Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτη την καθυστερηση την εχεις με την ασφαλιστικη του ξηρογιαννοπουλου φιλε μου;;;θελω να ξερω γιατι εχω κανει ασφαλιση εκει περα το note 8 που εχω.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν πρέπει να πληρώσω εγώ την επισκευή και να περιμένω τα χρήματα απο την ασφάλεια η αν υπάρχει συνενόηση μεταξύ σερβις και ασφάλειας.

Στην περίπτωση μη επισκευής τί γινεται?

 

Είχα αλλάξει οθόνη σε ένα s6 λόγω πτώσης μέσω της ασφάλειας και οι ενέργειες που είχαν γίνει ήταν οι εξής: α) Πλήρωσα την επισκευή της οθόνης, β) απέστειλα την απόδειξη επισκευής στην εταιρεία (Ξηρογιαννόπουλος), γ) μου κατέθεσαν το ποσό επισκευής σε λογαριασμό με την επωνυμία μου.

Προσοχή στη απόδειξη επισκευής, θα πρέπει να είναι στο όνομα αυτού που ασφάλισε τη συσκευή, δηλαδή εάν η συσκευή έχει αγοραστεί μεταχειρισμένη και ασφαλισμένη με το όνομα του προηγούμενου κατόχου, θα πρέπει να βρεθεί ο προηγούμενος κάτοχος για να εκτελέσει τη διαδικασία.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει όλα τα απαραίτητα μέσω email στην ασφάλεια και θα αναμένω έγκριση πριν το στείλω στη smartec.

 

Στο συμβόλαιο που έκανα πέρυσι που πήρα το τηλ αναφέρεται οτι αποζημειώνεται το 100% της ζημιάς ενώ στα νεα συμβόλαια 70% Τώρα το τι θα γίνει βλέπουμε...!

Edited by Xras
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα καινουργια ενημερωση , να κανω?

 

Να την κανεις φιλε μου αλλωστε ειτε τωρα ειτε με τις επομενες θα κανεις εκτος και θελεις να αγνοησεις ολες τις ενημερωσεις οποτε ειναι δικο σου θεμα

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση χθες,δεν έχω ακόμα εικόνα για μπαταρία, αλλά πιστεύω σήμερα με την ίδια χρήση που κάνω κάθε μέρα,είχα περίπου 15% κάτω...Από χθες το απόγευμα στις 17:00 που την φόρτισα 100% αυτή την στιγμη έχω 38% οθόνη 2 ώρες 30 λεπτα, από τις 8 το πρωί με bluetooth ακουστικά, κλήσεις περίπου 1 ώρα,wifi, data ανοικτά 3 mail ,λίγα μηνύματα,κάνα μισάωρο πλοήγηση με.δεδομενα,και το Samsung health ενεργό...Μια κάρτα σιμ έχω τώρα...Αυτή είναι η χρήση,νομίζω είναι κάτω από πριν την αναβάθμιση...

Διαβάζω κάτι sot 5-6 ώρες,ποτέ δεν έχω πιάσει τέτοια νούμερα...

