Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνέδεσα το φορτιστή από το s6 που είχα και μου έβγαλε μήνυμα το κινητό, αν χρησιμοποιώ το φορτιστή της συσκευής. Θα έχει θέμα, να το βγάλω;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνέδεσα το φορτιστή από το s6 που είχα και μου έβγαλε μήνυμα το κινητό, αν χρησιμοποιώ το φορτιστή της συσκευής. Θα έχει θέμα, να το βγάλω;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ φορτίζω με σονυ 6ετιας για να έχω πραγματικά αργή φόρτιση, και δε μου έχει βγάλει μήνυμα αλλά και να βγάλει δε με απασχολεί. Εκεί οι φίλοι μας στις εταιρείες βιάζονται να πηγαίνουμε για αλλαγή μπαταρίας και η αργή που σου δίνουν είναι αρκετά γρήγορη για να αντέξει μια μπαταρία 2 χρόνια με μικρή πτώση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!τι χαλί μαύρο είναι αυτό με τη μπαταρία???υπάρχει καμία λύση?πλέον φορτίζω 2 φορές την μέρα κ δεν ξέρω τι να κάνω....μου φαίνεται ότι έχει έρθει η ώρα του σιγά σιγά?τα έχει κάνει μαντάρα η σαμυ?είμαι από τις πέντε το απόγευμα μέχρι τώρα από 100% στο 59%.το πρωί το έβγαλα από τις 8.30 από τη φόρτιση με 100%κ το μεσημέρι στις 16.00 ήταν στο 47%κ δεν το χρησιμοποίησα πάρα μόνο 6 μηνύματα στο messenger κ να δ7αβασω 2 email.βεβαια να πω ότι wifi bluetooth κ δεδομένα είναι μόνιμα ανοιχτά....
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!τι χαλί μαύρο είναι αυτό με τη μπαταρία???υπάρχει καμία λύση?πλέον φορτίζω 2 φορές την μέρα κ δεν ξέρω τι να κάνω....μου φαίνεται ότι έχει έρθει η ώρα του σιγά σιγά?τα έχει κάνει μαντάρα η σαμυ?είμαι από τις πέντε το απόγευμα μέχρι τώρα από 100% στο 59%.το πρωί το έβγαλα από τις 8.30 από τη φόρτιση με 100%κ το μεσημέρι στις 16.00 ήταν στο 47%κ δεν το χρησιμοποίησα πάρα μόνο 6 μηνύματα στο messenger κ να δ7αβασω 2 email.βεβαια να πω ότι wifi bluetooth κ δεδομένα είναι μόνιμα ανοιχτά....

Η μπαταρία είναι μικρη ακριβώς για να σπάσει τα νεύρα σε κανα χρονο και να πας στο επόμενο που εχει μεγαλυτερη.. Τα εγραφα όταν βγηκε, προβλέπουντας και τη μεγαλύτερη μπαταρία του επόμενου. Θυμαμαι που μου επιτίθονταν φαν μπόι που ανοιξαν και τα περισσότερα threat του νοτε 8 με αποτέλεσμα διαξιφισμους που οδήγησαν και σε ban μου τελικα..

1 χρόνο μετα επιβεβαίωνομαι πανηγύρικοτατα στα παντα οσα ελεγα. Ουτε η μπαταρία εχει καμια μαγικη συνταγή ωστε να πέφτει λιγοτερο από οτι στα υπόλοιπα κινητά όπως υποσχόταν η σαμσουνγκ, και μια χαρα χώρεσε 4000 στο νοτε 9. Κατι που θα οδηγησει τους περισσότερους σε αυτο.

Καθαρο μάρκετινγκ ολη η ιστορία με σκοπό να ξαναπουλας το ιδιο προϊόν με ελάχιστες αλλαγες.

Ποιος θα έπαιρνε το 9 αν το 8 είχε καλύτερη μπαταρία? Ελάχιστοι.

Οποτε για να πουλήσει το 9 έπρεπε να εχει περισσότερα πράγματα από μπαταρία μονο.

