Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δύο ερωτήσεις θέλω να κάνω... Είμαι σε αναζήτηση συσκευής για να αλλάξω το G4 και ένα από τα κινητά που κοιτάω είναι και 8αρι. Πως είναι σε games,;κολλάει; Και από κάμερα πως είναι με τα τελευταία updates;

 

Με τον 835 τα games πετάνε, ούτε κολλάει πουθενά (τουλάχιστον στα δικά μου μάτια).

Η μαμα κάμερα είναι απλά καλή, εαν βάλεις gcam τότε απογειώνεται.

 

όσο για τον φίλο από πάνω που ρωτάει για το wifi μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι λέτε για την κάμερα, έχετε δοκιμάσει live bokeh mode;
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω ερώτηση από προηγούμενα posts. Προστασία οθόνης που να αξίζει έχει βρει κανείς??? Πείτε καμία ιδέα να δοκιμάσουμε και οι υπόλοιποι!

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω ερώτηση από προηγούμενα posts. Προστασία οθόνης που να αξίζει έχει βρει κανείς??? Πείτε καμία ιδέα να δοκιμάσουμε και οι υπόλοιποι!

 

 

 

Έχουμε αναφέρει παραπάνω για την ultimate Shield με υγρή τοποθέτηση. Εκπληκτικοτρομερή που λέει και ο βιβλιοπώλης.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε αναφέρει παραπάνω για την ultimate Shield με υγρή τοποθέτηση. Εκπληκτικοτρομερή που λέει και ο βιβλιοπώλης.

 

Υπάρχει κάποιο link παρακαλώ?

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε σχέση με S8 που υπερτερεί και που υστερεί ; Είμαι σε αναζήτηση ..:D

 

Υπερτερεί στη τιμή φυσικά, στο pure Android λειτουργικό και τις άμεσες αναβαθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με S8 που υπερτερεί και που υστερεί ; Είμαι σε αναζήτηση ..:D

 

Τιμή, software updates, security updates, audio recording.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος το ξυπνητήρι να χτυπάει και όταν είναι απενεργοποιημένο το τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος το ξυπνητήρι να χτυπάει και όταν είναι απενεργοποιημένο το τηλέφωνο?
Στο android δεν γινεται. Βαλτο στην λειτουργια πτησης

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7600-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος το ξυπνητήρι να χτυπάει και όταν είναι απενεργοποιημένο το τηλέφωνο?

 

 

 

Το πιο σωστό είναι, με επεξεργαστή snapdragon δε γίνεται όσο γνωρίζω. Με Kirin, MTK και ίσως Exynos, γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Στο android δεν γινεται. Βαλτο στην λειτουργια πτησης

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7600-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ούτε στα Windows γίνεται! Μήπως είναι αυτο που λέει ο φίλος πιο πάνω με τους επεξεργαστές της Snapdragon.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι στο oneplus 5T γίνεται.

 

Υπάρχει επιλογή για αυτόματο άνοιγμα/κλείσιμο, το ορίζεις να ανοίγει μερικά λεπτά πριν το ξυπνητήρι

Link to comment
Share on other sites

στα galaxy s3 και Huawei P8 που είχα παλιότερα γινόταν... οπότε μάλλον ο επεξεργαστής θα φταίει ;)

χαζομάρα παντως...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα, μπορώ να κλείνω το κινητό χωρίς να πατάω το κουμπί off δεξιά;

 

Μπορείς να βάλεις κάποια εφαρμογή σαν αυτή ή αν χρησιμοποιείς Nova Launcher, σου δίνει τη δυνατότητα για screen off με double click στη home screen.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, από το πρωι μου συμβαίνει το εξής παράξενο και θέλω τη βοήθειά σας...

 

πήγα να κάνω ενα τηλέφωνο και είδα οτι στις τελευταίες κλήσεις εμφάνιζε μόνο τα νούμερα και όχι τα ονόματα των επαφών... μετά πήγα στις επαφές και εχει μόνο όσες πρόσθεσα μετά την αρχική μεταφορά... στην καρτέλα βέβαια δίπλα από τις πρόσφατες κλήσεις τις εμφανίζει όλες αλλά με αφήνει να κάνω κλήση μόνο μέσω viber!

 

έχετε καμια ιδέα? μήπως είναι κάποια ρύθμιση που πατήθηκε κατα λάθος? τωρα που το ξανασκέφτομαι τελευταία κλήση χθες εγινε από έναν φίλο μου...

 

edit.... κάτι γίνεται με τον συγχρονισμό με το gmail αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι... υποτίθεται οτι έχω ανενεργό τον αυτόματο συγχρονισμό!

Edited by jimsakpt3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Όταν πατάς παρατεταμένα το κεντρικό κουμπί που είναι και το finger print ανοίγει η σελίδα της Google. Αυτό μπορεί να απενεργοποιηθεί; Δλδ να μην ανοίγει η καρτέλα της Google.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το πηρα στα χερια μου την Πεμπτη απο e-shop . Εκανε κατ΄ευθειαν αναβαθμισεις & εφτασε στη 8.1 .

Εχω καποιες αποριες ( χαζες ) αλλα λεω να ρωτησω .

Η πρωτη ειναι κανοντας εγκατασταση το Google Camera χανετε το μαμα (προγραμμα ) . Δεν νομιζω αλλα ? .

Η δευτερη ερωτηση ειναι για το wifi calling πρεπει να παω πρωτα απο τον Οτε- Γερμανο ? Δεν μπορω να ενεργοποιησω την υπηρεσεια .

Tο νουμερο ειναι what's up .

Η τριτη ειναι που κανω εγγραφη στα beta labs που αναφερατε ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το πηρα στα χερια μου την Πεμπτη απο e-shop . Εκανε κατ΄ευθειαν αναβαθμισεις & εφτασε στη 8.1 .

Εχω καποιες αποριες ( χαζες ) αλλα λεω να ρωτησω .

Η πρωτη ειναι κανοντας εγκατασταση το Google Camera χανετε το μαμα (προγραμμα ) . Δεν νομιζω αλλα ? .

Η δευτερη ερωτηση ειναι για το wifi calling πρεπει να παω πρωτα απο τον Οτε- Γερμανο ? Δεν μπορω να ενεργοποιησω την υπηρεσεια .

Tο νουμερο ειναι what's up .

Η τριτη ειναι που κανω εγγραφη στα beta labs που αναφερατε ?

 

Δεν χρειάζεται να πας από Γερμανό. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες από την σελίδα της κοσμοτε. Όχι δεν αφαιρείται η μαμά εφαρμογή, μπορείς να κατεβάσεις της Google άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η τριτη ειναι που κανω εγγραφη στα beta labs που αναφερατε ?

 

Δεν είναι πλέον ανοιχτές οι εγγραφές γιατί απλά δεν υπάρχει λόγος πια μιας και αυτό είχε ενεργοποιηθεί για το beta testing του Android 8.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο με το το Google Camera εγινε εγκατασταση . Το δευτερο με το wifi calling μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη μου .

Δεν ξερω αν φταιει οτι δεν ειναι απο το δυκτιο τους Η αν φταιει οτι το δικο μου ειναι το ΤΑ-1004 ( Dual Sim ).

Το τριτο με τα beta labs μου το απαντησες . Ευχαριστω πολυ .

Τωρα να βρω & καμμια καλη θηκη & ειμαι κομπλε . θα σας παρακολουθω παντα ομως , σας το υποσχομαι .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...