Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ αφου σας τσιτιρισα καλα καλα για να σας κραταω σε αγωνια :lol: τελικά αποφάσισα........ να ......το.... κρατήσω :D καθως κάθε μέρα που το σκεφτόμουν έβγαζα και απο μια άσπρη τρίχα οπότε λέω να το κρατήσω να τελειώνουμε μιας κ μου αρεσε το στυλ του.

πιο πολυ θέλω τη μετάφραση που κάνει για τα ταξίδια.απλά θα το έχω στον ορό όπως φαίνεται :blink: με ενα powerbank παραμασχαλα.

σε κανα 6μηνο που θα μεταπηδησω στο 9 ποσο λετε να μπορεσω να το δώσω σαν μεταχειρισμένο; :X

μπορει να προτεινει κανεις επιγραμματικα καμια ασφαλιστικη και θηκες κτλ?

ευχαριστω παιδια!!

Link to comment
Share on other sites

Κ αφου σας τσιτιρισα καλα καλα για να σας κραταω σε αγωνια :lol: τελικά αποφάσισα........ να ......το.... κρατήσω :D καθως κάθε μέρα που το σκεφτόμουν έβγαζα και απο μια άσπρη τρίχα οπότε λέω να το κρατήσω να τελειώνουμε μιας κ μου αρεσε το στυλ του.

πιο πολυ θέλω τη μετάφραση που κάνει για τα ταξίδια.απλά θα το έχω στον ορό όπως φαίνεται :blink: με ενα powerbank παραμασχαλα.

σε κανα 6μηνο που θα μεταπηδησω στο 9 ποσο λετε να μπορεσω να το δώσω σαν μεταχειρισμένο; :X

μπορει να προτεινει κανεις επιγραμματικα καμια ασφαλιστικη και θηκες κτλ?

ευχαριστω παιδια!!

 

Και πολύ καλά θα κάνεις, μιας και είναι πολύ καλή συσκευή...

Στο θέμα μπαταρίας τώρα, εγώ την μέρα την βγάζω άνετα, και του κάνω και σκληρή χρήση... Για ασφάλεια δεν ξέρω, μιας και δεν έχω κάνει ποτέ, καλό θα είναι να απαντήσει κάποιος που έχει κάνει...

Από θήκη του φοράω την Spigen Rough Armour Extra, και είμαι πολύ ευχαριστημένος, από μεμβράνη του έχω βάλει την Zagg από τα MM...

Link to comment
Share on other sites

Και άλλη αναβάθμιση ήρθε 713 mb τι θα γίνει Ποια ησυχία δεν βρίσκουμε με αυτούς...

 

Τι αλλαγές έχει;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος στην παρέα. Μόλις 2 ημερών χρήστης Note 8. Προσπαθώ να διαβάσω αρκετές σελίδες αν και το κινητό είναι πραγματικό εργαλείο.Η μπαταρία δείχνει να είναι το μόνο του αρνητικό άλλα Προς το παρόν δεν μπορώ να το εκτιμήσω γιατί είναι πολύ νωρίς. Με dual sim 4g ανοιχτό και wifi έχω 3 ώρες screen και είμαι στο 52% .

Συνεχίζω διάβασμα....

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος στην παρέα. Μόλις 2 ημερών χρήστης Note 8. Προσπαθώ να διαβάσω αρκετές σελίδες αν και το κινητό είναι πραγματικό εργαλείο.Η μπαταρία δείχνει να είναι το μόνο του αρνητικό άλλα Προς το παρόν δεν μπορώ να το εκτιμήσω γιατί είναι πολύ νωρίς. Με dual sim 4g ανοιχτό και wifi έχω 3 ώρες screen και είμαι στο 52% .

Συνεχίζω διάβασμα....

 

Πολύ καλός χρόνος, φυσικά εγώ ποτέ δεν έχω βγάλει τόσο πολύ οθόνη,Ίσως μόνο αν ασχοληθώ με την συσκευή και είμαι όλη την ώρα σε wifi...Εγώ με την χρήση που κάνω φτάνω το πολύ μέχρι 4:30 ώρες οθόνης...

Link to comment
Share on other sites

Και άλλη αναβάθμιση ήρθε 713 mb τι θα γίνει Ποια ησυχία δεν βρίσκουμε με αυτούς...

