Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εκανα, αλλα δεν μπορω να μιλησω με σιγουρια για τη μπαταρια, γιατι εδω που ειμαι εχω δυσκολο σημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχαν και άλλα ωραία παλαιότερα,όπως το να λειτουργεί η ειδοποίηση ενώ το τηλέφωνο είναι κλειστό.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχαν και άλλα ωραία παλαιότερα,όπως το να λειτουργεί η ειδοποίηση ενώ το τηλέφωνο είναι κλειστό.
Αυτή η δυνατότητα δεν υπήρχε ποτέ σε Android. Πχ το ξυπνητήρι ποτέ δε λειτουργούσε με το τηλέφωνο κλειστό.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η δυνατότητα δεν υπήρχε ποτέ σε Android. Πχ το ξυπνητήρι ποτέ δε λειτουργούσε με το τηλέφωνο κλειστό.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Σε κάποια κινητά έχει, «περίπου » αυτήν την επιλογή. Οταν βάζεις ξυπνητήρι,και κλείσεις το κινητό μπαίνει σε μια άλλη λειτουργία, νομίζεις ότι είναι κλειστό, αλλά όταν έρθει η ώρα θα χτυπήσει το ξυπνητήρι.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η δυνατότητα δεν υπήρχε ποτέ σε Android. Πχ το ξυπνητήρι ποτέ δε λειτουργούσε με το τηλέφωνο κλειστό.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Σε OnePlus 5T που έχω (Snapdragon 835), το ξυπνητήρι χτυπάει κανονικά με το κινητό κλειστό!

Ορίζεις ξυπνητήρι, κλείνεις το κινητό και περίπου 1 λεπτό πριν την ώρα που όρισες ανοίγει και χτυπάει!

Επίσης η δυνατότητα αυτή υπάρχει και σε κάποια κινέζικα με Mediatek επεξεργαστή.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα ένα newsletter από τον BGκαι βρήκα μέσα αυτό. https://www.banggood.com/Bakeey-Tempered-Glass-Back-Cover-TPU-Frame-Protective-Case-for-Samsung-Galaxy-S9S9-Plus-p-1279376.html?utmid=4672&utm_design=41&ID=53178748027&cur_warehouse=CN .

Το ξέρει κανείς;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα ένα newsletter από τον BGκαι βρήκα μέσα αυτό. https://www.banggood.com/Bakeey-Tempered-Glass-Back-Cover-TPU-Frame-Protective-Case-for-Samsung-Galaxy-S9S9-Plus-p-1279376.html?utmid=4672&utm_design=41&ID=53178748027&cur_warehouse=CN .

Το ξέρει κανείς;

Πολλη καλη ιδεα μου φαινεται. Αλλα στην τιμηωπου ειναι με προβληματιζει

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος κάτοχος του Note 8 και θέλω λίγη βοήθεια σχετικά με τη διαχείριση της απογοητευτικης μέχρι στιγμής μπαταρίας του.

Το screenshot είναι με 28% μπαταρία και έχω μόλις 1.30 ώρα οθόνη.

Η αλήθεια είναι ότι έχω συνέχεια ανοιχτά WiFi, 4g, GPS, 2 Bluetooth, 2 Sim, Bixby, εγκατεστημένες περίπου 130 εφαρμογές και το κινητό σεταριστηκε με smart switch από ένα xiaomi redmi note 4 που είχα.

Αυτό έχω και ως μέτρο σύγκρισης, το οποίο το φορτίζω το βράδυ με 30% μπαταρία και αντίστοιχη χρήση.

Οπότε πείτε μου πως σας φαίνεται η μπαταρία μου για τη χρήση που κάνω, και θέλω καμία συμβουλή με το τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω. Για αρχή λέω να βάλω κάποιο μαύρο θέμα, ποιο προτείνετε?

b1042c7c7f43a8e090f0a175e4fe0b55.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος κάτοχος του Note 8 και θέλω λίγη βοήθεια σχετικά με τη διαχείριση της απογοητευτικης μέχρι στιγμής μπαταρίας του.

Το screenshot είναι με 28% μπαταρία και έχω μόλις 1.30 ώρα οθόνη.

Η αλήθεια είναι ότι έχω συνέχεια ανοιχτά WiFi, 4g, GPS, 2 Bluetooth, 2 Sim, Bixby, εγκατεστημένες περίπου 130 εφαρμογές και το κινητό σεταριστηκε με smart switch από ένα xiaomi redmi note 4 που είχα.