Αυτα που θα έχει το 10 δηλαδή..

 

Στο θεμα: Στην περίπτωσή σου κατι δεν παει καλα. Ολων η μπαταρία εχει πεσει, αλλά οχι στα επίπεδα που περιγράφεις.

Ξεκινα με ενα factory reset. Βαλε μετα ελάχιστες εφαρμογές και κοίτα πως παει. Αν παλι παει χαλια στηλτο για σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι θέμα hardware τελικά. Κανονική ροή μπαταρίας με 5.30 περίπου ώρες οθόνη, 1.30 κλήσεις, 11% αδράνεια συσκευής, πολύ internet, facebook, chrome κλπ (μέχρι το 30%) και ξαφνικό κρασάρισμα συσκευής κάτω από το 30% (κατά τη διάρκεια κλήσης) στο απόλυτο μαύρο, κλείσιμο της συσκευής!!!. Άνοιγμα και ένδειξη 0%!!!

Έχω κάνει factory reset-wipe cache data και επαναφορά αντίγραφου από cloud. Δε φαίνεται να έχω battery drain και η διαχείριση μνήμης είναι υποδειγματική (έχω 2,7 με 3gb free)

Δε νομίζω να φταίει κάποια εφαρμογή. Είναι θέμα μπαταρίας ή μητρικής. υπόψιν έχω 188 κύκλους. θεωρώ απαράδεκτο να συμπεριφερεται λες και έχω 700 κύκλους

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι θέμα hardware τελικά. Κανονική ροή μπαταρίας με 5.30 περίπου ώρες οθόνη, 1.30 κλήσεις, 11% αδράνεια συσκευής, πολύ internet, facebook, chrome κλπ (μέχρι το 30%) και ξαφνικό κρασάρισμα συσκευής κάτω από το 30% (κατά τη διάρκεια κλήσης) στο απόλυτο μαύρο, κλείσιμο της συσκευής!!!. Άνοιγμα και ένδειξη 0%!!!

Έχω κάνει factory reset-wipe cache data και επαναφορά αντίγραφου από cloud. Δε φαίνεται να έχω battery drain και η διαχείριση μνήμης είναι υποδειγματική (έχω 2,7 με 3gb free)

Δε νομίζω να φταίει κάποια εφαρμογή. Είναι θέμα μπαταρίας ή μητρικής. υπόψιν έχω 188 κύκλους. θεωρώ απαράδεκτο να συμπεριφερεται λες και έχω 700 κύκλους

 

οταν λες επαναφορα αντιγραφου, εννοεις απλα αρχειων ή και εφαρμογων/ρυθμισεων?? γιατι αν ειναι το 2ο, τοτε δεν εχει κανενα νοημα το ρεσετ που εκανες..

Κατα τα αλλα, πες μας λιγο τον τροπο που φορτιζεις..πχ το εχεις στη γρηγορη? δινεις φορτισεις ευκαιριακα ή πχ τα βραδια κλειστο απο χαμηλο ποσοστο στο 100%?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών και επανέφερα το αντίγραφο στο οποίο είχα συμπεριλάβει μηνύματα επαφές και εφαρμογές έχοντας διαγράψει τις ύποπτες. Ποιος ο λόγος να επαναφέρω αντίγραφο αν δε μπορώ να φέρω εφαρμογές πίσω? Φωτογραφίες κλπ τα έχω κάρτα μνήμης. Φορτίσεις έκανα εκνευριστικά προσεκτικά βράδυ από 20% μέχρι 85-90% σύμφωνα με τις υποδείξεις του accubattery για λιγότερη φθορά μπαταρίας. τελευταίο μήνα φορτίζω μέχρι 100%. Πάντα βράδυ και όχι περιστασιακά. Γρηγορη φόρτιση παντα. έκανα και αργή αλλά δεν είδα διαφορά στο crash. επίσης το ίδιο προβλημα παρουσίασαν τα oneplus6 μετά από oreo όπου κρασαραν κάτω από 30%. κάποιος πρότεινε wipe cache data και φόρτιση 6 ώρες κλειστό. το έκανα κ αυτό. τζίφος

