημα

Μεμονωμένα κάποιος μπορεί να έχει θέμα με τον εκάστοτε πάροχο σε συγκεκριμένη περιοχή όχι ότι φταίει το κινητό ή κάποια έκδοση του iOS

 

Συμφωνώ. Προ τριετίας που είχα wind αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα. Αλλαξα σε COSMOTE και εξαφανιστηκε.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πρόβλημα το κινητό όπως δεν είχε πρόβλημα και το 7άρη που το έστειλα για αυτό το λογο. Το σήμα που έχουν γενικά τα Iphone τα τελευτεα χρόνια είναι για γέλια. Έχω και το 5s και πιάνει πολύ καλύτερα από το Χ και το 7. Δεν είναι δυνατόν 1000 ευρώ κινητά και να μην έχουν τουλάχιστον το ίδιο σήμα με κινητά αξίας 100-150 ευρω... Το θεωρώ γελείο. Έχουν βάλει ένα σωρό αηδίες εκει στην Apple και ξέχασαν ότι είναι τηλέφωνα.:mad:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πρόβλημα το κινητό όπως δεν είχε πρόβλημα και το 7άρη που το έστειλα για αυτό το λογο. Το σήμα που έχουν γενικά τα Iphone τα τελευτεα χρόνια είναι για γέλια. Έχω και το 5s και πιάνει πολύ καλύτερα από το Χ και το 7. Δεν είναι δυνατόν 1000 ευρώ κινητά και να μην έχουν τουλάχιστον το ίδιο σήμα με κινητά αξίας 100-150 ευρω... Το θεωρώ γελείο. Έχουν βάλει ένα σωρό αηδίες εκει στην Apple και ξέχασαν ότι είναι τηλέφωνα.:mad:

 

Εμείς τι έχουμε δηλαδή Nokia;

Κάποιο άλλο ήταν το πρόβλημα σου και απλά δεν το γνωρίζεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πρόβλημα το κινητό όπως δεν είχε πρόβλημα και το 7άρη που το έστειλα για αυτό το λογο. Το σήμα που έχουν γενικά τα Iphone τα τελευτεα χρόνια είναι για γέλια. Έχω και το 5s και πιάνει πολύ καλύτερα από το Χ και το 7. Δεν είναι δυνατόν 1000 ευρώ κινητά και να μην έχουν τουλάχιστον το ίδιο σήμα με κινητά αξίας 100-150 ευρω... Το θεωρώ γελείο. Έχουν βάλει ένα σωρό αηδίες εκει στην Apple και ξέχασαν ότι είναι τηλέφωνα.:mad:

 

 

Εμείς τόσα χρόνια iPhone δεν έχουμε και μιλάμε ;

Αν εξαιρέσεις μερικές φορές που είχε ο Cosmote πρόβλημα δεν είχα θέματα

Στη θέση σου θα το πήγαινα στο service αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τόσα χρόνια iPhone δεν έχουμε και μιλάμε ;

Αν εξαιρέσεις μερικές φορές που είχε ο Cosmote πρόβλημα δεν είχα θέματα

Στη θέση σου θα το πήγαινα στο service αμέσως

 

Και στο σέρβις τι να πω ρε παιδιά ότι εκεί που τα αλλά κινητά έχουν 2-3 γραμμές και μιλάνε κανονικά ο δικός μου καρνάβαλος τον 1000 ευρώ έχει μια και δε μπορώ να συνενοηθω? να τους πω ότι και το προηγούμενο Iphone έπιανε ακριβώς το ίδιο? Να τους πω ότι το πρώτο κινητό που χάνει το σήμα του όσο απομακρύνεσαι από το κέντρο της κεραίας είναι το Iphone? Δεν μένουμε όλοι σε πόλης που το σήμα είναι σαφώς καλύτερο να πω τη 4 γραμμές τα αλλά κινητά τη 3 το δικό μου δε με πειράζει μιλάω κανονικά. Κάντε μια αναζήτηση να δείτε πόση γκρίνια υπάρχει για το σήμα του Χ

Link to comment
Share on other sites

Και στο σέρβις τι να πω ρε παιδιά ότι εκεί που τα αλλά κινητά έχουν 2-3 γραμμές και μιλάνε κανονικά ο δικός μου καρνάβαλος τον 1000 ευρώ έχει μια και δε μπορώ να συνενοηθω? να τους πω ότι και το προηγούμενο Iphone έπιανε ακριβώς το ίδιο? Να τους πω ότι το πρώτο κινητό που χάνει το σήμα του όσο απομακρύνεσαι από το κέντρο της κεραίας είναι το Iphone? Δεν μένουμε όλοι σε πόλης που το σήμα είναι σαφώς καλύτερο να πω τη 4 γραμμές τα αλλά κινητά τη 3 το δικό μου δε με πειράζει μιλάω κανονικά. Κάντε μια αναζήτηση να δείτε πόση γκρίνια υπάρχει για το σήμα του Χ

 

Δοκίμασες κάποια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου;

Ίσως κάτι έχει κολλήσει

Ακόμα και επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου πρέπει να δοκιμάσεις

Δεν είναι λογικό το πρόβλημα σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε μήπως να δοκιμάσεις αλλαγή Sim?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Παίζει να έχει και λάδια από τα δάχτυλα και να θέλει καθάρισμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες κάποια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου;

Ίσως κάτι έχει κολλήσει

Ακόμα και επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου πρέπει να δοκιμάσεις

Δεν είναι λογικό το πρόβλημα σου

 

Επαναφορά δικτύου έκανα πριν λίγο... τα ίδια

Επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου δεν έκανα το ψάχνω.

