Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν παίζει κάποια έκδοση του gcam mod? Αφού τραβάει τέτοιας ποιότητας φωτογραφία θα ήθελα πολύ να δω πως τραβάει με gcam mod και με stickers. Απίστευτο κινητό πραγματικά. Δοκίμασα arnova όλες τις κόκκινες εκδόσεις από εδώ αλλά δυστυχώς δεν παίζει καμία.

 

Φαντάζομαι θέλει ενεργοποίηση το camera2api αλλά ακόμη δεν το έχω ξεκλειδώσει γιατί έχουν αλλάξει στην xiaomi στρατηγική και θέλει 360 ώρες (15 μέρες) για να μπορέσω να ξεκλειδώσω τον bootloader και μετά να ενεργοποιήσω το camera2api.

 

Απλά αν κάποιος έχει βάλει κάποια άλλη έκδοση και του έχει παίξει δίχως ξεκλείδωμα root κλπ.

 

Ευχαριστώ

 

Φαντάζομαι ότι αυτό που σε ενδιαφέρει είναι το hdr+. Για να δουλεψει το hdr+ χρειάζεται ενεργό api2. Αν τυχόν βρεις gcam που να δουλεύει χωρίς να ενεργοποιήσεις api2, τότε σίγουρα δεν αποτελεί port όπου δουλεύει το hdr+.

 

Πάντως μην περιμένεις τρελες διαφορες. Το hht της xiaomi ήδη κάνει καλή δουλειά και φέρνει στα όρια του το hardware.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βοήθεια θέλω να μεταφέρω τα SMS από το Samsung Galaxy Note neo στο redmi note 5, μπορεί να γίνει με κάποια εφαρμογή να τα βλέπω στα μηνύματα κανονικά.;
Super backup ένα με πράσινο εικονίδιο στο play

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Να την χαιρεστε :p

Εγώ πέρασα σε beta από το πλαίσιο όμως

:cool: :p :p

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

 

Τρελιαρη !! :)

 

Η μπαταρια πως παει σε αυτην την εκδοση ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει από τα καλύτερα μαύρα που εχω δεί ποτέ σε ips. Αφού φίλος μου που έχει Samsung την πέρασε για amoled.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τι πάνελ φοράτε μιας και το έφερε η κουβέντα

Σε μένα έχει tianma

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τι πάνελ φοράτε μιας και το έφερε η κουβέντα

Σε μένα έχει tianma

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Κι εμένα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,το priority απο bangood εξακολουθει να ειναι ασφαλη για αποφυγη τελωνειου;

 

Ναι 1000% αν κ είπε ένα παιδί ότι έληξε το κουπόνι

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε αυτή τη κατηγορία τιμής αξίζει να το αγοράσω ή μπορώ να βρω και κάτι άλλο; (σε xiaomi πάντα!) Edited by leasedline
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Από χθές μέχρι σήμερα... Λογικό, εξαφανίζονται. Τώρα παίζει προσφορά με το κουπόνι 7BGRN432CL στα 103€ γθα την έκδοση 3/32, πιθανόν λίγα κομμάτια, όποιος το θέλει το χτυπάει άμεσα

 

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-5-Global-Version-5_99-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-636-Octa-core-4G-Smartphone-p-1268373.html?p=5Z2703914233201411WD

 

Φίλε μου, είμαι τυφλός και δεν το βρίσκω με 103€ με το κουπόνι που βάζεις, πάλι δεν ισχύει γράφει: "The total value of the items that the coupon is used on must exceed the value of the coupon" και το link σου βγάζει 174€....κανω κάτι λάθος;

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, είμαι τυφλός και δεν το βρίσκω με 103€ με το κουπόνι που βάζεις, πάλι δεν ισχύει γράφει: "The total value of the items that the coupon is used on must exceed the value of the coupon" και το link σου βγάζει 174€....κανω κάτι λάθος;

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

 

Μια χαρά το κάνεις, απλά πρέπει να είσαι γρήγορος γιατί τα χτυπάνε κατευθείαν. Μόλις τώρα είδα στο γαλάζιο και το χρυσό το 4/64

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-5-Global-Version-5_99-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-636-Octa-core-4G-Smartphone-p-1268372.html?p=5Z2703914233201411WD

Κουπόνι 7BGRN54GB πάει στα 170€. Αν είσαι μέσα κ το δεις και προλάβεις καλώς, αλλιώς στείλε μου μήνυμα, όταν βρω πάλι να σου πω

Edited by termitiss
Link to comment
Share on other sites

Πάτα 4-5 φορές πάνω στην έκδοση κερνελ. Στις επιλογές που θα σου εμφανίσει μετά πάτα Software.

