Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουσιαστική; είναι κατά πολύ καλύτερο μοντέλο αλλά το ουσιαστική ποιος θα σου το πει; ουσιαστική ίσως ήταν το s9.

 

Ναι κατάλαβα. Εννοώ για αυτή την κατηγορία τηλεφώνων δηλαδή μέχρι 200 ευρώ. Σε ευχαριστώ όπως και να έχει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα. Εννοώ για αυτή την κατηγορία τηλεφώνων δηλαδή μέχρι 200 ευρώ. Σε ευχαριστώ όπως και να έχει.

 

θα δεις διαφορα στις καμερες και γενικως αξιζει να αλλαξεις κινητο , εγω ηρθα απο το 4Χ και γενικα xiaomi εχω εδω και 2 χρονια,δεν αλλαζω ...πολυ δυσκολα .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

θα δεις διαφορα στις καμερες και γενικως αξιζει να αλλαξεις κινητο , εγω ηρθα απο το 4Χ και γενικα xiaomi εχω εδω και 2 χρονια,δεν αλλαζω ...πολυ δυσκολα .

 

Μάλιστα κατάλαβα! Καλά ναι και εγώ δεν πολύ αλλάζω! Παρόλο που το χρησιμοποιώ! Τελευταία αλλαγή έγινε υποχρεωτικά πριν από 1,5 χρόνο που μου είχε σπάσει το προηγούμενο από ελεύθερη πτώση και γενικά δεν ήταν το καλύτερο τηλέφωνο! Ήταν το ulefone power! Μετά γνώρισα τη xiaomi και θα παραμείνω εκεί από ότι φαίνεται!

Απλώς μου άρεσε ότι έχει μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερα γραφικά το xiaomi redmi note 5 για αυτό λέω να αλλάξω! Από μπαταρία πως σου φαίνεται?

Ευχαριστώ για όλα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το τιμολόγιο δεν το γνώριζα. Δηλαδή μου κόβει τιμολόγιο αλλά χωρίς το φπα? Και το παραστατικό μπαίνει στα έξοδα?

Σε ποιες κατηγορίες γίνεται αυτό?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το τιμολόγιο δεν το γνώριζα. Δηλαδή μου κόβει τιμολόγιο αλλά χωρίς το φπα? Και το παραστατικό μπαίνει στα έξοδα?

Σε ποιες κατηγορίες γίνεται αυτό?

 

1. Ναι.

2. Ναι.

3. Ρώτα το λογιστή σου.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα κατάλαβα! Καλά ναι και εγώ δεν πολύ αλλάζω! Παρόλο που το χρησιμοποιώ! Τελευταία αλλαγή έγινε υποχρεωτικά πριν από 1,5 χρόνο που μου είχε σπάσει το προηγούμενο από ελεύθερη πτώση και γενικά δεν ήταν το καλύτερο τηλέφωνο! Ήταν το ulefone power! Μετά γνώρισα τη xiaomi και θα παραμείνω εκεί από ότι φαίνεται!

Απλώς μου άρεσε ότι έχει μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερα γραφικά το xiaomi redmi note 5 για αυτό λέω να αλλάξω! Από μπαταρία πως σου φαίνεται?

Ευχαριστώ για όλα!

 

 

Να αλλάξεις μόνο καλό θα κάνεις...

Μπαταρία εμένα που μιλάω 4 - 6 ώρες κρατάει από 7:30 έως 22:30.

Αν δεν μιλάς δηλαδή θα κάνεις σίγουρα 1.5 ημέρα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

πρώτα από όλα θα πας στο ρυθμίσεις -> εγκατ εφαρμογές θα βρεις το viber , θα πατησεις πανω και στο νέο μενού θα του βάλεις τα αυτόματη έναρξη και αποκάτω θα του δώσεις τις κατάλληλες άδειες

 

τώρα για τη σελιδα επειδή χρησιμοποιώ εγώ chrome και όχι τον στοκ , μήπως σου ανοίγει την σελίδα στο παρασκήνιο ; (από πίσω δηλαδή) και απλά πρέπει να πατήσεις πάνω δεξιά στο νούμερο για να αλλάξεις tab

 

εγω μπαινω απο το google αυτο που ειχε το κινητο.συγγνωμη που τα γραφω ετσι δεν τα παω καλα με την τεχνολογια.δεν ανοιγει.εβαλα firefox και εκει το ανοιγει

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό με το τιμολόγιο δεν το γνώριζα. Δηλαδή μου κόβει τιμολόγιο αλλά χωρίς το φπα? Και το παραστατικό μπαίνει στα έξοδα?