 

Ρε μήπως να δοκιμάσεις αλλαγή Sim?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Λες? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά δικτύου έκανα πριν λίγο... τα ίδια

Επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου δεν έκανα το ψάχνω.

 

 

 

Λες? :confused:

 

Δοκίμασε μια άλλη SIM μέσα πάλι ίδιας εταιρείας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά δικτύου έκανα πριν λίγο... τα ίδια

Επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου δεν έκανα το ψάχνω.

 

 

 

Λες? :confused:

 

Πάντως μια φίλη με Huawei P10 είχε πάντα πολύ καλύτερο σήμα από μένα :)

Δεν φημίζεται το iPhone για την κεραία του....αλλά δεν είναι και τα χάλια που λες. Δοκίμασε την αλλαγή SIM που σου είπανε και τα παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια φίλη με Huawei P10 είχε πάντα πολύ καλύτερο σήμα από μένα :)

Δεν φημίζεται το iPhone για την κεραία του....αλλά δεν είναι και τα χάλια που λες. Δοκίμασε την αλλαγή SIM που σου είπανε και τα παιδιά

 

Τα Huawei έχουν καλύτερο σήμα αφού έχουν πιο δυνατές κεραίες είναι γνωστό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια φίλη με Huawei P10 είχε πάντα πολύ καλύτερο σήμα από μένα :)

Δεν φημίζεται το iPhone για την κεραία του....αλλά δεν είναι και τα χάλια που λες. Δοκίμασε την αλλαγή SIM που σου είπανε και τα παιδιά

 

Πως το κατάλαβες ότι έχει καλύτερο σήμα ? Με ποιο τροπο ?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια φίλη με Huawei P10 είχε πάντα πολύ καλύτερο σήμα από μένα :)

Δεν φημίζεται το iPhone για την κεραία του....αλλά δεν είναι και τα χάλια που λες. Δοκίμασε την αλλαγή SIM που σου είπανε και τα παιδιά

 

Α μπραβο! Ακριβώς αυτό λέω ότι πλέον τα Iphone έχουν χειρότερο σήμα από πολλά κινητά που δεν δικαιολογείται για τα χρήματα τους.

 

Πως το κατάλαβες ότι έχει καλύτερο σήμα ? Με ποιο τροπο ?

Να σου πω εγώ πως το καταλαβαινω.... Για να μιλήσω και να συνεννοηθώ βγαίνω έξω από το σπίτι και προσπαθώ όσο το δυνατόν να βλέπω που είναι η καιρέα της Vodafon...Ενώ η γυναίκα μου κάθεται αραχτή στο καναπέ και μιλάει χωρίς πρόβλημα..

 

Προχθές πήγα στη Vodafone εξήγησα το προβλημα μου στον υπάλληλο έκανε κάτι μετρήσεις για να δει αν έχει πρόβλημα το κινητό και τελικά δε βρήκε τίποτα είναι όλα εντάξει.. Του λέω για sim και μου λέει δεν έχει πρόβλημα μη το ψάχνεις το έχει τερματήσει η Apple με το σήμα όλοι γκρινιάζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω εγώ πως το καταλαβαινω.... Για να μιλήσω και να συνεννοηθώ βγαίνω έξω από το σπίτι και προσπαθώ όσο το δυνατόν να βλέπω που είναι η καιρέα της Vodafon...Ενώ η γυναίκα μου κάθεται αραχτή στο καναπέ και μιλάει χωρίς πρόβλημα..

 

Προχθές πήγα στη Vodafone εξήγησα το προβλημα μου στον υπάλληλο έκανε κάτι μετρήσεις για να δει αν έχει πρόβλημα το κινητό και τελικά δε βρήκε τίποτα είναι όλα εντάξει.. Του λέω για sim και μου λέει δεν έχει πρόβλημα μη το ψάχνεις το έχει τερματήσει η Apple με το σήμα όλοι γκρινιάζουμε.

 

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα αλλά το έλυσα βγάζοντας την γυναίκα μου έξω στο μπαλκόνι μαζί με τον καναπέ.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Α μπραβο! Ακριβώς αυτό λέω ότι πλέον τα Iphone έχουν χειρότερο σήμα από πολλά κινητά που δεν δικαιολογείται για τα χρήματα τους.

 

 

Να σου πω εγώ πως το καταλαβαινω.... Για να μιλήσω και να συνεννοηθώ βγαίνω έξω από το σπίτι και προσπαθώ όσο το δυνατόν να βλέπω που είναι η καιρέα της Vodafon...Ενώ η γυναίκα μου κάθεται αραχτή στο καναπέ και μιλάει χωρίς πρόβλημα..

 

Προχθές πήγα στη Vodafone εξήγησα το προβλημα μου στον υπάλληλο έκανε κάτι μετρήσεις για να δει αν έχει πρόβλημα το κινητό και τελικά δε βρήκε τίποτα είναι όλα εντάξει.. Του λέω για sim και μου λέει δεν έχει πρόβλημα μη το ψάχνεις το έχει τερματήσει η Apple με το σήμα όλοι γκρινιάζουμε.

 

Ο υπάλληλος της Vodafone τι περίμενες να σου πει; Ότι δεν έχει σημα; Μπες λίγο στο topic της Vodafone και διάβασε. Αν η συσκευή σου δεν έχει θεμα με αλλαγή παρόχου θα είσαι οκ.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...