Να κάνω και ένα clean install απόψε αλλά δε νομίζω ν αλλάξει κάτι...Υπόψιν ότι στο προηγούμενο set up είχα nova launcher, greenify. Τώρα δουλεύω samsung launcher λόγω ποικιλίας θεμάτων και διαπίστωσα χαοτική βελτίωση σε σχέση με το παρελθόν

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κι εγω θεμα μπαταριας και μετα απο hard reset έστρωσε. Στην περίπτωση μου έφταιγε ξεκαθαρα πως περασα το μεγαλο firmware update πανω απο το ηδη υπαρχον.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών και επανέφερα το αντίγραφο στο οποίο είχα συμπεριλάβει μηνύματα επαφές και εφαρμογές έχοντας διαγράψει τις ύποπτες. Ποιος ο λόγος να επαναφέρω αντίγραφο αν δε μπορώ να φέρω εφαρμογές πίσω? Φωτογραφίες κλπ τα έχω κάρτα μνήμης. Φορτίσεις έκανα εκνευριστικά προσεκτικά βράδυ από 20% μέχρι 85-90% σύμφωνα με τις υποδείξεις του accubattery για λιγότερη φθορά μπαταρίας. τελευταίο μήνα φορτίζω μέχρι 100%. Πάντα βράδυ και όχι περιστασιακά. Γρηγορη φόρτιση παντα. έκανα και αργή αλλά δεν είδα διαφορά στο crash. επίσης το ίδιο προβλημα παρουσίασαν τα oneplus6 μετά από oreo όπου κρασαραν κάτω από 30%. κάποιος πρότεινε wipe cache data και φόρτιση 6 ώρες κλειστό. το έκανα κ αυτό. τζίφος

Να κάνω και ένα clean install απόψε αλλά δε νομίζω ν αλλάξει κάτι...Υπόψιν ότι στο προηγούμενο set up είχα nova launcher, greenify. Τώρα δουλεύω samsung launcher λόγω ποικιλίας θεμάτων και διαπίστωσα χαοτική βελτίωση σε σχέση με το παρελθόν

 

προσωπικα, στα στανταρ μου, ειναι η αργη φορτιστη, γιαυτο και δεν βγαζω καν απο το κουτι τους φορτιστες τους, εχω 4-5 αργους απο παλια και με αυτους δουλευω. Οι green της sony για την ακριβεια..

Τωρα το να φορτιζεις μεχρι 80-90 το θεωρω λιγο βλακεια, ειπαμε να προσεχουμε αλλα αμα ειναι απο την αυτονομια να πετας το 40% πηγαινοντας 20-80-20, τοτε χεσε μεσα,παρε σταθερο. Εξαλλου μολις ξεκινησεις και το δουλευεις, σε λιγες ωρες παει στο 90% η συσκευη, δε θα παθει τιποτα λοιπον στο 100% το πρωι.

2ον, επαναφορα εφαρμογων και ρυθμισεων για μενα ειναι λαθος...επαναφερεις και ο,τι λαθος υπαρχει.

Προσωπικα μου παιρνει μιση ωρα να στησω ρυθμισεις και εφαρμογες αν εχω καλο wifi, οποτε εχω αρχεια στην sd μου, και με την επαναφορα εργοστασιακων πραγματικα το στηνω απο την αρχη..

Εγω στη θεση σου αυτο θα εκανα πριν παω σερβις. Επισης να ξερεις οτι στο σερβις σου αλλαζουν μπαταρια εντος εγγυησης αν το εχεις λιγους μηνες, ακομα και χωρις να εχει θεμα. Αλλα για μενα κανε μια ολικη επαναφορα απο το μηδεν..και δουλεψε λιγο αργο φορτιστη. Ποιος ο λογος να φορτιζει γρηγορα ενω κοιμασαι?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση της μπαταρίας είναι 12 μήνες. Μπορείς να το πας στο πλαίσιο ελέγχου σε κάποιο από τα service της Samsung και να το ελέγξουν.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι μικρη ακριβώς για να σπάσει τα νεύρα σε κανα χρονο και να πας στο επόμενο που εχει μεγαλυτερη.. Τα εγραφα όταν βγηκε, προβλέπουντας και τη μεγαλύτερη μπαταρία του επόμενου. Θυμαμαι που μου επιτίθονταν φαν μπόι που ανοιξαν και τα περισσότερα threat του νοτε 8 με αποτέλεσμα διαξιφισμους που οδήγησαν και σε ban μου τελικα..

