Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα γινεται. Εγω δεν εχω κανει ποτε reset και παει μπαλα.

Δεν γίνεται να κάνεις major update και να μην κάνεις reset...

Και δεν ισχύει μόνο για το συγκεκριμένο, για όλες τις συσκευές, μετά από λίγο καιρό θα σου βγάλει θεματακια...

Το ότι είναι ναυαρχίδα δεν σημαίνει ότι παραβλέπουμε τις διαδικασίες μετά από αναβάθμιση... Ακόμα και όταν είχα συσκευές 1+ η Nexus πάντα έκανα επαναφορά μετά από major update...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω κανει ολες τις αναβαθμίσεις (και την 8) χωρις κανενα reset. Ηλπιζα οτι σε τετοια συσκευη εν ετει 2018 δε θα χρειαζεται. Θα κανω αποτι φαινεται..

 

Στα υπόλοιπα δεν εχω προβληματική συσκευή... Απλα εχω πολυ υψηλές απαιτήσεις λογω τιμής.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Στα προηγούμενα κινητα μου (samsung) ημουν με root, custom roms κλπ. και εκανα και reset καθε λιγο και λιγακι ακο α και για δευτερεύοντα uodate. Απλα θεώρησα οτι στα samsung του 2017-2018 δε θα χρειάζονταν πλεον να κανω τα ιδια πράγματα, ουτε και debloat ουτε και ολα τα υπόλοιπα κολπα για να παρει τα πόδια του και να μην τρωει μπαταρια ανευ λογου. Προφανώς πρέπει... Δεκτο.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Πρέπει να κανείς στήσιμο εξ αρχης ειδικά αν διακρίνεις ότι κάτι δεν πάει καλά.

 

Είμαι σίγουρος ότι θα ξαναζωντανέψει η συσκευή σου.

 

Επίσης καλό είναι να οργανώσεις καλύτερα ποιες εφαρμογές σου χρειάζονται και οποίες όχι.

 

Οτιδήποτε περιττό το βγάζεις,επίσης αν αντικαθιστάς stock με τρίτα τα πρώτα τα διαγράφεις.

 

Δεν αφήνεις μέσα στο κινητό 2 η πάνω εφαρμογές για μια δουλειά.

 

Μπορεί κάποιο update να μην έδεσε καλά και αυτό λαμβάνεις πάντα στα υπόψη.

 

Δεν υπάρχουν κανόνες απαράβατους στο Android.

 

Όταν διακρίνεις ότι κάτι συμβαίνει παίρνεις τα αντίστοιχα μέτρα.

 

Δεν είναι θέμα ούτε 18 ούτε 12 ούτε αν είσαι root είτε όχι.

 

Κοιτάζεις μόνο τη δίκη σου συσκευή και την αντιμετωπίζεις ανάλογα και βάση της εμπειρία σου με προηγούμενες συσκευές.

 

Ούτε την δικιά μου ούτε του τρίτου την άποψη που λέει ότι πάει μπάλα λαμβάνεις υπόψη διότι ο καθένας μας την δουλεύει τη συσκευή με το μοναδικό του τρόπο με το δικό του στήσιμο,διαφορετικές ανάγκες κλπ κλπ κλπ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 10 μηνες συμβιωση με το Νοτε 8 αφου προηγουμενως εχει περασει ολη η σειρα Νοτε απο τα χερια μου αυτο που εχω να πω ειναι οτι προκειται για τηλεφωνα μακραν ανωτερα απο πολλα αλλα, ναι μεν μπορει για καποια αλλα να λενε καλυτερες καμερες μεγαλυτερη ραμ μεγαλυτερη μπαταρια αλλα και μονο η οθοναρα του φτανει να υπερκαλυψει αρκετα απο αυτα γιατι τι να την κανω την μεγαλυτερη μπαταρια οταν εχουν αναλυσεις προσχολικων χρονων ...