Ίσως μια.μερα που θα είμαι άνετος,να λιώσω στο κινητό από το πρωί,με wifi Ίσως τα πιάσω,αλλά δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά πριν πάρω το 8 είχα άγχος για την μπαταρία. Άκουγα και διάβαζα ότι δεν έχει καλή αυτονομία. Λίγες ήταν οι αναφορές για καλή αυτονομία. Τελικά το αγόρασα μιας και το 5 που είχα σχεδόν 2 χρόνια είχε πέσει πολύ σε αυτονομία. Ένιωθα πως ρίσκαρα σε σχέση με την αυτονομία όταν τα ακούμπαγα στο ταμείο αλλά τελικά ήμουν τυχερός. Όταν το πήρα είδα πως έπαιζα εύκολα στις 6 ώρες οθόνη. Με το που το είδα έβαλα disabler και πάγωσα ότι δεν χρειαζόμουν και επίσης πάγωσα και τα update. Ακόμα σχεδόν 8 μήνες μετά μέσο όρο έχω 6 ώρες και 20 λεπτά οθόνη καθημερινά με όλα ανοιχτά εκτός AOD. Έχω κρατήσει ένα πίνακα με τις περισσότερες φορτίσεις και βλέπω πως υπάρχει μια σταθερότητα χωρίς εμφανή πτωτική τάση. Το έχω σε excel αν θέλετε να το μοιραστώ.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά πριν πάρω το 8 είχα άγχος για την μπαταρία. Άκουγα και διάβαζα ότι δεν έχει καλή αυτονομία. Λίγες ήταν οι αναφορές για καλή αυτονομία. Τελικά το αγόρασα μιας και το 5 που είχα σχεδόν 2 χρόνια είχε πέσει πολύ σε αυτονομία. Ένιωθα πως ρίσκαρα σε σχέση με την αυτονομία όταν τα ακούμπαγα στο ταμείο αλλά τελικά ήμουν τυχερός. Όταν το πήρα είδα πως έπαιζα εύκολα στις 6 ώρες οθόνη. Με το που το είδα έβαλα disabler και πάγωσα ότι δεν χρειαζόμουν και επίσης πάγωσα και τα update. Ακόμα σχεδόν 8 μήνες μετά μέσο όρο έχω 6 ώρες και 20 λεπτά οθόνη καθημερινά με όλα ανοιχτά εκτός AOD. Έχω κρατήσει ένα πίνακα με τις περισσότερες φορτίσεις και βλέπω πως υπάρχει μια σταθερότητα χωρίς εμφανή πτωτική τάση. Το έχω σε excel αν θέλετε να το μοιραστώ.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

ειναι θεμα χρησης του καθενος...

Απο εκει και περα για 6 ωρες οθονη σημαινει οτι δεν κινεισαι πολυ, εχεις καλο σημα και δουλευεις κυριως wifi αν οχι μονο wifi. εγω πχ που μιλαω πανω απο 1-2 ωρες τη μερα, δουλευω πολυ data και κινουμαι σε ακτινα 70χλμ απο το γραφειο μου καθημερινα, τις 4 δεν τις περνουσα, αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα, ειναι οτι υπηρχαν μερες που εφτανα σπιτι με 10-15% και αν ηθελα να βγω εξω αντι να παω σπιτι, ηταν οριακο, ή αν ηθελα να βγαλω μια φωτο ειχε τους γνωστους περιορισμους..

οχι οτι δε μπορουσα να φορτισω στο ενδιαμεσο, αλλα δε θελω σπαστες φορτισεις κλπ σε κινητα που για να αλλαξεις μπαταρια πρεπει να πας σερβις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα χρησης του καθενος...

Απο εκει και περα για 6 ωρες οθονη σημαινει οτι δεν κινεισαι πολυ, εχεις καλο σημα και δουλευεις κυριως wifi αν οχι μονο wifi. εγω πχ που μιλαω πανω απο 1-2 ωρες τη μερα, δουλευω πολυ data και κινουμαι σε ακτινα 70χλμ απο το γραφειο μου καθημερινα, τις 4 δεν τις περνουσα, αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα, ειναι οτι υπηρχαν μερες που εφτανα σπιτι με 10-15% και αν ηθελα να βγω εξω αντι να παω σπιτι, ηταν οριακο, ή αν ηθελα να βγαλω μια φωτο ειχε τους γνωστους περιορισμους..

οχι οτι δε μπορουσα να φορτισω στο ενδιαμεσο, αλλα δε θελω σπαστες φορτισεις κλπ σε κινητα που για να αλλαξεις μπαταρια πρεπει να πας σερβις.

Σήμα έχω καλό και στο σπίτι και στην δουλειά. Όσο είμαι σπίτι είναι στο WiFi. Αλλά κοντά στις 10 ώρες που είμαι στην δουλειά είμαι με 4g γιατί το wifi στην δουλειά είναι για κλάματα. Δεν μιλάω πολύ. Μισή ώρα το πολύ κάθε μέρα. Δουλεύω Facebook, tapatalk, 9gag, chrome, και αρκετό youtube. Φωτεινότητα στο auto.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσένα θα σου έβαλαν 4000+ mah μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

Μπορεί τα δικά μας να έχουν πρόβλημα απλά..