Σε ποιες κατηγορίες γίνεται αυτό?

 

ρωτησα κι εγω στο κοτσοβολο. αφαιρουν το φπα

Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα κάποιο αξιόπιστο κατάστημα Σκρουτζ για αγορά της συσκευής με 2 έτη εγγύηση

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

http://en.miui.com/thread-3156438-1-1.html

 

Γι' αυτό δεν τρέχουμε να κάνουμε όποιο update γίνεται διαθέσιμο...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος θελει να κλείνει την οθόνη πιο απλά (επειδή αναφέρθηκε), να μια εφαρμογή που βάζω σε όλα μου τα κινητά για κλείσιμο με ένα πάτημα:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=en_US

 

H free εκδοση αρκεί μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξεις μόνο καλό θα κάνεις...

Μπαταρία εμένα που μιλάω 4 - 6 ώρες κρατάει από 7:30 έως 22:30.

Αν δεν μιλάς δηλαδή θα κάνεις σίγουρα 1.5 ημέρα.

 

Ωραία σε ευχαριστώ για όλα.

Link to comment
Share on other sites

4g+ υποστηρίζει;
Στην επίσημη σελίδα της infoquest λέει ότι υποστηρίζει.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα κάποιο αξιόπιστο κατάστημα Σκρουτζ για αγορά της συσκευής με 2 έτη εγγύηση

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σκρουτζ+xiaomi+2ετη εγγύηση Infoquest δεν πάνε μαζί:)

Μόνο επίσημος μεταπωλητής δηλ. Κώτσος, πλαίσιο, Γερμανός κλπ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Στην επίσημη σελίδα της infoquest λέει ότι υποστηρίζει.

 

from my Mi5s

 

Χρήστο δεν υποστηρίζει. Βλακείες μάλλον γράφει. Όλοι μέχρι 4g έχουμε δει.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι δεν υποστηρίζει.

 

Ακόμα και να δει κάποιος 4g+ σε Xiaomi, οι ταχύτητες είναι αστείες (για 4g+). Εάν διαβάσει κάποιος με λεπτομέρεια τί σημαίνει 4g+ και πως προκύπτει, θα καταλάβει και το γιατί.

 

Ποιο πολύ για trol το έγραψα (συγχωρέστε με) και για να επιβεβαιώσουμε για μια φορά ακόμα ότι στα λεπτά γράμματα δύσκολα θα βρεις ξεκάθαρη απάντηση ακόμα και εάν έχεις απέναντι σου "επίσημο".

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι δεν υποστηρίζει.

 

Ακόμα και να δει κάποιος 4g+ σε Xiaomi, οι ταχύτητες είναι αστείες (για 4g+). Εάν διαβάσει κάποιος με λεπτομέρεια τί σημαίνει 4g+ και πως προκύπτει, θα καταλάβει και το γιατί.

 

Ποιο πολύ για trol το έγραψα (συγχωρέστε με) και για να επιβεβαιώσουμε για μια φορά ακόμα ότι στα λεπτά γράμματα δύσκολα θα βρεις ξεκάθαρη απάντηση ακόμα και εάν έχεις απέναντι σου "επίσημο".

 

from my Mi5s

Πώς προκύπτει αυτό, ότι δηλαδή βλέπει κάποιος 4g+, αλλά με αστείες ταχύτητες;

Θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς προκύπτει αυτό, ότι δηλαδή βλέπει κάποιος 4g+, αλλά με αστείες ταχύτητες;

Θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε...

Ότι έχω δει σε μετρήσιμες από 4g+ σε mix 2 είναι ίσες ή πιο κάτω από 4g (που έχω με Mi5s).

 

Και μάλιστα με Cosmote και τα 2.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε γράψει και πιο πίσω ο 636 υποστηρίζει 4g+ αλλά μάλλον είναι θέμα αδειών και η xiaomi το έχει απενεργοποιημένο(δεν πληρωσε) αλλά και πάλι με 4g έχουμε καλές ταχυτητες ,ίσως σε κάποιο μελλοντικό update να δούμε 4g+,αλλά δύσκολο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μηπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να συγχρονισω το ημερολόγιο από Outlook(ειχα windows phone πριν) με αυτό που έχει ήδη τό κινητό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...