 

Και εμενα μου ηρθε σημερα πρωι πρωι , να ηταν κατι μικρο να ελεγα ενταξει αλλα οσο παει ανεβαινει το μεγεθος.

καινουργια - απολαυστε περισσοτερες υπηρεσιες παιχνιδιων samsung ενεργοποιωντας το game launcher.

- η ασφάλεια συσκευης βελτιώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου ηρθε σημερα πρωι πρωι , να ηταν κατι μικρο να ελεγα ενταξει αλλα οσο παει ανεβαινει το μεγεθος.

καινουργια - απολαυστε περισσοτερες υπηρεσιες παιχνιδιων samsung ενεργοποιωντας το game launcher.

- η ασφάλεια συσκευης βελτιώθηκε.

 

Hρθε και σε μένα,την κατέβασα αλλά θα την βάλω Όταν γυρίσω σπίτι το απόγευμα...Βασικά το μόνο που με απασχολεί είναι η μπαταρία, μιας και μέχρι στιγμής είναι σε καλά επίπεδα...

Περιμένω και την παρουσίαση του Ν9 σε 2 μέρες,αν και για αγορά δύσκολο το βλέπω πριν το νέο έτος....Ξέρουμε περίπου τι ώρα θα είναι η παρουσιαση;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος στην παρέα. Μόλις 2 ημερών χρήστης Note 8. Προσπαθώ να διαβάσω αρκετές σελίδες αν και το κινητό είναι πραγματικό εργαλείο.Η μπαταρία δείχνει να είναι το μόνο του αρνητικό άλλα Προς το παρόν δεν μπορώ να το εκτιμήσω γιατί είναι πολύ νωρίς. Με dual sim 4g ανοιχτό και wifi έχω 3 ώρες screen και είμαι στο 52% .

Συνεχίζω διάβασμα....

Επιτέλους κάποιος που μας ενθάρρυνε!πως πήγε η συνέχεια τελικά τι είχες από ωρες?

 

πηρε κανείς το dex station?είναι το ίδιο με του s8?

Link to comment
Share on other sites

Με iPhone απο το Jesus, τώρα έχω το Χ και όλα τα Note μέχρι και το 4

Επειδή μου ξαναμπήκε στο μυαλό πήγα και πήρα προχθές το 8, να δω αν μου αρέσει ώστε σε αυτή την περίπτωση να πάρω το 9, όταν με το καλό κυκλοφορήσει και αυτό θα είναι λόγω της μπαταρίας από ότι διαβάζω.

Επίσης ο σημαντικός λόγος είναι η άψογη πια λειτουργία του KNOX και η ασφάλεια που παρέχει που για εμένα είναι σημαντική.

 

Έχω μείνει μ......ς με το πόσο έχει προχωρήσει το android και ειδικά η συγκεκριμένη συσκευή που είναι και κούκλα [Deep Sea Blue]

Νεότερα μετά από λίγες ημέρες αφού διαβάσω όλο το νήμα και λιώσω το 8αρι

 

 

ps

Nα πω ότι τα AirPods δουλεύουν άψογα, με την διαφορά ότι δεν έχουν όλες τις ρυθμίσεις όπως σε μια συσκευή με iOS

Edited by Jig
PS
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

 

Με iPhone απο το Jesus, τώρα έχω το Χ και όλα τα Note μέχρι και το 4

Έχω μείνει μ......ς με το πόσο έχει προχωρήσει το android και ειδικά η συγκεκριμένη συσκευή που είναι και κούκλα [Deep Sea Blue]

Για αυτό εγω παράλληλα δουλεύω και παρακολουθώ εξελίξεις απο τα 2 λειτουργικά συνεχώς επι 5-6 ετη ετσι ωστε να μην μείνω πίσω με οτι γνώριζα η οτι θυμόμουν σε οτι ίσχυε προ ετών σε καθε λειτουργικό.

 

Ανέκαθεν και διαχρονικά θεωρούσα λαθος να δενομαι αποκλειστικά με ενα οικοσύστημα η στρατόπεδο και να μην αποδέχομαι τον ανταγωνισμό.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό εγω παράλληλα δουλεύω και παρακολουθώ εξελίξεις απο τα 2 λειτουργικά συνεχώς επι 5-6 ετη ετσι ωστε να μην μείνω πίσω με οτι γνώριζα η οτι θυμόμουν σε οτι ίσχυε προ ετών σε καθε λειτουργικό.

