Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον εχω oled tv 55LGB7V τρομερή παιζω κ games αλλα θελει προσοχή..Οπως κ στα κινητα..Αλλα μέχρι εκει..Το μελλον στις tv θα ειναι οι micro led απο Samsung κ τα μελλοντικά iphone που θα εχουν τέτοιες οθονες..Εικονα oled με τρομερή φωτεινότητα κ χωρις το άγχος του burn in..Βέβαια η τιμη στην αρχη θα ειναι στον θεο!!!Τωρα το θεμα ειναι note 9 η το νεο iphone x;Κ σιγουρα μετα απο κανα 6αμηνο που θα εχουν πέσει οι τιμες αν κ του iphone χλωμο το βλεπω..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω oled tv 55LGB7V τρομερή παιζω κ games αλλα θελει προσοχή..Οπως κ στα κινητα..Αλλα μέχρι εκει..Το μελλον στις tv θα ειναι οι micro led απο Samsung κ τα μελλοντικά iphone που θα εχουν τέτοιες οθονες..Εικονα oled με τρομερή φωτεινότητα κ χωρις το άγχος του burn in..Βέβαια η τιμη στην αρχη θα ειναι στον θεο!!!Τωρα το θεμα ειναι note 9 η το νεο iphone x;Κ σιγουρα μετα απο κανα 6αμηνο που θα εχουν πέσει οι τιμες αν κ του iphone χλωμο το βλεπω..

 

Σύμφωνο. Eγώ περιμένω να έρθει το 9 και να περάσει 1 μηνας σίγουρα. Eχω ήδη πουλήσει to one plus 6 και λογικά θα δώσω και το note8 σε έναν φίλο ας είναι root. Και περιμένω το 9. Τα iphone δεν τα συμπαθώ καθόλου. Μονο το 8 μου άρεσε τα αλλα είναι μικρά και άσχημα :P κάτσε να βγει και το iphone X2 και βλέπεις. Βγάζει και η huawei ένα ωραίο κινητό. Αλλα ξέχασα πιο είναι. Κάπου το είχα διαβασει, και αυτό θα είναι πολύ καλο λογικά.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό το Note9 έχει αποκλειστικότητα στο Fortnite? Φαντάσου να ήταν και για games οι OLED δηλαδή!

Δεν έχει την αποκλειστικότητα το Note 9.ήδη το έχω στο 8. Υποστηριζόμενες συσκευές samsung είναι ανάμεσα τους και το Note 8 https://www.epicgames.com/fortnite/en-US/news/android

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει την αποκλειστικότητα το Note 9.ήδη το έχω στο 8. Υποστηριζόμενες συσκευές samsung είναι ανάμεσα τους και το Note 8 https://www.epicgames.com/fortnite/en-US/news/android

 

Σωστός! Τι κοινό έχουν όμως όλες αυτές οι υποστηριζόμενες συσκευές που έχουν αποκλειστικότητα στο Fortnite? OLED οθόνη!

Asus ROG Phone. Ίσως το καλύτερο από τα "gaming" smartphones. Τι οθόνη έχει? OLED.

Άρα το "οι OLED δεν κάνουν για games" απλά δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Τι κοινό έχουν όμως όλες αυτές οι υποστηριζόμενες συσκευές που έχουν αποκλειστικότητα στο Fortnite? OLED οθόνη!

Asus ROG Phone. Ίσως το καλύτερο από τα "gaming" smartphones. Τι οθόνη έχει? OLED.

Άρα το "οι OLED δεν κάνουν για games" απλά δεν ισχύει.

Δεν σημαίνει και κάτι αυτό.Απλα η Samsung έχει πιθανό δώσει τα περισσότερα χρήματα προς την Epic Games για να ευχαριστήσει τους πελάτες της...θα ακολουθήσουν συσκευές με lcd οθόνες. Από την άλλη σαν χρήστης και του Note 4 με δύο παιδιά που το έχουν λιώσει στα παιχνίδια με αμέτρητες ώρες, δεν έχει ύπαρξει οποιαδήποτε αλλοίωση στη ποιότητα των χρωμάτων. Άλλωστε είμαι φαν των amoled 11

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται , παίρνει τοv κωδικό της χώρας.

ΔΕΝ έχεις πρόβλημα.

Την κάρτα sim, την είχες πέρασει στο κινητό?

Και πέρασε από μόνο του, το firmware EUR,, αυτό έχω και εγώ.