1 χρόνο μετα επιβεβαίωνομαι πανηγύρικοτατα στα παντα οσα ελεγα. Ουτε η μπαταρία εχει καμια μαγικη συνταγή ωστε να πέφτει λιγοτερο από οτι στα υπόλοιπα κινητά όπως υποσχόταν η σαμσουνγκ, και μια χαρα χώρεσε 4000 στο νοτε 9. Κατι που θα οδηγησει τους περισσότερους σε αυτο.

Καθαρο μάρκετινγκ ολη η ιστορία με σκοπό να ξαναπουλας το ιδιο προϊόν με ελάχιστες αλλαγες.

Ποιος θα έπαιρνε το 9 αν το 8 είχε καλύτερη μπαταρία? Ελάχιστοι.

Οποτε για να πουλήσει το 9 έπρεπε να εχει περισσότερα πράγματα από μπαταρία μονο.

Αυτα που θα έχει το 10 δηλαδή..

 

Στο θεμα: Στην περίπτωσή σου κατι δεν παει καλα. Ολων η μπαταρία εχει πεσει, αλλά οχι στα επίπεδα που περιγράφεις.

Ξεκινα με ενα factory reset. Βαλε μετα ελάχιστες εφαρμογές και κοίτα πως παει. Αν παλι παει χαλια στηλτο για σερβις.

 

 

Έκανα ένα factory reset Σήμερα κ πέρασα πολύ λίγες εφαρμογές δηλ αυτές που χρειάζονται στη δουλειά μου!Να δω πως θα πάει αλλιώς smartek....πάντως για να είμαι ειλικρινής όλα έγιναν μόλις πήραμε oreo κ ειδικά το τελευταίο update.πραγματικα απαράδεκτη η samsung που καίει τα κινητά της....έλεγα ότι δε θα ξαναγύριζα ποτέ αλλά στις αρχές που πετούσε το νοτελι λέω μάλλον έστρωσαν κάπως τα πράγματα...άρχισε αυτό με τη μπαταρία που σε αδράνεια έχανε μεγάλο ποσοστο,μετά στις κλήσεις πρώτα απαντούσα κ μετά από 5 sec άναβε η οθόνη για να δω ποιος είναι οπότε μάλλον η σαμυ περιμένει ν ακολουθήσουμε το δικό της marketing όπως λες κ να πάμε στο 9 κάτι που εγώ προσωπικά δε το βλέπω Όχι μόνο για το 9....

lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα factory reset Σήμερα κ πέρασα πολύ λίγες εφαρμογές δηλ αυτές που χρειάζονται στη δουλειά μου!Να δω πως θα πάει αλλιώς smartek....πάντως για να είμαι ειλικρινής όλα έγιναν μόλις πήραμε oreo κ ειδικά το τελευταίο update.πραγματικα απαράδεκτη η samsung που καίει τα κινητά της....έλεγα ότι δε θα ξαναγύριζα ποτέ αλλά στις αρχές που πετούσε το νοτελι λέω μάλλον έστρωσαν κάπως τα πράγματα...άρχισε αυτό με τη μπαταρία που σε αδράνεια έχανε μεγάλο ποσοστο,μετά στις κλήσεις πρώτα απαντούσα κ μετά από 5 sec άναβε η οθόνη για να δω ποιος είναι οπότε μάλλον η σαμυ περιμένει ν ακολουθήσουμε το δικό της marketing όπως λες κ να πάμε στο 9 κάτι που εγώ προσωπικά δε το βλέπω Όχι μόνο για το 9....