Ανέκαθεν και διαχρονικά θεωρούσα λαθος να δενομαι αποκλειστικά με ενα οικοσύστημα η στρατόπεδο και να μην αποδέχομαι τον ανταγωνισμό.

 

Eσύ όμως είσαι εσύ και εγώ είμαι εγώ :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε περίπου τι ώρα θα είναι η παρουσιαση;;;

 

Πέμπτη 9 Αυγούστου, 18:00 ώρα Ελλάδας.

 

Έχω μείνει μ......ς με το πόσο έχει προχωρήσει το android και ειδικά η συγκεκριμένη συσκευή που είναι και κούκλα [Deep Sea Blue]

 

Πολλοί μιλάνε για laggy εμπειρία σε ναυαρχίδες Samsung (Note8, S9+) χωρίς καν να τις έχουν ακουμπήσει. Η πραγματικότητα είναι λίγο διαφορετική όπως διαπίστωσες και εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κάποιος που μας ενθάρρυνε!πως πήγε η συνέχεια τελικά τι είχες από ωρες?

 

πηρε κανείς το dex station?είναι το ίδιο με του s8?

 

Έφτασα 6 ώρες 10 λεπτά οθόνης

Μέχρι να το φορτίσω στο 12%.

Πολύ καλά πάντως για 2η μέρα. Σήμερα πήρα και εγώ το update Αυγούστου. Θυμόμουν τη Samsung στα updates υστερούσε, αλλα μάλλον δείχνει πως έχει αλλάξει κάτι προς το καλύτερο πλέον σε αυτό το κομμάτι.

Κάποια διαφορά δεν είδα με το update άλλα εγώ είμαι και πολύ νέος χρήστης Note 8.

Οψόμεθα λοιπόν.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί μιλάνε για laggy εμπειρία σε ναυαρχίδες Samsung (Note8, S9+) χωρίς καν να τις έχουν ακουμπήσει. Η πραγματικότητα είναι λίγο διαφορετική όπως διαπίστωσες και εσύ.

 

Να σου πω την αλήθεια δεν είχα ποτέ ακούσει παράπονο για τις ναυαρχίδες.

 

Πάντως δηλώνω ενθουσιασμένος με το 8 και η μετάβαση στο 9 θα είναι σχεδόν σίγουρη.

Το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι δυο εφαρμογές που χρησιμοποιώ πολύ στο iOS δεν υπάρχουν στο android και θα πρέπει να βρω κάτι αντίστοιχο.

ααα και το Messages θα μου λείψει αλλά ok

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Με 2ωρες και 26 λεπτά χρήση οθόνης μπαταρία στο 20%. Ακούγεται φυσιολογικό; Νομίζω ότι έχει πρόβλημα. Εντυπώσεις;

Ολα ειναι σχετικα. Αν οι 2μιση ωρες ειναι με τερμα φωτεινοτητα, ειναι μια χαρα. Επισης, σε ποσες ωρες αναμονης βγηκε αυτο το sot?

 

Έφτασα 6 ώρες 10 λεπτά οθόνης

Μέχρι να το φορτίσω στο 12%.

Πολύ καλά πάντως για 2η μέρα. Σήμερα πήρα και εγώ το update Αυγούστου. Θυμόμουν τη Samsung στα updates υστερούσε, αλλα μάλλον δείχνει πως έχει αλλάξει κάτι προς το καλύτερο πλέον σε αυτό το κομμάτι.

Κάποια διαφορά δεν είδα με το update άλλα εγώ είμαι και πολύ νέος χρήστης Note 8.

Οψόμεθα λοιπόν.

Στις αναβαθμισεις ασφαλειας ειναι συνεπεστστη, 1 καθε μηνα.

Εκει που αργει ειναι στις αναβαθμισεις του android, πχ απο 7 σε 8 ή απο 8 σε 8.1 κλπ.

Αν και η μεταβαση απο 7 σε 8 στη συγκεκριμενη περιπτωση εγινε σχετικα κανονικα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη 9 Αυγούστου, 18:00 ώρα Ελλάδας.

