Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση χθες,δεν έχω ακόμα εικόνα για μπαταρία, αλλά πιστεύω σήμερα με την ίδια χρήση που κάνω κάθε μέρα,είχα περίπου 15% κάτω...Από χθες το απόγευμα στις 17:00 που την φόρτισα 100% αυτή την στιγμη έχω 38% οθόνη 2 ώρες 30 λεπτα, από τις 8 το πρωί με bluetooth ακουστικά, κλήσεις περίπου 1 ώρα,wifi, data ανοικτά 3 mail ,λίγα μηνύματα,κάνα μισάωρο πλοήγηση με.δεδομενα,και το Samsung health ενεργό...Μια κάρτα σιμ έχω τώρα...Αυτή είναι η χρήση,νομίζω είναι κάτω από πριν την αναβάθμιση...

Διαβάζω κάτι sot 5-6 ώρες,ποτέ δεν έχω πιάσει τέτοια νούμερα...

Ίσως μια.μερα που θα είμαι άνετος,να λιώσω στο κινητό από το πρωί,με wifi Ίσως τα πιάσω,αλλά δύσκολο...

 

Και εμενα μου φαινεται οτι μετα την αναβαθμιση πεφτει λιγο πιο γρηγορα η μπαταρια. Ισως στρωσει δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!νεα στην παρεα!

πήρα προχτές καινουριο το note 8 αφού έδωσα το s9 plus που ειχα παρει κ αυτό σφραγισμενο..δεν ξερω αν εκανα τελικα ή θα χτυπάω το κεφάλι μου!:ninja:

η μπαταρια είναι τοσο χαλια;

δεν θελω να σκέφτομαι ότι εσκασα 600+ ευρω για να παρω ένα κινητο που θα είναι συνεχεια συνδεδεμενο με powerbank!

το pen δεν το πολυχρειαζομαι αλλα με ιντριγκαρε το κατι διαφορετικο.

δεν εχω καμια καλλιτεχνικη κατευθυνση οποτε με αυτό το πολύ πολύ χρεη θα γραφω κ "to do's"

 

θα ηθελα παρακαλω αμεροληπτα να μου πειτε τη γνωμη σας γιατι το εχετε πολλοι κανα χρονο κ το ξερετε το κινητο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κ κατι ακομη.

το note 9 ποσο θα κανει λετε?

αυτό θα εχει καλη μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να μην χρειαστει να μπλεξεις με σερβις. Παιρνεις μια συσκευη που θα την κρατησεις λιγους μηνες (12, 24? 36 το πολυ) Θελεις να τη χρησιμοποιησεις χωρις προβληματα. Πολλα ζητας?

Οποτε αν βγαλει προβλημα και μαλιστα παραπανω απο μια φορα, ειναι απολυτα λογικο να ξενερωνεις.

 

Τα είπες όλα. Ειδικά για συσκευή που κάποιοι την πλήρωσαν 1.000€....!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα!νεα στην παρεα!

πήρα προχτές καινουριο το note 8 αφού έδωσα το s9 plus που ειχα παρει κ αυτό σφραγισμενο..δεν ξερω αν εκανα τελικα ή θα χτυπάω το κεφάλι μου!:ninja:

η μπαταρια είναι τοσο χαλια;

δεν θελω να σκέφτομαι ότι εσκασα 600+ ευρω για να παρω ένα κινητο που θα είναι συνεχεια συνδεδεμενο με powerbank!

το pen δεν το πολυχρειαζομαι αλλα με ιντριγκαρε το κατι διαφορετικο.

δεν εχω καμια καλλιτεχνικη κατευθυνση οποτε με αυτό το πολύ πολύ χρεη θα γραφω κ "to do's"

 

θα ηθελα παρακαλω αμεροληπτα να μου πειτε τη γνωμη σας γιατι το εχετε πολλοι κανα χρονο κ το ξερετε το κινητο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κ κατι ακομη.

το note 9 ποσο θα κανει λετε?

αυτό θα εχει καλη μπαταρια!

 

Δεν έχει τόσο κακή μπαταρία. Θα σου βγάζει την μέρα και με σκληρή χρήση.