Πέρα από την πλάκα, 10 ώρες με data και 6 ώρες οθόνη για να βγάλω θα πρέπει να είναι χρήση μέσα σε χώρο με χαμηλό φωτισμό οθόνης, και άψογο σήμα. Με χρήση data δεν πέρασα ποτέ τις 4 ώρες και ας είχα παραπάνω WiFi.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί τα δικά μας να έχουν πρόβλημα απλά..

Πέρα από την πλάκα, 10 ώρες με data και 6 ώρες οθόνη για να βγάλω θα πρέπει να είναι χρήση μέσα σε χώρο με χαμηλό φωτισμό οθόνης, και άψογο σήμα. Με χρήση data δεν πέρασα ποτέ τις 4 ώρες και ας είχα παραπάνω WiFi.

Εγώ πιστεύω πάντως από την έμπειρα μου με note 3 και 5 πως με κάθε update χάνει η αυτονομία. Για αύριο το λόγο όταν είδα ότι είχα καλή αυτονομία out of the box τα πάγωσα όλα. Έχω μείνει με nougat. Αλλά από το να ψάχνω φορτιστή για μένα είναι καλύτερα έτσι.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει πως μετά απο κάθε ενημέρωση, η μπαταρία θέλει περίπου 3-4 μέρες για να στρώσει.Το δικό μου με 90 κύκλους φόρτισης, με όλα ανοιχτά εκτός NFC + AOD μου δίνει σχεδόν 5 ώρες οθόνη.Κανένα παράπονο απο μπαταρία.βέβαια στις διακοπές που δεν είχε τόσο καλό σήμα είδα αισθητή πτώση αυτονομίας, οπότε αναγκάστηκα να αλλάξω απο 4g σε 3g και συμμαζεύτηκε κάπως η κατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να βγάλω ψεύτη κανέναν η οποιαδήποτε αντιπαράθεση αυτά διάβαζα και το είχα πάρει, τέτοιους χρόνους ούτε κατά φαντασία τους έπιασα ποτέ με προσεχτικη χρήση και απενεργοποιηση τα άχρηστα για εμενα gps nfc κτλ.. fb και τέτοια δεν έχω.. Τέτοιους χρόνους πλησίασα με π20προ που έχει 4000 μπαταρία και τώρα με σ9+ είμαι στης 4 ώρες οθόνη.. Ότι και αν κάνεις 3300 είναι 3300.. Δυστυχώς είναι θέμα μάρκετινγκ γιατί αμα είχε 4000 μπαταρία γιατί να πάρεις το ν9.

 

Αγάπη

Link to comment
Share on other sites

http://http//i65.tinypic.com/xkot2g.jpg

 

εγω ειμαι σε αυτά τα δεδομένα. Φωτεινότητα έχω στο 80 με 90% πάντα και 4g μόνιμα αναμένο όπως και gps. Wifi παίζω μερικές ώρες που θα είμαι σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Με ποια δικαιολογια καθυστερουνε τοσο πολυ να σου δωσουν τα χρηματα;;

 

Μήπως παίζει κάτι αλλο και αργούν τόσο?

Εμένα πάντως μου απάντησαν μέσα σε 24ώρες και το κιν έχει φύγει για το σέρβις.

Εδώ και η απάντησή τους:

 

"Αγαπητέ πελάτη,

Μπορείτε να προχωρήσετε στην επισκευή του κινητού σας και για την ολοκλήρωση της διαδικασίας αποζημίωσης, θα πρέπει επιπλέον να μας στείλετε:

Απόδειξη επισκευής

Φωτοτυπία πρώτης σελίδας βιβλιαρίου που φαίνεται ο iban στο όνομα του ασφαλισμένου ή οποιοδήποτε άλλο έγγραφο της τράπεζας που να επιβεβαιώνει τα στοιχεία αυτά

