Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείτε δεν θα την συγκρίνουμε με του 950 γιατί το nokia 8 είναι smartphone με ικανοποιητική κάμερα ενώ το 950 είναι απλά ένα καλό καμερόφωνο αλλά χωρίς το smart (λόγω wp).

:lol::lol::lol:

Μια χαρά smartphone είναι το 950!

Αλλά εδώ για τη κάμερα του Nokia 8 μιλάμε.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όπως δεν υπάρχουν αυτές οι manual ρυθμίσεις στο Pixel, έτσι δεν υπάρχουν και εδώ.

 

Κάποια εφαρμογή κάμερας που να προσφέρει φουλ χειροκίνητο έλεγχο; Παίζει;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά smartphone είναι το 950!

Αλλά εδώ για τη κάμερα του Nokia 8 μιλάμε.

 

Ασε να μιλησουν οι κατοχοι για την καμερα οκ;

By the way η gcam που μας προτεινε ο athanaso ειναι τρομερη......μπραβο φιλε.

Edited by giorgosaero

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ασε να μιλησουν οι κατοχοι για την καμερα οκ;

By the way η gcam που μας προτεινε ο athanaso ειναι τρομερη......μπραβο φιλε.

Αυτό κάνω. Δεν είπα κάτι αρνητικό για τη κάμερα του Nokia 8. Κάθε άλλο. Πιστεύω ότι είναι καλύτερη η κάμερα απ' ότι λένε οι μη κάτοχοι, ακούγοντας και μόνο τους υπόλοιπους!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πιστεύω ότι είναι καλύτερη η κάμερα απ' ότι λένε οι μη κάτοχοι, ακούγοντας και μόνο τους υπόλοιπους!

 

Οι μη κάτοχοι καλά τα λένε γιατί δεν ξέρουν τη λύση της GCam ενώ όσοι από αυτούς την έχουν ακούσει είναι λογικό να μη πιστεύουν τη διαφορά στη βελτίωση σε σχέση με τη μαμά εφαρμογή.

 

Το θέμα είναι ότι το έχουμε κουράσει... ας παραθέσουν οι κάτοχοι τη άποψη τους χωρίς να επαναλαμβάνουμε οι ίδιοι και οι ίδιοι τα ίδια και τα ίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έχω τη συσκευή, αλλά οι Zeiss φακοί που είχα από εποχής N95, δεν με απογοήτευσαν ποτέ! Τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα. Ασχέτως λειτουργικού εννοείται.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έχω τη συσκευή, αλλά οι Zeiss φακοί που είχα από εποχής N95, δεν με απογοήτευσαν ποτέ! Τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα. Ασχέτως λειτουργικού εννοείται.
Εντάξει αλλά και άλλο λογισμικό Symbian γενικά οι κάμερες της ΝΟΚΙΑ τότε ήταν αξιοπρεπείς όχι τώρα ότι δεν είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε παιδιά τα φώτα σας ή gcam κρασάρει σε εμένα γιατί? Κανένας καμία ιδέα???

Δηλαδή τραβάω φώτο την αποθηκεύει και μετά δεν δουλεύει.....την ξανακανα εγκατάσταση αλλά πάλι τίποτα.

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έχω τη συσκευή, αλλά οι Zeiss φακοί που είχα από εποχής N95, δεν με απογοήτευσαν ποτέ! Τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα. Ασχέτως λειτουργικού εννοείται.

 

Η λήψη σωστών φωτογραφιών δεν εξαρτάται μόνο από το φακό, αλλά και από τον αισθητήρα, κι επίσης από το λογισμικό συμπίεσης.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αλλά και άλλο λογισμικό Symbian γενικά οι κάμερες της ΝΟΚΙΑ τότε ήταν αξιοπρεπείς όχι τώρα ότι δεν είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε παιδιά τα φώτα σας ή gcam κρασάρει σε εμένα γιατί? Κανένας καμία ιδέα???

Δηλαδή τραβάω φώτο την αποθηκεύει και μετά δεν δουλεύει.....την ξανακανα εγκατάσταση αλλά πάλι τίποτα.

 

σε μένα πάντως λειτουργεί κομπλέ.

δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αλλά και άλλο λογισμικό Symbian γενικά οι κάμερες της ΝΟΚΙΑ τότε ήταν αξιοπρεπείς όχι τώρα ότι δεν είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε παιδιά τα φώτα σας ή gcam κρασάρει σε εμένα γιατί? Κανένας καμία ιδέα???

Δηλαδή τραβάω φώτο την αποθηκεύει και μετά δεν δουλεύει.....την ξανακανα εγκατάσταση αλλά πάλι τίποτα.

 

Άνοιξε την κάμερα και πάνω πάνω στο κέντρο έχει ένα στρογγυλό σύμβολο. Βάλε το στο απενεργοποίηση κίνησης. Πιστεύω πως είναι αυτό. Εάν δεν είναι δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει....