Το αν έκανες καλά δεν χρειάζεται να το ρωτάς μιας και πλεον η αλλαγή έγινε και την καλύτερη απάντηση θα την δόσεις εσύ ο ίδιος...

Με υγεία να το χαρείς (και να είσαι σίγουρος ότι θα το χαρείς)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν το ανοιξα ακομη μπορω να το πουλησω ή να το γυρίσω.

το θέμα είναι ότι μου στοίχισε ο κουκος αηδόνι να πάρω ένα περσινο τηλέφωνο ενώ με λίγα λιγότερα μπορώ να βρω το φετινό s9 plus.

επίσης αν σε ένα μήνα το βρω 100 ευρώ κάτω θα με πιάσει σπασμός :lol:

 

τιμή για το note 9 ποτε θα ξέρουμε Ελλάδα;

λένε ότι δεν θα είναι τοσο ακριβο, προτιμώ δηλαδή να πάρω το 9 στην τελική που είναι υποτίθεται το πιο ολοκληρωμένο κινητό.

ζαλίστηκα εν ολίγοις κ μιας κ είμαι θηλυκό δεν ξέρω κ πολλά από κινητα παρά μόνο ότι μου αρέσουν όλα! :O

Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχω ξαναγράψει παλαιότερα!!!

Πρώτη συσκευή που πήρα πέρυσι τον Οκτώβρη, όλη η δεξιά πλευρά του κινητού είχε καμμένα pixel! Το γυρνάω μετά από λίγες ώρες έχοντας DOA και παρέλαβα νέα συσκευή την επόμενη ημέρα μιας και δεν υπήρχε διαθεσιμότητα.

Όλα καλά όλα ωραία μέχρι τον Δεκέμβρη που στα καλά καθούμενα αργούσε να φορτίσει. Από 30->100% ήθελε 5-6 ώρες. Γρήγορη φόρτιση δεν υπήρχε καν.

Το πήγα στην smartech και μου άλλαξαν ένα chip Και την υποδοχή φόρτισης. Δεν προλαβαίνει να περάσει μήνας ξανά τα ίδια. Ξανά smartech όπου και άλλαξαν πάλι τα ίδια καθώς και μητρική. Πάλι μετά από 20 ημέρες τα ίδια. Τράβαγε 0,49 αμπερ...!

Τους λέω δεν πάει άλλο...υποτίθεται αγόρασα το καλύτερο κινητό σας και με έχει ταλαιπωρήσει αφάνταστα. Μου πρότειναν να μου το ξανά φτιάξουν ή να κάνω αίτηση για νέα συσκευή.

Φυσικά και εκανα αίτηση για νέα συσκευή την οποία και πήρα μετά από 4-5. Επέστρεψα κινητό με το κουτί και τα παρελκόμενα του και από τον Φεβρουάριο δεν μου έχει παρουσιάσει κάτι. Σκεφτόμουν πολύ σοβαρά να το πουλήσω Αλλά δεν μου άρεσε κάτι άλλο για να αγοράσω και έτσι έμεινα με αυτό.

Ειδομεν το πως θα πάει η τρίτη πλέον συσκευή!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω στη σμαρτεκ το κινητό για επισκευή κατόπιν εντολής να το προχωρίσω απο την ασφαλιστική.

Ζητάνε 587 ευρώ για αντικατάσταση κρυστάλων και πλακέτας....τώρα που η συσκευή έχει 630 καινούργια....πάνε καλά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!νεα στην παρεα!

πήρα προχτές καινουριο το note 8 αφού έδωσα το s9 plus που ειχα παρει κ αυτό σφραγισμενο..δεν ξερω αν εκανα τελικα ή θα χτυπάω το κεφάλι μου!:ninja:

η μπαταρια είναι τοσο χαλια;

δεν θελω να σκέφτομαι ότι εσκασα 600+ ευρω για να παρω ένα κινητο που θα είναι συνεχεια συνδεδεμενο με powerbank!

το pen δεν το πολυχρειαζομαι αλλα με ιντριγκαρε το κατι διαφορετικο.