με την δικη μου χρηση λοιπον οπου περιλαμβανει Fb messenger Exploler instagram Viber maps και κανα τεταρτο παιχνιδι στο συνολο της μερας με καποια τηλεφωνηματα καθημερινα με βγαζει ανετα ολη μερα εκτος wifi και με κακο σημα παρακαλω απο τις 5.30 το πρωι μεχρι τις 12 το βραδυ να φορτιζω με περιπου 30% , οταν δε ειμαι στο μαγαζι μεχρι το απογευμα με wifi βγαζει δυο ημερες χωρις κανενα προβλημα απο την συσκευη που απο οτι διαβαζω γραφουν μερικοι εδω μεσα οτι εχουν θεματα....απο εκει και περα ο καθενας εχει τα δικα του στανταρ !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Καινούριος.... μόλις το παρέλαβα εχθές σε μπλέ.

Νέος... στο thread.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Καινούριος.... μόλις το παρέλαβα εχθές σε μπλέ.

Νέος... στο thread.

 

Καλοδουλευτο το θηρίο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... οι παρατηρήσεις μου μέχρι τώρα είναι πάρα πολύ θετικές. Μόνο δύο πράγματα. Πρώτα η θέση του fingerprint sensor είναι πολύ άβολη... όσο και να το συνηθίσεις θα είναι άβολη νομίζω... και έπειτα... η μπαταρία. Δεν είναι άσχημη, αλλά δεν την βλέπω να κρατάει όσο στο S7 Edge που είχα πριν. .... Δεν ξέρω αν με τον καιρό στρώσει... ίσως.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσο καιρο το εχεις, αλλα κι εμενα στην αρχη μια χαρα μου φαινόταν. Πλεον μετα απο αρκετα updates χωρις κανενα factory reset και με μπολικες εφαρμογές το κινητό εχει αισθητό lag. Οταν λεω lag δεν εννοώ να περιμένεις μεχρι να συμβεί κατι, αλλα ασχημα frame drops και stuttering σε σκρολαρισμα, σε κλείσιμο και ανοιγμα παραθύρων οπως του messenger, σε σκρολαρισμα facebook και instagram, σε ανοιγμα του share menu και πολλα ακομα.

 

Αλλο τραγικό πρόβλημα του note 8 ειναι το πολυ γρήγορο burn in της οθόνης. Δεν εχει πρακτικα νόημα να αυξάνουν τοσο την μεγιστη φωτεινότητα στον ηλιο αν ειναι το burn in στο 6μηνο πάνω να ειναι παραοανω απο εμφανες. Δε γιενται σε συσκευή 6μηνων να βλέπω αχνά γραμματα πληκτρολογιου σε λευκο φοντο.

 

Γενικα το κινητό ειναι για δεδομένα 2018 προβληματικό σε πολλα ζητήματα και δεν εχω καμια εμπιστοσύνη να δοκιμασω και το s9+.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Για μενα η σειρα note κ ειδικα το note 9 κ τα iphone x(κ τα νεα που θα'ρθουν) ειναι οι καλυτερες συσκευες!!Θελω να παρω η note 9 η iphone x..Αλλα αυτο με το durn in της. οθονης οπως ειπες ειναι το πιο ΣΟΒΑΡΟ κ με τρόμαξε..Αντε να εχεις δώσει τοσα λεφτα γι'αυτα τα κινητα κ να βλεπεις το πληκτρολογιο οπως λες αχνα στο λευκο φοντο..Δηλαδή μετα απο 3,4 χρονια(τοσο θα το κρατήσω όποιο κ να παρω) τι θα γινει;Θελω ρε παιδια μια βοηθεια οσοι εχουν note η s7,s8,iphone x τους εχει παθει τιποτα η οθονη;

Link to comment
Share on other sites

Για μενα η σειρα note κ ειδικα το note 9 κ τα iphone x(κ τα νεα που θα'ρθουν) ειναι οι καλυτερες συσκευες!!Θελω να παρω η note 9 η iphone x..Αλλα αυτο με το durn in της. οθονης οπως ειπες ειναι το πιο ΣΟΒΑΡΟ κ με τρόμαξε..Αντε να εχεις δώσει τοσα λεφτα γι'αυτα τα κινητα κ να βλεπεις το πληκτρολογιο οπως λες αχνα στο λευκο φοντο..Δηλαδή μετα απο 3,4 χρονια(τοσο θα το κρατήσω όποιο κ να παρω) τι θα γινει;Θελω ρε παιδια μια βοηθεια οσοι εχουν note η s7,s8,iphone x τους εχει παθει τιποτα η οθονη;
Προσωπικα δεν εχω θεμα μεχρι στιγμης. Αλλα προσεχω. Εχω βαλει να κρυβονται τα soft keys αυτοματα, κρυβω την πανω μπαρα (οχι παντα, αλλα συχνα) και αποφευγω να δουλευω την οθονη σε φουλ φωτεινοτητα με σταθερα στοιχεια για πολλη ωρα. (πχ google maps).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, νέος στο Note 8 μετά από 5 χρόνια συμβίωσης με το Note ii LTE και έχω θέμα με τους υπότιτλους, τους οποίους εμφανίζει σαν ρωσικές γραμματοσειρές. Ενώ το παλιό και ακόμη λειτουργικό Note ii τους εμφανίζει κανονικά ελληνικά! Διορθώνεται κάπως αυτό;

