Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα συμβαίνει το ακριβώς το ίδιο. Και στο Χ, και στο 7+ και στο 6S+. Αν είναι πολύ μεγάλο το αρχείο που πάει να μεταφέρει, σταματάει. Κατάφερα λίγα λίγα να τα μεταφέρω, αλλά σε συγκεκριμένα βίντεο που είναι μεγάλης διάρκειας, κολλάει...δεν υπάρχει λύση, δυστυχώς. Εγώ τα ανέβαζα cloud ένα-ένα, και τα κατέβαζα από εκεί στο laptop. Το πρόβλημα από όσο γνωρίζω ισχύει και σε mac και σε win!

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

 

Σε mac δεν εχω συναντησει ποτε καποιο θεμα. Συγχρονισμο μουσικης με itunes, airdrop και συγχρονισμος στην εφαρμογη «Φωτογραφιες» ολα γινονται απροβληματιστα και γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

το καλωδιο ειναι γνησιο της απλ και δεν ειναι θεμα καλωδιου.συμφωνω με το παραπανω χρηστη,μου το βγαζει το error οταν παει να μεταφερει βιντεο οχι τοσο φωτος.τα βιντεος πως μπορω να τα μεταφερω ονλαιν καπου αλλου?δεν εχω μεγαλο χωρο.στο cloud. στο google photos τις φωτος μπορω να τα βαζω αυτοματα εκει απ τη συσκευη;
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

το καλωδιο ειναι γνησιο της απλ και δεν ειναι θεμα καλωδιου.συμφωνω με το παραπανω χρηστη,μου το βγαζει το error οταν παει να μεταφερει βιντεο οχι τοσο φωτος.τα βιντεος πως μπορω να τα μεταφερω ονλαιν καπου αλλου?δεν εχω μεγαλο χωρο.στο cloud. στο google photos τις φωτος μπορω να τα βαζω αυτοματα εκει απ τη συσκευη;
Αν έχεις windows τότε διαδικασία είναι πολύ εύκολη με 3utools για Mac δεν νωμιζω να υπάρχει κάτι
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάτε με ios 12??

Μου φαίνεται πολύ χειρότερο από το 11.4.1

 

Εσεις?

 

Πάνω κάτω τα ίδια. Δεν βλέπω μεγάλες διαφορές. Σίγουρα όχι καλύτερα. Αλλά είναι αρχή ακόμα. Ας περιμένουμε μερικά update.

:D
Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω τα ίδια. Δεν βλέπω μεγάλες διαφορές. Σίγουρα όχι καλύτερα. Αλλά είναι αρχή ακόμα. Ας περιμένουμε μερικά update.

 

Παντός λένε ότι θέλει 24-48 ωρες να στρώσει

Του έδωσα πάνω από εβδομάδα και χθες το πήγα ios 12.1 beta

Σήμερα άντεξε καλύτερα από ios12

Αλλά πάλι δεν φτάνει το 11.4.1

Μαλλον θα το πάω 11.4.1 πάλι σε μερικές μέρες

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παντός λένε ότι θέλει 24-48 ωρες να στρώσει

Του έδωσα πάνω από εβδομάδα και χθες το πήγα ios 12.1 beta

Σήμερα άντεξε καλύτερα από ios12

Αλλά πάλι δεν φτάνει το 11.4.1

Μαλλον θα το πάω 11.4.1 πάλι σε μερικές μέρες

 

Δεν ξέρεις όμως εάν προλάβεις

Δεν θα αργήσει να σταματήσει να υπογράφετε η 11.4.1

Μετά δεν θ μπορείς να γυρίσεις σε αυτήν την έκδοση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε mac δεν εχω συναντησει ποτε καποιο θεμα. Συγχρονισμο μουσικης με itunes, airdrop και συγχρονισμος στην εφαρμογη «Φωτογραφιες» ολα γινονται απροβληματιστα και γρηγορα.

