Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παίδες στο τέλος θα μας πείτε να μην δουλεύουμε το κινητό για να περισσεύει μπαταρία.

Επίσης το θεωρώ τραγικό να είναι μόνο η δική σας χρήση η νορμάλ...λες και οι υπόλοιποι παίζουμε παιχνίδια και δε μας φτάνει.

 

Αν το κινητό το έχετε για λίγο social και λίγη ομιλία σας φτάνει και ένα Α5..

Από εκεί και πέρα εγώ μιλάω έως και 3 ώρες τη μέρα στα ζόρια και δουλεύω και 4 ώρες τη μέρα οθόνη. Αν βάλεις κάμερες κλπ με το παιδί, GPS και εφαρμογές tracking ή γενικά οτιδήποτε μπορεί να το ζορίσει λίγο εννοείται ότι δε φτάνει η μπαταρία..

Και δεν ανέφερα AOD και άλλες λειτουργίες που τις έχετε κρύψει για να βγείτε..

Φιλε μου δεν καταλαβαινω προς τι αυτο το υφος .... δεν κρυβουμε τιποτα και δεν νομιζω οτι υπαρχει και λογος, τουλαχιστον εγω δεν εχω κανενα λογο αντιπαραθεσης με κανεναν ειπαμε μονο αυτο που ακριβως διαβασες οτι για την δικη μας χρηση φτανει μια χαρα απο εκει και περα αν εσυ το δουλευεις πολυ οκ το καταλαβαινω αλλα οπως λεει και ο αλλος φιλος ξερατε τι παιρνατε οπως και εγω εκανα την επιλογη μου συμφωνα με την χρηση που κανω απο εκει και περα θεωρω πως το κινητο ειναι απο τα καλυτερα που υπαρχουν σε παρα πολλους τομεις :):):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώνουμε το oftopic θεμα, γιατί έπρεπε οντως να είναι στην κατηγορία μπαταρία, δεν υπάρχει νορμαλ χρήση. Η χρήση που κανει καθενας ειναι νορμάλ για τον εαυτό του. Εγω εχω βγάλει ωρες οθονης στο note 8, απο 9 ωρες και 10 λεπτα, (με κλείσιμο πολλων αχρήστων για μενα services), μεχρι 2 ωρες και 30 λεπτα, (με τα ιδια services κλεισμένα) και αυτο τα λεει ολα.. Το 1ο με την μπαταρία καινούργια χειμώνα με λιγο φως και wifi, και το 2ο σε ταξιδι και σερφαρισμα σε 4g σε παραλια (όπου η φωτεινότητα ειναι 100% μόνιμα) και εχοντας πέσει η μπαταρία 4%, και πιθανότατα με μετρια ληψη.

Το ζητούμενο ειναι να έχεις αυτονομία και στα δύσκολα, και μια σταθερότητα στην αυτονομία, και αυτο επιτυγχάνεται ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ. Για κινητο υποτίθεται επαγγελματικο των 1000€, χωρις να εχει κακη αυτονομία, ειναι φάουλ η μπαταρία .

Προσωπικά δε θα παρω το 9 ως προσωπικη διαμαρτυρία σε αυτο που κανει η σαμσουνγκ μιας και το θεωρω μεγίστη κοροϊδία. Θα έπρεπε τουλάχιστον να βαλει δαχτυλίκο αποτύπωμα στην οθονη και να μειωσει τα μπεζελ πάνω κατω για να θεωρείται σοβαρη αναβάθμιση. Αναβάθμιση μονο για την μπαταρία, να τη χαίρονται, θα παρω power bank καλύτερα και θα παω σε αλλο όταν πέσουν οι τιμές σε κινηζικο ή μη με μεγαλη οθονη oled, μικρότερα bezel, μεγαλύτερη μπαταρία και δαχτυλικο στην οθονη. Στην Κίνα ηδη κυκλοφορουν, δε θα αργήσουν και στην Ευρώπη. Το vivo nex είναι καλύτερη συσκευή από το 9 αν δεν είναι αναγκαίο το πενακι. Αυτο λέγεται αναβάθμιση, οχι το 9.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν καταλαβαινω προς τι αυτο το υφος .... δεν κρυβουμε τιποτα και δεν νομιζω οτι υπαρχει και λογος, τουλαχιστον εγω δεν εχω κανενα λογο αντιπαραθεσης με κανεναν ειπαμε μονο αυτο που ακριβως διαβασες οτι για την δικη μας χρηση φτανει μια χαρα απο εκει και περα αν εσυ το δουλευεις πολυ οκ το καταλαβαινω αλλα οπως λεει και ο αλλος φιλος ξερατε τι παιρνατε οπως και εγω εκανα την επιλογη μου συμφωνα με την χρηση που κανω απο εκει και περα θεωρω πως το κινητο ειναι απο τα καλυτερα που υπαρχουν σε παρα πολλους τομεις :):):):):):):)