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... οι παρατηρήσεις μου μέχρι τώρα είναι πάρα πολύ θετικές. Μόνο δύο πράγματα. Πρώτα η θέση του fingerprint sensor είναι πολύ άβολη... όσο και να το συνηθίσεις θα είναι άβολη νομίζω... και έπειτα... η μπαταρία. Δεν είναι άσχημη, αλλά δεν την βλέπω να κρατάει όσο στο S7 Edge που είχα πριν. .... Δεν ξέρω αν με τον καιρό στρώσει... ίσως.

 

Στην χειρότερη περίπτωση θα σου βγάζει μια ώρα extra σε σχέση με το edge. Ανάλογα το στήσιμο που θα του κανεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για μενα η σειρα note κ ειδικα το note 9 κ τα iphone x(κ τα νεα που θα'ρθουν) ειναι οι καλυτερες συσκευες!!Θελω να παρω η note 9 η iphone x..Αλλα αυτο με το durn in της. οθονης οπως ειπες ειναι το πιο ΣΟΒΑΡΟ κ με τρόμαξε..Αντε να εχεις δώσει τοσα λεφτα γι'αυτα τα κινητα κ να βλεπεις το πληκτρολογιο οπως λες αχνα στο λευκο φοντο..Δηλαδή μετα απο 3,4 χρονια(τοσο θα το κρατήσω όποιο κ να παρω) τι θα γινει;Θελω ρε παιδια μια βοηθεια οσοι εχουν note η s7,s8,iphone x τους εχει παθει τιποτα η οθονη;

 

4 πράγματα πρέπει να προσεχεις. Θα αποφεύγεις τα άσπρα themes. θα εχεις παντού μαύρα themes σε ολα τα apps και ολο το κινητο. Δεν θα παιζεις games. H oled οθόνες είτε είναι τηλεόρασης τις lg είτε κινητά τις samsung δεν είναι για games. Εχω την LG OLED65G8PLA και πίστεψε με δεν έχω βάλει ποτε το xbox πάνω τις ούτε κατά διάνοια. Μπορείς να απόκτησης burn in την ίδια στιγμή κιόλας με τα games σε oled screens. Games και oled = burn in. Kαι τελευταίο θα προσεχεις την φωτεινότητα. Aν θες να το εχεις μόνιμα πάνω από 70+% βρέξει χιονίσει. Ειναι ριψοκίνδυνο. Ακόμα όταν το βλέπεις και έχει ζεσταθεί πολύ κατά τους καλοκαιρινούς μήνες. Απλά αστο λίγο να κρυώσει. Μην ακούς τον κάθε κλάψα που δεν πρόσεχε απλά πραγματάκια και έβγαλε burn in και το έριξε το φταίξιμο στο κινητό. Και όχι στον ίδιο που δεν ήξερε τι να προσεχή σε μια oled οθόνη. Κάτι που ξέχασα είναι πως το always on εννοείτε το βγάζουμε off. Σίγουρα θα υπάρχουν άτομα που το έχουν on συνεχεια και σίγουρα θα έχουν και burn in πλέον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, νέος στο Note 8 μετά από 5 χρόνια συμβίωσης με το Note ii LTE και έχω θέμα με τους υπότιτλους, τους οποίους εμφανίζει σαν ρωσικές γραμματοσειρές. Ενώ το παλιό και ακόμη λειτουργικό Note ii τους εμφανίζει κανονικά ελληνικά! Διορθώνεται κάπως αυτό;

 