 

Μάλλον αυτό έγινε... τώρα λέει:

 

Active CSC Code: EUR

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν σημαίνει και κάτι αυτό.Απλα η Samsung έχει πιθανό δώσει τα περισσότερα χρήματα προς την Epic Games για να ευχαριστήσει τους πελάτες της...θα ακολουθήσουν συσκευές με lcd οθόνες. Από την άλλη σαν χρήστης και του Note 4 με δύο παιδιά που το έχουν λιώσει στα παιχνίδια με αμέτρητες ώρες, δεν έχει ύπαρξει οποιαδήποτε αλλοίωση στη ποιότητα των χρωμάτων. Άλλωστε είμαι φαν των amoled 11

 

Εννοείται πως πλήρωσε η Samsung για την αποκλειστικότητα και εννοείται πως μετά θα ακολουθήσουν και συσκευές με LCD. That wasn't my point. To point μου ήταν ότι, όχι μόνο κάνουν οι OLED για games αλλά λόγω μεγαλύτερης γκάμας χρωμάτων από τις LCD, είναι και καλύτερες για τη δουλειά αυτή.

Και εγώ με OLED οθόνες από το 2010. Note 3 και Note 4 τα έχω ακόμα. 5 χρόνια χωρίς κανένα burn in.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε το στον από πάνω που δίνει τιπς με "επιχειρήματα" γιατί τζάμπα δεν παίζει παιχνίδια τόσο καιρό... Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα...

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνο. Eγώ περιμένω να έρθει το 9 και να περάσει 1 μηνας σίγουρα. Eχω ήδη πουλήσει to one plus 6 και λογικά θα δώσω και το note8 σε έναν φίλο ας είναι root. Και περιμένω το 9. Τα iphone δεν τα συμπαθώ καθόλου. Μονο το 8 μου άρεσε τα αλλα είναι μικρά και άσχημα :P κάτσε να βγει και το iphone X2 και βλέπεις. Βγάζει και η huawei ένα ωραίο κινητό. Αλλα ξέχασα πιο είναι. Κάπου το είχα διαβασει, και αυτό θα είναι πολύ καλο λογικά.

 

Μακριά από το 9. Έχει oled.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Α! Μάγκες άλλο ένα τιπ για να μας κρατήσει η συσκευή μας πιο πολύ. Αποφεύγετε το καλοκαίρι μέρη που εχουν κουνούπια. Τα βράδια δε, που θα πέφτετε για ύπνο καλό θα ήταν να βάζετε στις συσκευές σας μίνι κουνουπιέρα. Τα τσιμπίματα στα κινητά μας μπορούν να αποβούν μοιραία. Άντε χρόνια μας πολλά!
Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμες οι συμβουλές για προστασία του κινητού, και ως ειδικοί ειναι καλο που τις αναφέρετε. Ομως όπως είπαν και τα αλλα παιδιά αγοράζεις τοπ κινητο ακριβώς για να εχεις το πλεονέκτημα σε καποιους τομείς και να το ζορίσεις. Οχι για να το προστατευεις μονίμως και να μην κανεις χρηση των δυνατοτήτων του. Ειδικα σε επίπεδο οθόνης αν ειναι να εχω χαμηλή φωτεινότητα σε νταλα ηλιο καλοκαίρι τι να την κανω την οθοναρα...

 

Εμενα ΟΛΑ μου τα σαμσουνγκ ως τωρα ειχαν απο λιγο εως πολυ burn in. Το note 8 απέκτησε πιο γρήγορα απολα, προφανώς επειδη εχει την υψηλότερη φωτεινότητα. Πλεον εχω μειώσει φωτεινότητα για να το προστατεύσω. Σκουρο theme, navigation bar που κρύβεται και ακουρο wallpaper πάντα ειχα... Ελπίζω να μην επιδεινωθεί πολυ.. Συνολικά παντως προτιμούσα να εχει lcd. (επιπέδου iphone η καλύτερη εννοείται)

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Edited by General_lee
Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμες οι συμβουλές για προστασία του κινητού, και ως ειδικοί ειναι καλο που τις αναφέρετε. Ομως όπως είπαν και τα αλλα παιδιά αγοράζεις τοπ κινητο ακριβώς για να εχεις το πλεονέκτημα σε καποιους τομείς και να το ζορίσεις. Οχι για να το προστατευεις μονίμως και να μην κανεις χρηση των δυνατοτήτων του. Ειδικα σε επίπεδο οθόνης αν ειναι να εχω χαμηλή φωτεινότητα σε νταλα ηλιο καλοκαίρι τι να την κανω την οθοναρα...

