Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η επιστροφη ομως ειναι και για σουπερ μαρκετς, βενζιναδικα κλπ. Εξοδα δηλαδη που σιγουρα θα κάνεις άμεσα. Οπότε τελικά ειναι όντως έκπτωση. ;)

Αφού το βλέπεις έτσι περιττό να το αναλύσω περαιτέρω.

Είναι πιασάρικο marketing δεν λέω

Link to comment
Share on other sites

Καλό το marketing κ όσοι τσιμπάνε επίσης. 265€ θα δώσεις γιατί και την επιστροφή που λέτε πάλι πρέπει να την ξοδέψεις οπότε μία η άλλη, από το πορτοφόλι σου 265€ θα έχουν βγει.

Επίσης απ ότι γνωρίζω μόνο με eurobank γίνεται

 

Η επιστροφη ομως ειναι και για σουπερ μαρκετς, βενζιναδικα κλπ. Εξοδα δηλαδη που σιγουρα θα κάνεις άμεσα. Οπότε τελικά ειναι όντως έκπτωση. ;)

 

Το αυτό ακριβώς, στη προηγούμενη ανάλογη προωθητική ενέργεια πήραμε για ανεψιά το mate 10 lite και την επιστροφή την έβαλα βενζίνη ... που θα πλήρωνα και πάλι ...

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

25 ευρώ λίγα δεν τα λες οκ... Δεκτό.

Για εμένα που έχω στείλει Κίνα 3 συσκευές (όχι μαζί) λόγω προβλημάτων με δικά μου έξοδα και αναμονή μέχρι να πάει-ελεγθεί-επιστρέψει ΚΑΙ ΑΝ- αξίζει να δώσω 25€ παραπάνω να πάω ΑΜΕΣΑ να το πάρω, με Ελληνική εγγύηση φυσικού καταστήματος και επίσημης τεχνικής υποστήριξης στα 500χλμ και 1 ημέρας αναμονής με το courrier για αν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα που έχω στείλει Κίνα 3 συσκευές (όχι μαζί) λόγω προβλημάτων με δικά μου έξοδα και αναμονή μέχρι να πάει-ελεγθεί-επιστρέψει ΚΑΙ ΑΝ- αξίζει να δώσω 25€ παραπάνω να πάω ΑΜΕΣΑ να το πάρω, με Ελληνική εγγύηση φυσικού καταστήματος και επίσημης τεχνικής υποστήριξης στα 500χλμ και 1 ημέρας αναμονής με το courrier για αν χρειαστεί.

 

 

Εγώ το πήρα και γενικώς πάντα παίρνω από Ελλάδα, όμως 25 δεν τα λες λίγα όταν δουλεύει κάποιος 10 ώρες για 25.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα που έχω στείλει Κίνα 3 συσκευές (όχι μαζί) λόγω προβλημάτων με δικά μου έξοδα και αναμονή μέχρι να πάει-ελεγθεί-επιστρέψει ΚΑΙ ΑΝ- αξίζει να δώσω 25€ παραπάνω να πάω ΑΜΕΣΑ να το πάρω, με Ελληνική εγγύηση φυσικού καταστήματος και επίσημης τεχνικής υποστήριξης στα 500χλμ και 1 ημέρας αναμονής με το courrier για αν χρειαστεί.

 

έχεις στείλει xiaomi κινητό πίσω λόγω προβλήματος;

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μετα το σχολιο που εκανα οτι αγορασα με 179 σχολιαστηκε απο πολλους εχω να πω οτι αν καποιος βρει 20 η 30 ευρω και δεν τα χρειαζεται ας μου τα στειλει,αγοραζω προσωπικα οπου βρω φθηνοτερα η απο ελλαδα η απο παντου,αγορες απο κινα τα τελευταια 5 χρονια χωρις προβληματα,εχω στειλει και μια φορα ταμπλετ και περιμενα 2 μηνες το ξερεις απο την αρχη αυτο,ομως και στην ελλαδα ειναι να μη στραβωσει κατι γιατι το μηνα αναμονης τον εχεις σιγουρο

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι καποιος να παραγγειλει απο Κινα το κινητο ενω με 15-20 ευρω διαφορα το αγοραζει απο εδω?

Τι παραπανω κερδιζει εκτος απο τα 15-20 ευρω? :worry:

Εισαι πολυ γαλαντονομος ..κερδιζω26

Και δεν με χαλαει καθολου

Edited by polinerios
Link to comment
Share on other sites

μόλις το χτύπησα εντάξει σε αυτή τιμή θεωρώ ότι τα έξτρα 20€ είναι για την εγγύηση + ταχυδρομικά που το πήρα άμεσα!

