Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλακέτα, οθόνη, μπαταρία = καινούργιο τηλέφωνο!!!!!

 

Και να προσθέσω και κάτι άλλο... Αν δεν το πήγαινες εσύ πας στη speedex και βάζεις χρέωση δική τους κ φυσικά δωρεάν επιστροφή μέσα σε 2 με 3 μέρες το πολύ... Τι άλλο να κάνουν δηλαδή να σου βρούνε νύφη;;; απτή μια έχεις samsung με όλα αυτά απτην άλλη έχεις Apple που σου λέει φέρε τη συσκευή να σ αλλάξουμε μπαταρία επειδή εξαιτίας μας έγινε πιο αργό αλλά θα πληρώσεις 30 ευρώ αντί για 60...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Και να προσθέσω και κάτι άλλο... Αν δεν το πήγαινες εσύ πας στη speedex και βάζεις χρέωση δική τους κ φυσικά δωρεάν επιστροφή μέσα σε 2 με 3 μέρες το πολύ... Τι άλλο να κάνουν δηλαδή να σου βρούνε νύφη;;; απτή μια έχεις samsung με όλα αυτά απτην άλλη έχεις Apple που σου λέει φέρε τη συσκευή να σ αλλάξουμε μπαταρία επειδή εξαιτίας μας έγινε πιο αργό αλλά θα πληρώσεις 30 ευρώ αντί για 60...

 

H apple νομιζω ειναι η μονη εταιρεια που καταρριπτει το " οτι δινεις παιρνεις" :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι παιδια. Πρώτη φόρτιση μετά την αντικατάσταση της μπαταρίας και το κινητό με έχει αφήσει άφωνο .. 5 ώρες οθόνη με υπόλοιπο 28%ακομα μπαταρία δλδ θα περάσει της 6 ώρες οθόνη .. και επαναλαμβάνω Πρώτη φόρτιση δλδ μετά από 3-4 φορτίσεις που θα στρώσει πόσο θα πάει ??? 7547690443cfaf1ba99c6f0a4aaf2927.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Μια βοηθεια παρακαλω.Εχω ενεργοποιησει το βοηθητικο μενου προκειμενου να εκμεταλευτω το ''Ενα πατημα για σαρωση'' το οποιο με βολευει.Το θεμα ειναι οτι εμφανιζεται συνεχεια το εικονιδιο του Βοηθητικου μενου στην οθονη και ειναι ενοχλητικο.Υπαρχει τροπος να μην εμφανιζεται?? Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα burn in στην οθονη μου. Φαίνεται το πληκτρολόγιο και όχι κάποιο home button. Υπάρχει περίπτωση να ειναι κάτι απο υο τζαμάκι της dome? Το λεχω 1 χρόνο και 1 μηνα περίπου, καλύπτει η εγγύηση για αλλαγή? Απο Θεσσαλονίκη μεριά, που θα μπορούσα να το πάω να το δούμε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα burn in στην οθονη μου. Φαίνεται το πληκτρολόγιο και όχι κάποιο home button. Υπάρχει περίπτωση να ειναι κάτι απο υο τζαμάκι της dome? Το λεχω 1 χρόνο και 1 μηνα περίπου, καλύπτει η εγγύηση για αλλαγή? Απο Θεσσαλονίκη μεριά, που θα μπορούσα να το πάω να το δούμε?

 

Αν το είχες σε μεγάλες φωτεινότητες είναι σύνηθες πρόβλημα των amoled.. Σίγουρα θα υπάρχει κ στη Σαλονίκη καλό service. Αλλά στη smartec στο Χαϊδάρι στην Αθήνα είναι εγγύηση κ για την αδιάβροχοποίηση...

Το πακεταρεις, δωρεάν πάει δωρεάν γυρίζει αλλαγή δωρεάν οθόνης μπαταρίας κ ότι άλλο έχεις κ σε 3 μέρες το πολύ το έχεις πίσω...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα burn in στην οθονη μου. Φαίνεται το πληκτρολόγιο και όχι κάποιο home button. Υπάρχει περίπτωση να ειναι κάτι απο υο τζαμάκι της dome? Το λεχω 1 χρόνο και 1 μηνα περίπου, καλύπτει η εγγύηση για αλλαγή? Απο Θεσσαλονίκη μεριά, που θα μπορούσα να το πάω να το δούμε?

 

Αν είσαι μέσα στα δύο χρόνια της εγγύησης, δεν έχεις θέμα. θα γίνει αλλαγή.