δεν εχω καμια καλλιτεχνικη κατευθυνση οποτε με αυτό το πολύ πολύ χρεη θα γραφω κ "to do's"

 

θα ηθελα παρακαλω αμεροληπτα να μου πειτε τη γνωμη σας γιατι το εχετε πολλοι κανα χρονο κ το ξερετε το κινητο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κ κατι ακομη.

το note 9 ποσο θα κανει λετε?

αυτό θα εχει καλη μπαταρια!

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα του Note. Εγώ σε προτρέπω να το ανοίξεις και να το ευχαριστηθείς. Το 9 θα ξεκινήσει σίγουρα πάνω από 1000 ευρώ και για να φτάσει στην τιμή που παίζει σήμερα το 8 θα περάσουν οι γιορτές κατά την γνώμη μου. Το πενάκι και εγώ έτσι το χρησιμοποιώ εγώ. Για καταγραφή και έλεγχο του budget μου μήνα μήνα. Και κάθε μήνα έχω καρφιτσωνενο το budget Στην αρχική οθόνη και έχω άμεση εικόνα που βρίσκομαι. Τώρα για την μπαταρία εγώ θα σου πω θετικά λόγια αλλά υπάρχουν και χρήστες που δεν έχουν και πολύ καλή απόδοση. Η ονομαστική της τιμή δείχνει μικρή για τέτοιο κινητό. Εμένα προσωπικά με υπερκαλύπτει. Πάντως αν αποφασίσεις να το κρατήσεις θα το ερωτευθείς με το που θα το πιάσεις μόλις ανοίξεις το κουτί. Καλορίζικο
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν το ανοιξα ακομη μπορω να το πουλησω ή να το γυρίσω.

το θέμα είναι ότι μου στοίχισε ο κουκος αηδόνι να πάρω ένα περσινο τηλέφωνο ενώ με λίγα λιγότερα μπορώ να βρω το φετινό s9 plus.

επίσης αν σε ένα μήνα το βρω 100 ευρώ κάτω θα με πιάσει σπασμός :lol:

 

τιμή για το note 9 ποτε θα ξέρουμε Ελλάδα;

λένε ότι δεν θα είναι τοσο ακριβο, προτιμώ δηλαδή να πάρω το 9 στην τελική που είναι υποτίθεται το πιο ολοκληρωμένο κινητό.

ζαλίστηκα εν ολίγοις κ μιας κ είμαι θηλυκό δεν ξέρω κ πολλά από κινητα παρά μόνο ότι μου αρέσουν όλα! :O

 

Αν δεις το 8αρι 100€ κάτω σε ένα μήνα, το 9αρι θα το δεις 200 κάτω. Εκεί τι θα σε πιάσει? Σεισμός?

Κατά τα άλλα, είσαι το πρώτο θρυλικό που λέει πως δεν ξέρει κάτι.... :lol:

Υ. Γ. Πολλοί από δω μέσα (κι εγώ) θα την κάνουμε με την πρώτη ευκαιρία για το Note 9. Το θέμα είναι ποτέ θα ει αι αυτή η πρώτη ευκαιρία (θεωρώ σε 6-7 μήνες)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν το ανοιξα ακομη μπορω να το πουλησω ή να το γυρίσω.

το θέμα είναι ότι μου στοίχισε ο κουκος αηδόνι να πάρω ένα περσινο τηλέφωνο ενώ με λίγα λιγότερα μπορώ να βρω το φετινό s9 plus.

επίσης αν σε ένα μήνα το βρω 100 ευρώ κάτω θα με πιάσει σπασμός :lol:

 

τιμή για το note 9 ποτε θα ξέρουμε Ελλάδα;

λένε ότι δεν θα είναι τοσο ακριβο, προτιμώ δηλαδή να πάρω το 9 στην τελική που είναι υποτίθεται το πιο ολοκληρωμένο κινητό.

