Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραγγέλθηκε την Κυριακή απο skroutzoμάγαζο στα 199 ενώ στο gearbest το έβρισκα στα 197!

Τι παίζει ρε παιδια;;;;

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Παραγγέλθηκε την Κυριακή απο skroutzoμάγαζο στα 199 ενώ στο gearbest το έβρισκα στα 197!

Τι παίζει ρε παιδια;;;;

Χτες βγήκε στο Gearbest στα 167,57 τελικη με priority line για τους συνδρομητές του newsletter. Μήπως προλαβαίνεις να το ψάξεις;

 

 

VYOi7Xq.png

Link to comment
Share on other sites

Χτες βγήκε στο Gearbest στα 167,57 τελικη με priority line για τους συνδρομητές του newsletter. Μήπως προλαβαίνεις να το ψάξεις;

 

 

VYOi7Xq.png

 

Εσπασε η οθόνη του θεϊκού μου Redmi note 3 pro και βιάζομαι πολύ! Αλλά και τα extra 70€ για αγορά από εδώ μου λείπουν..... :O

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Εσπασε η οθόνη του θεϊκού μου Redmi note 3 pro και βιάζομαι πολύ! Αλλά και τα extra 70€ για αγορά από εδώ μου λείπουν..... :O

Κάτι προφανώς κάνεις λάθος στο λογαριασμό,πως βγήκε 70€ η διαφορά?

Edit:ok

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Κάτι προφανώς κάνεις λάθος στο λογαριασμό,πως βγήκε 70€ η διαφορά?

Edit:ok

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

εννοώ +70 απο Κωτσόβολο, You κτλ!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

εννοώ +70 απο Κωτσόβολο, You κτλ!

 

ναι αλλά συγκρίνεις μια χαμηλή τιμή από κίνα με την υψηλότερη τιμή από ελλάδα

όχι και πολύ δίκαιο :)

Link to comment
Share on other sites

εννοώ +70 απο Κωτσόβολο, You κτλ!

Σωστά,χοντρικά τόσο βγαίνει

Νόμισα από Κινέζο της προσφοράς με infoquest.....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Χτες βγήκε στο Gearbest στα 167,57 τελικη με priority line για τους συνδρομητές του newsletter. Μήπως προλαβαίνεις να το ψάξεις;

 

 

VYOi7Xq.png

Αμα δεν του έχει έρθει το email πώς να το ψάξει; δεν θα του ανοίγει σε αυτή την τιμή!

Επειδή με ενδιαφέρει και μένα το κινητό μπορεί κάποιος να μου προωθήσει το mail/κουπόνι;:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Από το Σάββατο, κάτοχος και εγώ του Redmi Note 5 4/64 με αγορά από skrotzoμάγαζο στα 191 € (20 € παραπάνω από τις τιμές GearBest & Bangood) μπορώ να πώ πως είμαι πολύ ευχαριστημένος!

 

Μια ερώτηση: Αν και δεν έχω βάλει δακτυλικό αποτύπωμα, κάθε φορά που ακουμπά το χέρι μου στον δέκτη δακτυλικού αποτυπώματος, φωτίζει η οθόνη (και χαλάει έστω αυτή τη λιγοστή μπαταρία.....). Πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω εντελώς; Προσωρινά με πατέντα το έχω ξεπεράσει (χοντρό χαρτί Α4 κολλημένο σε σελοτέιπ) αλλά φαίνεται άσχημο......

 

Επίσης διαβάζω σε προηγούμενα post για την GCAM. Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός να την εγκαταστήσω;

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το κινητό αν του αλλάζατε ROM θα βάζατε μια (πχ Pixel Experience) με το Project Treble ή ως κανονική ROM?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυο ερωτήσεις για όποιον έχει την καλοσύνη να απαντήσει

 

1. Πως θα κάνω το Messenger να με δείχνει συνεχώς ενεργό; Γιατί όταν κλείνω τις ανοιχτές εφαρμογές με δείχνει εκτός.

 

2.Στην "Ενημέρωση εφαρμογών συστήματος" είχε ενημέρωση για την εφαρμογή αλλά κατά λάθος πάτησα να την κρύψει, πως την επαναφέρω;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το κινητό αν του αλλάζατε ROM θα βάζατε μια (πχ Pixel Experience) με το Project Treble ή ως κανονική ROM?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Μόνο official rom, τόσο σε αυτό όσο και σε οποιοδήποτε κινητό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το κινητό αν του αλλάζατε ROM θα βάζατε μια (πχ Pixel Experience) με το Project Treble ή ως κανονική ROM?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Αύριο το παίρνω, θα περάσω μετά το 15ήμερο DU

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το κινητό αν του αλλάζατε ROM θα βάζατε μια (πχ Pixel Experience) με το Project Treble ή ως κανονική ROM?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

PE GSI

Αν όμως....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με priority direct mail απο banggood το κινητο έρχεται σπίτι ή παμε με χαρτάκι σε κατάστημα ΕΛΤΑ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Με priority direct mail απο banggood το κινητο έρχεται σπίτι ή παμε με χαρτάκι σε κατάστημα ΕΛΤΑ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

με χαρτάκι στα ΕΛΤΑ

Link to comment
Share on other sites

2.Στην "Ενημέρωση εφαρμογών συστήματος" είχε ενημέρωση για την εφαρμογή αλλά κατά λάθος πάτησα να την κρύψει, πως την επαναφέρω;

 

Ευχαριστώ.

