Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία σε ευχαριστώ για όλα.

 

 

Θα σου αρέσει η συσκευή φίλε... Ένα σκαλοπάτι κάτω από τις ναυαρχίδες είναι..

Απλά πληρώνεις την φίρμα στα άλλα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Στην επίσημη σελίδα της infoquest λέει ότι υποστηρίζει.

 

from my Mi5s

Και στην επίσημη επίσης

When two SIM cards are used simultaneously, the primary SIM supports

4G+/4G/3G/2G calling and data while the secondary SIM supports only 3G calls

https://www.mi.com/en/redmi-note-5/specs/

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο haki μου έστειλε π.μ αλλά δεν μπορεί να δεχτεί μάλλον έχει γεμίσει, συγνώμη για το off topic

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μηπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να συγχρονισω το ημερολόγιο από Outlook(ειχα windows phone πριν) με αυτό που έχει ήδη τό κινητό;

 

Κάνε πρώτα αποθήκευση (εξαγωγή) του ημερολογίου Outlook σε μορφή ics. Πρόσεξε να επιλέξεις "ΟΛΟΚΛΗΡΟ" το ημερολόγιο και όχι το "ΣΗΜΕΡΑ". (Υπάρχει σχετική επιλογή στο "Περισσότερες επιλογές"). Μετά μπές στο ημερολόγιο της Google (Θα πρέπει να έχεις ένα email της google) και επέλεξε στο "Προσθήκη ημερολογίου" το συμβολο "+".Από το μενού που θα ανοίξει επέλεξε το "Εισαγωγή" και μετά το "Επιλέξτε αρχείο από τον υπολογιστή σας". Επέλεξε το αρχείο ics από εκεί που το αποθήκευσες και είσαι ok.

Πήγαινε στο ημερολόγιο του κινητού και στις ρυθμίσεις επέλεξε να εμφανίζεται το ημερολόγιο Google.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μπορει να μου πει κάποιος που υπάρχει η επιλογή όπου κλειδώνουμε οποία εφαρμογή θέλουμε με το δαχτυλικο αποτύπωμα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μπορει να μου πει κάποιος που υπάρχει η επιλογή όπου κλειδώνουμε οποία εφαρμογή θέλουμε με το δαχτυλικο αποτύπωμα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καλησπέρα, εδώ είναι:7286441f0e28e4cd6da728fb5d6dc725.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω αν στην Cosmote το κινητο υποστηριζει VoLTE,VoWiFi;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω αν στην Cosmote το κινητο υποστηριζει VoLTE,VoWiFi;

 

Όχι φίλε μου δεν..αν κ volte έχει στο μενού και το κάνεις ενεργοποίηση εσύ...

Link to comment
Share on other sites

HD voice, VoLTE, wifi calling, 4G+ ξεχάστε τα στα Xiaomi (προς το παρόν τουλάχιστον).

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 9.5.17.0. όλα κυλάνε ωραία έχω όμως δύο θέματα τα οποία μου χαλάνε αυτή την "ωραία" εμπειρία. Πρώτον, αν έχω ώρα να ανοίξω τα δεδομενα, δεν ανοίγουν (δείχνει τα βελάκια ότι είναι ανοιχτό κανονικά) και πρέπει να το βάλω σε λειτουργία πτήσης και να το βγάλω ξανά για να ανοίξουν. Δεν διάβασα τίποτα σχετικό για αυτό.

 

Το δεύτερο είναι το γνωστό θέμα με την κάμερα του Instagram που υποτιθεται ότι διορθώθηκε κιόλας, βγάζει και ανεβαζει τα video με πολυ χαμηλα fps.

 

Έχετε κ εσείς αυτά τα θέματα ή έχετε βρει λύση;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το HD Voice το βλέπω αρκετά συχνά στο δίκτυο της Wind. Το έβλεπα και στην προηγούμενη συσκευή (Redmi Note 2).
Σοβαρά;;;; Δεν το έχω δει ποτέ σε Cosmote.

Μάλλον ψέματα... το έχω δει σε mi4c με custom rom (GTV Ελληνική) αλλά δεν το πολύ πίστεψα διότι η ποιότητα ομιλίας δεν ήταν αμάν και ντε... Δηλαδή, στο Samsung S7 όταν έμπαινε το HD voice η ποιότητα συνομιλία απογειωνόταν. Πεντακάθαρη κλήση και πολύ δυνατή. Στο mi4c δεν διαπίστωσα σε καμία περίπτωση τέτοια διαφορά ποιότητας οπότε θεώρησα ότι ήταν... απλή σήμανση χωρίς ουσία.

Ήταν που το mi4c είχε βγει μόνο για την Κινέζικη αγορά (δεν υπήρχε έκδοση για Ευρώπη) οπότε την θεώρησα "ύποπτη" της σήμανση.

Εγώ σε 4-5 Xiaomi που είχα, δεν είδα αλλού HD voice. Πάντα με Cosmote.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Θα το ελέγξω να σου πω σε τι νούμερα μου το εμφανίζει. Νομίζω ότι το έχω δει και σε δίκτυο Vodafone. Επισης νομίζω ότι μου το εμφανίζει όταν είμαι σε 3G και όχι σε 4G.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες καλησπέρα!!! Υπερευχαριστημενος κάτοχος Redmi note 3 pro το οποίο σήμερα έσπασε η οθόνη του!!!

 

Το Redmi Note 5 είναι άξιος αντικαταστάτης του???

Edited by glynos
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Το HD voice εμφανίζεται ως ένδειξη στην οθόνη;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες καλησπέρα!!! Υπερευχαριστημενος κάτοχος Redmi note 3 pro το οποίο σήμερα έσπασε η οθόνη του!!!