 

 

 

Στον συγχρονισμό δεν έχει πρόβλημα, ειδικά σε mac. Στην μεταφορά αρχείων έχαι, όταν δηλαδή το κάνεις σαν να είναι εξωτερικός σκληρός...

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάτε με ios 12??

Μου φαίνεται πολύ χειρότερο από το 11.4.1

 

Εσεις?

 

σε αναμονη χαλι..... σε χρηση λιγο χειροτερα απο την 11,4

Link to comment
Share on other sites

σε αναμονη χαλι..... σε χρηση λιγο χειροτερα απο την 11,4

 

Α πολύ ωραία δηλαδή χαχα

Ευτυχώς έμεινα στην 11.4.1

Είναι αρχή ακόμα θέλει τουλάχιστον 1-2 μήνες για να διορθώσουν τον κώδικα στην Apple αλλά και προγραμματιστές στο App Store

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σε αναμονη χαλι..... σε χρηση λιγο χειροτερα απο την 11,4
Ισχύει, σήμερα μου έκανε νερά στην αναμονή και μένα, 11% σε 6 ώρες, όχι από το 100%. Η Apple πρέπει να βάλει screen on time από το 100% και να αφήσει τις βλακείες.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, σήμερα μου έκανε νερά στην αναμονή και μένα, 11% σε 6 ώρες, όχι από το 100%. Η Apple πρέπει να βάλει screen on time από το 100% και να αφήσει τις βλακείες.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

που να δεις σε παλιότερα κινητά....... κατι 5s/6/6s/7 εκει μπαταρια τα εχει παίξει τελείως...... μόνο στο xr που πέρασε για 3 μερες απο τα χερια μου η μπαταρία ηταν ΒΡΑΧΟΣ σε ολα τα παλιότερα με την 12 πήγε κατα διαόλου

Link to comment
Share on other sites

Καλά 6s έχω εγώ :) Αλλά η μπαταρία μου σαν hardware είναι βράχος, βαριέμαι και να γυρίσω σε 11.4.1 καθώς ξέχασα να κρατήσω backup εκεί. Θα αναμένω update

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά 6s έχω εγώ :) Αλλά η μπαταρία μου σαν hardware είναι βράχος, βαριέμαι και να γυρίσω σε 11.4.1 καθώς ξέχασα να κρατήσω backup εκεί. Θα αναμένω update

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

καλα μπαταρια και να μην ειναι βραχος λογο ηλικιας την αλλαζεις σε 5 λεπτα

 

η αληθεια ειναι δεν ξερω αν το update θα λύσει κατι καθος στην 12 για να πηγαινει ποοι γρυγορα καποια procceses που παλια ηταν idle σε καποιες περιπτωσεις τωρα μονημα τρεχουν στο bc με αποτελεμα ναι μεν γρυγορη ταχητιτα αλλα.... μεγαλη καταναλοση σε παλιοτερα κινιτα....

Link to comment
Share on other sites

48 ώρες με 12.1 και βλέπω βελτίωση σε σχέση με το 12

Εαν αντέξει σήμερα Day 3 το αφήνω

Αλλιώς απόψε πάω για roll back

Για να δούμε....

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

48 ώρες με 12.1 και βλέπω βελτίωση σε σχέση με το 12

Εαν αντέξει σήμερα Day 3 το αφήνω

Αλλιώς απόψε πάω για roll back

Για να δούμε....

 

Αν μπορείς ποστάρισέ μας ένα screenshot με την χρήση

Link to comment
Share on other sites

που να δεις σε παλιότερα κινητά....... κατι 5s/6/6s/7 εκει μπαταρια τα εχει παίξει τελείως...... μόνο στο xr που πέρασε για 3 μερες απο τα χερια μου η μπαταρία ηταν ΒΡΑΧΟΣ σε ολα τα παλιότερα με την 12 πήγε κατα διαόλου
Μιας που λέμε περί κατανάλωσης, φορτισα το 6s μέχρι 100% χθες βράδυ, έκανα χρήση μεχρι 94%, το άφησα και μετά από 8 ώρες ήταν στο 90%. Άρα μάλλον παροδικό ήταν με την αυξημένη κατανάλωση χθες. Θελουν updates εφαρμογές και λειτουργικό, να σταθεροποιηθεί