Συμπληρωμένο το συνημμένο έντυπο αναγγελίας ζημιάς (με τα στοιχεία του ασφαλισμένου)

Σημειώνουμε ότι το ποσό της αποζημίωσης δεν μπορεί να ξεπερνάει την αξία αγοράς της συσκευής και η κάλυψη ισχύει μόνο για ένα ζημιογόνο γεγονός καθώς επίσης βάση του πιστοποιητικού καλύπτει μόνο τυχαία θραύση κρυστάλλων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Κατοχος του ΝΟΤΕ 8 απο την πρωτη μερρα και εχοντας στην κατοχη μου ολη την σειρα πλην του 1 και 7 εχω απογοητευτει απο το 8. Πριν 4 μηνες περιπου το εστειλα στην samsung για αλλαγη καμερας η οποια και εγγινε. Την προηγουμενη εβδομαδα εμφανιστηκε παλι το προβλημα "system failure notice" το εστειλα ξανα και παλι εγινε αλλαγη καμερας. Το εβαλα πλεον για πουλημα και δεν προκειται να παρω ξανα samsung. Ειναι ξεκαθαρο οτι η δικια μου συσκευη ειναι προβληματικη και δεν ειχαν την αξιοπρεπεια να την αντικαταστησουν με αλλη. Δεν ειναι ενα κινητο που εκανε 200 ευρω , 1000 το πληρωσα. Το λιγοτερο που θα μπορουσαν να κανουν ειναι η αντικατασταση. Μαλλον θα παω σε iphone πλεον.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Κατοχος του ΝΟΤΕ 8 απο την πρωτη μερρα και εχοντας στην κατοχη μου ολη την σειρα πλην του 1 και 7 εχω απογοητευτει απο το 8. Πριν 4 μηνες περιπου το εστειλα στην samsung για αλλαγη καμερας η οποια και εγγινε. Την προηγουμενη εβδομαδα εμφανιστηκε παλι το προβλημα "system failure notice" το εστειλα ξανα και παλι εγινε αλλαγη καμερας. Το εβαλα πλεον για πουλημα και δεν προκειται να παρω ξανα samsung. Ειναι ξεκαθαρο οτι η δικια μου συσκευη ειναι προβληματικη και δεν ειχαν την αξιοπρεπεια να την αντικαταστησουν με αλλη. Δεν ειναι ενα κινητο που εκανε 200 ευρω , 1000 το πληρωσα. Το λιγοτερο που θα μπορουσαν να κανουν ειναι η αντικατασταση. Μαλλον θα παω σε iphone πλεον.

 

κοιτα, οταν κατι μπορει να επισκευαστει, δεν ειναι και βλακες να μοιραζουν κινητα..ισως να βλεπουν οτι φταιει το εξαρτημα. Εγω αν και θα ξενερωνα, θα εκανα υπομονη μηπως απλα εφταιγε ο μηχανισμος και αλλαξαν και κατι παραπανω..αλλιως απλα ζητας αντικατασταση συσκευης εσυ και πιστευω με λιγο τρεξιμο θα το πετυχεις. Απο προβληματα ολοι εχουν, αμα καθε φορα λες δεν ξανα παιρνω την ταδε εταιρεια επειδη εβγαλε μια φορα προβλημα, σωθηκες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το note 4, το έστειλα 4 φορές Αθήνα, την τελευταία είχε κάψει την οθόνη.

Νομίζω όταν υπάρχει βλάβη, που δεν διορθώνεται, είναι υποχρεωμένοι σε αντικατάσταση.

Ξαναστειλτο.

Και αν δεν στο φτιάξουν, η τελευταία ενέργεια, είναι ο συνήγορος του καταναλωτή.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να μην χρειαστει να μπλεξεις με σερβις. Παιρνεις μια συσκευη που θα την κρατησεις λιγους μηνες (12, 24? 36 το πολυ) Θελεις να τη χρησιμοποιησεις χωρις προβληματα. Πολλα ζητας?

Οποτε αν βγαλει προβλημα και μαλιστα παραπανω απο μια φορα, ειναι απολυτα λογικο να ξενερωνεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...