 

Εμενα ΟΛΑ μου τα σαμσουνγκ ως τωρα ειχαν απο λιγο εως πολυ burn in. Το note 8 απέκτησε πιο γρήγορα απολα, προφανώς επειδη εχει την υψηλότερη φωτεινότητα. Πλεον εχω μειώσει φωτεινότητα για να το προστατεύσω. Σκουρο theme, navigation bar που κρύβεται και ακουρο wallpaper πάντα ειχα... Ελπίζω να μην επιδεινωθεί πολυ.. Συνολικά παντως προτιμούσα να εχει lcd. (επιπέδου iphone η καλύτερη εννοείται)

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Eγώ αντίθετα ελαττώνω τη φωτεινότητα ΟΛΩΝ των οθονών που έχω,ΟΛΩΝ,είτε lcd είναι αυτές είτε oled.Δεν μου αρέσει να στραβώνει η οθόνη.

Και στα κινητά έχω on και την αυτόματη φωτεινότητα.Και πέρασαν απ' τα χέρια μου S3,Note2,Note3,Note4 και Note8.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από το 9. Έχει oled.......

 

Tι σχέση έχει το note9 που λες... Oled στο gaming? Με το τόσο τρομερό input lag που έχουν θα παίξεις πολύ καλο gaming πιστεύω. Να μετράει τα δευτερόλεπτα που μένει ghosting στην οθόνη ή να ενεργοποιεί το HDR και να τρέμει η ψυχή σου μήν χάσουν την φωτεινότητα τους τα pixels... θα χρονομετράς μην ξεπεράσεις τις 4 ώρες gaming και αρχίζει να τσουρουφλίζεται... Μου θύμισες τις παλιές καλες εποχές των plasma με το λογότυπο του καναλιού που έμενε για πάντα "χαραγμένο" στο πάνελ της πανάκριβης plasma τηλεόρασης. Μα είναι ποτέ δυνατόν να δίνεις ένα σκασμό χρήματα και να σκέφτεσαι αν θa την αφήσεις ανοιχτή πάνω από 3 ώρες ; Η αν θα αφήσεις στατική εικόνα για 20 λεπτά. Ναι ειναι... και ειναι το μειονέκτημα τον oled οθονών. Επίσης στα manuals της LG του 2016-2017-2018, δίνουν συγκεκριμένες οδηγίες για αποφυγή του μόνιμου burn-in, μεταξύ άλλων να χρησιμοποιείς τη λειτουργία ZOOM σε ταινίες με μαύρες μπάρες. Ακόμα έχει αλλα 12 tips που πρέπει να προσεχεις στις oled, και καλο είναι να μην το αψηφήσεις αυτό. Μπορείτε να κοιτάξετε και στο rting πολλά συγκριτικά για permanent image retention burn in lcd,oled,va panel,non va panel. Εγώ τις λατρεύω τις oled. Οθόνη που δεν είναι oled για εμενα δεν την θεωρώ οθόνη. Αλλα για gaming δεν είναι.... Ισος το 2030 να είναι. Προς το παρόν είναι τέλεια για ταινίες, τέλεια στα χρώματα, τέλεια για οθόνη κινητού και τηλεόραση, τέλεια στο μαύρο και παρα πολύ καλο άσπρο πλέον. Aλλα για games μακριά.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ρε παιδια συγνωμη αλλα δεν ειναι σχετικα αυτα που λετε ; Οταν κανετε εγκατασταση το λειτουργικο δεν ειναι η φωτεινοτητα στο αυτοματο ; Υπαρχει λογος και υπαρχει αυτο . Γιατι να καει η οθονη στα τερματα 24 ωρες ; Και να εχει υπεραντοχη ; Καθε οθονη που βγαινει δεν γινεται να εχει την ιδια ζωη με μια αλλη ιδιας τεχνολογιας που πολλες φορες ειναι ποιο χαμηλα η φωτεινοτητα.Απλο ειναι.Ολα εχουν καποιο οριο. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Kαι μονο που περιμένεις αν κάτι χαλάσει να σου δωσει η samsung νέο κινητό είναι αστείο. Κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος ακομα και doa αν ειχες στο service θα πηγαινες. Μάθε τα δικαιώματά σου και μετα γραψε. Δεν μπορεις να καταλαβεις τι λεω εχεις και αποψη κιολας. Που ακριβώς γραφή το post μου ότι ειπα πως απαγορεύεται να εχεις φωτεινότητα full? με google translate μεταφράζεις τι γράφω? !

