Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια για να εχω και καρτα μνημης πρεπει να παρω το dual sim ή και το single sim εχει υποδοχη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να εχω και καρτα μνημης πρεπει να παρω το dual sim ή και το single sim εχει υποδοχη;

 

Και το single sim έχει, δίπλα απο την κάρτα sim.

Link to comment
Share on other sites

Και το single sim έχει, δίπλα απο την κάρτα sim.
Α, ναι; Δική της υποδοχη δηλαδή; Ενδιαφέρον. Σε o,τι φωτο εχω δει στο ίντερνετ που το ψαχνω, σε βιντεο στο YouTube κλπ δειχνουν παντα το dual με τη hybrid slot που παίρνει κ τα δύο.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α, ναι; Δική της υποδοχη δηλαδή; Ενδιαφέρον. Σε o,τι φωτο εχω δει στο ίντερνετ που το ψαχνω, σε βιντεο στο YouTube κλπ δειχνουν παντα το dual με τη hybrid slot που παίρνει κ τα δύο.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό είναι το Single Sim. Έχει hybrid slot.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το Single Sim. Έχει hybrid slot.
Α, μαλιστα. Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις. Φαντάζομαι το dual sim θα είναι για αυτούς που θελουν και 2 κάρτες και micro SD λοιπόν.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στο σκρουτζ αναφέρει εκτός από το matte blue, και ένα polished blue κι ένα tempered blue. Προφανώς και μόνο δύο αποχρώσεις του μπλε έχουν βγει. Τι παίζει μ' αυτό; Τα tempered blue και polished blue είναι τα ίδια, και αυτό που έρχεται επίσημα είναι μόνο το single SIM matte blue;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και το dual sim μία υποδοχή εχει, απλά επιλέγεις ή δεύτερη sim ή κάρτα sd
Ενω στο single sim ειναι καρτα sd και nano sim ε;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενω στο single sim ειναι καρτα sd και nano sim ε;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω πως ναι.

vageliskr
Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει οτι με την εφαρμογή της κάμερας της google ο ήχος από ζωντανή μουσική σε κλειστό χώρο έχει υπερβολικό θόρυβο...

το έχει προσέξει κανένας άλλος???

 

edit...

επίσης θέλω να σας δείξω πως έγινε στη μια γωνία η προστασία οθόνης ultimate shield (αυτή με το νερό) αλλά δεν μπορώ να ανεβάσω φωτο... τι κάνω λάθος και δεν με αφήνει να την ανεβάσω?

Edited by jimsakpt3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα ψάχνω μια αξιοπρεπή προστασία οθόνης... αν έχετε να προτείνετε κάτι θα με βοηθούσατε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Υπάρχει στο play store η κάμερα της Nokia . Αυτή που υποτίθεται θα μπει σε όλα τα Nokia με Zeiss φακούς. Αλλά λέει δεν είναι συμβατή με το τηλ. Αλλά διάβασα σε άλλο σαιτ ότι μπορεί να την κατεβάσει κάποιος από xda. Την έχει κατεβάσει κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Απλά είμαι περίεργος να δω τι φωτό θα βγάζει.

 

Δεν νομίζω να βγάζει καλύτερα από το mod της google camera

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν νομίζω να βγάζει καλύτερα από το mod της google camera

 

Όχι, δεν δίνει καλύτερα αποτελέσματα από την google camera και τα pro modes δεν δουλεύουν στο Nokia 8. Δεν αξίζει η εγκατάστασή του στην παρούσα φάση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν δίνει καλύτερα αποτελέσματα από την google camera και τα pro modes δεν δουλεύουν στο Nokia 8. Δεν αξίζει η εγκατάστασή του στην παρούσα φάση.

 

Και εγώ δεν νομίζω ότι αξίζει η εγκατάσταση του την παρούσα φάση,η google camera βγάζει απίστευτες φωτογραφίες είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα προλαβει να δω τα σχολια και οντως εχει προβλημα η καμερα, δεν λειτουργει σωστα.

Ωστοσο μου αντικατεστησε την original καμερα του κινητου. Πώς γίνεται να την επαναφερω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα προλαβει να δω τα σχολια και οντως εχει προβλημα η καμερα, δεν λειτουργει σωστα.