 

Με την τελευταία αναβάθμιση εγώ έχω δει καλύτερη συμπεριφορά της μπαταρίας...

Με ίδια χρήση από την πρώτη μέρα που το είχα πάρει, τώρα βγάζω ένα +15% παραπάνω...

Μήπως κάτι σου τρώει μπαταρία;;;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετά από ένα χρόνο σχεδόν, δεν έχω κανένα θέμα,καμία πτώση μπαταρίας, χωρίς να έχω κάνει ποτέ εργοστασιακές επανεκκίνησης,Εννοείται πάντα το φορτίζω στην αργή φόρτιση με τον Μάμα φορτιστή, 5 με 6 φορές που χρειάστηκα έβαλα την ταχεία φόρτιση έχω πάνω περίπου στις 100 εφαρμογές από το play store, μέχρι στιγμής δεν Έχω συναντήσει κανένα θέμα πότε ουτε πτώση μπαταρίας. Edited by KOSTAS19780
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετά από ένα χρόνο σχεδόν, δεν έχω κανένα θέμα,καμία πτώση μπαταρίας, χωρίς να έχω κάνει ποτέ εργοστασιακές επανεκκίνησης,Εννοείται πάντα το φορτίζω στην αργή φόρτιση με τον Μάμα φορτιστή, 5 με 6 φορές που χρειάστηκα έβαλα την ταχεία φόρτιση έχω πάνω περίπου στις 100 εφαρμογές από το play store, μέχρι στιγμής δεν Έχω συναντήσει κανένα θέμα πότε ουτε πτώση μπαταρίας.

 

Καλημέρα σε όλους!Είναι η 3 φορά από τον Οκτώβρη που το έχω που κάνω factory reset!Η πρώτη ήταν στην αλλαγή σε oreo και οι άλλες δύο πάλι για την μπαταρία!

lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα factory reset Σήμερα κ πέρασα πολύ λίγες εφαρμογές δηλ αυτές που χρειάζονται στη δουλειά μου!Να δω πως θα πάει αλλιώς smartek....πάντως για να είμαι ειλικρινής όλα έγιναν μόλις πήραμε oreo κ ειδικά το τελευταίο update.πραγματικα απαράδεκτη η samsung που καίει τα κινητά της....έλεγα ότι δε θα ξαναγύριζα ποτέ αλλά στις αρχές που πετούσε το νοτελι λέω μάλλον έστρωσαν κάπως τα πράγματα...άρχισε αυτό με τη μπαταρία που σε αδράνεια έχανε μεγάλο ποσοστο,μετά στις κλήσεις πρώτα απαντούσα κ μετά από 5 sec άναβε η οθόνη για να δω ποιος είναι οπότε μάλλον η σαμυ περιμένει ν ακολουθήσουμε το δικό της marketing όπως λες κ να πάμε στο 9 κάτι που εγώ προσωπικά δε το βλέπω Όχι μόνο για το 9....

 

Εγω παντως δεν εχω κανενα απο τα προβληματα που περιγραφεις (ουτε και καποιο αλλο) χωρις να εχω κανει ποτε επαναφορα ρυθμισεων. Ψαξου λιγο γιατι καποια εφαρμογη σου κανει τη δουλεια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ρε παιδιά κανένα θέμα με μπαταρία. Σήμερα πχ το έχω απο τις 6 το πρωί που ήρθα δουλειά. Ανοιχτά δεδομένα και gps, φωτεινότητα σχεδον στο τέρμα και χρήση όλη την ώρα. Θα με βγάλει σίγουρα μέχρι το βράδυ που θα το ξαναβάλω να φορτίσει. Χωρίς να έχω ενεργοποιήσει το πρόγραμμα εξοικονόμησης μπαταρίας, με βγάζει πάντα μια μέρα. Μόνο όταν παίζω pubg με 4g του πίνει λίγο το αίμα στην μπαταρία, αλλά είναι λογικό.
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση της μπαταρίας είναι 12 μήνες. Μπορείς να το πας στο πλαίσιο ελέγχου σε κάποιο από τα service της Samsung και να το ελέγξουν.

