Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγγλία λειτουργεί κανονικά το πακέτο ( και ο χρόνος ομιλίας και τα mb) σαν νάσαι Ελλάδα. Καλό Πάσχα σε όλους και καλή Ανάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά και εγώ που πείρα 3 νούμερα πριν 5ημερες τώρα δεν είναι προνομιακα ?

 

Φαίνεται πως όχι (σύμφωνα με όσα έγραψαν πρίν). Δοκίμασε το όμως, δεν χάνεις κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι αφού μίλησα με άτομο που του έχω δώσει ένα προνομιακό το οποίο είχα ενεργοποιήσει πριν 2 μήνες και είχα πάρει το πακέτο. Ευτυχώς δουλεύει κανονικά. Και τα δύο νούμερα τα πήρα με μεταβίβαση από φίλο μου που είχε πάρει πολλά, αφού τα είχε μεταβιβάσει και εκείνος στο όνομά του. Επειδή κάτι ειπώθηκε για μεταβίβαση, χωρίς να ξεκαθαρίζει τι εννοεί.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με θορυβήσατε και μένα για ένα προνομιακό που μου είχαν στείλει και το είχα ακόμα στο συρτάρι, χωρίς να το έχω ανοίξει (μιας και δεν είχα σκοπό να το χρησιμοποιήσω άμεσα), το άνοιξα τώρα.

Έβαλα την κάρτα σε κινητό, έκανα την κλήση για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός.

Σε 2 λεπτά έσκασε το παρακάτω SMS.

 

εικονα: https://stash.reaper.fm/33279/S80405-235400.jpg

 

Αρα υποθέτω ότι ισχύει η προνομιακή προσφορά.

Έχει υπόλοιπο μέσα 0,25€ χωρίς να έχω δώσει εγώ ούτε σεντ.

Πρέπει να βάλω 10αρικο και να την ενεργοποιήσω μια φορά για να συνεχίσει να ισχύει; Ή δεν έχει σημασία;

Και στην εφαρμογή του whats up, μου το έχει κανονικά το πακέτο ως "προσφορά μόνο για μένα"

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με θορυβήσατε και μένα για ένα προνομιακό που μου είχαν στείλει και το είχα ακόμα στο συρτάρι, χωρίς να το έχω ανοίξει (μιας και δεν είχα σκοπό να το χρησιμοποιήσω άμεσα), το άνοιξα τώρα.

Έβαλα την κάρτα σε κινητό, έκανα την κλήση για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός.

Σε 2 λεπτά έσκασε το παρακάτω SMS.

 

εικονα: https://stash.reaper.fm/33279/S80405-235400.jpg

 

Αρα υποθέτω ότι ισχύει η προνομιακή προσφορά.

Έχει υπόλοιπο μέσα 0,25€ χωρίς να έχω δώσει εγώ ούτε σεντ.

Πρέπει να βάλω 10αρικο και να την ενεργοποιήσω μια φορά για να συνεχίσει να ισχύει; Ή δεν έχει σημασία;

Και στην εφαρμογή του whats up, μου το έχει κανονικά το πακέτο ως "προσφορά μόνο για μένα"

Εμένα μου είχαν πει να το ενεργοποιήσω μια φορά. Έκανα την πρώτη ενεργοποίηση για καλό και για κακό.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια εγω το ενεργοποιησα οταν το παρελαβα ,επειτα μετα απο τρεις μηνες ειχα φραγη ,εβαλα καρτα 5 ευρω και βλεπω πως υπαρχει κανονικα η προσφορα με τα 1500΄,σε καλο δρομο ειμαστε
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχαν πει να το ενεργοποιήσω μια φορά. Έκανα την πρώτη ενεργοποίηση για καλό και για κακό.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

 

Σωστά. Θα κάνω και εγώ μια ενεργοποίηση.

Φύλαγε τα ρούχα σου για να χεις τα μισά που λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Στα 4 που δοκίμασα από εχθές δεν εμφανίζεται καν το πακέτο στην εφαρμογή.

Στο 1 που δουλεύει που έχω δώσει σε φίλο μου, θυμάμαι από τη στιγμή που ενεργοποιήθηκε με το 0,25€ υπόλοιπο το έδειχνε.

Έβαλα και κάρτα 10€ καλού κακού σε αυτό που έχω δω, μπας και ήθελε να υπάρχει για να ενεγοποιηθεί αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ σε επικοινωνία με άτομο που πουλάει Προνομιακα είπε ότι τέλος ότι ενεργοποιήθηκε μέχρι 28-3-2018 και μάλιστα οτι τα έχουν κόψει και οι 3 εταιρείες ...
http://img64.photobucket.com/albums/v195/oikono79/acropolis/07230045.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Θα κάνω και εγώ μια ενεργοποίηση.

Φύλαγε τα ρούχα σου για να χεις τα μισά που λέμε.