ζαλίστηκα εν ολίγοις κ μιας κ είμαι θηλυκό δεν ξέρω κ πολλά από κινητα παρά μόνο ότι μου αρέσουν όλα! :O

Γυρνατο με κλειστά τα μάτια. Η συσκευή είναι σούπερ εκτός μπαταρία. Διάβασε και το φορούμ πιο πάνω να δεις γνώμες

 

Αγάπη

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις το 8αρι 100€ κάτω σε ένα μήνα, το 9αρι θα το δεις 200 κάτω. Εκεί τι θα σε πιάσει? Σεισμός?

Κατά τα άλλα, είσαι το πρώτο θρυλικό που λέει πως δεν ξέρει κάτι.... :lol:

Υ. Γ. Πολλοί από δω μέσα (κι εγώ) θα την κάνουμε με την πρώτη ευκαιρία για το Note 9. Το θέμα είναι ποτέ θα ει αι αυτή η πρώτη ευκαιρία (θεωρώ σε 6-7 μήνες)

 

Και εγώ θα την κάνω για το Note 9,απλά αν σκεφτείς ότι πήρα το 8 κουτατο 570€ τον τέλος Απριλίου,κάπου εκεί βλέπω να χτυπάω και το 9...Αυτό το ποσό έτσι και αλλιώς είναι ταβάνι για μένα,και με δύσκολα το δίνω...Αλλά όπως με.το Note 8 πούλησα ένα 1÷3Τ και έβαλα τα υπόλοιπα,έτσι και και με το Note 9 θα δώσω το 8αρι και θα βάλω τα υπόλοιπα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και παλι. Γινεται μετα απο την αναβάθμιση σε Ορεο να μην μου εχει έρθει αλλη αναβάθμιση ενω κάποιοι να πηραν αλλες 3 μικρες αναβαθμίσεις;;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν το ανοιξα ακομη μπορω να το πουλησω ή να το γυρίσω.

το θέμα είναι ότι μου στοίχισε ο κουκος αηδόνι να πάρω ένα περσινο τηλέφωνο ενώ με λίγα λιγότερα μπορώ να βρω το φετινό s9 plus.

επίσης αν σε ένα μήνα το βρω 100 ευρώ κάτω θα με πιάσει σπασμός :lol:

 

τιμή για το note 9 ποτε θα ξέρουμε Ελλάδα;

λένε ότι δεν θα είναι τοσο ακριβο, προτιμώ δηλαδή να πάρω το 9 στην τελική που είναι υποτίθεται το πιο ολοκληρωμένο κινητό.

ζαλίστηκα εν ολίγοις κ μιας κ είμαι θηλυκό δεν ξέρω κ πολλά από κινητα παρά μόνο ότι μου αρέσουν όλα! :O

 

καλημερα,

επειδη βλεπω οτι το εχεις χασει λιγο, θα σου ελεγα να απολαυσεις το κινητο που εχεις, ειτε λεγεται s9+ ειτε note 8, κλπ, και εαν θες το επομενο μοντελο, περιμενε 4-5 μηνες να πεσει να αξιζει η μεταβαση.

Προσωπικα και εγω θελω να τα δοκιμαζω αλλα δε γινεται να δινουμε καθε 2 μηνες 300αρες για μεταβαση..

Αρα το να σκεφτεσαι το νοτε 9 ακομα δεν βγηκε ειναι λαθος. Αυτο που πρεπει να σκεφτεσαι ειναι ποσα θες να χανεις, αν θες να χανεις λιγα, καλο ειναι να ψωνιζεις μετα απο 4-5-6 μηνες που πεφτουν οι τιμες. Δε θα παθεις τιποτα αν δεν παρεις day one.. Για μενα το s9+ ειναι καλυτερη επιλογη λογω μπαταριας, και λογω μη χρησης του spen. απο εκει και περα, μην το κυνηγας, θα τρελαθεις και δε θα εχεις ευχαριστηθει τιποτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

επειδη βλεπω οτι το εχεις χασει λιγο, θα σου ελεγα να απολαυσεις το κινητο που εχεις, ειτε λεγεται s9+ ειτε note 8, κλπ, και εαν θες το επομενο μοντελο, περιμενε 4-5 μηνες να πεσει να αξιζει η μεταβαση.

Προσωπικα και εγω θελω να τα δοκιμαζω αλλα δε γινεται να δινουμε καθε 2 μηνες 300αρες για μεταβαση..