Αυτό έχω και ως μέτρο σύγκρισης, το οποίο το φορτίζω το βράδυ με 30% μπαταρία και αντίστοιχη χρήση.

Οπότε πείτε μου πως σας φαίνεται η μπαταρία μου για τη χρήση που κάνω, και θέλω καμία συμβουλή με το τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω. Για αρχή λέω να βάλω κάποιο μαύρο θέμα, ποιο προτείνετε?

b1042c7c7f43a8e090f0a175e4fe0b55.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εμένα η μπαταρία μου δυστυχώς δε κινείται σε καλά πλαίσια, σπανίως καταφέρνω να βγάλω την ημέρα και συνήθως βρίσκομαι στις 3 ώρες οθόνη, ανοιχτό 4G, 2 Sim και τίποτα άλλο, από τις 5 το απόγευμα παίζω με Wi-Fi μόνο και παρόλα αυτά δε καταφέρνω να βγάλω την ημέρα δυστυχώς. Έχω δοκιμάσει να κάνω reset, μέχρι και reflash την ρομ έκανα αλλά δυστυχώς καμία διαφορά....

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η μπαταρία μου δυστυχώς δε κινείται σε καλά πλαίσια, σπανίως καταφέρνω να βγάλω την ημέρα και συνήθως βρίσκομαι στις 3 ώρες οθόνη, ανοιχτό 4G, 2 Sim και τίποτα άλλο, από τις 5 το απόγευμα παίζω με Wi-Fi μόνο και παρόλα αυτά δε καταφέρνω να βγάλω την ημέρα δυστυχώς. Έχω δοκιμάσει να κάνω reset, μέχρι και reflash την ρομ έκανα αλλά δυστυχώς καμία διαφορά....
Ότι και να κάνουμε η χωρητικότητα είναι μικρή, ειδικά τώρα που κλείνει χρόνο κι αρχίζει και μειώνεται κιόλας δυσκολεύουν τα πράγματα...Εγώ έχω σπίτι, γραφείο, αυτοκίνητο ασύρματους φορτιστές κι έτσι κάπως παλεύεται, αλλιώς δεν βγάζει ούτε μισή μέρα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα είχαμε πει από την αρχή..έχει μικρή μπαταρία για την οθόνη του και δεν μπορεί να καλύψει κάθε χρήση.. Εμένα ήταν η πρώτη συσκευή μετά από χρόνια που με άφησε μες τη μέρα αρκετές φορές και όχι μόνο μια σου τόσο. Καλή συσκευή αλλά πάσχει στη μπαταρία. Πάρτε ένα power bank όσοι έχετε ανάγκη το πενακι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το Ν8 σε εμένα βασικά έχει δύο διαφορετικά ποσοστά όσο; φορά την μπαταρία... Όταν το περνώ στην δουλειά, είναι πάντα ανοικτά τα δεδομένα με 4G,bluetooth hands free, κλήσεις 1-1,30 ώρα μερικές φωτογραφίες, ελάχιστα μηνύματα, ανοικτό Wi-Fi, και επειδή κινούμαι σε περιοχές που το σήμα είναι πολύ κακό, όταν γυρίσω πολλές φορές η μπαταρία είναι ως και 30% υπόλοιπο με οθόνη γύρω στην 1:30 ώρα. ..Παντα ξεκινάω από πλήρη φόρτιση.

Χθες που δεν πήγα για δουλειά, δεν άνοιξα Bluetooth, ειμουνα συνδεδεμένος με Wi-Fi, ανοιχτό το 4G,πάνω από 2 ώρες κλήσεις, πλοήγηση και μέχρι το βράδυ είχα οθόνη 4 ώρες και υπόλοιπο 36%...Δυστυχώς το Ν9 θα αργήσω να το πάρω, απλα το μόνο που ζηλεύω είναι η μπαταρία, αν και περιμένω εντυπώσεις από τους πρώτους κατόχους που θα το δουλέψουν σε πραγματικές συνθήκες...

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή μπαταρία του Ν8 είναι ο λόγος για τον οποίο θα το αλλάξω με το Ν9.

Ως επί το πλείστον την ημέρα μου την βγάζω και μένει και 15-30% μπαταρία αλλά υπάρχουν και ημέρες όπου η μπαταρία αδειάζει πριν το τέλος της ημέρας και τότε είναι πρόβλημα.

Είμαι σίγουρος ότι το Ν9 με 4.000mah θα είναι πολύ καλύτερη και ίσως να βγάζω και 2 ημέρες με μια φόρτιση κάποιες φορές.