Ναι κάντο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποίησα μια κάρτα που είχα αγοράσει τον Σεπτέμβρη και μου έδωσε την προσφορά κανονικά. Τα στοιχεία πάνω στο φάκελο ήταν ίδια με αυτά παραπάνω.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο αποσφραγισα τον τελευταίο από τους αριθμούς που μου είχαν στείλει το καλοκαίρι και τον έβαλα σε μια συσκευή. Το πακέτο άφαντο τόσο στο app όσο και στο 1330. Εγώ προσωπικά θα πάρω αύριο ένα τηλέφωνο να δω τι θα μου πουν καθώς ο αριθμός ήταν σφραγισμένος και με έχουν διαβεβαιώσει ότι η προσφορά για να μην χαθεί πρέπει ή να ενεργοποιήθει ο αριθμός πριν την ημερομηνία λήξης του ή να φροντίζω να βάζω έστω ένα 5 ευρώ το τρίμηνο για να μην γίνει φραγή .... Ειδωμεν

 

Sent from my MediaPad X1 7.0 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα καινούριο αριθμό την Μ. Παρασκευή και είχε το ίδιο πρόβλημα που αναφέρθηκε στα τελευταία post. Δεν μου εμφάνιζε το προνομιακό πακέτο 1500. Μετά από επικοινωνία με την cosmote την ίδια μέρα με ενημέρωσαν ότι υπήρχε κάποιο πρόβλημα (συστημικο; ) με το συγκεκριμένο πακέτο και έκανα αίτημα να ενεργοποιηθεί. Σήμερα με ενημέρωσαν με γραπτό μήνυμα ότι μπορώ να το χρησιμοποιήσω κανονικά όπως και έπραξα. Τέλος καλό όλα καλά. Χρόνια πολλά σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Σας παρακαλώ διαφωτίστε με στο εξής:Έχω έρθει στο Βελιγράδι για 3 μέρες. Τα δεδομένα που έχω στην κάρτα μου ισχύουν εδώ;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Σας παρακαλώ διαφωτίστε με στο εξής:Έχω έρθει στο Βελιγράδι για 3 μέρες. Τα δεδομένα που έχω στην κάρτα μου ισχύουν εδώ;

 

Χρόνια πολλά. Δεν ισχύει τπτ στο Βελιγράδι. Ούτε ομιλία, ούτε ίντερνετ, ούτε μηνύματα. Ισχυουν μόνο σε χώρες ΕΕ. Προσοχή γτ οι χρεώσεις είναι εξωφρενικές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Σας παρακαλώ διαφωτίστε με στο εξής:Έχω έρθει στο Βελιγράδι για 3 μέρες. Τα δεδομένα που έχω στην κάρτα μου ισχύουν εδώ;

 

Αν χρειθαστεί να μιλήσεις για εξερχόμενες ή εισερχόμενες , δες εδώ. : https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmote_travel_and_talk_res.html

 

 

Τα ΜΒ δυστυχώς είναι παν'ακριβα.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα καινούριο αριθμό την Μ. Παρασκευή και είχε το ίδιο πρόβλημα που αναφέρθηκε στα τελευταία post. Δεν μου εμφάνιζε το προνομιακό πακέτο 1500. Μετά από επικοινωνία με την cosmote την ίδια μέρα με ενημέρωσαν ότι υπήρχε κάποιο πρόβλημα (συστημικο; ) με το συγκεκριμένο πακέτο και έκανα αίτημα να ενεργοποιηθεί. Σήμερα με ενημέρωσαν με γραπτό μήνυμα ότι μπορώ να το χρησιμοποιήσω κανονικά όπως και έπραξα. Τέλος καλό όλα καλά. Χρόνια πολλά σε όλους.

 

το ίδιο ακριβώς συνέβη και σε μένα

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις σας...!
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο-σχετικο αν και νομιζω οτι εχει επιβεβαιωθει ξανα στις προηγουμενες σελιδες... τελικα με καρτα/paypal το reload συνεχιζει να δινει 1.2GB για 30 ημερες. Πολυ καλο νεο νομιζω, αφου διατηρειται το "standard" των +2.7GB / ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο-σχετικο αν και νομιζω οτι εχει επιβεβαιωθει ξανα στις προηγουμενες σελιδες... τελικα με καρτα/paypal το reload συνεχιζει να δινει 1.2GB για 30 ημερες. Πολυ καλο νεο νομιζω, αφου διατηρειται το "standard" των +2.7GB / ανανέωση.

 

Πράγματι. Όπως και τα 600mb για ΕΝΑ μήνα, με κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας.

 

Το είδα στον ξάδερφο μου. Σε λίγες μέρες θα περάσω και εγώ μια κάρτα ανανέωσης που έχω και θα ξαναγράψω.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Επειδή είδα ότι κάποιοι ανέφεραν πως έχασαν την ιδιότητα του προνομιακου ενημερώνω πως είχα να ανοίξω το νούμερο που είχα ενεργοποιήσει από τον Δεκέμβρη του 17 και μέσα είχα και 1€ υπόλοιπο καθώς και φαίνεται ενεργοποιημένη η προσφορά
Link to comment
Share on other sites

τελικα τι ισχυει; υπαρχει ακομα ρε παιδια; αλλοι λενε οτι τελος αλλοι ακομα το πουλανε...
http://img64.photobucket.com/albums/v195/oikono79/acropolis/07230045.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από 28/3 όσα νούμερα δεν ειτανε ενεργοποιημένα γίνανε απλα wup αυτά που είναι ενεργά και όχι μόνο ταυτοποίηση έχουν μέσα την προσφορά
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ανοιξα 5 καρτες που ειχα προμηθευτει απο dealer που τις ειχε φορτωσει με 10€ την καθε μια και η προσφορα υπαρχει κανονικα.

 

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...