Αρα το να σκεφτεσαι το νοτε 9 ακομα δεν βγηκε ειναι λαθος. Αυτο που πρεπει να σκεφτεσαι ειναι ποσα θες να χανεις, αν θες να χανεις λιγα, καλο ειναι να ψωνιζεις μετα απο 4-5-6 μηνες που πεφτουν οι τιμες. Δε θα παθεις τιποτα αν δεν παρεις day one.. Για μενα το s9+ ειναι καλυτερη επιλογη λογω μπαταριας, και λογω μη χρησης του spen. απο εκει και περα, μην το κυνηγας, θα τρελαθεις και δε θα εχεις ευχαριστηθει τιποτα.

 

Αυτό ακριβώς... Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...

Το Note 8 είναι πολύ κακή συσκευή, και στα λεφτά που την βρίσκεις τώρα είναι μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς... Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...

Το Note 8 είναι πολύ κακή συσκευή, και στα λεφτά που την βρίσκεις τώρα είναι μια χαρά...

 

Μάλλον χτύπησε ο δαίμων του πληκτρολογιου.....

Καλή συσκευή ήθελες να γράψεις, σωστά?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κακή συσκευή το NOTE 8? Τι άλλο θα ακούσουμε...

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

 

Edit ελπίζω να φταίει ο δαίμων του τυπογραφειου όπως λέει κι ο παραπάνω φιλος

Link to comment
Share on other sites

Κακή συσκευή το NOTE 8? Τι άλλο θα ακούσουμε...

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

 

Edit ελπίζω να φταίει ο δαίμων του τυπογραφειου όπως λέει κι ο παραπάνω φιλος

 

Από τα συμφραζόμενα καταλαβαίνω ότι ήθελε να γράψει καλή

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα.... Φυσικά και ήθελα να γράψω ΚΑΛΗ συσκευή... Και όχι μόνο ΚΑΛΗ αλλά μέσα στην πεντάδα της περασμένης χρονιάς...Το μόνο που θα ήθελα είναι μεγαλύτερη μπαταρία...

Ο κορρεκτορας μην πω τι παθαίνει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κακή συσκευή το NOTE 8? Τι άλλο θα ακούσουμε...

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

 

Edit ελπίζω να φταίει ο δαίμων του τυπογραφειου όπως λέει κι ο παραπάνω φιλος

 

Και εγώ Note 8 έχω, απλά επειδή το έγραφα γρήγορα δεν είδα ότι αυτόματα μπήκε το κακή.... Φυσικά και ηθελα να γράψω ΚΑΛΗ...

Το έχω από τον Απρίλιο, και είναι η μόνη στιγμή που δεν με ενδιαφέρει ακόμα να αλλάξω συσκευή, και το έχω το μικρόβιο αυτό... Σίγουρα το Note 9 αλλά μετά από μήνες που θα έχει κυκλοφορήσει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον χτύπησε ο δαίμων του πληκτρολογιου.....

Καλή συσκευή ήθελες να γράψεις, σωστά?

 

Φυσικά και ήθελα να γράψω ΚΑΛΗ συσκευή....

Αυτός ο Δαίμων του πληκτρολογίου γ@μ....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις ομιλία από τη μια sim και data από την άλλη;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Μπορείς να επιλέξεις ποια κάρτα θα χρησιμοποιείς για ομιλία και ποια για data, αλλά χωρίς να τις χρησιμοποιείς ταυτόχρονα (να μιλάς και να σερφάρεις π.χ. συγχρόνως).

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Φαντάζομαι ότι δέχεσαι κανονικά κλήσεις και απλά κόβονται τα data όσο μιλάς.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Φαντάζομαι ότι δέχεσαι κανονικά κλήσεις και απλά κόβονται τα data όσο μιλάς.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ακριβώς.

 

Sent from my SM-T825 using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις ομιλία από τη μια sim και data από την άλλη;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Απλά δεν μπορείς να έχεις ΜΟΝΟ data από την άλλη.

Με αλλά λόγια έχεις ομιλία και στις δύο και data σε όποια επιλέξεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...