Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα το τελευταίο που με ενδιαφέρει είναι η κάμερα.

Με το 115000 antutu ξερογλείφομαι.

ΛΟΛ

Εγώ έχω το redmi note 3 pro SE με antutu 91.000 και η γυναίκα μου έχει το redmi note 4 με σκορ 62.000 και το δικό της είναι πιο σβέλτο κινητό σε όλους τους τομείς με καλύτερη αυτονομία...........

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το redmi note 3 pro SE με antutu 91.000 και η γυναίκα μου έχει το redmi note 4 με σκορ 62.000 και το δικό της είναι πιο σβέλτο κινητό σε όλους τους τομείς με καλύτερη αυτονομία...........

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Λογικο αυτο που λες γιατι το redmi note 3 φοραγε τον Snapdragon 630 που ειναι πιο δυνατος απο τον 625 του redmi note 4.

Παρολα αυτα ομως ο δευτερος ειναι πιο φιλικος στην καταναλωση,γιαυτο και βγαζει καλυτερη αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα χθες το κινέζικο version από honorbuy για την αδερφή μου, για να δούμε..!

 

εχω κρατηθεί τόοοσο καιρό να μην πάρω το κινέζικο :)

Link to comment
Share on other sites

εχω κρατηθεί τόοοσο καιρό να μην πάρω το κινέζικο :)

 

Μα αν δεν κάνω λάθος το κινέζικο είναι καλύτερο απο το ινδικό έχουν πεί στις κάμερες. Η κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Μα αν δεν κάνω λάθος το κινέζικο είναι καλύτερο απο το ινδικό έχουν πεί στις κάμερες. Η κάνω λάθος?

 

προφανώς ο φίλος εννοεί ότι περιμένει το global

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω κρατηθεί τόοοσο καιρό να μην πάρω το κινέζικο :)

 

πέραν της b20 δε βλέπω κάποια ουσιαστική διαφορά, κάποια στιγμή μπορεί να περάσω και global rom οπότε όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

 

πέραν της b20 δε βλέπω κάποια ουσιαστική διαφορά, κάποια στιγμή μπορεί να περάσω και global rom οπότε όλα καλά

 

ε για αυτή και μόνο

έζησα τόσα χρόνια χωρίς αυτή , δε θέλω κι άλλα :)))

 

Μα αν δεν κάνω λάθος το κινέζικο είναι καλύτερο απο το ινδικό έχουν πεί στις κάμερες. Η κάνω λάθος?

 

δεν μιλάει κανένας για το Ινδικό (pro) :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το τελευταίο που με ενδιαφέρει είναι η κάμερα.

Με το 115000 antutu ξερογλείφομαι.

ΛΟΛ

 

Δε σε ενδιαφέρει η κάμερα που είναι κάτι ουσιώδες ακόμα και να μη τη χρησιμοποιείς αλλά σε ενδιαφέρει σκέτο το 115000 antutu που στην ουσία δε σου προσφέρει τίποτα.

Να πεις ότι σε ενδιαφέρει το ότι θα τρέχει άψογα η συσκευή οκ αλλά το ότι ξερογλείφεσαι με ένα σκορ στο antutu τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάνοντας μια σύγκριση καμερών με το iPhone X (λέμε τώρα...) πιστεύω τα πάει πολύ καλά ! Η πρώτη είναι νυχτερινή και η δεύτερη ημέρας.734d90849677c34e8c652d70368bc19c.jpg2ee73b2b21f20315344c66f7637fb59d.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εδώ σύγκριση με το mi note 3 που έχει ομολογουμένως πολύ καλή φωτογραφική, τι λέτε?3e051b6bd81e1db8c078592d2d76da8c.jpgb77f5a63ed54f6b1977b5e55e27badc2.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by vabiris
Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ που την βρήκες αυτή την σύγκριση στις φωτογραφίες;

Να ξέρετε το κινητό έχει δοκιμαστεί και στο gsm arena photo compare tool,είναι αρκετά χρήσιμο με 3 test ανάμεσα τους και σε χαμηλό φωτισμό και ομολογώ τα πάει πολύ καλά.

Edit.το βρήκα το συγκριτικό του kimovil.

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ χρήσιμο εργαλείο το photo compare του gsmarena αλλά το κινητό ακόμα δεν το δοκίμασαν.

Εδώ δυο άλμπουμ με δείγματα από youtube reviewers.

Xiaomi Redmi Note 5

Redmi Note 5

 

Και αυτά πολύ ενδιαφέροντα συγκριτικά, αναφέρονται και στη σταθεροποίηση, στον ήχο του βίντεο κ.α.