Bάλε τους υπότιτλους στο pc. Kανε install το notepad++ πατα δεξί click open στους υπότιτλους και πήγαινε. encoding encode in UCS-2 LE και μετα κατο convert to UCS-2 BE. Για να στο κάνει αυτόματα ψάξε στο playstore για κάποιο app. Πολλές φορες οι υπότιτλοι με την Ελληνική γλώσσα έχουν πρόλημα. Ανάλογα από πιο site τους κατεβάζεις. Και ανάλογα από πιο site τους βλέπεις.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι σοβαρή πρόταση δε θα παίζεις games δε θα κάνεις αυτό δε θα κάνεις εκείνο?

 

Έχει δώσει τόσα λεφτά για να πάρει μια ναυαρχίδα να γουστάρει κ του λέμε μη κάνεις αυτό, μη κάνεις εκείνο, πρόσεχε το άλλο κα..

 

Το παίρνεις για να το ξεζουμίσεις ένα τέτοιο τηλ και 100% φωτεινότητα θα βάλεις οπότε είσαι σε ντάλα ήλιο κ games θα παίζεις και μπορεί να το φορτίζεις συνέχεια με γρήγορη φόρτιση και ότι άλλο μπορείς να κάνεις για να γίνει η ζωή σου καλύτερη.

 

Για ποιο λόγο ζητάμε από τις εταιρίες τότε ρε μάγκες να μας βάζουν premium υλικά κατασκευής αν είναι να τα κρύβουμε σε θήκες, για ποιο λόγο ζητάμε μεγάλες αναλύσεις και πολλά ppi αν είναι να το κατεβάζουμε σε 720p, για ποιο λόγο ζητάμε ταχεία φόρτιση αν είναι να το βάζουμε σε αργή κ γενικά για ποιο λόγο ζητάμε νέες τεχνολογίες αν δεν τις χρησιμοποιούμε?

 

Τι να το κάνω το Note αν είναι να μην παίζω games κ να μη βάζω τη φωτεινότητα μαξ η να μη κάνω χρήση της ταχείας φόρτισης? Παίρνω ένα τηλ 100e και είμαι κομπλέ.

Edited by nfeel
me > you
Link to comment
Share on other sites

Σε note 4, πριν χρόνια, που μου έκαψε οθόνη, , εντός εγγύησης,, τοστειλα Αθήνα,, και την άλλαξαν.
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι σοβαρή πρόταση δε θα παίζεις games δε θα κάνεις αυτό δε θα κάνεις εκείνο?

 

Έχει δώσει τόσα λεφτά για να πάρει μια ναυαρχίδα να γουστάρει κ του λέμε μη κάνεις αυτό, μη κάνεις εκείνο, πρόσεχε το άλλο κα..

 

Το παίρνεις για να το ξεζουμίσεις ένα τέτοιο τηλ και 100% φωτεινότητα θα βάλεις οπότε είσαι σε ντάλα ήλιο κ games θα παίζεις και μπορεί να το φορτίζεις συνέχεια με γρήγορη φόρτιση και ότι άλλο μπορείς να κάνεις για να γίνει η ζωή σου καλύτερη.

 

Για ποιο λόγο ζητάμε από τις εταιρίες τότε ρε μάγκες να μας βάζουν premium υλικά κατασκευής αν είναι να τα κρύβουμε σε θήκες, για ποιο λόγο ζητάμε μεγάλες αναλύσεις και πολλά ppi αν είναι να το κατεβάζουμε σε 720p, για ποιο λόγο ζητάμε ταχεία φόρτιση αν είναι να το βάζουμε σε αργή κ γενικά για ποιο λόγο ζητάμε νέες τεχνολογίες αν δεν τις χρησιμοποιούμε?

 

Τι να το κάνω το Note αν είναι να μην παίζω games κ να μη βάζω τη φωτεινότητα μαξ η να μη κάνω χρήση της ταχείας φόρτισης? Παίρνω ένα τηλ 100e και είμαι κομπλέ.

Ετσι ειναι..Να εχεις τετοια ΟΘΟΝΑΡΑ κ να μην παίζεις games τωρα ειδικα με το note 9 που εχει κ υδροψυξη;

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι σοβαρή πρόταση δε θα παίζεις games δε θα κάνεις αυτό δε θα κάνεις εκείνο?

