Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο σημερα κατοχος κι εγω της συσκευης.

Το πηρα σε DeepSea Blue χρωματακι το οποιο απο κοντα ειναι πολυ ομορφο.

Στα βιντεο σιγουρα αδικειται αυτο το χρωμα.

Απο προστασια μονο μια book case της Terrapin και τιποτε αλλο.

Αυτη η οθονη δεν μπαινει πισω απο κανενα τζαμι των 15-20 ευρω.

Η μιση αξια της συσκευης ειναι η οθονη και θελω να την χαρω.

Εντυπωσεις σε λιγο καιρο...:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενα φιλαρακι μου με το που εκανε το τελευταιο update του Απριλιου η συσκευη σαν να μπρικαρε..καναμε factory reset και wipe partition και δεν μπαινει με τπτ στο λειτουργικο..κανει restart συνεχεια..Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο?

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

GSM Phase 2 Member

 

Περιοχή: Somewhere in Time

 

Μηνύματα: 177

 

Εγγραφή: Μάι. 2007

 

Απο σημερα κατοχος κι εγω της συσκευης.

Το πηρα σε DeepSea Blue χρωματακι το οποιο απο κοντα ειναι πολυ ομορφο.

Στα βιντεο σιγουρα αδικειται αυτο το χρωμα.

Απο προστασια μονο μια book case της Terrapin και τιποτε αλλο.

Αυτη η οθονη δεν μπαινει πισω απο κανενα τζαμι των 15-20 ευρω.

Η μιση αξια της συσκευης ειναι η οθονη και θελω να την χαρω.

Εντυπωσεις σε λιγο καιρο...

 

 

καλοριζικο , βαλε σε αδρανεια οτι εφαρμογη δεν πολυδουλευεις για να στρωσει η μπαταρια

Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Έχω burn in Στην οθόνη. Το καλύπτει η εγγύηση??

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ burn in βλεπω να παιζει.

Ειναι που ειναι σπανιο φαινομενο! :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πολυ burn in βλεπω να παιζει.

Ειναι που ειναι σπανιο φαινομενο! :p

 

Ρε Γιάννη ποιος έχει πει πως είναι σπάνιο φαινόμενο; εμένα στις περισσότερες συσκευές σαμι το παρουσίαζε...

Αλλά έχουν σούπερ service. Αλλαγή δωρεαν οθόνης μπαταρίας δωρεάν μεταφορικά πήγαινε έλα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε Γιάννη ποιος έχει πει πως είναι σπάνιο φαινόμενο; εμένα στις περισσότερες συσκευές σαμι το παρουσίαζε...

 

Αλλά έχουν σούπερ service. Αλλαγή δωρεαν οθόνης μπαταρίας δωρεάν μεταφορικά πήγαινε έλα..

Τωρα, μη λεμε ονοματα, αλλα το ελεγαν. Οτι δηλαδη συμβαινει σε συνθηκες που στην καθημερινη χρηση δεν υπαρχει προβλημα. (Επι μηνες να βλεπεις την ιδια εικονα κλπ κλπ).

Φυσικα και συμβαινει και ειναι και ευκολακι.

 

Το σερβις ειναι τελειο, ο,τι καλυτερο υπαρχει στην Ελλαδα, ομως το προβλημα δεν παυει να ειναι προβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Τελικά πως μπορούμε να το αποφύγουμε αυτό το φαινόμενο του burn in? Δεν το έχω πάθει ακόμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Τελικά πως μπορούμε να το αποφύγουμε αυτό το φαινόμενο του burn in? Δεν το έχω πάθει ακόμα.

Χμμμ, ετσι οπως μας τα λενε οι απο πανω, η σωστη ερωτηση πρεπει να ειναι, "πως μπορουμε να το παθουμε το burn in?" για να εχεις συνεχεια νεα οθονη-μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, ετσι οπως μας τα λενε οι απο πανω, η σωστη ερωτηση πρεπει να ειναι, "πως μπορουμε να το παθουμε το burn in?" για να εχεις συνεχεια νεα οθονη-μπαταρια.

Χάχα χα χα, οκ!! Πάντως με την τηλεόραση με εξυπηρέτησαν άψογα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ανταλλακτικό που βάζει η Samsung, τί εγγύηση έχει;

Δηλαδή, εάν αλλάξεις οθόνη εντός εγγύησης, η εγγύηση της νέας οθόνης πόσο διαρκεί;

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, ετσι οπως μας τα λενε οι απο πανω, η σωστη ερωτηση πρεπει να ειναι, "πως μπορουμε να το παθουμε το burn in?" για να εχεις συνεχεια νεα οθονη-μπαταρια.

