Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

settings/accessibility/display & text size/ δεν υπάρχει το auto brightness

 

Έχεις αλλαγμένη οθόνη μήπως;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αυτοματη φωτεινοτητα εξοικονομει μπαταρια;

δουλευω φωτεινοτητα χειροκινητα απο 10%-40%

 

Πιστεύω πως καταναλώνει παραπάνω

Ο αισθητήρας παίρνει μετρήσεις συνεχώς όποτε καίει ενέργεια

Βέβαια εάν δεν έχεις αυτόματο και την έχεις ψηλά την φωτεινότητα τότε ίσως καίει παραπάνω

Δεν μπορείς να το μετρήσεις αυτό εύκολα

 

Κάνει άψογη δουλειά το αυτόματο πάντως στο iPhone σε σχέση με κάποια Android που δεν μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου με τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα παιδιά. πρόσφατά αγόρασα ένα μεταχειρισμένο iPhone X σύμφωνα με τον κατασκευαστή υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση με φορτιστή 15 W έκανα χθες μια δοκιμή με ένα diatomic φορτιστή των 18 watt και παρόλαυτα δεν είδα να αλλάζει ο χρόνος φόρτισης. το φόρτισα με το δικό του καλώδιο της συσκευασίας ξέρετε τι μπορεί να παίζει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. πρόσφατά αγόρασα ένα μεταχειρισμένο iPhone X σύμφωνα με τον κατασκευαστή υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση με φορτιστή 15 W έκανα χθες μια δοκιμή με ένα diatomic φορτιστή των 18 watt και παρόλαυτα δεν είδα να αλλάζει ο χρόνος φόρτισης. το φόρτισα με το δικό του καλώδιο της συσκευασίας ξέρετε τι μπορεί να παίζει;

 

 

 

Ευχαριστώ

 

 

 

Που ακριβώς διάβασες για 15W στον κατασκευαστή;

 

 

 

18W είναι η γρήγορη φόρτιση που υποστηρίζει

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα στο gsmarena. Τέλος πάντων ο φορτιστής που χρησιμοποίησα είναι 18w και παρολαυτα δεν φόρτισε πιο γρήγορα. Μήπως αναγνωρίζει ότι δεν είναι Apple φορτιστής και για αυτό το λόγο φορτίζει με τον κλασικό τρόπο; Όταν συνδεθεί 18w φορτιστής βγάζει κάποιο μήνυμα στην οθόνη κλειδώματος για ταχεία φόρτιση;
Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα δεν βγάζει στην οθόνη

Κάνει δυο ήχους (διπλό κουδούνισμα) όταν φορτίζει με ταχεία. Ενώ κάνει μονό κουδούνισμα όταν το συνδέεις και φορτίζει με αργή φόρτιση.

 

Έχεις καλώδιο type-c σε Lightning και φορτιστή usb-pd?

 

Αλλιώς με γενικό φορτιστή των 18w δεν κανεις δουλειά, θα δεις αργή φόρτιση.

 

Διάβασε περισσότερα εδώ https://support.apple.com/en-us/HT208137

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σε ολους!

Ξέρετε αν το αμερικανικό iPhone X A1865, υποστηρίζει όλες τις μπάντες της Cosmote;

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους!

Ξέρετε αν το αμερικανικό iPhone X A1865, υποστηρίζει όλες τις μπάντες της Cosmote;

 

Ναι, δεν έχεις πρόβλημα με συχνότητες, ούτε με VoLTE/VoWIFI

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν έχεις πρόβλημα με συχνότητες, ούτε με VoLTE/VoWIFI

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ρωτάω γιατί το αγόρασα χθες, γιατί το 8 plus που είχα μου έπεσε και ράγισε η οθόνη και ενώ στο σπίτι μου παρόλο που ποτε δεν είχα καλό σήμα, μπορούσα να μιλήσω χωρίς πρόβλημα, τώρα με το Χ δεν μπορώ να μιλήσω καθόλου..