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απ' όλα που βλέπω στα διάφορα σκρουτζομάγαζα είναι αυτό που εισάγεται επίσημα στη χώρα μας; Ένα χρώμα έρχεται απ' ό,τι θυμάμαι, το μπλε. Ποιο από τα δύο; Το δίκαρτο έρχεται επίσημα; Αν ναι, ποιο χρώμα; Θα έχω θέμα με εγγύηση αν πάρω κάποιο που δεν εισάγεται επίσημα στη χώρα μας;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ποιο απ' όλα που βλέπω στα διάφορα σκρουτζομάγαζα είναι αυτό που εισάγεται επίσημα στη χώρα μας; Ένα χρώμα έρχεται απ' ό,τι θυμάμαι, το μπλε. Ποιο από τα δύο; Το δίκαρτο έρχεται επίσημα; Αν ναι, ποιο χρώμα; Θα έχω θέμα με εγγύηση αν πάρω κάποιο που δεν εισάγεται επίσημα στη χώρα μας;
Το μπλε με μία sim έρχεται επίσημα στην Ελλάδα. Το χρυσό γκρι που έχω πάρει, στην Ελλάδα δε το δέχονται. Ότι και να γίνει θα απευθυνθώ στην Amazon, κατ εμέ χίλιες φορές παρά εδώ στην εγχώρια αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Το μπλε με μία sim έρχεται επίσημα στην Ελλάδα. Το χρυσό γκρι που έχω πάρει, στην Ελλάδα δε το δέχονται. Ότι και να γίνει θα απευθυνθώ στην Amazon, κατ εμέ χίλιες φορές παρά εδώ στην εγχώρια αγορά.

Οκ, κατάλαβα. Δεν παίζει δίκαρτο που ήθελα. Και ποιο μπλε έρχεται επίσημα, το γυαλιστερό ή το ματ;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναεκανα εγκατάσταση με ενεργοποιημένη την κίνηση και δουλεύει κανονικά
απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναεκανα εγκατάσταση με ενεργοποιημένη την κίνηση και δουλεύει κανονικά

 

Εμένα με ενεργοποιημένη την κίνηση δεν δουλεύει. Με το που βγάλω φωτό αμέσως με πετάει έξω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οκ, κατάλαβα. Δεν παίζει δίκαρτο που ήθελα. Και ποιο μπλε έρχεται επίσημα, το γυαλιστερό ή το ματ;

 

Το matte (single SIM πάντα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το matte (single SIM πάντα).

Σε ευχαριστώ πολύ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε μόνο για την κάμερα λες και δεν υπάρχουν πιο σημαντικά θέματα βρε παιδιά..

 

Για μένα προσωπικά, το σημαντικότερο είναι ότι το κινητό φοράει 8.1 και σήμερα ήρθε security patch Μαρτίου!!! aa4dc6aa636dc7ab222a9d7363149dca.jpg

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε μόνο για την κάμερα λες και δεν υπάρχουν πιο σημαντικά θέματα βρε παιδιά..

 

Για μένα προσωπικά, το σημαντικότερο είναι ότι το κινητό φοράει 8.1 και σήμερα ήρθε security patch Μαρτίου!!! aa4dc6aa636dc7ab222a9d7363149dca.jpg

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Ήθελα πολύ να δω πως θα πράξει, ευτυχώς δεν έχουν μείνει στα λόγια.

Ουσιαστικά, για αυτή τη στιγμή που μιλάμε, η Nokia συμπεριφέρεται σα να έχει τα δικά της Pixel phones.

Αν πάρουμε παράδειγμα και τα νέα τηλέφωνα που φοράνε Android One, τότε μιλάμε για μία εξαιρετική πρόταση γι αυτούς που δίνουν μεγάλη βάση στις ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε μόνο για την κάμερα λες και δεν υπάρχουν πιο σημαντικά θέματα βρε παιδιά..

 

Για μένα προσωπικά, το σημαντικότερο είναι ότι το κινητό φοράει 8.1 και σήμερα ήρθε security patch Μαρτίου!!! aa4dc6aa636dc7ab222a9d7363149dca.jpg

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

 

Πραγματικά λες και έχω pixel νιώθω! Και προχθές διάβαζα για το πότε θα δώσουν το 8 oreo στο note 8. Και εμείς είμαστε στο 8.1. άλλοι δεν δίνουν σημασία σε αυτό αλλά για εμένα είναι σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις θέλω να κάνω... Είμαι σε αναζήτηση συσκευής για να αλλάξω το G4 και ένα από τα κινητά που κοιτάω είναι και 8αρι. Πως είναι σε games,;κολλάει; Και από κάμερα πως είναι με τα τελευταία updates;
Link to comment
Share on other sites

Με το σημα του wifi έχει κανείς θέμα; Σε δύο διαφορετικά δίκτυα που το έχω τεσταρει σε απόσταση 5-6 μέτρων από το router αποσυνδέεται και συνεχώς χάνει τη σύνδεση ,ενώ το huawei P9 lite 2017 που έχω σαν δεύτερο δεν χάνει πουθενά ακόμα και σε μεγαλύτερη απόσταση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...