Εγω παντως με 10αδες συσκευές ολες με oled, στις συσκευές εδω και 3 χρονιά burn in, δεν.. Μεχρι το 12αρι galaxy book με windows εχω..

Παλαιότερα πχ με galaxy s2 ή tab s ειχα δει burn in, οχι σοβαρά, αλλα σε συγκεκριμένα χρώματα κάτω απο συγκεκριμένες συνθηκες φαινόταν αν το έψαχνες. Μονο που σδ αυτές εκανα root, overclocking ,με αποτέλεσμα η οθόνη να ζεματάει κλπ. Κοινώς πηγαινα γυρεύοντας.

Δεν αμφιβάλω οτι συμβαίνει, αλλα θεωρώ οτι ειναι εξαιρετικά σπάνιο στα κινητά. Στις τηλεοράσεις οντως συμβαίνει πανεύκολα.

Ας φτιάξει καποιος ενα γκάλοπ εδω στο φόρουμ, να δούμε ποσο πιθανο ειναι τελικά. Βαλτε μονο συσκευές 3ετιας και μετα, γιατί αν πάμε ποιο πισω και εγω θα ψηφίσω οτι συμβαίνει.

Τωρα αυτο που κανω και ίσως με εχει προστατέψει, σπανια εχω για ωρες τέρμα φωτεινότητα. Στο αυτόματο την εχω. Φυσικα πχ τα καλοκαιρια τερμα ειναι με τοσο φως για ωρες.. Δεν προσεχω καθολου δηλαδη.

Επισης εχω live wallpaper (πλην book 12 που ομως το εχω κανα χρονο, οποτε δεν τεσταριστηκε αρκετα), δεν εχω softkey αφου το χειριζομαι με genstures πολυ πριν τα βαλει και η σαμσουγκ. Τιποτα απο αυτα δεν τα κανω για προστασια ,αλλα επειδη ετσι τα θελω.

Ξαναλεω κανενα burn in σε συσκευη νεα δηλ 3 χρονια πριν και μετα.

Θα βγουν καμποσοι εδω και θα γραψουν οτι τους ετυχε. Καμια αντιριση αλλα κινητα με oled εχει η μιση Ελλαδα πλεον, δε λεει κατι αυτο.

Ουτε οσους φιλους εχω , εχει κανενας burn in..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Τελικά πως μπορούμε να το αποφύγουμε αυτό το φαινόμενο του burn in? Δεν το έχω πάθει ακόμα.

 

Δεν εχω ιδεα πως το παθαινουν, ελαττωματικη οθονη? Βαρια χρηση ? Εγω το εχω 1,5 χρονο δεν εχει παθει τπτ. Ουτε σε καποιο προηγουμενο σαμσουνγκ ειχα θεμα με οθονη ενω το δουλευω ολη μερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα πως το παθαινουν, ελαττωματικη οθονη? Βαρια χρηση ? Εγω το εχω 1,5 χρονο δεν εχει παθει τπτ. Ουτε σε καποιο προηγουμενο σαμσουνγκ ειχα θεμα με οθονη ενω το δουλευω ολη μερα.

Τι να πω, δεν ξερω.Η αληθεια ειναι οτι και εγω χρησιμοποιω live wallpaper(το YoWindow),οπως και ο φιλος ποιο πανω που ανεφερε, και ισως αυτο με σωζει.Γενικα παντως δεν ειχα ποτε θεμα με burn in σε κινητα, μονο σε τηλεοραση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, δεν ξερω.Η αληθεια ειναι οτι και εγω χρησιμοποιω live wallpaper(το YoWindow),οπως και ο φιλος ποιο πανω που ανεφερε, και ισως αυτο με σωζει.Γενικα παντως δεν ειχα ποτε θεμα με burn in σε κινητα, μονο σε τηλεοραση.
Το burn in στα κινητα, θα στο βγαλει ειτε στα πληκτρα πλοηγησης , ειτε στο πληκτρολογιο, ειτε στην μπαρα ειδοποιησεων πανω.

Την μπαρα την κρυβω με τον nova και εμφανιζεται μονο οταν θελω (δεν ειναι συνεχεια δηλαδη) , τα πληκτρα πλοηγησης τα εχω κρυψει και εχω μονο gestures και το πληκτρολογιο, οκ δεν κανω τοοοσο πολυ texting ωστε να εχω προβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το burn in στα κινητα, θα στο βγαλει ειτε στα πληκτρα πλοηγησης , ειτε στο πληκτρολογιο, ειτε στην μπαρα ειδοποιησεων πανω.