 

επίσης να μη ξεχνάμε ότι πήρα και 12 άτοκες δόσεις διότι δεν είχα αυτή τη στιγμή λεφτά για τηλέφωνο!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

παίζει και η έκδοση 3/32 σε προσφορά για το γαλάζιο και το χρυσό

με το κουπόνι 7BGXN532 στα 141€

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-5-Global-Version-5_99-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-636-Octa-core-4G-Smartphone-p-1268373.html?p=5Z2703914233201411WD

Link to comment
Share on other sites

παίζει και η έκδοση 3/32 σε προσφορά για το γαλάζιο και το χρυσό

με το κουπόνι 7BGXN532 στα 141€

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-5-Global-Version-5_99-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-636-Octa-core-4G-Smartphone-p-1268373.html?p=5Z2703914233201411WD

 

ναι όντως και είναι πολύ καλή τιμή, αλλά δεν έχει μαύρο όπως είπες!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε και εμενα η .17

Την περασε κανεις? Πως συμπεριφέρεται? Εντυπώσεις?

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μετα το σχολιο που εκανα οτι αγορασα με 179 σχολιαστηκε απο πολλους εχω να πω οτι αν καποιος βρει 20 η 30 ευρω και δεν τα χρειαζεται ας μου τα στειλει,αγοραζω προσωπικα οπου βρω φθηνοτερα η απο ελλαδα η απο παντου,αγορες απο κινα τα τελευταια 5 χρονια χωρις προβληματα,εχω στειλει και μια φορα ταμπλετ και περιμενα 2 μηνες το ξερεις απο την αρχη αυτο,ομως και στην ελλαδα ειναι να μη στραβωσει κατι γιατι το μηνα αναμονης τον εχεις σιγουρο

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εισαι πολυ γαλαντονομος ..κερδιζω26

Και δεν με χαλαει καθολου

 

Δικαιωμα σου προφανως να κανεις ο,τι πιστευεις καλυτερο για εσενα...απλα το σχολιο ηταν καθαρα αν υπαρχει καποιο αλλο κερδος περαν του χρηματικου.

 

https://www.skroutz.gr/s/14037867/Xiaomi-Redmi-Note-5-64GB.html

197,00 η χαμηλοτερη με διαθεσιμοτητα...μαλλον 18 ευρω η διαφορα.

Ευχομαι ολα να πανε καλα κ να μην υπαρχουν προβληαματα courier/τελωνειου κ ειδικα σε περιπτωση βλαβης.

Οπως κ να το κανουμε αλλο το εδω/Ελλαδα καταστημα κ αλλο το κινεζικο.

Link to comment
Share on other sites

Στα 212€ με επιστροφή απο το πλαισιο δεν νομίζω να αξίζει η αγορά από εξωτερικό

Βλέπω στις τελευταίες σελίδες γράφετε για θερμοκρασίες και θήκες ...

Από μπαταρία και κάμερα πως τα πάει;

Σκέφτομαι 4 συσκευές και η φθηνότερη είναι αυτή

-Note 5

-Honor 10

-Honor view 10

-Huawei P20 pro

Ξέρω δεν είναι στα ίδια € αλλά δε με ενοχλεί

Τώρα ευχαριστημένος κάτοχος 3Τ :)

 

Μπορείς να το παραγγείλεις ηλεκτρονικά με αποστολή και να κερδίσεις την επιστροφή; Ή πρέπει μόνο από παραλαβή στο κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Δικαιωμα σου προφανως να κανεις ο,τι πιστευεις καλυτερο για εσενα...απλα το σχολιο ηταν καθαρα αν υπαρχει καποιο αλλο κερδος περαν του χρηματικου.

 

https://www.skroutz.gr/s/14037867/Xiaomi-Redmi-Note-5-64GB.html

197,00 η χαμηλοτερη με διαθεσιμοτητα...μαλλον 18 ευρω η διαφορα.

Ευχομαι ολα να πανε καλα κ να μην υπαρχουν προβληαματα courier/τελωνειου κ ειδικα σε περιπτωση βλαβης.

Οπως κ να το κανουμε αλλο το εδω/Ελλαδα καταστημα κ αλλο το κινεζικο.

βάλε και τα μεταφορικά πας στα 22€.

Τελωνείο δεν υπάρχει με τη σωστή μέθοδο 1000%.

Και για την περίπτωση βλάβης αν πιστεύεις ότι τα εδώ μαγαζάκια θα σε καλύψουν άμεσα είσαι λάθος. Πάλι πακέτο θα φας

Link to comment
Share on other sites

Γιατι καποιος να παραγγειλει απο Κινα το κινητο ενω με 15-20 ευρω διαφορα το αγοραζει απο εδω?

Τι παραπανω κερδιζει εκτος απο τα 15-20 ευρω? :worry:

 

Εκτός όλων τον άλλων που σου έχουν απαντήσει ήδη, υπάρχουμε κι εμείς που έχουμε πόντους στα κινεζοσαιτ και μας βγαίνει ακόμα φθηνότερα ( απ'τα 15-20 ) όταν δεν είναι σε flash sale κάποια συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πας είτε Κίνα για χαμηλή τιμή είτε infoquest για εγγύηση.