 

Φίλε μου θυμάσαι τι γράφεις ??

Λες "...ανετα μια μερα με ολα τα παραπανω που εγραψα , αυτα λοιπον απο καποιον που κανει μια φυσιολογικη χρηση κατα τα δικα μου δεδομενα , απο εκει και περα αν εισαι συνεχεια με το τηλεφωνο και παιζεις και παιχνιδια λογικο ειναι με αυτη την μπαταρια να μην αρκει η μερα"

Καμία σχέση αυτό που λες τώρα, ότι με τη χρήση σου σε βγάζει και ότι εσύ κάνεις νορμάλ χρήση ενώ εμείς με τις υπερβολές δε βγαίνουμε..

 

Προφανώς και δεν έχω πλέον το note αλλά από κάτι τύπους που το εκθιαζαν για την αυτονομία του τον πρώτο καιρό την πάτησα και θεώρησα ότι δε θα είναι τόσο χάλια. Από την άλλη θέλω να γράφω αυτά που ισχύουν για να γνωρίζουν όσοι ενδιαφέρονται. Τώρα το ότι βγάζει μια απλή χρήση δεν το αρνείται κανείς, αλλά λίγο να το ζορίσεις με δεδομένα ή κακό σήμα κλπ κλπ δε σε βγάζει δυστυχώς..κατά τα άλλα είναι κορυφαία συσκευή

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες στο τέλος θα μας πείτε να μην δουλεύουμε το κινητό για να περισσεύει μπαταρία.

Επίσης το θεωρώ τραγικό να είναι μόνο η δική σας χρήση η νορμάλ...λες και οι υπόλοιποι παίζουμε παιχνίδια και δε μας φτάνει.

 

Αν το κινητό το έχετε για λίγο social και λίγη ομιλία σας φτάνει και ένα Α5..

Από εκεί και πέρα εγώ μιλάω έως και 3 ώρες τη μέρα στα ζόρια και δουλεύω και 4 ώρες τη μέρα οθόνη. Αν βάλεις κάμερες κλπ με το παιδί, GPS και εφαρμογές tracking ή γενικά οτιδήποτε μπορεί να το ζορίσει λίγο εννοείται ότι δε φτάνει η μπαταρία..

Και δεν ανέφερα AOD και άλλες λειτουργίες που τις έχετε κρύψει για να βγείτε..

 

Πάντως με το επάγγελμα που κάνεις (8-10 ώρες σε ένα pc) απορώ πως φτάνεις το 4ωρο στο κινητό...... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή μπαταρία του Ν8 είναι ο λόγος για τον οποίο θα το αλλάξω με το Ν9.

Ως επί το πλείστον την ημέρα μου την βγάζω και μένει και 15-30% μπαταρία αλλά υπάρχουν και ημέρες όπου η μπαταρία αδειάζει πριν το τέλος της ημέρας και τότε είναι πρόβλημα.

Είμαι σίγουρος ότι το Ν9 με 4.000mah θα είναι πολύ καλύτερη και ίσως να βγάζω και 2 ημέρες με μια φόρτιση κάποιες φορές.

Κατά τα άλλα η συμβίωση με το Ν8 εδώ και 11 μήνες ήταν καταπληκτική σε όλα τα επίπεδα!