Εγώ είχα πάει το δικό μου (για αλλαγή μπαταρίας) στην Κων/νου Καραμανλή 54 και είναι απίστευτοι επαγγελματίες οι άνθρωποι. Πάρε τους τηλ τι έχει, για να έχουν εκεί το ανταλλακτικό, και από τη στιγμή που το έχουν θα στο κάνουν σε δύο ώρες.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει κανενας το ιδιο θεμα,

Ειδικα σε 9 , pie, οταν βγαζω το πενακι και εχω αρκετη ωρα να το κανω αυτο , αργει να εμφανιστει το spen command menu . Αυτο εγινε με την μεταφορα στην 9. Εχω κανει factory reset εχω βαλει και αλλες rom μεσω Odin, το ιδιο.

Επισης εχω παρατηρησει οτι καποιες φορες βγαινει πανω απο το μισο εξω το πενακι και μετα δονειται το τηλεφωνο. Παιζει να εχει καποια 'χαλαρωση' ? Ειχε κανενας τετοιο θεμα?

Ευχαριστω

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καποιο θεμα με το πενακι.Ολα νορμαλ.Με το chrome μονο παρατηρω οτι χρειαζεται να κανω δυο φορες πατημα στον τιτλο μιας ιστοσελιδας και οχι ενα οπως πριν την Pie.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο θέμα το έχω κι εγώ, το δεύτερο Όχι

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άκυρο ... Μια χαρά το πενάκ ι ...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο ... Μια χαρά το πενάκ ι ...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγω, κανενα θεμα με το πενακι.

 

Δεν εχω καποιο θεμα με το πενακι.Ολα νορμαλ.Με το chrome μονο παρατηρω οτι χρειαζεται να κανω δυο φορες πατημα στον τιτλο μιας ιστοσελιδας και οχι ενα οπως πριν την Pie.

 

Ευχαριστω πολυ!

Μαλλον θα το παω μια βολτα απο το service να δω τι παιζει. Περα απο την καθυστερηση που ορισμενες φορες ειναι 5+ δευτερολεπτα μεχρι να εμφανισει το μενου, το γεγονος οτι ειναι χαλαρο με προβληματιζει περισσοτερο.

Θα ενημερωσω με την εξελιξη.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμοποιειτε nova launcher, παρατηρησα οτι μετα την τελευταια αναβαθμιση, οταν κανω μια κληση και δεν εχω το κινητο στο αυτι μου (πχ με bt ή hands free) η οθονη παραμενει αναμμενη συνεχως. Ακομα και αν την κλεισω με το κουμπι, μετα απο 2 δευτερα αναβει παλι χωρις κανενα λογο.

Καταλαβα οτι ευθυνεται ο νοβα τυχαια, κανοντας απεγκατασταση μιας μιας των πιο προσφατα ενημερωμενων εφαρμογων (το εψαχνα πολυ για να το βρω). Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το εμφανίζει και σε εμενα αυτό με την ανοιχτή οθόνη και είχα σκοπό να το ρωτήσω.και δεν εχω nova.Θα δοκιμάσω εκκαθάριση cache.Κάποιος που να το αντιμετωπίζει επίσης;
Link to comment
Share on other sites

Το εμφανίζει και σε εμενα αυτό με την ανοιχτή οθόνη και είχα σκοπό να το ρωτήσω.και δεν εχω nova.Θα δοκιμάσω εκκαθάριση cache.Κάποιος που να το αντιμετωπίζει επίσης;
Εγω μολις εβαλα προεπιλεγμενο εκκινητη αυτον της σαμσουγκ και εκλεισα τον νοβα, σταμστησε να το κανει. Υποψη, σε safe modeδεν το κανει ποτε. Ειναι σοβαρο θεμα γιατι μιλαω αρκετα καθε μερα και τρωει τη μπαταρια χωρις λογο η αναμμενη οθονη.

 

Edit

Τελικα μου το ξανακανε. Δεν φταιει ο νοβα.