Ξέρουμε πως το ελέγχουν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Όσο καλή μπορεί να είναι μετά τα τελευταία συμβάντα...

Στο θέμα μας. Έκανα ολική επαναφορά κ το τηλέφωνο είναι μαμά πλέον. Μπαταρία στο 63% όταν το άνοιξα...ενημέρωση εφαρμογών χωρίς καμία εφαρμογή έξτρα. Το τηλέφωνο συμπεριφέρθηκε κανονικά και σε αναμονή το βράδυ( πάντα το έχω σε πτήση)

Αρχίζω κάποιες κλήσεις το πρωί και αρχίζει μια πτώση λογική..ξαφνικά από 32% μετά από κλήση δευτερολέπτων κοιτάζω και βλέπω 16%!!!

κάνει ένα σκαλοπάτι στο 15% και μετά από κλήση βυθίζεται στο 3%!!!

Απλά τραγική συμπεριφορά μπαταρίας για ένα καθαρά επαγγελματικό τηλέφωνο 1000ευρώ

Όσον αφορά την γρήγορη φόρτιση για ποιο λόγο να την αποφύγω? Μήπως τελικά η μπαταρία παραδίδει πνεύμα μετά από 8 μήνες+

Ας μας ενημέρωνε η εταιρεία για τις επικείμενες φθορές. 158 κύκλοι μόνο δεν δικαιολογούν τέτοια δραματική και απρόβλεπτη συμπεριφορά.

Τώρα το φορτίζω σε αργή αλλά προβλέπω ότι δεν το γλυτώνει το service..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πως το ελέγχουν;

 

το 12μηνο με την αποδειξη, την μπαταρια την μετρανε με εργαλειο και συνηθως τις αλλαζουν στα πιο πολλα ακομα και με μικρη πτωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους! Όσο καλή μπορεί να είναι μετά τα τελευταία συμβάντα...

Στο θέμα μας. Έκανα ολική επαναφορά κ το τηλέφωνο είναι μαμά πλέον. Μπαταρία στο 63% όταν το άνοιξα...ενημέρωση εφαρμογών χωρίς καμία εφαρμογή έξτρα. Το τηλέφωνο συμπεριφέρθηκε κανονικά και σε αναμονή το βράδυ( πάντα το έχω σε πτήση)

Αρχίζω κάποιες κλήσεις το πρωί και αρχίζει μια πτώση λογική..ξαφνικά από 32% μετά από κλήση δευτερολέπτων κοιτάζω και βλέπω 16%!!!

κάνει ένα σκαλοπάτι στο 15% και μετά από κλήση βυθίζεται στο 3%!!!

Απλά τραγική συμπεριφορά μπαταρίας για ένα καθαρά επαγγελματικό τηλέφωνο 1000ευρώ

Όσον αφορά την γρήγορη φόρτιση για ποιο λόγο να την αποφύγω? Μήπως τελικά η μπαταρία παραδίδει πνεύμα μετά από 8 μήνες+

Ας μας ενημέρωνε η εταιρεία για τις επικείμενες φθορές. 158 κύκλοι μόνο δεν δικαιολογούν τέτοια δραματική και απρόβλεπτη συμπεριφορά.

Τώρα το φορτίζω σε αργή αλλά προβλέπω ότι δεν το γλυτώνει το service..

 

κοιτα, το να κραζεις το τηλεφωνο σαν τηλεφωνο, επειδη τα εφτυσε η μπαταρια του, δεν ειναι λογικο. Απλα θες νεα μπαταρια, εκτος αν εχει αλλη βλαβη και μην πας πχ για πλακετα (χλωμο αλλα το εχω δει).

 

Απο εκει και περα, λογικα με νεα μπαταρια δε θα εχεις προβλημα.

Σιγουρα ειναι σπαστικο, αλλα αν εισαι αθηνα, σε 30 λεπτα εχεις τελειωσει, και σιγουρα δε θελουμε να πηγαινουμε σερβις, αλλα παντα φθορα και αστοχιες υπαρχουν σε ενα ποσοστο.