Την μπαρα την κρυβω με τον nova και εμφανιζεται μονο οταν θελω (δεν ειναι συνεχεια δηλαδη) , τα πληκτρα πλοηγησης τα εχω κρυψει και εχω μονο gestures και το πληκτρολογιο, οκ δεν κανω τοοοσο πολυ texting ωστε να εχω προβλημα.

Σωστοοος!Με το nova κανω και εγω περιπου τα ιδια, και μου εδωσες και ιδεα τωρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Σε όλους. Είχα αρκετό burn in στη μπάρα κάτω όπως αναφέρθηκε κ λίγο πιο αχνά προς τα πάνω στη μπάρα. Επίσης 2-3 κίτρινα σημάδια κουκίδες ένα κάτω αριστερά κ ένα πάνω δεξιά. Σήμερα το κατά Smartec στο Χαϊδάρι. Με εξυπηρετησαν άμεσα μέσα σε 45 λεπτά είχαν κάνει αλλαγή οθόνης κ μπαταρίας... Μπαταρία όπως μ είπαν κ όπως γράφει το χαρτί παραλαβής σε κατ' εξαίρεση αλλαγή επειδή είχε λήξει ο χρόνος εγγύησης. Με ρώτησαν αν εκτός από το burn in είχα κάποιο άλλο θέμα και ανέφερα λίγο battery drain...

 

Εκτός αυτού είχα κ μια εμφανή γρατζουνιά στην οθόνη που όπως μου ανέφεραν αφού το έγραψαν στο χαρτί, ότι Μήπως χρειαστεί να πάρουν έγκριση από τη Samsung για αλλαγή. Ρώτησε ο υπάλληλος στο σέρβις και μου είπε ότι νομίζει δεν θα υπάρξει πρόβλημα για την αλλαγή όπως κι έγινε...

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επειδή παλιότερα δούλευα πιο συχνά τέρμα φωτεινότητα είχα burn in σε note 4.s7 edge. Το S8 plus μου όταν το έδωσα στον αδερφό μου έβγαλε s8 plus σε ξάδερφο μου έχει γίνει άχρηστο λόγω φωτεινότητας κ συνεχόμενη χρήση πληκτρολόγιου απτό πρώτο 3μηνο...

Εγώ πάντως κ στο s10 plus επειδή σκέφτομαι πρώτα ο Θεός να το κρατήσω για καιρό θα το αφήσω να γίνει κάποια στιγμή για δωρεάν αλλαγή μπαταρίας κ οθόνης

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το ανταλλακτικό που βάζει η Samsung, τί εγγύηση έχει;

Δηλαδή, εάν αλλάξεις οθόνη εντός εγγύησης, η εγγύηση της νέας οθόνης πόσο διαρκεί;

Για έξι μήνες ή για το υπόλοιπο της εγγύησης της συσκευής σου, όποιο διαρκεί περισσότερο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για έξι μήνες ή για το υπόλοιπο της εγγύησης της συσκευής σου, όποιο διαρκεί περισσότερο.
Αυτη η πολιτικη δεν ειναι συμφωνη με το νομο , συμφωνα με τον οποιο, το νεο ανταλλακτικο εχει ολοκληρη την εγγυηση απο την αρχη (2 χρονια δηλαδη). Αν καποιος το κυνηγησει θα το πετυχει (ευκολα πιστευω).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η πολιτικη δεν ειναι συμφωνη με το νομο , συμφωνα με τον οποιο, το νεο ανταλλακτικο εχει ολοκληρη την εγγυηση απο την αρχη (2 χρονια δηλαδη). Αν καποιος το κυνηγησει θα το πετυχει (ευκολα πιστευω).

Φιλε μου ετσι ειναι οπως το λες.Αν θυμαστε το ειχα αναφερει οτι ειχα θεμα με την τηλεοραση μου(SAMSUNG 6122) με σκια στην οθονη.Ρωτησα μετα την αλλαγη και μου ειπαν οτι εχει εγγυηση 2 ετη παλι, και ρωτωντας παλι μου ειπαν οτι ισχυει το ιδιο και για τα κινητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή ανάσταση σε όλους. Μήπως ξέρει κάποιος πόση ώρα κάνει να φορτίσει η συσκευή από 0 έως 100% στην γρήγορη ασύρματη φόρτιση με το original samsung wireless charger stand (2018); Εμένα θέλει 2 ώρες και 30-40 λεπτά περίπου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...