Κατά τα άλλα η συμβίωση με το Ν8 εδώ και 11 μήνες ήταν καταπληκτική σε όλα τα επίπεδα!

Link to comment
Share on other sites

Το Ν8 σε εμένα βασικά έχει δύο διαφορετικά ποσοστά όσο; φορά την μπαταρία... Όταν το περνώ στην δουλειά, είναι πάντα ανοικτά τα δεδομένα με 4G,bluetooth hands free, κλήσεις 1-1,30 ώρα μερικές φωτογραφίες, ελάχιστα μηνύματα, ανοικτό Wi-Fi, και επειδή κινούμαι σε περιοχές που το σήμα είναι πολύ κακό, όταν γυρίσω πολλές φορές η μπαταρία είναι ως και 30% υπόλοιπο με οθόνη γύρω στην 1:30 ώρα. ..Παντα ξεκινάω από πλήρη φόρτιση.

Χθες που δεν πήγα για δουλειά, δεν άνοιξα Bluetooth, ειμουνα συνδεδεμένος με Wi-Fi, ανοιχτό το 4G,πάνω από 2 ώρες κλήσεις, πλοήγηση και μέχρι το βράδυ είχα οθόνη 4 ώρες και υπόλοιπο 36%...Δυστυχώς το Ν9 θα αργήσω να το πάρω, απλα το μόνο που ζηλεύω είναι η μπαταρία, αν και περιμένω εντυπώσεις από τους πρώτους κατόχους που θα το δουλέψουν σε πραγματικές συνθήκες...

 

Δεν έχει 2 διαφορετικά απλά στα ζόρια σε βγάζει οριακά. Πχ ένα v30 θα σε έβγαζε με 50% στην 1η περίπτωση και με 70 στη 2η και θα πήγαινες για 2η μερα χρήση..

Ελπίζουμε ότι κάτι ανάλογο θα ισχύσει στο note 9.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι από iPhone X και η μπαταρία με το Ν8 είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα

Την βγάζω μια ημέρα άνετα εκτός αν είμαι σε δύσκολες καταστάσεις

 

 

 

edit:

software update

Edited by Jig
edit:
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Οταν εγω περισυ ελεγα οτι η μπαταρία του 8 είναι μικρη εγινα μεχρι και ban στο σιτε απο ξερολα που με εβγαζε ψευτη και αλληλοβριστηκαμε στο τελος.

Οποιος θελει ας διαβάσει ενα χρονο πριν που ελεγα οτι Ο ΜΟΝΟΣ λογος που μπηκε στο 8 μικρη μπαταρία ειναι ωστε σε 1 χρονο να μη βγαζεις μέρα ωστε να πάρεις το 9 που προβλέπω απο τωρα θα εχει μεγαλη μπαταρία. Η γνωστη πολιτική βγαζω microsd, ξαναβαζω, βαζω μικρη μπαταρία, ξανα βαζω μεγαλύτερη κλπ. Δημιουργείσε μια αναγκη και καλυψε την.. Καθαρο μάρκετινγκ.

Μονο που 1 χρονο πριν δεν ειχες και πολλες σοβαρες εναλλακτικες, γι αυτο αλλωστε το πηρα και εγω..