 

Πλάκα μας κάνεις? :lol:

Edited by jmar
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και στις OLED τηλεοράσεις υπάρχει το σχετικό burn in,γι αυτό κι εγώ πήρα lcd,τύπου Samsung. QLED που το λέει.Και είμαι ήρεμος για το ζήτημα αυτό.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Oled στο gaming? Με το τόσο τρομερό input lag που έχουν θα παίξεις πολύ καλο gaming πιστεύω. Να μετράει τα δευτερόλεπτα που μένει ghosting στην οθόνη ή να ενεργοποιεί το HDR και να τρέμει η ψυχή σου μήν χάσουν την φωτεινότητα τους τα pixels...

 

Μπορείτε να κοιτάξετε και στο rting πολλά συγκριτικά για permanent image retention burn in lcd,oled,va panel,non va panel.

 

Αλλα για gaming δεν είναι.... Ισος το 2030 να είναι. Προς το παρόν είναι τέλεια για ταινίες, τέλεια στα χρώματα, τέλεια για οθόνη κινητού και τηλεόραση, τέλεια στο μαύρο και παρα πολύ καλο άσπρο πλέον. Aλλα για games μακριά.

 

Σύμφωνα με το rtings.com

Οι καλύτερες TV <$2000 για gaming.

Οι καλύτερες TV <$2000 για HDR gaming.

 

Ασύμβατα πράγματα οι OLED και το Gaming λέμε!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβάζοντας εδώ, κατέβασα το fortnite, apo samsung apps.

Αν βρω χρόνο, θα το κοιτάξω.

 

Την καλύτερη δουλειά έκανες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το rtings.com

Οι καλύτερες TV <$2000 για gaming.

Οι καλύτερες TV <$2000 για HDR gaming.

 

Ασύμβατα πράγματα οι OLED και το Gaming λέμε!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Την καλύτερη δουλειά έκανες! ;)

 

Η βαθμολογία είναι για το πως τρέχει τα games η τo hdr στα games. Tα τρέχει τέλεια λογικό να έχει τέτοιο score. Δεν είναι για το αν τα games σου δημιουργήσουν burn in η image retention κτλ. Αν το βαθολογούσαν έτσι τότε θα είχε 4.0. Πως τρέχεις ενα benchmark και σου λέει ποσο γρήγορα πάει ο επεξεργαστής με score. Δεν σου λέει αν ομως ο επεξεργαστής έχει lags η αν εχει drains. Σου λέει απλά ότι τρέχει γρήγορα γιατί είναι νέα γενιά. Ε λογικο να εχει τετια βαθμολογία. To input lag ψάξε να βρείς ποσο είναι. Οχι το αν έχει ψιλα score. Είναι δεδομένο το ψιλό score. Ψάξε να βρείς τα manuals τον lg oled και θα σου έχει και οδηγίες τι να προσεχεις η εταιρία για να μην εχεις προβλήματα στο μέλλον. Και ξέχασα να πω πως στις τηλεόρασης το burn in θεωρείτε feature. Αυτό ξεκίνησε από την lg λογικά που πήγε να το κάνει και στα κινητά τις που γέμιζε ο κόσμος burn in για να μην τους τα αντικαθιστά με αλλα. Και έτσι το ονόμασε feature. Αντε να βρείς το δίκιο σου μετά. Γιαυτο προσέχουμε τις oled για να μην δίνουμε ξανά 2 και 3 και 4 χιλιάρικα euro.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στις OLED τηλεοράσεις υπάρχει το σχετικό burn in,γι αυτό κι εγώ πήρα lcd,τύπου Samsung. QLED που το λέει.Και είμαι ήρεμος για το ζήτημα αυτό.

 

Ασε έμπλεξα. Καλή επιλογή έκανες. Και λογικά θα έχει και λιγότερο input lag από τις oled. Παιζεις και τα games σου χωρίς να είσαι με την ψυχή στο στόμα. Εγώ επειδή ότι game παιζω το παιζω σε pc γιαuτο προτιμώ μονο oled σε tv, και asus σε pc monitor. Παντως η qled ειναι μια σοφη επιλογη. Και πολλές qled πατάνε τις oled σε χρώμα. Ειδικά τις sony είναι flag killer. Απλά είναι android ίσος να μην βολεύει εγώ προσωπικά τις θεωρώ εξαιρετικές με adnoid tv.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Bάλε τους υπότιτλους στο pc. Kανε install το notepad++ πατα δεξί click open στους υπότιτλους και πήγαινε. encoding encode in UCS-2 LE και μετα κατο convert to UCS-2 BE. Για να στο κάνει αυτόματα ψάξε στο playstore για κάποιο app. Πολλές φορες οι υπότιτλοι με την Ελληνική γλώσσα έχουν πρόλημα. Ανάλογα από πιο site τους κατεβάζεις. Και ανάλογα από πιο site τους βλέπεις.