 

Στο σκρουτζομαγαζο δεν θα πας για λόγους εγγύησης αφού τίποτα δεν σου εξασφαλίζει ότι δεν θα ταλαιπωρηθείς ή οτι θα γίνει καλή επισκευή ή αν θα σε εξυπηρετήσουν καν και δεν θα σου πουν ότι είναι υπαιτιότητα σου. Στο Σκρουτζομαγαζο θα πας μονο για τη αποφυγή των 3 εβδομάδων αναμονής που θα κάνει να έρθει από Κίνα.

 

Μην σου πω ότι από Κίνα τους πρώτους 6 μήνες που χεις πλάτες του paypal είσαι πιο εξασφαλισμενος απο Σκρουτζ.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα ειναι 26 ευρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκτός όλων τον άλλων που σου έχουν απαντήσει ήδη, υπάρχουμε κι εμείς που έχουμε πόντους στα κινεζοσαιτ και μας βγαίνει ακόμα φθηνότερα ( απ'τα 15-20 ) όταν δεν είναι σε flash sale κάποια συσκευή.

Συμφωνο σε οτι λες φιλε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε και εμενα η .17

Την περασε κανεις? Πως συμπεριφέρεται? Εντυπώσεις?

 

 

Όλα καλά μέχρι στιγμής φίλε

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

βάλε και τα μεταφορικά πας στα 22€.

Τελωνείο δεν υπάρχει με τη σωστή μέθοδο 1000%.

Και για την περίπτωση βλάβης αν πιστεύεις ότι τα εδώ μαγαζάκια θα σε καλύψουν άμεσα είσαι λάθος. Πάλι πακέτο θα φας

 

Ευχομαι να πανε ολα καλα...Ο καθενας κανει κουμαντο στην τσεπη του προφανως.

 

Εκτός όλων τον άλλων που σου έχουν απαντήσει ήδη, υπάρχουμε κι εμείς που έχουμε πόντους στα κινεζοσαιτ και μας βγαίνει ακόμα φθηνότερα ( απ'τα 15-20 ) όταν δεν είναι σε flash sale κάποια συσκευή.

 

Δεκτον αν εχεις καποια εκπτωση...

Ο καθενας μπορει να κρινει τι τον συμφερει κ τι οχι.

 

Γενικα βλεπω πως οι τιμες πλεον στην Ελλαδα για τα Note5 (πχ) δεν εχουν τρομερη διαφορα πλεον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η διαφορα ειναι 26 ευρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνο σε οτι λες φιλε

 

Απο 179 (που αγορασες) μεχρι τα 200 με μεταφορικα (3 ευρω) εντος Ελλαδος απο το πρωτο διαθεσιμο σε μπλε...δεν βλεπω διαφορα 26 ευρω αλλα οκ.

Μην το συνεχιζουμε σε αυτο το κομματι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε κινητο φιλης ειδα οτι εχει απόκρυψη εφαρμογων.Σε αλλου φιλου δεν το βρισκω. Πως κανουμε αποκρυψη των εφαρμογών που δεν θελουμε να εμφανιζονται στην επιφανεια;
Link to comment
Share on other sites

Για θηκες τι προτεινετε βρηκα αρκετες οπως αυτη https://www.aliexpress.com/item/-/32860723064.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.267.5e683c00N0IjeU αλλα γραφει For Xiaomi Redmi Note 5 Pro εχετε να προτεινετε κατι,αν ειναι δυνατον βαλτε και καμια φωτο να δουμε πως φαινεται,προτασεις και για τεμπερεντ γκλας .
Link to comment
Share on other sites

Για θηκες τι προτεινετε βρηκα αρκετες οπως αυτη https://www.aliexpress.com/item/-/32860723064.html αλλα γραφει For Xiaomi Redmi Note 5 Pro εχετε να προτεινετε κατι,αν ειναι δυνατον βαλτε και καμια φωτο να δουμε πως φαινεται,προτασεις και για τεμπερεντ γκλας .

 

Πολύ καλή θήκη! Εγώ την παράγγειλα από AXBETY Official Store μέσω aliexpress, αλλά δεν πρόσεξα ότι δεν είχε tempered glass. (To tempered glass που φαίνεται είναι από την προηγούμενη θήκη που είχα πάρει, αλλά δεν ήταν τόσο καλή)

 

XA8OS94.jpg

tZPHfoy.jpg

aQPX4Ug.jpg

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή θήκη! Εγώ την παράγγειλα από AXBETY Official Store μέσω aliexpress, αλλά δεν πρόσεξα ότι δεν είχε tempered glass.

 

XA8OS94.jpg

tZPHfoy.jpg

aQPX4Ug.jpg

 

Φιλε ευχαριστω αυτη κοιταω και εγω γιατι αμα πεσει με την προσοψη στο πλακακι δεν θα σπασει θεωρω η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Να την πάρεις με tempered glass (νομίζω ότι ο πωλητής που κοιτάς στέλνει και tempered glass). Νομίζω μπαίνει και full cover tempered glass. Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...