Σιγα σιγα ο ανταγωνισμός βελτιώνεται, βγαζουν και αλλοι μεγαλες oled οθόνες και η σαμσουνγκ θα παρει αυτο που της αξίζει με το δούλεμα που κάνει, ή θα αναγκαστει να κανει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΈΣ βελτιώσεις και οχι βάλε βγαλε για να φανει ως βελτίωση η επαναφορα της έλλειψης που η ιδια δημιουργείσε..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες διαβαζω διαβαζω και ξαναδιαβαζω οτι η μπαταρια δεν φτανει ουτε μερα σε καποιους εγω λοιπον θα πω την δικια μου αποψη μια και ειμαι κατοχος του Νοτε 8 απο τον Νοεμβρη ...χωρις βεβαια να παιζω παιχνιδια στο τηλεφωνο η να καιγομαι ολη μερα πανω σε αυτο με βγαζει οταν ειμαι με wifi την μιση μερα και με 4G το υπολοιπο με χρηση μετρια δηλαδη μηνυματα στο Fb ολιγολεπτα σερφαρισματα στο ιντερνετ καμια 15αρια τηλεφωνα μικρης διαρκειας αρκετο Fb και ποσταρισματα σε Instagram και μυνηματα στο viber ανετα μιαμιση μερα με ποσοστο φορτισης στο 30% περιπου και πολλες φορες δυο ολοκληρες μερες ...τωρα αν ειμαι μονο με 4G με βγαζει ανετα μια μερα με ολα τα παραπανω που εγραψα , αυτα λοιπον απο καποιον που κανει μια φυσιολογικη χρηση κατα τα δικα μου δεδομενα , απο εκει και περα αν εισαι συνεχεια με το τηλεφωνο και παιζεις και παιχνιδια λογικο ειναι με αυτη την μπαταρια να μην αρκει η μερα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες διαβαζω διαβαζω και ξαναδιαβαζω οτι η μπαταρια δεν φτανει ουτε μερα σε καποιους εγω λοιπον θα πω την δικια μου αποψη μια και ειμαι κατοχος του Νοτε 8 απο τον Νοεμβρη ...χωρις βεβαια να παιζω παιχνιδια στο τηλεφωνο η να καιγομαι ολη μερα πανω σε αυτο με βγαζει οταν ειμαι με wifi την μιση μερα και με 4G το υπολοιπο με χρηση μετρια δηλαδη μηνυματα στο Fb ολιγολεπτα σερφαρισματα στο ιντερνετ καμια 15αρια τηλεφωνα μικρης διαρκειας αρκετο Fb και ποσταρισματα σε Instagram και μυνηματα στο viber ανετα μιαμιση μερα με ποσοστο φορτισης στο 30% περιπου και πολλες φορες δυο ολοκληρες μερες ...τωρα αν ειμαι μονο με 4G με βγαζει ανετα μια μερα με ολα τα παραπανω που εγραψα , αυτα λοιπον απο καποιον που κανει μια φυσιολογικη χρηση κατα τα δικα μου δεδομενα , απο εκει και περα αν εισαι συνεχεια με το τηλεφωνο και παιζεις και παιχνιδια λογικο ειναι με αυτη την μπαταρια να μην αρκει η μερα
Και παραπανω χρηση που του κανω εγω, με βγαζει ανετα τη μερα με μονο το 60-70%. Τωρα, οποιος ειναι 5 ωρες την ημερα πανω απο το κινητο, λογικο να μην τον βγαζει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και παραπανω χρηση που του κανω εγω, με βγαζει ανετα τη μερα με μονο το 60-70%. Τωρα, οποιος ειναι 5 ωρες την ημερα πανω απο το κινητο, λογικο να μην τον βγαζει.

 

Εγώ π. Χ που κάνω και μερικές δουλειές, σημειώσεις με το πενάκι, γράφω μετρήσεις, τις αποθηκεύω στο cloud, μερικές φορές βγάζω φωτογραφίες η και βίντεο από αυτές, εμένα στο τέλος της δουλειάς είμαι στην καλύτερη στο 30%,δεν είμαι όπως γράφεις πάνω από το κινητό, αλλά το έχω εργαλείο στην δουλειά μου, θα ήθελα λίγη μεγαλύτερη μπαταρία...Φυσικα έχω πάντα ένα power bank μαζί μου, αλλά πιστεύω ότι μιας και είναι επαγγελματικής χρήσης συσκευή θα έπρεπε να σου βγάζει τουλάχιστον την μέρα, χωρίς να φοβάσαι μην μείνεις από μπαταρία... ΑΚαι επειδή κινούμαι σε μέρη με πολύ χάλια σήμα, εκεί να δεις πως πέφτει η μπαταρία του...

Και κάθε μέρα είναι συνδεδεμένο σε 4G,και με Bluetooth ακουστικά... Το Ν9 το σκέφτομαι μόνο για αυτό τον λόγο..

Φυσικά όπως έχω γράψει θα περιμένω να διαβάσω εντυπώσεις από τους πρώτους κατόχους... Απλά με το Ν8 αν θες να κάνεις δουλειά, και το χρησιμοποιείς έχεις τον βραχνά της μπαταρίας... Κατά τ άλλα σαν κινητό είναι από τις καλύτερες συσκευες, αλαγκαριστο, και γρήγορο...

Link to comment
Share on other sites

Οταν εγω περισυ ελεγα οτι η μπαταρία του 8 είναι μικρη εγινα μεχρι και ban στο σιτε απο ξερολα που με εβγαζε ψευτη και αλληλοβριστηκαμε στο τελος.