 

Έχει δώσει τόσα λεφτά για να πάρει μια ναυαρχίδα να γουστάρει κ του λέμε μη κάνεις αυτό, μη κάνεις εκείνο, πρόσεχε το άλλο κα..

 

Το παίρνεις για να το ξεζουμίσεις ένα τέτοιο τηλ και 100% φωτεινότητα θα βάλεις οπότε είσαι σε ντάλα ήλιο κ games θα παίζεις και μπορεί να το φορτίζεις συνέχεια με γρήγορη φόρτιση και ότι άλλο μπορείς να κάνεις για να γίνει η ζωή σου καλύτερη.

 

Για ποιο λόγο ζητάμε από τις εταιρίες τότε ρε μάγκες να μας βάζουν premium υλικά κατασκευής αν είναι να τα κρύβουμε σε θήκες, για ποιο λόγο ζητάμε μεγάλες αναλύσεις και πολλά ppi αν είναι να το κατεβάζουμε σε 720p, για ποιο λόγο ζητάμε ταχεία φόρτιση αν είναι να το βάζουμε σε αργή κ γενικά για ποιο λόγο ζητάμε νέες τεχνολογίες αν δεν τις χρησιμοποιούμε?

 

Τι να το κάνω το Note αν είναι να μην παίζω games κ να μη βάζω τη φωτεινότητα μαξ η να μη κάνω χρήση της ταχείας φόρτισης? Παίρνω ένα τηλ 100e και είμαι κομπλέ.

 

Εσύ παίξε games και φόρτισε το ταυτόχρονα βαλε και κάνα 90% φωτεινότητα ενώ παιζεις και φορτίζεις. Και μετά έλα πες μας φταίει το κινητό. Και τι υλικά θες? να στο φτιάξουν με ανθρακονήματα μήπως? η το θες με τιτανιο και διαμαντι? η ανάλυση τους μια χαρά είναι δεν χρειάζεται να την κατεβάζεις. Οταν φορτίζουμε το κινητο μας το βάζουμε στην άκρη και περιμένουμε. Δεν το πειράζουμε ταυτόχρονα. Οι oled οθόνες δεν είναι για games ποσο πιο απλό να στο πω. Αμα θες games πας σε lcd. Είτε είναι pc είτε κινητό είτε τηλεόραση. Είναι κανόνας αυτό. Δεν φαντάζεσαι ποσα burn in από games από aod και από άσπρα themes υπάρχουν στα κινητά του κόσμου. Οτι και να αγοράσεις σε αυτόν τον πλανήτη υπάρχουν πράγματα που κανεις και πράγματα που δεν κανεις γιατί μπορεί να καταστραφεί ότι να είναι αυτό που αγόρασες. Τι ελευθερια μου λες και χαζομάρες. Δεν μπορώ σε ένα αμάξι με πετρέλαιο να βάλω βενζίνη είναι κανόνας. Και τα κινητά έχουν κανόνες. Αλλα επειδή ο κόσμος είναι ότι νάνε, κάνει ότι νάνε και στο τέλος τα χαλάει και μενει με burn in. Ενα μικρό παράδειγμα είναι αυτά που λες εσύ πιο πάνω...

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Σε note 4, πριν χρόνια, που μου έκαψε οθόνη, , εντός εγγύησης,, τοστειλα Αθήνα,, και την άλλαξαν.

 