Πφφφφφ

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημέρωση του Απριλίου, όταν είμαι σε κλήση μέσω Bluetooth, δεν σβήνει η οθόνη, μειώνει τη φωτεινότητα μετά τον προεπιλεγμένο χρόνο και όταν είναι να σβήσει τελείως, ανάβει ξανά, και αυτό γίνεται καθ' όλη τη διάρκεια της κλήσης. Όπως και αν πατήσω το power button για να σβήσει, μετά από 1 δευτερόλεπτο ξανανοίγει μόνη της. Το έχει παρατηρήσει κανείς; για να ξέρω αν είναι γενικότερο θέμα ή αν το έχω πάθει μόνο εγώ.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημέρωση του Απριλίου, όταν είμαι σε κλήση μέσω Bluetooth, δεν σβήνει η οθόνη, μειώνει τη φωτεινότητα μετά τον προεπιλεγμένο χρόνο και όταν είναι να σβήσει τελείως, ανάβει ξανά, και αυτό γίνεται καθ' όλη τη διάρκεια της κλήσης. Όπως και αν πατήσω το power button για να σβήσει, μετά από 1 δευτερόλεπτο ξανανοίγει μόνη της. Το έχει παρατηρήσει κανείς; για να ξέρω αν είναι γενικότερο θέμα ή αν το έχω πάθει μόνο εγώ.
Και εμένα το ίδιο κάνει. Για να σβήσει πια η οθόνη πρέπει να βγω από την κλήση, πατώντας το κεντρικό κουμπί πχ και μετά να κλείσω την οθόνη. Πολύ εκνευριστικο.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημέρωση του Απριλίου, όταν είμαι σε κλήση μέσω Bluetooth, δεν σβήνει η οθόνη, μειώνει τη φωτεινότητα μετά τον προεπιλεγμένο χρόνο και όταν είναι να σβήσει τελείως, ανάβει ξανά, και αυτό γίνεται καθ' όλη τη διάρκεια της κλήσης. Όπως και αν πατήσω το power button για να σβήσει, μετά από 1 δευτερόλεπτο ξανανοίγει μόνη της. Το έχει παρατηρήσει κανείς; για να ξέρω αν είναι γενικότερο θέμα ή αν το έχω πάθει μόνο εγώ.
Αυτο ακριβως περιγραφω πιο πανω φιλε μου. Ναι αυτο ακριβως συμβαινει και προφανως ειναι καποιο bug.

Αλλα σε safe mode νομιζω δεν το κανει. Τι να πω...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως περιγραφω πιο πανω φιλε μου. Ναι αυτο ακριβως συμβαινει και προφανως ειναι καποιο bug.

Αλλα σε safe mode νομιζω δεν το κανει. Τι να πω...

Έχεις δίκιο, δεν είχα διαβάσει καλά το post σου και συμπέρανα ότι είχες κάποιο θέμα με τον Nova.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δεν είχα διαβάσει καλά το post σου και συμπέρανα ότι είχες κάποιο θέμα με τον Nova.

 

Αν δεις, έκανα edit μετά. Δεν ευθύνεται ο νόβα. Φαίνεται να είναι κάποιο bug που μας ήρθε με την αναβάθμιση του Απριλίου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις, έκανα edit μετά. Δεν ευθύνεται ο νόβα. Φαίνεται να είναι κάποιο bug που μας ήρθε με την αναβάθμιση του Απριλίου.

Παιδια καλησπερα.Και εμενα μου το κανει, το κοιταξα ποιο προσεκτικα οταν διαβασα τα ποστ σας.Το ελυσα ομως το προβλημα με μια...εργοστασιακη επανεκκινηση..ξερω ειναι απιστευτα βαρετο αλλα επιασε και τωρα κομπλε.Μια ερωτηση εχω και εγω.Πως βλεπουμε αυτα που διαγραφουμε στα ΄΄απορριμματα''??

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,

επανερχομαι με το θεμα 'καθυστερηση' εμφανισης της "Εντολη χωρις επαφη" εφαρμογης οταν βγαινει το πενακι απο το θεση του.

Πηγα στο service της δωδεκανησου θεσσαλονικη οπου αν και καθολα ευγενικοι το εκαναν απλα μια αναβαθμιση η οποια κρατησε 3.5 ωρες, Φυσικα συνεχιζει το ιδιο θεμα της καθυστερησης και της λιγο χαλαρωσης της θεσης οπου μπαινει το πενακι. Δυστυχως ισως το παω ξανα καποια στιγμη και ζητησω πληρη ελεγχο . Το ζητημα ειναι οπως καταλαβαινω οτι μονο εγω το εχω αυτο δεν το κανει σε κανεναν αλλο? Και xda που εψαξα δεν βρηκα κατι τετοιο.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...