 

 

 

Πολλοί μιλάνε για laggy εμπειρία σε ναυαρχίδες Samsung (Note8, S9+) χωρίς καν να τις έχουν ακουμπήσει. Η πραγματικότητα είναι λίγο διαφορετική όπως διαπίστωσες και εσύ.

 

Πολλοί εδώ στο φόρουμ μιλάνε για λαγκσουγκ, χωρίς να έχουνε πιάσει συσκευή, έχουν μια καραμέλα και την μασάνε...

Στο φόρουμ της 1+ πολλές φορές είχα έρθει σε αντιπαράθεση, έχοντας ταυτόχρονα Note 8 /S9+/1+6 και έχω γράψει απόψεις πολλές φορές, κάτοχος και των τριών, αλλά συμφουρμητες που δεν έχουν πιάσει άλλη συσκευή λέγανε γα δικά τους...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι σχετικα. Αν οι 2μιση ωρες ειναι με τερμα φωτεινοτητα, ειναι μια χαρα. Επισης, σε ποσες ωρες αναμονης βγηκε αυτο το sot?

Δεν είναι τέρμα αλλά αν μπορούσα να βάλω ποσοστιαία κλίμακα περίπου στο 85% και ώρες αναμονής περίπου 10. Αλλά πριν κρατούσε περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τέρμα αλλά αν μπορούσα να βάλω ποσοστιαία κλίμακα περίπου στο 85% και ώρες αναμονής περίπου 10. Αλλά πριν κρατούσε περισσότερο

 

Λιγο ειναι. :(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τέρμα αλλά αν μπορούσα να βάλω ποσοστιαία κλίμακα περίπου στο 85% και ώρες αναμονής περίπου 10. Αλλά πριν κρατούσε περισσότερο

Πόσο καιρό το έχεις ? Αν το πας σέρβις γενικά τις αλλάζουν τις μπαταρίες εύκολα μες την εγγύηση. Παρόλα αυτά μπορεί να φταίει το οτιδήποτε, από κάποια εφαρμογή μέχρι η χρήση και το σήμα σου. Αν δε δώσεις πλήρη εικόνα χρήσης και στησιματος και στατιστικών δεν έχει νόημα η κουβέντα.

Μπορώ να στο κάνω να γράψει 2 ώρες οθόνη και να γράψει και 8 ώρες...ανάλογα τη χρήση. Το θέμα είναι να χρησιμοποιείς το κινητό όπως σε βολεύει και όχι να κυνηγάμε νούμερα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί εδώ στο φόρουμ μιλάνε για λαγκσουγκ, χωρίς να έχουνε πιάσει συσκευή, έχουν μια καραμέλα και την μασάνε...

Στο φόρουμ της 1+ πολλές φορές είχα έρθει σε αντιπαράθεση, έχοντας ταυτόχρονα Note 8 /S9+/1+6 και έχω γράψει απόψεις πολλές φορές, κάτοχος και των τριών, αλλά συμφουρμητες που δεν έχουν πιάσει άλλη συσκευή λέγανε γα δικά τους...

 

Αυτοί ξέρουν καλύτερα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, οταν είναι ανοιχτό το κινητό και έρχεται ένα νεο μήνυμα τότε εμφανίζεται επάνω ένα πλαίσιο με το όνομα και το μήνυμα του αποστολέα αυτό πως μπορώ να το απενεργοποιήσω; Για μου έρχεται μόνο ο ήχος δηλαδή και το εικονίδιο στο status bar επάνω
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και το δικό μου σε μπλε χρώμα και ακόμα δεν το έχω ξεσφραγισει, είχα πει να το πάρω νωρίτερα αλλά οικονομικά δεν έβγαινε, τώρα βγήκε αλλά με το ζόρι, ελπίζω να το ευχαριστηθώ.

 

Ερώτηση, το κινητό μόλις το βγάλω από την συσκευασία να του flashαρω την Ελληνική EUR rom με το τελευταίο update 02.08.2018 η να το κάνω μέσω Ota? Τι θα ήταν καλύτερο για την συσκευή; επίσης να πω πως ειναι εισαγωγής το τηλέφωνο όποτε φοράει rom άλλης χώρας λογικά...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...