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ρωτάω γιατί το αγόρασα χθες, γιατί το 8 plus που είχα μου έπεσε και ράγισε η οθόνη και ενώ στο σπίτι μου παρόλο που ποτε δεν είχα καλό σήμα, μπορούσα να μιλήσω χωρίς πρόβλημα, τώρα με το Χ δεν μπορώ να μιλήσω καθόλου..

 

Δεν εχεις vowifi ενεργο στο Χ;

Περίεργο μου φαίνεται να έχεις θέμα με την ομιλία, εκτός αν ειναι κανενα προσωρινό πρόβλημα του παρόχου στην περιοχή σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις vowifi ενεργο στο Χ;

Περίεργο μου φαίνεται να έχεις θέμα με την ομιλία, εκτός αν ειναι κανενα προσωρινό πρόβλημα του παρόχου στην περιοχή σου.

 

Το cosmote wifi δεν λες; Το δοκίμασα και αυτό, αλλα ακόμα χειροτερα(είχε επιστροφή ο ήχος). Δεν ξέρω μπορεί να φταίει και ο πάροχος, τι να πω

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους!

Ξέρετε αν το αμερικανικό iPhone X A1865, υποστηρίζει όλες τις μπάντες της Cosmote;

 

Το δικό μου αγορασμένο από ΗΠΑ,το λειτουργώ κανονικά σε δίκτυο cosmote.:cool:

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου αγορασμένο από ΗΠΑ,το λειτουργώ κανονικά σε δίκτυο cosmote.:cool:

 

Το δικό σου είναι το Α1865;

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πήρα χθες ένα χ ανταλλαγή..φοράει iOS 14..μου είπε βέβαια ο προηγούμενος ότι έχει περάσει beta..αυτό είναι καλό η κακό τώρα;;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες ένα χ ανταλλαγή..φοράει iOS 14..μου είπε βέβαια ο προηγούμενος ότι έχει περάσει beta..αυτό είναι καλό η κακό τώρα;;

 

Για καθημερινή χρήση χωρίς προβλήματα δεν είναι και τόσο καλό

Καλύτερα πριν το γεμίσεις με φωτό βίντεο επαφές και λοιπά, περνά την τελευταία επίσημη 13.6.1 για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για καθημερινή χρήση χωρίς προβλήματα δεν είναι και τόσο καλό

Καλύτερα πριν το γεμίσεις με φωτό βίντεο επαφές και λοιπά, περνά την τελευταία επίσημη 13.6.1 για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

 

Πως από υπολογιστή;;απλά το συνδέω κατεβάζω κ την περνάω;;

Link to comment
Share on other sites

Πως από υπολογιστή;;απλά το συνδέω κατεβάζω κ την περνάω;;

 

 

https://www.cnet.com/how-to/how-to-uninstall-ios-14-or-ipados-14-and-go-back-to-ios-13/

Link to comment
Share on other sites

Πως από υπολογιστή;;απλά το συνδέω κατεβάζω κ την περνάω;;

 

Από το iTunes γίνεται η διαδικασία

Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις την έκδοση

Θα την κατεβάσει μόνο του

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ok γύρισα σε 13·6·1 όλα καλά .ελπιζω σε κάνα δυο μέρες που θα στρώσει να δω τα καλά του

 

Ναι θέλει να δουλέψει 2-3 μέρες για να έρθει στα ίσια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα στρώσει κ η μπαταρία ε; Με 84% υγεία ο προηγούμενος έβγαζε λέει 4/4:30 ώρες sot.. εγώ με 2:30 ώρες sot τώρα κ υπόλοιπο 40%
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα στρώσει κ η μπαταρία ε; Με 84% υγεία ο προηγούμενος έβγαζε λέει 4/4:30 ώρες sot.. εγώ με 2:30 ώρες sot τώρα κ υπόλοιπο 40%

 

Δεν νομίζω να δεις 4:30 ώρες

Εγώ και με 99% όταν το είχα υγεία δεν μπορούσα να δω τέτοια νούμερα

Παίζει ρόλο και η χρήση που κάνει ο καθένας, το δίκτυο, η ποιότητα του δικτύου, οι εφαρμογές που έχει και λοιπά και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...