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας που λέμε περί κατανάλωσης, φορτισα το 6s μέχρι 100% χθες βράδυ, έκανα χρήση μεχρι 94%, το άφησα και μετά από 8 ώρες ήταν στο 90%. Άρα μάλλον παροδικό ήταν με την αυξημένη κατανάλωση χθες. Θελουν updates εφαρμογές και λειτουργικό, να σταθεροποιηθεί

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Εγώ πάντως έχει καμία εβδομάδα αναβαθμίστηκαν κάποιες εφαρμογές και η μπαταρία μου έγινε πολύ χειρότερη

Επίσης η συσκευή παρουσιάζει και κάποια κολλήματα

Είμαι σε 11.4.1 οποτε δεν έχετε πρόβλημα μόνο όσοι είστε σε iOS 12

Κάποιες εφαρμογές μας δημιουργούν θέματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

48 ώρες με 12.1 και βλέπω βελτίωση σε σχέση με το 12

Εαν αντέξει σήμερα Day 3 το αφήνω

Αλλιώς απόψε πάω για roll back

Για να δούμε....

 

Δεν πιστεύω λέξη!:lol: :lol: Πλάκα σε κάνω! Έχεις δει όντως βελτίωση; Έχω και εγώ ένα κινητό καμία σχέση με το δικό σου(μακρινός ξάδερφος iPhone 8 :p ) αλλά καθόλου ικανοποιημένος από τη 12 σχετικά με τη μπαταρία όποτε επέστρεψα στην 11.4.1 . Μίλησε μας λίγο

 

Α. Αυτονομία πως είναι;

Β. Ταχύτητα απόκρισης κτλ

Link to comment
Share on other sites

Μιας που λέμε περί κατανάλωσης, φορτισα το 6s μέχρι 100% χθες βράδυ, έκανα χρήση μεχρι 94%, το άφησα και μετά από 8 ώρες ήταν στο 90%. Άρα μάλλον παροδικό ήταν με την αυξημένη κατανάλωση χθες. Θελουν updates εφαρμογές και λειτουργικό, να σταθεροποιηθεί

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

και ομος τέτοια ανεβοκατεβάσματα έχει μια παει καλα μια την τρωει την μπαταρία

 

πχ στην 11 το πηγενα 100% δεν το εκανα χρήση και το βραδύ ήταν η πάλι 100 η 99% (ανάλογα με το σήμα) τώρα το αφήνεις 100 δεν το αγγίζεις το βράδυ είναι 85 90%

Εγώ πάντως έχει καμία εβδομάδα αναβαθμίστηκαν κάποιες εφαρμογές και η μπαταρία μου έγινε πολύ χειρότερη

Επίσης η συσκευή παρουσιάζει και κάποια κολλήματα

Είμαι σε 11.4.1 οποτε δεν έχετε πρόβλημα μόνο όσοι είστε σε iOS 12

Κάποιες εφαρμογές μας δημιουργούν θέματα

 

δύσκολα....... εγω δεν έχω apps μεσα μονο 3 mail accounts και μια εταιρική εφαρμογή (αρχαια) και πάλι μπαταρία μετα την 12 ειναι στο χαος

Link to comment
Share on other sites

Άμα κατεβαίνει τόσο το βράδυ, η μπαταρία δεν έχει γυρισμό ότι και να κάνουν με το software... δε δικαιολογείται τόσο πολύ κι από το 100% ειδικά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 μέρα με ios 12.1

Μπαταρία απο τις 7:30 το πρωί μέχρι τώρα 17:00

49% υπόλοιπο

 

http://i64.tinypic.com/ick0hf.jpg

 

Άρα να υποθέσω δεν θα επιστρέψεις σε 11.4.1?:)

Edited by energetic
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...