 

Φορουμιτη δεν υπαρχει περιπτωση το N9 να βγαλει 2 μερες χρησης .ο επεξεργαστης δουλευει σε πολυ ψηλα επιπεδα .Τα ρολογια του πρωτου τετρακορ ειναι χρονισμενα αρκετα ψηλα στα 2.8.Κατα ποσο θα θεωρει οτι πρεπει να σταματα να δουλευει σε ψηλους χρονισμους και θα δουλευουν οι αλλοι τεσσερις που ειναι χρονισμενοι χαμηλα στα 1.8 αυτο θα το δειξει η πραξη. Εαν εδινε την δυνατοτητα ρυθμισης του κερνελ χωρις να χανεται η εγγυηση τοτε θα μιλουσαμε για τεραστια εξοικονομηση ενεργειας αλλα δεν το κανει ενω το software το υποστηριζει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες οθόνη δεν είναι χρήση για note με πενάκι και με τέτοια οθόναρα, ο καθένας κάθετε και σκέφτετε και εγω την πάτησα απο τέτοια σχόλια τύπου βγάζει την μερα και το πήρα, ε όχι την μερα αμα το χρησιμοποιεις ως κινητό note με όλες τις λειτουργίες δεν σε πάει ούτε μέχρι το απόγευμα αμα το έχεις 2 ώρες οθόνη ολα κλειστά και μόνο να μιλας στο τηλέφωνο οκ χρήση κάνεις αλλα δεν χαίρεσαι το note.

Απο εκει και ύστερα δεν μιλάω για κάποιον συγκεκριμένα μην γίνει παρεξήγηση αλλα ποιος δεν μου λέει ότι δεν υπάρχουν παιδιά που πληρώνοντε να τα γράφουν να κάνουν διαφορά όπως στο Facebook δουλειά είναι διαφήμιση.

 

Αγάπη

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες οθόνη δεν είναι χρήση για note με πενάκι και με τέτοια οθόναρα, ο καθένας κάθετε και σκέφτετε και εγω την πάτησα απο τέτοια σχόλια τύπου βγάζει την μερα και το πήρα, ε όχι την μερα αμα το χρησιμοποιεις ως κινητό note με όλες τις λειτουργίες δεν σε πάει ούτε μέχρι το απόγευμα αμα το έχεις 2 ώρες οθόνη ολα κλειστά και μόνο να μιλας στο τηλέφωνο οκ χρήση κάνεις αλλα δεν χαίρεσαι το note.

Απο εκει και ύστερα δεν μιλάω για κάποιον συγκεκριμένα μην γίνει παρεξήγηση αλλα ποιος δεν μου λέει ότι δεν υπάρχουν παιδιά που πληρώνοντε να τα γράφουν να κάνουν διαφορά όπως στο Facebook δουλειά είναι διαφήμιση.

 

Αγάπη

 

Χαχαχα ωραιος νταξει τα παραλες λιγο ποιος να πληρωνεται δηλαδη για να γραφει ψεματα για την μπαταρια ; Ειναι πολλοι παραγοντες που επηρεαζουν την χρηση του καθενος.Τωρα η λογικη να τα εχω ολα τερματα ολα ανοιχτα και οθονη στο 100% φωτεινοτητα απλα δεν υπαρχει σε ναυαρχιδες Με τους τελευταιους επεξεργαστες .Μη κοιτας που καποιοι αλλοι πανε σε αλλες εταιριες με υποβαθμισμενα χαρακτηριστικα τα βαφτιζουν ναυαρχιδες και λενε οτι κρατανε περισσοτερο.Ειναι λογικο να κρατανε γιατι εχουν χαμηλοτερους χρονισμους και υποβαθμισμενα και αλλα χαρακτηριστικα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ωραιος νταξει τα παραλες λιγο ποιος να πληρωνεται δηλαδη για να γραφει ψεματα για την μπαταρια ; Ειναι πολλοι παραγοντες που επηρεαζουν την χρηση του καθενος.Τωρα η λογικη να τα εχω ολα τερματα ολα ανοιχτα και οθονη στο 100% φωτεινοτητα απλα δεν υπαρχει σε ναυαρχιδες Με τους τελευταιους επεξεργαστες .Μη κοιτας που καποιοι αλλοι πανε σε αλλες εταιριες με υποβαθμισμενα χαρακτηριστικα τα βαφτιζουν ναυαρχιδες και λενε οτι κρατανε περισσοτερο.Ειναι λογικο να κρατανε γιατι εχουν χαμηλοτερους χρονισμους και υποβαθμισμενα και αλλα χαρακτηριστικα.
Οχι ολα τέρμα αλλα 80 %φωτεινότητα χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας

4g volte ένταξη όχι πάντα καλο σήμα φωτογραφιες και βίντεο αρκετά πενάκι σημειώσεις χωρίς fb και τα λοιπά social ομιλία κανένα 2ωρο ανάλογα

viber αρκετό με έβγαζε μέχρι το απόγευμα. Sot είχα 2 με 3 ωρες με το ζόρι αυτό δεν το θεωρό καλή μπαταρία είναι μικρή, το κινητό στα υπόλοιπα πετούσε και ειλικρινά το είχα πάρει για να μην πάρω το s9+ που για μένα είναι το ίδιο ουσιαστικά αλλα η μπαταρία υστερεί στο n8 τωρα με το s9+ τώρα είμαι 30% απο 8 το πρωί και είμαι ευχαριστημένος.

 

Αγάπη

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι από iPhone X και η μπαταρία με το Ν8 είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα

Την βγάζω μια ημέρα άνετα εκτός αν είμαι σε δύσκολες καταστάσεις

 

 

 

edit:

software update

Καλορίζικο φιλε μου..Η μπαταρια του note 9 ειναι η μερα με την νύχτα σε σχεση με το note 8..Τωρα σε σχεση με το iphone x παντος ειναι περιπου κοντα με του note 9 νομιζω..Εχει φοβερη αυτονομια για την χωρητικότητα που εχει το x..Η μετάβαση απο iphone x πως σου φανηκε;Απο ταχύτητα ειδες διαφορές στις συσκευες;

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φιλε μου..Η μπαταρια του note 9 ειναι η μερα με την νύχτα σε σχεση με το note 8..Τωρα σε σχεση με το iphone x παντος ειναι περιπου κοντα με του note 9 νομιζω..Εχει φοβερη αυτονομια για την χωρητικότητα που εχει το x..Η μετάβαση απο iphone x πως σου φανηκε;Απο ταχύτητα ειδες διαφορές στις συσκευες;

 

Ενα 5-10% καλύτερο το Χ στο θέμα της μπαταρίας

Τα ίδια γρήγορα είναι και θέμα συνήθειας λειτουργικού, ένα κλικ καλύτερο το Χ

Xρόνια είχα να πάρω Νote από το 4, είναι η μοναδική συσκευή android που μου αρεσει και μπορώ να δουλέψω

Όσο για το 9 .... στον δρόμο είναι!

και σε ενα μήνα έρχεται και το άλλο, το καλοο :wink:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με το επάγγελμα που κάνεις (8-10 ώρες σε ένα pc) απορώ πως φτάνεις το 4ωρο στο κινητό...... :)

 

Αν εξαιρέσεις την περίοδο των φορολογικών δηλώσεων, τον υπόλοιπο καιρό είμαι το πολύ 5 ώρες στην οθόνη εκτός από κάποια διαστήματα ενδιάμεσα που πάλι πηζω.. Αλλά όχι καθημερινά.

Κατά τα άλλα, όταν οι μισοί σου πελάτες σου στέλνουν fb και viber για ο,τι ******* τους έρθει, τότε τις πιάνεις άνετα..

Πχ ο άλλος του μπήκαν λεφτά και με ρώτησε τι είναι και από που πριν καν δει αιτιολογία.. Τότε γράφεις για πλάκα και ομιλία και screen..

Αν και το θεωρώ αστείο να απολογουμαι εγώ και όχι αυτοί που μας έλεγαν ότι το note 8 έχει 30% καλύτερη αυτονομία από S8 plus, δεν είναι κάθε μέρα, κάθε εβδομάδα ίδια.. Κανω λοιπόν όλα τα ήδη χρήσεων, πχ όλα από το κινητό και του μια ώρα στο pc και το ανάποδο, όλα από το pc και ούτε μια ώρα στο κινητό, δεν έχω πάντα τυποποιημενη χρήση..

Ελπιζω να σε κάλυψα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απορώ με αυτά που λέτε. Σε λίγες μέρες δίνω το 8 για να πάρω το 9 . Το δίνω όμως με πόνο καρδιάς και μόνο και μόνο γιατί το trade μαζί και το ΦΠΑ σε κάνει να το δώσεις.