Μετά που έπαθα, έβαλα εφαρμογή από το play store,, cpu temp

και ελέγχω την θερμοκρασία, μπαταρίας, cpu

Είναι όχι απόλυτα αξιόπιστες, αλλά ξέρω περίπου την θερμοκρασία, σε όλες τις συσκευές μου.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ παίξε games και φόρτισε το ταυτόχρονα βαλε και κάνα 90% φωτεινότητα ενώ παιζεις και φορτίζεις. Και μετά έλα πες μας φταίει το κινητό. Και τι υλικά θες? να στο φτιάξουν με ανθρακονήματα μήπως? η το θες με τιτανιο και διαμαντι? η ανάλυση τους μια χαρά είναι δεν χρειάζεται να την κατεβάζεις. Οταν φορτίζουμε το κινητο μας το βάζουμε στην άκρη και περιμένουμε. Δεν το πειράζουμε ταυτόχρονα. Οι oled οθόνες δεν είναι για games ποσο πιο απλό να στο πω. Αμα θες games πας σε lcd. Είτε είναι pc είτε κινητό είτε τηλεόραση. Είναι κανόνας αυτό. Δεν φαντάζεσαι ποσα burn in από games από aod και από άσπρα themes υπάρχουν στα κινητά του κόσμου. Οτι και να αγοράσεις σε αυτόν τον πλανήτη υπάρχουν πράγματα που κανεις και πράγματα που δεν κανεις γιατί μπορεί να καταστραφεί ότι να είναι αυτό που αγόρασες. Τι ελευθερια μου λες και χαζομάρες. Δεν μπορώ σε ένα αμάξι με πετρέλαιο να βάλω βενζίνη είναι κανόνας. Και τα κινητά έχουν κανόνες. Αλλα επειδή ο κόσμος είναι ότι νάνε, κάνει ότι νάνε και στο τέλος τα χαλάει και μενει με burn in. Ενα μικρό παράδειγμα είναι αυτά που λες εσύ πιο πάνω...

Ρε φίλε διαβάζεις τι γράφεις? Θα δώσω ένα χιλιάρικο για κινητό και δεν θα το δουλεύω όπως θέλω αλλά θα προσέχω μην πάθει το ένα μην πάθει το άλλο?? Θα δώσω ένα εκατομμύριο να πάρω μια μπουγκατι και δεν θα πηγαίνω πάνω πενήντα χιλιόμετρα μην μου σκάσει καμιά ραφή από το σαλόνι... Δεν είναι λογικά αυτά που λες. Όταν δίνεις τόσα χρήματα έχεις ΑΠΑΊΤΗΣΗ να δουλεύουν όλα τέλεια.. ΌΛΑ .και όχι να κάνω σκοντο στην ανάλυση και στην φωτεινότητα για να μην χαλάσει αυτό που σχεδιάστηκε για να δουλεύει όπως το δουλεύω. Αν κάτι χαλάσει λόγω φωτεινότητας ή οτιδήποτε άλλο είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν καινούργιο. Δεν λέω να το πετάς στον τοίχο και να περιμένεις να σε καλύψουν αλλά μην είσαι παράλογος.. Γράφει πουθενά στις οδηγίες χρήσης ότι απαγορεύεται να έχεις φουλ την φωτεινότητα ή την ανάλυση?

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Πήρα εχθές από μαγαζί του σκρούτζ το ΝΟΤΕ 8 και όταν το άνοιξα και έβαλα το Phone info μου έγραψε οτι ήταν AUT Switzerland, δηλαδή Ελβετικό.

 

Είχε από το κουτί την 7.1 Νούγκατ και φυσικά μου έβγαλε ειδοποίηση για Ορεο. Την κατέβασε την έκανε εγκατάσταση... και μετά από αυτό μου λέει το Phone info οτι το CSC είναι EUR. Είναι δυνατόν να αλλάξει μόνο του;;;

 

Να σημειώσω οτι σε κάποια φάση μου έβγαλε μια ειδοποίηση που δεν την θυμάμαι ακριβώς και με ρωτούσε αν θέλω να εγκαταστήσω κάτι που είχε να κάνει με το region... (υπόψιν οτι έχω νούμερο κοσμοτέ) και εγώ είπα ναι.

 

Κάτι ακόμα.... Volte και WiFiCalling δουλεύουν κανονικότατα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται , παίρνει τοv κωδικό της χώρας.

ΔΕΝ έχεις πρόβλημα.

Την κάρτα sim, την είχες πέρασει στο κινητό?

Και πέρασε από μόνο του, το firmware EUR,, αυτό έχω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Δε χαλαει τοσο ευκολα η oled. Έχω σειρά συσκευών. Με εξαίρεση το Galaxy s2 που η τεχνολογία ηταν ανώριμη και οντως εβγαλε burn in, ολες οι αλλες συμπεριλαμβανομένου του νοτε 8, note 4, galaxy tab s (που το δουλεύω καθημερινά πόσα χρονια και πολυ) , δεν εχουν burn in, και κανω τα παντα συν παιχνίδια κλπ.