Τωρα αν θες τη γνωμη μου, βαλε αργο φορτιστη να διατηρηθει η μπαταρια σου σε καλα επιπεδα..

Εχω βαρεθει να πουλαω συσκευες στο insomnia και να μου λενε οτι στο 6μηνο που φορτιζουν με γρηγορους φορτιστες, χωρις να προσεχουν ομως, πχ για λιγα λεπτα μες τη μερα ή κανοντας χρηση της συσκευης ενω φορτιζει κλπ, να βλεπουν τρομερη πτωση στην αποδοση, εως και 50% κατω, μεσα σε τοσο μικρο διαστημα!

Προσωπικα ποτε δεν ειχα τοση πτωση, και αντε πες εγω δεν τα κραταω ευκολα πανω απο 8 μηνες, αλλα ουτε οι δικοι μου που τους εχω ρυθμισει να δουλευουν με τον ιδιο τροπο τις φορτισεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν κράζω..μη λέμε ότι θέλουμε.Το κινητό στερεύει και κλείνει οθόνη απροειδοποιητα. Ειμαι FUN απλά αντικειμενικός.Να λάβεις υπόψιν σου ότι όταν πρωτοπήρα το πρώτο note to 2011 ολοι με ειχαν πάρει με τις πέτρες για την κουμούτσα εποχής.'Εχοντας λοιπόν note 1,2 και note edge και tab pro 8,4 στην κατοχή μου νομίζω ότι έχω κάθε δικαίωμα να εκφέρω γνώμη όταν το note 2 της γυναίκας μου με αλλαγή μπαταριας πέρισυ δουλεύει απρόσκοπτα από το 13. Αν τελικά η μπαταρία μετά από 8 μήνες ζωής παρουσιάζει τέτοιο σοβαρό πρόβλημα τότε οι ιθύνοντες της εταιρείας πρέπει να σκεφθούν σοβαρά το προμοτάρισμα της γρήγορης φόρτισης ως πλεονέκτημα. Το λέω και το τονίζω έχοντας στην κατοχή μου ipad 2 2010 model που δουλεύει χωρίς drain crash 8ωρες οθόνη,ipad air 2, iphone 6 plus -470 cycles- χωρίς σύμπτωμα με φυσιολογική φθορά και iphone7 plus-180 cycles- οπου η αυτονομία είναι για σεμινάριο.Αρα λοιπόν αντικειμενικά η SAMSUNG πρέπει να αναπτύξει την τεχνολογία της στις μπαταρίες και να σέβεται τους καταναλωτές της.

 

Θεωρώ ότι είναι πλασματική ενδειξη μπαταρίας και αυτό πιθανότατα να οφείλεται σε θέμα μητρικής

Ενημερωτικά αποφεύγω το σερβις γιατι έχω κάποιους ενδοιασμούς όσον αφορά τη στεγανοποίηση. θα δω και σήμερα πως θα πάει μετά απο full charge και ευελπιστώ να μη σας απασχολήσω πλέον με πιθανή αστοχία hardware.

Edited by jeanvlond
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια από τα ίδια, το τηλέφωνο έχει την ίδια συμπεριφορά, τόσο σε smoothness όσο και σε μπαταρία, όπως τη πρώτη μέρα που το πήρα χωρίς καμία επαναφορά εργοστασιακών απ' το Γενάρη που το έχω...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!θελω να κανω και εγω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα δεν θελω να χαθουν ουτε επαφες ουτε εφαρμογες!μπορειτε να με βοηθησετε για να κανω σωστο back up?? Το χρησιμοποιω για την δουλεια το τηλεφωνο και βλεπω οτι χανω σε αποδοση της μπαταριας το τελευταιο διαστημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!θελω να κανω και εγω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα δεν θελω να χαθουν ουτε επαφες ουτε εφαρμογες!μπορειτε να με βοηθησετε για να κανω σωστο back up?? Το χρησιμοποιω για την δουλεια το τηλεφωνο και βλεπω οτι χανω σε αποδοση της μπαταριας το τελευταιο διαστημα.
Settings, Cloud and accounts, Samsung cloud, Backup and restore, επιλέγεις όποια σε ενδιαφέρουν και μετά επαναφορά.