Το κινητό μετά από ένα χρόνο χρήσης παραμένει ΦΟΒΕΡΟ . Δεν υπάρχει τέτοιο κινητό στην αγορά. Συνιστώ ανεπιφύλακτα κάποιον που θέλει να πάρει ένα άριστο κινητό και φθηνό τώρα πια για τις δυνατότητες που έχει να το πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φιλε μου..Η μπαταρια του note 9 ειναι η μερα με την νύχτα σε σχεση με το note 8..Τωρα σε σχεση με το iphone x παντος ειναι περιπου κοντα με του note 9 νομιζω..Εχει φοβερη αυτονομια για την χωρητικότητα που εχει το x..Η μετάβαση απο iphone x πως σου φανηκε;Απο ταχύτητα ειδες διαφορές στις συσκευες;

 

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με αυτά που γράφεις, πότε παρέλαβες το Ν9, πότε το έστησες και πόσο το χρησιμοποίησες για να συγκρίνεις την μπαταρία του με το Ν8 και το Χ και έβγαλες και συμπεράσματα;;;

Ήμαρτον ρε παιδιά, μην μας παρασύρει τόσο πολύ ο ενθουσιασμός της νέας συσκευής και γράφουμε πράγματα που δεν είμαστε σίγουροι ότι ισχύουν.

Συμφωνώ ότι με βάση τα specs το Ν9 έχει μεγαλύτερη μπαταρία και λογικό είναι να έχει και μεγαλύτερη αυτονομία αλλά μέχρι εκεί!

Οι χαρακτηρισμοί του τύπου "Η μπαταρια του note 9 ειναι η μερα με την νύχτα σε σχεση με το note 8" είναι τουλάχιστον... αβάσιμοι αν δεν το δουλέψεις σε καθημερινή χρήση για 10-15 ημέρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φορουμιτη δεν υπαρχει περιπτωση το N9 να βγαλει 2 μερες χρησης .ο επεξεργαστης δουλευει σε πολυ ψηλα επιπεδα .Τα ρολογια του πρωτου τετρακορ ειναι χρονισμενα αρκετα ψηλα στα 2.8.Κατα ποσο θα θεωρει οτι πρεπει να σταματα να δουλευει σε ψηλους χρονισμους και θα δουλευουν οι αλλοι τεσσερις που ειναι χρονισμενοι χαμηλα στα 1.8 αυτο θα το δειξει η πραξη. Εαν εδινε την δυνατοτητα ρυθμισης του κερνελ χωρις να χανεται η εγγυηση τοτε θα μιλουσαμε για τεραστια εξοικονομηση ενεργειας αλλα δεν το κανει ενω το software το υποστηριζει.

 

Πιθανον να εχεις δίκιο αλλα δεν εννοώ ότι θα συμβαίνει κάθε μέρα αλλά σε ημέρες που το Ν8 έχει υπόλοιπο μπαταρίας 35% τότε πιθανόν αναλογικά το Ν9 να αρκεί για να βγάλω οριακά την επόμενη.

Εναλλακτικά Ίσως με 2 φορτίσεις να βγάλω 3 ημέρες χρήσης.

Όπως κι αν έχει ή παραπάνω μπαταρία του Ν9 θα βελτιώσει την αχίλλειο πτέρνα του Ν8.

Επιπλέον η χωρητικότητα των 128gb θα μου δώσει την δυνατότητα να αφαιρέσω τη microsd με αποτέλεσμα να έχω μείωση της κατανάλωσης από εκεί.

Τώρα στο Ν8 έχω μια sd 64gb που απ' ότι έχω διαβάσει έχει επίπτωση στην κατανάλωση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με αυτά που γράφεις, πότε παρέλαβες το Ν9, πότε το έστησες και πόσο το χρησιμοποίησες για να συγκρίνεις την μπαταρία του με το Ν8 και το Χ και έβγαλες και συμπεράσματα;;;

Ήμαρτον ρε παιδιά, μην μας παρασύρει τόσο πολύ ο ενθουσιασμός της νέας συσκευής και γράφουμε πράγματα που δεν είμαστε σίγουροι ότι ισχύουν.