Οποιος θελει ας διαβάσει ενα χρονο πριν που ελεγα οτι Ο ΜΟΝΟΣ λογος που μπηκε στο 8 μικρη μπαταρία ειναι ωστε σε 1 χρονο να μη βγαζεις μέρα ωστε να πάρεις το 9 που προβλέπω απο τωρα θα εχει μεγαλη μπαταρία. Η γνωστη πολιτική βγαζω microsd, ξαναβαζω, βαζω μικρη μπαταρία, ξανα βαζω μεγαλύτερη κλπ. Δημιουργείσε μια αναγκη και καλυψε την.. Καθαρο μάρκετινγκ.

Μονο που 1 χρονο πριν δεν ειχες και πολλες σοβαρες εναλλακτικες, γι αυτο αλλωστε το πηρα και εγω..

Σιγα σιγα ο ανταγωνισμός βελτιώνεται, βγαζουν και αλλοι μεγαλες oled οθόνες και η σαμσουνγκ θα παρει αυτο που της αξίζει με το δούλεμα που κάνει, ή θα αναγκαστει να κανει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΈΣ βελτιώσεις και οχι βάλε βγαλε για να φανει ως βελτίωση η επαναφορα της έλλειψης που η ιδια δημιουργείσε..

 

Εχεις δίκιο τα ειχες γραψει μια χαρά και θυμάμαι τους καβγαδες που ειχες με ορισμένους.

Βέβαια υπήρχαν κάποιοι που έγραφαν χωρίς να έχουν την συσκευή, μόνο και μόνο από θέαση στο YouTube.

 

Τώρα για τα παιδιά που γράφουν ότι με φυσιολογική χρήση τελειώνουν την ημέρα τους με 30-40% υπόλοιπο μπαταρίας και οι υπόλοιποι δεν κάνουμε φυσιολογική χρήση έχω να τους πω ότι δεν υπάρχει ορισμός για φυσιολογική χρήση της συσκευής!

Για παράδειγμα εγώ είμαι από 07:00-17:00 εκτός γραφείου σε κίνηση και μιλάω τουλάχιστον 80 λεπτά κατά κύριο λόγο από bt. Συγχρονίζω 2 email, δεν έχω fb, Instagram κλπ, δεν έχω παιχνίδια. Η μπαταρία το βράδυ έχει υπόλοιπο από 15-30% όμως υπάρχουν 1-2 ημέρες που θα χρειαστεί α το φορτίσω μέσα στην ημέρα για να την βγάλω.

Δηλαδή αυτό δεν είναι φυσιολογική χρηση;

 

Η χρήση του καθενός μας είναι διαφορετική και μοναδική οπότε καλό θα ήταν να μην είμαστε απόλυτοι!

Εάν κάποιον τον καλύπτει η μπαταρία έχει καλώς εάν όχι δεν σημαίνει ότι κατηγορεί τη συσκευή, την εταιρεία ή τους υπόλοιπους χρήστες απλά εκφράζει την προσωπική του εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες στο τέλος θα μας πείτε να μην δουλεύουμε το κινητό για να περισσεύει μπαταρία.

Επίσης το θεωρώ τραγικό να είναι μόνο η δική σας χρήση η νορμάλ...λες και οι υπόλοιποι παίζουμε παιχνίδια και δε μας φτάνει.

 

Αν το κινητό το έχετε για λίγο social και λίγη ομιλία σας φτάνει και ένα Α5..

Από εκεί και πέρα εγώ μιλάω έως και 3 ώρες τη μέρα στα ζόρια και δουλεύω και 4 ώρες τη μέρα οθόνη. Αν βάλεις κάμερες κλπ με το παιδί, GPS και εφαρμογές tracking ή γενικά οτιδήποτε μπορεί να το ζορίσει λίγο εννοείται ότι δε φτάνει η μπαταρία..

Και δεν ανέφερα AOD και άλλες λειτουργίες που τις έχετε κρύψει για να βγείτε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη συμφορουμίτες, αλλά για το θέμα της μπαταρίας υπάρχει ξεχωριστό topic (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457362&page=38)

Επίσης θεωρώ ότι η Samsung μετά την ήττα που έφαγε με το Note 7 επέλεξε εν γνώση της και σε βάρος της αυτονομίας να χρησιμοποιήσει μικρότερη μπαταρία. Τώρα ο κάθε καταναλωτής κάνει τις επιλογές του, από την στιγμή που ο κατασκευαστής δεν του αποκρύπτει κάτι.... :rolleyes:

Εγώ σπάνια με όλα τα καλούδια ανοιχτά έχει χρειαστεί να χρησιμοποιήσω το powerbank, κυρίως σε περιοχές που δεν έχει καλό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...