 

Το Redmi Note 5 είναι άξιος αντικαταστάτης του???

 

Ναι φίλε μου κ καλύτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω γιατί με εβγαλε ασπροπροσωπο παντού το προηγούμενο!

Ήδη παρήγγειλα!!!

Ξέρει κανείς.κανενα μαγαζί ανοιχτό αύριο Κυριακή????

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι καινούργιος κάτοχος του κινητού μετά το p9 lite και έχω μια απορία που δεν βρίσκω. Υπάρχει επιλογή με το δαχτυλικο αποτύπωμα να κατεβάζω και να ανεβάζω την μπάρα ειδοποίησης; βόλευε πολύ στο p9 lite, και πιστεύω και σε αυτό που είναι και μεγάλο
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω γιατί με εβγαλε ασπροπροσωπο παντού το προηγούμενο!

Ήδη παρήγγειλα!!!

Ξέρει κανείς.κανενα μαγαζί ανοιχτό αύριο Κυριακή????

 

Οι μεγάλες αλυσίδες είναι ανοιχτά σήμερα!πχ Κωτσόβολος public πλαίσιο.τωτα για Σκρούτζομαγαζα ίσως κάποιο γύρω από την Ομόνοια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, είμαι καινούργιος κάτοχος του κινητού μετά το p9 lite και έχω μια απορία που δεν βρίσκω. Υπάρχει επιλογή με το δαχτυλικο αποτύπωμα να κατεβάζω και να ανεβάζω την μπάρα ειδοποίησης; βόλευε πολύ στο p9 lite, και πιστεύω και σε αυτό που είναι και μεγάλο

 

Όχι φίλε μου αυτό το έχουν μόνο τα Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι καινούργιος κάτοχος του κινητού μετά το p9 lite και έχω μια απορία που δεν βρίσκω. Υπάρχει επιλογή με το δαχτυλικο αποτύπωμα να κατεβάζω και να ανεβάζω την μπάρα ειδοποίησης; βόλευε πολύ στο p9 lite, και πιστεύω και σε αυτό που είναι και μεγάλο

 

Αν είσαι στο κεντρικό μενού και όχι σε app, δεν είναι αναγκη να το σύρεις από πάνω. Ακόμα και στη μέση της οθόνης να πατήσεις και σύρεις προς τα κάτω, θα τραβήξει και τη μπαρα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το HD voice εμφανίζεται ως ένδειξη στην οθόνη;
Ναι.

Μόλις ανοίξει η γραμμή (ίσως και την ώρα της κλήσης... δεν θυμάμαι ακριβώς) εμφανίζεται ένα μικρό εικονίδιο που γράφει HD. Νομίζω εμφανίζεται στην επάνω μπάρα και έχει το μέγεθος της ένδειξης σήματος, παρόχου κλπ.

Για να γίνει HD voice πρέπει να το υποστηρίζουν και οι 2 συσκευές που κάνουν την συνομιλία.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 9.5.17.0. όλα κυλάνε ωραία έχω όμως δύο θέματα τα οποία μου χαλάνε αυτή την "ωραία" εμπειρία. Πρώτον, αν έχω ώρα να ανοίξω τα δεδομενα, δεν ανοίγουν (δείχνει τα βελάκια ότι είναι ανοιχτό κανονικά) και πρέπει να το βάλω σε λειτουργία πτήσης και να το βγάλω ξανά για να ανοίξουν. Δεν διάβασα τίποτα σχετικό για αυτό.

 

Το δεύτερο είναι το γνωστό θέμα με την κάμερα του Instagram που υποτιθεται ότι διορθώθηκε κιόλας, βγάζει και ανεβαζει τα video με πολυ χαμηλα fps.

 

Έχετε κ εσείς αυτά τα θέματα ή έχετε βρει λύση;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Έχεις καλό σήμα εκεί που είσαι;Αυτό μου το κανει όταν δεν έχω καθόλου καλό σήμα και μόνο με Q με cosmote οχι,δηλαδή σε μέρη που δεν πιάνει ούτε 3g,μπορει λίγο να αργήσει η ένδειξη ,που είναι λογικό αυτό ,αν δεν έχεις τέτοιο θέμα ίσως με μια επαναφορά να λυθεί το προβλημα,φαντάζομαι έχεις ενεργοποιημένο το lte απο τις ρυθμίσεις . Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω. Ναι μια χαρά είναι το σήμα, το κάνει οπουδήποτε κ αν είμαι. Ενεργό 4G κανονικά. Δεν ξέρω τι συμβαίνει, μάλλον πρόβλημα της 9.5.17.0, με την προηγούμενη δεν είχα καταλάβει κάτι παρόμοιο.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Edit: Το Apn έφταιγε, έκανα reset το apn και εφτιαξε, αν κάποιος άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα.

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω. Ναι μια χαρά είναι το σήμα, το κάνει οπουδήποτε κ αν είμαι. Ενεργό 4G κανονικά. Δεν ξέρω τι συμβαίνει, μάλλον πρόβλημα της 9.5.17.0, με την προηγούμενη δεν είχα καταλάβει κάτι παρόμοιο.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Edit: Το Apn έφταιγε, έκανα reset το apn και εφτιαξε, αν κάποιος άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα.

Και με q το ίδιο μου έκανε την αρχή,τους πήρα τηλέφωνο και μάλλον μου έκαναν reset στη γραμμή και όλα καλά,γιατί μου είπαν να κάνω επανεκκίνηση μετα από πέντε λεπτά

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...