Στο ιστορικό δεν σου την βγάζει?

Ερώτηση κανω και γω καθώς δεν το ξέρω

Απλά υποθέτω

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο ιστορικό δεν σου την βγάζει?

Ερώτηση κανω και γω καθώς δεν το ξέρω

Απλά υποθέτω

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Στο ιστορικό βγάζει αυτές που έχεις κάνει, αν πάτησες αγνόηση τότε δεν την ξανά βγάζει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο ιστορικό βγάζει αυτές που έχεις κάνει, αν πάτησες αγνόηση τότε δεν την ξανά βγάζει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστά, στο ιστορικό δεν δείχνει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μόνο official rom, τόσο σε αυτό όσο και σε οποιοδήποτε κινητό.
Επειδή δεν εισαι υπέρ των πειραγματων η για κάποιο συγκεκριμένο λόγο;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι δεν υποστηρίζει.

 

Ακόμα και να δει κάποιος 4g+ σε Xiaomi, οι ταχύτητες είναι αστείες (για 4g+). Εάν διαβάσει κάποιος με λεπτομέρεια τί σημαίνει 4g+ και πως προκύπτει, θα καταλάβει και το γιατί.

 

Ποιο πολύ για trol το έγραψα (συγχωρέστε με) και για να επιβεβαιώσουμε για μια φορά ακόμα ότι στα λεπτά γράμματα δύσκολα θα βρεις ξεκάθαρη απάντηση ακόμα και εάν έχεις απέναντι σου "επίσημο".

 

from my Mi5s

 

geia sou exei 4g+ dokimasmeno stin Dania

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

geia sou exei 4g+ dokimasmeno stin Dania

 

https://photos.google.com/photo/AF1QipMDqwCn9Eau8SWQ3Wuf8-o1kZoV5xNe__oAKo_p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Κάτοχος μέχρι τώρα του καταπληκτικού samsung s5 ηρθε η ώρα να αλλάξω κινητό καθώς εδώ και 4 χρόνια το έχω λιώσει. Εχοντάς διαβάσει 130 σελίδες του συγκεκριμένου θέματος κατέληξα οτι το rn5 θα είναι άξιος αντικαταστάτης. Αύριο θα πάω να το πάρω από το πλαίσιό επωφελούμενη της επιστροφής από τη eurobank. Πριν προχωρήσω στην αγορά θα ηθελα να ρωτήσω δυο τρία πραγματάκια..

1.θα ηθελα οπωσδήποτε θήκη τύπου notebook με ενεργό πορτάκι. Υποστηρίζεται κάτι τέτοιο από το Κινητό; ακόμα καλύτερα θα ηθελα να είναι s view οπως είχα στο s5. Πού μπορώ να βρω κάτι αντίστοιχό;;

2.το wifi εχει καλή εμβέλεια. Επειδή μένω σε μεζονετα και με ενδιαφέρει να πιάνει στον πάνω όροφο. Πχ το p8 lite δεν πιάνει..

3.επειδή μου φαίνεται μεγάλη η οθόνη κοίταζα και ένα άλλο μοντέλο της xiaomi, το m1a1. Εχουν μεγάλες διάφορές;; με ενδιαφέρουν πολύ οι φώτος και να σηκώνει αρκετές εφαρμογές χωρίς να κολλάει.

Αυτά τα λίγα.. απόψε ελπίζω να ολόκληρωσω την ανάγνωσή και των υπόλοιπων σελίδων..

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω έναν φίλο, που ενδιαφέρεται για αυτήν την συσκευή. Ξέρω ότι μέχρι τα λεφτά που δίνει (γύρω 200 ευρώ στο σκρουτζ), δεν υπάρχει τίποτε καλύτερο. Ωστόσο βγάζει γενικά προβλήματα? Είναι αξιόπιστο? Τραβάει αξιοπρεπείς φωτογραφίες και βίντεο μπρος πίσω? Δεν ψάχνουμε για θαύματα προφανώς, αλλά οι νυχτερινές λήψεις παλεύονται? (δουλεύει βράδυ ο φίλος αυτός dj οπότε ανεβάζει νυχτερινά βίντεο και φωτο, του είπα δίνεις 200 ευρώ ηρέμησε μην ψάχνεις την τελειότητα :p ) Επιδόσεις, χειρισμός του λειτουργικού να φανταστώ και γενική χρήση είναι καλή και γρήγορη? Είμαι ευτυχής κάτοχος Xiaomi και να φανταστείτε πασσάρω πολύ την εταιρία σε όσους ενδιαφέρονται για κινητά. Δεν πιστεύω να με βρίσει στο συγκεκριμένο κινητό? Ευχαριστώ πολύ :P Edited by mikekap
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχει δοθει καποια λυση στο προβλημα των blurred selfie photos μεσα απο messenger και viber?

Το ειχα ρωτησει και παλιοτερο στο νημα αλλα δυστυχως δεν απαντηθηκε.

:help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχει δοθει καποια λυση στο προβλημα των blurred selfie photos μεσα απο messenger και viber?

Το ειχα ρωτησει και παλιοτερο στο νημα αλλα δυστυχως δεν απαντηθηκε.

:help::help::help:

 

Τι εννοεις blurred? Φαντάζομαι δεν αναφέρεσαι στη απώλεια λεπτομέριας απο τη συμπέση.

Ανεβασε δείγμα. Αν ντρέπεσαι κουκουλώσου με κατι :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...