Οι εφαρμογές όμως δεν θα επανέλθουν με τις ρυθμίσεις τους, για κάτι τέτοιο μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή Helium .

 

Tapatalked using my galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Δεν κράζω..μη λέμε ότι θέλουμε.Το κινητό στερεύει και κλείνει οθόνη απροειδοποιητα. Ειμαι FUN απλά αντικειμενικός.Να λάβεις υπόψιν σου ότι όταν πρωτοπήρα το πρώτο note to 2011 ολοι με ειχαν πάρει με τις πέτρες για την κουμούτσα εποχής.'Εχοντας λοιπόν note 1,2 και note edge και tab pro 8,4 στην κατοχή μου νομίζω ότι έχω κάθε δικαίωμα να εκφέρω γνώμη όταν το note 2 της γυναίκας μου με αλλαγή μπαταριας πέρισυ δουλεύει απρόσκοπτα από το 13. Αν τελικά η μπαταρία μετά από 8 μήνες ζωής παρουσιάζει τέτοιο σοβαρό πρόβλημα τότε οι ιθύνοντες της εταιρείας πρέπει να σκεφθούν σοβαρά το προμοτάρισμα της γρήγορης φόρτισης ως πλεονέκτημα. Το λέω και το τονίζω έχοντας στην κατοχή μου ipad 2 2010 model που δουλεύει χωρίς drain crash 8ωρες οθόνη,ipad air 2, iphone 6 plus -470 cycles- χωρίς σύμπτωμα με φυσιολογική φθορά και iphone7 plus-180 cycles- οπου η αυτονομία είναι για σεμινάριο.Αρα λοιπόν αντικειμενικά η SAMSUNG πρέπει να αναπτύξει την τεχνολογία της στις μπαταρίες και να σέβεται τους καταναλωτές της.

 

Θεωρώ ότι είναι πλασματική ενδειξη μπαταρίας και αυτό πιθανότατα να οφείλεται σε θέμα μητρικής

Ενημερωτικά αποφεύγω το σερβις γιατι έχω κάποιους ενδοιασμούς όσον αφορά τη στεγανοποίηση. θα δω και σήμερα πως θα πάει μετά απο full charge και ευελπιστώ να μη σας απασχολήσω πλέον με πιθανή αστοχία hardware.

 

Όπως σου είπα ατυχιες και αστοχιες συμβαίνουν, και συμβαίνουν σε όλες τις εταιρείες. Επειδή εσένα σου έτυχε εδώ σε σημαίνει ότι δεν υπάρχει άλλος που έχει αντίθετη εμπειρία..

Όσο για το σέρβις, δε θα έχεις κανένα θέμα, ίσα ίσα φρεσκάρισμα γίνεται καθώς η στεγανοποιηση μετά από καιρό χάνεται αφού ξεραινονται οι κολλες..

Τέλος κάνε δοκιμή μπροστά τους σε νερό μόλις παραλάβεις..

Για μένα μην χάνεις άλλο χρόνο γιατί και εγώ τι φοβάμαι μήπως δεν είναι μπαταρία αλλά τίποτα άλλο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα!θελω να κανω και εγω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα δεν θελω να χαθουν ουτε επαφες ουτε εφαρμογες!μπορειτε να με βοηθησετε για να κανω σωστο back up?? Το χρησιμοποιω για την δουλεια το τηλεφωνο και βλεπω οτι χανω σε αποδοση της μπαταριας το τελευταιο διαστημα.

Το να κάνεις επαναφορά σε ρυθμίσεις και εφαρμογές καθιστά σχεδόν ανούσια την επαναφορά. Πέρα από αρχεία, μην επαναφέρεις κάτι άλλο, απλά στήσε από την αρχή, να έχει νόημα η επαναφορά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...