Συμφωνώ ότι με βάση τα specs το Ν9 έχει μεγαλύτερη μπαταρία και λογικό είναι να έχει και μεγαλύτερη αυτονομία αλλά μέχρι εκεί!

Οι χαρακτηρισμοί του τύπου "Η μπαταρια του note 9 ειναι η μερα με την νύχτα σε σχεση με το note 8" είναι τουλάχιστον... αβάσιμοι αν δεν το δουλέψεις σε καθημερινή χρήση για 10-15 ημέρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κοιτα αυτο που ξερουμε ειναι οτι το πρωτο βασικο αρνητικο αν μπορεις να πεις για το note 8 ειναι η μπαταρια..Το πρωτο βασικο κ θετικο περα απο τις δυνατοτητες σαν συσκευη του note 9 ειναι η αυτονομια του..Γι αυτο το ειπα κ με αυτα που εχω δει στο YouTube θα δούμε όλοι οτι το προβλημα αυτο το έλυσε η samsung..

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις την περίοδο των φορολογικών δηλώσεων, τον υπόλοιπο καιρό είμαι το πολύ 5 ώρες στην οθόνη εκτός από κάποια διαστήματα ενδιάμεσα που πάλι πηζω.. Αλλά όχι καθημερινά.

Κατά τα άλλα, όταν οι μισοί σου πελάτες σου στέλνουν fb και viber για ο,τι ******* τους έρθει, τότε τις πιάνεις άνετα..

Πχ ο άλλος του μπήκαν λεφτά και με ρώτησε τι είναι και από που πριν καν δει αιτιολογία.. Τότε γράφεις για πλάκα και ομιλία και screen..

Αν και το θεωρώ αστείο να απολογουμαι εγώ και όχι αυτοί που μας έλεγαν ότι το note 8 έχει 30% καλύτερη αυτονομία από S8 plus, δεν είναι κάθε μέρα, κάθε εβδομάδα ίδια.. Κανω λοιπόν όλα τα ήδη χρήσεων, πχ όλα από το κινητό και του μια ώρα στο pc και το ανάποδο, όλα από το pc και ούτε μια ώρα στο κινητό, δεν έχω πάντα τυποποιημενη χρήση..

Ελπιζω να σε κάλυψα

 

Βασικά μπορείς να χρησιμοποιείς messenger και viber (αν έχεις 10ρια) στο pc ώστε να μην ασχολείσαι και με τα δύο. Επίσης μένει να δοκιμάσουμε την νέα δυνατότητα των Windows 10 που χειριζόμαστε το κινητό από το pc.

Καλά, και με βλακειουλες χτυπάμε άνετα 4ωρα shot. Είναι κόλλημα το κινητό (γενικά όλα τα κινητά). Πάντως, όπως είχα ανεβάσει και screenshot, χτυπούσα 6ωρα+ shit με το Note8 και τώρα έπεσα. Χρειάζεται ένα hard reset αλλά βαριέμαι να στήνω πάλι. Μάλλον θα με προλάβει η αλλαγή σε Ν9.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μπορείς να χρησιμοποιείς messenger και viber (αν έχεις 10ρια) στο pc ώστε να μην ασχολείσαι και με τα δύο. Επίσης μένει να δοκιμάσουμε την νέα δυνατότητα των Windows 10 που χειριζόμαστε το κινητό από το pc.

Καλά, και με βλακειουλες χτυπάμε άνετα 4ωρα shot. Είναι κόλλημα το κινητό (γενικά όλα τα κινητά). Πάντως, όπως είχα ανεβάσει και screenshot, χτυπούσα 6ωρα+ shit με το Note8 και τώρα έπεσα. Χρειάζεται ένα hard reset αλλά βαριέμαι να στήνω πάλι. Μάλλον θα με προλάβει η αλλαγή σε Ν9.....

 

Δεν θέλω να τα βάλω στο pc τα social.. Εκτός ότι δε θέλω να βαρανε παντού, κάθονται και άλλοι και γενικά δε με έχει βολέψει.

Εγώ είμαι και αρκετές ώρες έξω οπότε περνάω και εβδομάδες με αρκετό 4g..

Αλλιώς σε μια μέρα φτάνεις άνετα 6ώρα με αρκετό wifi..