Στο note 8 που εχει τα softkey, καλο ειναι να ρυθμίζετε σε αλλες εφαρμογές να ειναι full screen ωστε να κρύβονται τα softkey, και να μη είναι μονιμα σε προβολή γιατι οντως ετσι υπάρχει περίπτωση να γίνει burn in, όπως επίσης και μαυρα θεματα με substratum συν τα ενσωματωμέν; της σαμσουνγκ. Σε παιχνίδια που η φωτεινότητα μεταβάλλεται κλπ δεν φθηρεται ιδιαίτερα η οθονη συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

4 πράγματα πρέπει να προσεχεις. Θα αποφεύγεις τα άσπρα themes. θα εχεις παντού μαύρα themes σε ολα τα apps και ολο το κινητο. Δεν θα παιζεις games. H oled οθόνες είτε είναι τηλεόρασης τις lg είτε κινητά τις samsung δεν είναι για games. Εχω την LG OLED65G8PLA και πίστεψε με δεν έχω βάλει ποτε το xbox πάνω τις ούτε κατά διάνοια. Μπορείς να απόκτησης burn in την ίδια στιγμή κιόλας με τα games σε oled screens. Games και oled = burn in. Kαι τελευταίο θα προσεχεις την φωτεινότητα. Aν θες να το εχεις μόνιμα πάνω από 70+% βρέξει χιονίσει. Ειναι ριψοκίνδυνο. Ακόμα όταν το βλέπεις και έχει ζεσταθεί πολύ κατά τους καλοκαιρινούς μήνες. Απλά αστο λίγο να κρυώσει. Μην ακούς τον κάθε κλάψα που δεν πρόσεχε απλά πραγματάκια και έβγαλε burn in και το έριξε το φταίξιμο στο κινητό. Και όχι στον ίδιο που δεν ήξερε τι να προσεχή σε μια oled οθόνη. Κάτι που ξέχασα είναι πως το always on εννοείτε το βγάζουμε off. Σίγουρα θα υπάρχουν άτομα που το έχουν on συνεχεια και σίγουρα θα έχουν και burn in πλέον.

 

Ότι να 'ναι, κυριολεκτικά όμως.-

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε διαβάζεις τι γράφεις? Θα δώσω ένα χιλιάρικο για κινητό και δεν θα το δουλεύω όπως θέλω αλλά θα προσέχω μην πάθει το ένα μην πάθει το άλλο?? Θα δώσω ένα εκατομμύριο να πάρω μια μπουγκατι και δεν θα πηγαίνω πάνω πενήντα χιλιόμετρα μην μου σκάσει καμιά ραφή από το σαλόνι... Δεν είναι λογικά αυτά που λες. Όταν δίνεις τόσα χρήματα έχεις ΑΠΑΊΤΗΣΗ να δουλεύουν όλα τέλεια.. ΌΛΑ .και όχι να κάνω σκοντο στην ανάλυση και στην φωτεινότητα για να μην χαλάσει αυτό που σχεδιάστηκε για να δουλεύει όπως το δουλεύω. Αν κάτι χαλάσει λόγω φωτεινότητας ή οτιδήποτε άλλο είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν καινούργιο. Δεν λέω να το πετάς στον τοίχο και να περιμένεις να σε καλύψουν αλλά μην είσαι παράλογος.. Γράφει πουθενά στις οδηγίες χρήσης ότι απαγορεύεται να έχεις φουλ την φωτεινότητα ή την ανάλυση?

 

Same Sh1t... Different Day

 

Μα πραγματικά τώρα. Δίνω ένα χιλιάρικο και μαθαίνω ότι η συσκευή μου είναι ανάπηρη!!???

Μήπως πρέπει να το δουλεύω σε χώρο όπου η θερμοκρασία θα είναι 26,8° ξερωγω???!!!