 

Ωραιος.. Το ίδιο μου έβγαλε κ εμένα.. Άρα μάλλον όλοι φοράμε το ίδιο.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα 179 γκλομπαλ βερσιον με κουπονι και μεθοδο αποστολης πριοριτι απο banggod μπλε χρωματακι 1η φορα χιαομι
Link to comment
Share on other sites

Γιατι καποιος να παραγγειλει απο Κινα το κινητο ενω με 15-20 ευρω διαφορα το αγοραζει απο εδω?

Τι παραπανω κερδιζει εκτος απο τα 15-20 ευρω? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι καποιος να παραγγειλει απο Κινα το κινητο ενω με 15-20 ευρω διαφορα το αγοραζει απο εδω?

Τι παραπανω κερδιζει εκτος απο τα 15-20 ευρω? :worry:

 

Αν μιλάμε για μια συσκευή δεν συμφέρει

Αν μιλάμε για ομαδική παραγγελία συμφέρει.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για μια συσκευή δεν συμφέρει

Αν μιλάμε για ομαδική παραγγελία συμφέρει.

 

Προφανως...αλλα αναφερομαι καθαρα σε εναν ιδιωτη.

Δεν το βρισκω λογικο για 20 ευρω να μπεις σε αυτη την διαδικασια...Εκτος κ αν χανω κατι?

 

Πολυ πιθανη η αγορα του ωστε να αντικαταστησει το nexus μου...

Link to comment
Share on other sites

Στα 212€ με επιστροφή απο το πλαισιο δεν νομίζω να αξίζει η αγορά από εξωτερικό

Βλέπω στις τελευταίες σελίδες γράφετε για θερμοκρασίες και θήκες ...

Από μπαταρία και κάμερα πως τα πάει;

Σκέφτομαι 4 συσκευές και η φθηνότερη είναι αυτή

-Note 5

-Honor 10

-Honor view 10

-Huawei P20 pro

Ξέρω δεν είναι στα ίδια € αλλά δε με ενοχλεί

Τώρα ευχαριστημένος κάτοχος 3Τ :)

Link to comment
Share on other sites

Προφανως...αλλα αναφερομαι καθαρα σε εναν ιδιωτη.

Δεν το βρισκω λογικο για 20 ευρω να μπεις σε αυτη την διαδικασια...Εκτος κ αν χανω κατι?

 

Πολυ πιθανη η αγορα του ωστε να αντικαταστησει το nexus μου...

 

Στους καιρούς που ο μισθός είναι στα 400-500€ περίπου

25€ περίπου γλυτώνεις από εδώ, 5-10 από αλλού και πάει λέγοντας

και σου μένουν και ρέστα να πας βόλτα με την γκόμενα, για μένα τόσο απλό είναι και απ όπου μπορώ θα κερδίζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα 212€ με επιστροφή απο το πλαισιο δεν νομίζω να αξίζει η αγορά από εξωτερικό

Καλό το marketing κ όσοι τσιμπάνε επίσης. 265€ θα δώσεις γιατί και την επιστροφή που λέτε πάλι πρέπει να την ξοδέψεις οπότε μία η άλλη, από το πορτοφόλι σου 265€ θα έχουν βγει.

Επίσης απ ότι γνωρίζω μόνο με eurobank γίνεται

Link to comment
Share on other sites

ναι και γω σκέφτομαι να το χτυπήσω από εκεί το θέμα είναι ότι δεν έχω προλάβει να κάνω έρευνα αγοράς xiaomi!!
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλό το marketing κ όσοι τσιμπάνε επίσης. 265€ θα δώσεις γιατί και την επιστροφή που λέτε πάλι πρέπει να την ξοδέψεις οπότε μία η άλλη, από το πορτοφόλι σου 265€ θα έχουν βγει.

Επίσης απ ότι γνωρίζω μόνο με eurobank γίνεται

 

Η επιστροφη ομως ειναι και για σουπερ μαρκετς, βενζιναδικα κλπ. Εξοδα δηλαδη που σιγουρα θα κάνεις άμεσα. Οπότε τελικά ειναι όντως έκπτωση. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...