Προσωπικά δεν μετράω τις ωρες οθόνης, μετράω την απόδοση για τη χρήση που κάνω σε κάθε συσκευή.. Πχ κορυφαία αυτονομία τα τελευταία χρόνια είχα με Z3c, s7 edge, s8 plus, mate 10 pro, v30..

Με όλα αυτά έβγαζα άνετα 2η μερα σχεδόν σε κάθε χρήση της καθημερινότητας μου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που αναφέρεις είχα s7e και s8+ αλλά με κανένα 2η μέρα......

Το s7e ήταν σαφώς καλύτερο. Το s8+ ήταν (είναι) ένα κλικ καλύτερο (σε θέμα αυτονομίας πάντα) από το Ν8 αλλά όχι κάτι αξιοσημείωτο. Με την δική μου χρήση πάντα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που αναφέρεις είχα s7e και s8+ αλλά με κανένα 2η μέρα......

Το s7e ήταν σαφώς καλύτερο. Το s8+ ήταν (είναι) ένα κλικ καλύτερο (σε θέμα αυτονομίας πάντα) από το Ν8 αλλά όχι κάτι αξιοσημείωτο. Με την δική μου χρήση πάντα.

 

Όχι εγώ μπορούσα και πήγαινα 2η μερα τις μέρες που ήμουν αρκετά στο γραφείο και δεν είχα πάρα πολύ 4g.. Με αρκετες ώρες ομιλία και οθόνη. Από αυτά που ανέφερα το s8 plus ήταν το χειρότερο αλλά οριακά με έβγαζε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung pay γιατί δεν μπορώ να το εγκαταστήσω? Μού λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μού.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χρειάζομαι τη βοήθεια σας για ένα θέμα που μου εχει σπάσει τα νεύρα. Το τηλέφωνο δεν καλεί 3 συγκεκριμένα σταθερά τηλέφωνα (κάνω κλήση και δεν ακούγεται τίποτα). Τα τηλέφωνα έχουν τα τέσσερα πρώτα ψηφία ίδια. Τι έχω δοκιμάσει:

- κλήση απο άλλο τηλέφωνο με twin sim: Καλεί κανονικά

- προσθήκη προθεματος χώρας (δεν καλεί)

- η λίστα με τους blocked αριθμούς του τηλεφώνου ειναι κενή

- Επανεκινηση τηλεφώνου: τα ίδια

-δεν υπάρχει κανενός είδους φραγής στο τηλ.

- τηλ. στον πάροχο: "φταίει η συσκευή σας"

 

Πραγματικά έχω ξεμείνει από ιδέες....οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί (προσπαθώ να γλιτώσω το hard reset...)

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χρειάζομαι τη βοήθεια σας για ένα θέμα που μου εχει σπάσει τα νεύρα. Το τηλέφωνο δεν καλεί 3 συγκεκριμένα σταθερά τηλέφωνα (κάνω κλήση και δεν ακούγεται τίποτα). Τα τηλέφωνα έχουν τα τέσσερα πρώτα ψηφία ίδια. Τι έχω δοκιμάσει:

- κλήση απο άλλο τηλέφωνο με twin sim: Καλεί κανονικά

- προσθήκη προθεματος χώρας (δεν καλεί)

- η λίστα με τους blocked αριθμούς του τηλεφώνου ειναι κενή

- Επανεκινηση τηλεφώνου: τα ίδια

-δεν υπάρχει κανενός είδους φραγής στο τηλ.

- τηλ. στον πάροχο: "φταίει η συσκευή σας"

 

Πραγματικά έχω ξεμείνει από ιδέες....οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί (προσπαθώ να γλιτώσω το hard reset...)

 

Άλλον dialer δοκίμασες να δεις μήπως είναι εκεί το πρόβλημα ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Άλλον dialer δοκίμασες να δεις μήπως είναι εκεί το πρόβλημα ?

Μόλις δοκίμασα ούτε με τον άλλο dialer καλεί

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα ούτε με τον άλλο dialer καλεί

 

Την σιμ σου σε άλλη συσκευή τη δοκίμασες ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Την σιμ σου σε άλλη συσκευή τη δοκίμασες ?

Δυστυχώς όχι γιατί δεν έχω άλλη συσκευή που να παίρνει nano sim, θα προσπαθήσω όμως να δανειστώ.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...