Χαρείτε ρε την συσκευή και ξεχάστε όλες τις βλακείες. Ναι, υπάρχουν κάποια tips για βελτίωση (πχ σκούρα themes και wallpapers) αλλά όχι να μας γίνουν εμμονές.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε διαβάζεις τι γράφεις? Θα δώσω ένα χιλιάρικο για κινητό και δεν θα το δουλεύω όπως θέλω αλλά θα προσέχω μην πάθει το ένα μην πάθει το άλλο?? Θα δώσω ένα εκατομμύριο να πάρω μια μπουγκατι και δεν θα πηγαίνω πάνω πενήντα χιλιόμετρα μην μου σκάσει καμιά ραφή από το σαλόνι... Δεν είναι λογικά αυτά που λες. Όταν δίνεις τόσα χρήματα έχεις ΑΠΑΊΤΗΣΗ να δουλεύουν όλα τέλεια.. ΌΛΑ .και όχι να κάνω σκοντο στην ανάλυση και στην φωτεινότητα για να μην χαλάσει αυτό που σχεδιάστηκε για να δουλεύει όπως το δουλεύω. Αν κάτι χαλάσει λόγω φωτεινότητας ή οτιδήποτε άλλο είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν καινούργιο. Δεν λέω να το πετάς στον τοίχο και να περιμένεις να σε καλύψουν αλλά μην είσαι παράλογος.. Γράφει πουθενά στις οδηγίες χρήσης ότι απαγορεύεται να έχεις φουλ την φωτεινότητα ή την ανάλυση?

 

Same Sh1t... Different Day

 

Kαι μονο που περιμένεις αν κάτι χαλάσει να σου δωσει η samsung νέο κινητό είναι αστείο. Κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος ακομα και doa αν ειχες στο service θα πηγαινες. Μάθε τα δικαιώματά σου και μετα γραψε. Δεν μπορεις να καταλαβεις τι λεω εχεις και αποψη κιολας. Που ακριβώς γραφή το post μου ότι ειπα πως απαγορεύεται να εχεις φωτεινότητα full? με google translate μεταφράζεις τι γράφω? !

Link to comment
Share on other sites

Οι oled οθόνες δεν είναι για games ποσο πιο απλό να στο πω. Αμα θες games πας σε lcd. Είτε είναι pc είτε κινητό είτε τηλεόραση. Είναι κανόνας αυτό.

 

Γι'αυτό το Note9 έχει αποκλειστικότητα στο Fortnite? Φαντάσου να ήταν και για games οι OLED δηλαδή!

Link to comment
Share on other sites

Μα πραγματικά τώρα. Δίνω ένα χιλιάρικο και μαθαίνω ότι η συσκευή μου είναι ανάπηρη!!???

Μήπως πρέπει να το δουλεύω σε χώρο όπου η θερμοκρασία θα είναι 26,8° ξερωγω???!!!

Χαρείτε ρε την συσκευή και ξεχάστε όλες τις βλακείες. Ναι, υπάρχουν κάποια tips για βελτίωση (πχ σκούρα themes και wallpapers) αλλά όχι να μας γίνουν εμμονές.

 

Εισαι ο μονος που καταλαβε οτι ειπα απλα tips.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γι'αυτό το Note9 έχει αποκλειστικότητα στο Fortnite? Φαντάσου να ήταν και για games οι OLED δηλαδή!

 

Δεν το έπιασες ότι δουλεύει τον κόσμο ε? το iphone και τα emoji το έπιασες τι έκανε? η κάθε οθόνη έχει τα ελαττώματα και τα προτερήματα τις. Kαμια δεν είναι τέλεια. Aν νομίζεις πως τα gaming monitors είναι τα oled είσαι γελασμένος. Μακάρι να γίνουν στο μέλλον. Με τέτοια χρώματα θα είναι τα απόλυτα monitors. Προς το παρόν είναι τα IPS εδώ και χρονια. Εγώ σου προτείνω να παρεις μια tv oled τις LG με 2 η 3 η και 4 χιλιάρικα euro. Και τρέξε μερικά απλά παιχνιδάκια όπως για παράδειγμα Metro 2033, Crysis, GTA IV, Stalker και άμα μετά αφού έχει ζεσταθει δεν βγαλει η μιση tv burn in τότε θα εχεις απόλυτο δίκιο.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έπιασες ότι δουλεύει τον κόσμο ε?

 

Όλες οι άλλες εταιρείες που βάζουν δυνατή GPU και OLED στα κινητά τους; iPhone X, P20 Pro, OnePlus 6, Mi8?

Στο Play Store γιατί υπάρχουν παιχνίδια ακόμα; Για Snapdragon 625 και LCD φαντάζομαι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...