Ωστοσο μου αντικατεστησε την original καμερα του κινητου. Πώς γίνεται να την επαναφερω;

Ευχαριστώ

 

Settings>Apps & Notifications>Camera>πατάς τις 3 κάθετες τελίτσες πάνω δεξιά και επιλέγεις Unistall Updates>The End

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή είχε ειπωθεί από ορισμένους ότι δε ξυπνάει η οθόνη όταν τους έρχονται ειδοποιήσεις.

Εκανα ένα chat με τη Nokia.

Τους εξήγησα πως έχουν τα πράματα, στην αρχή μου είπαν να ενεργοποιήσω τη Glance. Απάντησα πως το έχω δοκιμάσει αλλά δεν είδα αποτέλεσμα.

Στη συνέχεια μου είπαν να κάνω soft reset με power button και volume up. Η αλήθεια είναι ότι ήταν το μόνο που δεν είχα δοκιμάσει. Βέβαια είχα κάνει κάποια στιγμή ένα hard reset αλλά λέω, ας το κάνω κι αυτό... Τίποτα όμως.

Στο τέλος αφού είδαν ότι δε γίνεται τίποτα, μου είπαν ότι δεν έχει πρόβλημα η συσκευή και πως έτσι είναι οι ρυθμίσεις λόγω της Glance και πως το wake up είναι χαρακτηριστικό του αγνού Android.... Εδώ γελάμε!

Επίσης μου είπαν ότι μπορώ να κατεβάσω μία εφαρμογή από το Store γι αυτό που θέλω... Εδώ πάλι γελάμε...

Στο τέλος αφού τους σχολίασα αρνητικά περί αγνού Android, τους ρώτησα αν σε επόμενο update δούμε κάτι τέτοιο, μου απάντησαν ότι δε γνωρίζουν.

Το συμπέρασμα, έχουν πλάκα εκεί στη Nokia.

Τουλάχιστον να κάτσουν να φτιάξουν την Glance διότι όπως είναι αυτή τη στιγμή μόνο μπαταρία τρώει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω Βιρνα.. Παίζει να σου εχουν στειλει sms, μνμ σε messenger, viber κλπ και να μην το παρεις χαμπαρι αν δεν "ξυπνησεις" την οθονη μονος σου; Δεν ανοιγει μόνο του; Δεν φαινεται η εκάστοτε ειδοποίηση στο glance; Δεν ακούγεται εστω καποιος ηχος; Αφου δεν εχει και ledακι.. Αυτα τα κανει το xiaomi μου να πουμε που ειναι emui πανω απ το android με 1002 ρυθμίσεις, δεν περιμενα κατι τετοιο απο vanilla android... Σε ολους εσας εδω οσοι το εχετε σας το κανει;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω Βιρνα.. Παίζει να σου εχουν στειλει sms, μνμ σε messenger, viber κλπ και να μην το παρεις χαμπαρι αν δεν "ξυπνησεις" την οθονη μονος σου; Δεν ανοιγει μόνο του; Δεν φαινεται η εκάστοτε ειδοποίηση στο glance; Δεν ακούγεται εστω καποιος ηχος; Αφου δεν εχει και ledακι.. Αυτα τα κανει το xiaomi μου να πουμε που ειναι emui πανω απ το android με 1002 ρυθμίσεις, δεν περιμενα κατι τετοιο απο vanilla android... Σε ολους εσας εδω οσοι το εχετε σας το κανει;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Δεν είναι θέμα αγνού Android, είναι θέμα της Nokia και συγκεκριμένα λόγω της Glance.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα αγνού Android, είναι θέμα της Nokia και συγκεκριμένα λόγω της Glance.
Μεγαλη μλκια αυτο. Και το χω σταμπαρει για αγορα γιατι βαρεθηκα το μέγεθος του δικου μου κ κυρίως το pimped out android της xiaomi αλλα και αυτο το προβλημα. Οτι δεν μου στελνει ειδοποιήσεις για messenger και viber. Πρεπει να μυριζω τα νυχια μου καθε φορα και να μπαίνω εγω να δω εαν... Και τωρα διαβαζω το εχει και το nokia... Γτπκ

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...