 

Ευχαριστώ φίλε μου, οι οδηγίες με το notepad++ λειτούργησαν με τη ρύθμιση για UCS-2 LE.

Για να μην ανοίγω όμως συνέχεια Η/Υ έψαξα στο Playstore και βρήκα μία ελληνική εφαρμογή κωδικοποίησης (Μετατροπή Κωδικοποίησης) αλλά με αυτήν τη μετατροπή, δε λειτούργησε, δε φάνηκαν σωστά οι υπότιτλοι. Έχεις υπόψη σου καμία άλλη συγκεκριμένα που λειτουργεί καλά;

 

Και ένα άλλο θέμα: Το Note ii είχε μία λειτουργία Hands free mode, όπου το κινητό μού ανήγγελλε το όνομα του καλούντος (αν ήταν στις επαφές) στα Ελληνικά. Υπάρχει αντίστοιχη δυνατότητα αναγγελίας στο Note 8;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πάτησα και βγαίνει ένα κόκκινο "ACR" ενεργοποιημένο.Τι είναι αυτό;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πάτησα και βγαίνει ένα κόκκινο "ACR" ενεργοποιημένο.Τι είναι αυτό;

 

 

 

Call recorder εφαρμογή είναι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου, οι οδηγίες με το notepad++ λειτούργησαν με τη ρύθμιση για UCS-2 LE.

Για να μην ανοίγω όμως συνέχεια Η/Υ έψαξα στο Playstore και βρήκα μία ελληνική εφαρμογή κωδικοποίησης (Μετατροπή Κωδικοποίησης) αλλά με αυτήν τη μετατροπή, δε λειτούργησε, δε φάνηκαν σωστά οι υπότιτλοι. Έχεις υπόψη σου καμία άλλη συγκεκριμένα που λειτουργεί καλά;

 

Και ένα άλλο θέμα: Το Note ii είχε μία λειτουργία Hands free mode, όπου το κινητό μού ανήγγελλε το όνομα του καλούντος (αν ήταν στις επαφές) στα Ελληνικά. Υπάρχει αντίστοιχη δυνατότητα αναγγελίας στο Note 8;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Αυτό το πρόβλημα είναι χρονια στα subtitles. Εχω ψάξει και προσωπικά δεν έχω βρει καμια λύση σε κανένα forum που να κανει encoding αυτοματα. Ολοι έχουν αυτό το πρόβλημα. Κανε install το bsplayer και δοκίμασε να ανοιξεις από εκεί την ταινία και τους υπότιτλους. Παλιά το διόρθωνε αυτόματα. Ισος το διορθώνει ακόμα. Για κανε και αυτο

Νομίζω υπάρχει ακόμα η λειτουργία Hands free mode. Αλλα δεν είμαι και 100% σίγουρος. Θα δούμε τι θα σου πουν και τα παιδιά εδώ σχετικά με αυτό.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα είναι χρονια στα subtitles. Εχω ψάξει και προσωπικά δεν έχω βρει καμια λύση σε κανένα forum που να κανει encoding αυτοματα...

 

Δεν εννοούσα να το κάνει αυτόματα, αλλά να το κάνω στο κινητό για να μην ανοίγω Η/Υ. Βρήκα αυτό στο playstore (Text Encoding Language Converter) το οποίο κωδικοποιώντας σε iso-8859-7, εμφανίζονται μια χαρά οι υπότιτλοι στο κινητό. Και δε χρειάζεσαι πια Η/Υ ή τρίτο player.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Και ένα άλλο θέμα: Το Note ii είχε μία λειτουργία Hands free mode, όπου το κινητό μού ανήγγελλε το όνομα του καλούντος (αν ήταν στις επαφές) στα Ελληνικά. Υπάρχει αντίστοιχη δυνατότητα αναγγελίας στο Note 8;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Καλησπέρα.Δεν υπάρχει πλέον αυτή η δυνατότητα υπήρχε μέχρι το KITKAT άν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...