Xiaomi Redmi Note 5 CN Vs Samsung Galaxy S7 Camera Comparison

 

Mi Mix 2S Vs Redmi Note 5 Camera Comparison

Link to comment
Share on other sites

Το Gearbest λέει (Ship between: May 03 - May 15).

Περιμένω τη μέρα που θα φύγει από το presale mode στο kimovil.com για να παραγγείλω!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Το Gearbest λέει (Ship between: May 03 - May 15).

Περιμένω τη μέρα που θα φύγει από το presale mode στο kimovil.com για να παραγγείλω!

 

τόσα μηνύματα (γενικά , δε το λέω για εσένα) για το τι λέει κάθε μέρα το gear

και προχτές έλεγε 30 , παραπροχτές 27 κ.ο.κ. ε δεν είναι αξιόπιστο το τι λέει το gear τι να κάνουμε :)

 

κι μένα με φαγουρίζει το χέρι να το πατήσω (banggood) :)

Link to comment
Share on other sites

Eδώ το gear σε πραγματα που ''έχει σε στοκ'' αν παραγγειλεις σου λέει ότι δεν τα έχει σε στοκ, φαντασου στα pre-orders τι θα γίνεται...:ninja:
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν αξίζει να περιμένει κανείς το xiaomi mi 6x απο το note 5 pro? Καί αν βγαίνει σε global έκδοση το mi 6x με την 800 μπάντα?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν αξίζει να περιμένει κανείς το xiaomi mi 6x απο το note 5 pro? Καί αν βγαίνει σε global έκδοση το mi 6x με την 800 μπάντα?

 

θα λέγεται mi a2 και θα έχει stock android :)

 

φυσικά και θα είναι ακριβότερα αυτά εεε

Link to comment
Share on other sites

Δε σε ενδιαφέρει η κάμερα που είναι κάτι ουσιώδες ακόμα και να μη τη χρησιμοποιείς αλλά σε ενδιαφέρει σκέτο το 115000 antutu που στην ουσία δε σου προσφέρει τίποτα.

Να πεις ότι σε ενδιαφέρει το ότι θα τρέχει άψογα η συσκευή οκ αλλά το ότι ξερογλείφεσαι με ένα σκορ στο antutu τι να πω.

 

Δεν τραβάω συχνά φωτογραφίες.

Αντίθετα με apps ασχολούμαι συνέχεια και θέλω να τρέχουν γρήγορα!

Εδώ με τα 37000 antutu που είμαι τώρα (samsung galaxy s4) κολλάει το σύμπαν.

Λογικά το 115000 score θα μου λύσει τα χέρια.

Εχει καταλάβει κανείς εντωμεταξύ γιατί το kimovil.com δείχνει την μία version με android 7 και την άλλη με android 8;

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν τραβάω συχνά φωτογραφίες.

Αντίθετα με apps ασχολούμαι συνέχεια και θέλω να τρέχουν γρήγορα!

Εδώ με τα 37000 antutu που είμαι τώρα (samsung galaxy s4) κολλάει το σύμπαν.

Λογικά το 115000 score θα μου λύσει τα χέρια.

Εχει καταλάβει κανείς εντωμεταξύ γιατί το kimovil.com δείχνει την μία version με android 7 και την άλλη με android 8;

 

Δεν φταιει το antutu score αλλα το μοντελο που εχεις.

 

Ακομα και το redmi 5 plus να παρεις με το μισο score στο antuntu(οπως τα μετρας εσυ)παλι θα ειναι η μερα με την νυχτα με το S4.

Link to comment
Share on other sites

δείχνει την μία version με android 7 και την άλλη με android 8;

Ίσως είδες την ινδική έκδοση την pro που λανσαρίστηκε με android 7. Εκεί που λέει v7 αναφέρεται στο antutu.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας βρήκα ένα review που αναφέρει ότι η κινεζική έκδοση με την global έχουν διαφορετική κυρίως κάμερα. Η διαφορά τους είναι στο διάφραγμα. Η κινεζική έχει f/1.9 ενώ η global f/2.2. Όταν θα αρχίσουν να κυκλοφορούν θα δούμε... http://https://www.chinahandys.net/en/xiaomi-redmi-note-5-review/

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επανάληψη...https://www.chinahandys.net/en/xiaomi-redmi-note-5-review/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έτσι όπως το βλέπω το πράγμα θα μπορούμε να παραγγείλουμε μάλλον εκεί κατά τα τέλη Μαΐου οπότε θα το έχουμε στα χέρια μας Ιούνιο.
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το κινητό, άψογο όσο το είχα στα χέρια μου πριν το δώσω στην αδερφή μου. Κάμερα σαφώς βελτιωμένη, ταχύτατο σε απόκριση. Το μόνο που δε μου άρεσε είναι το μέγεθος αλλά άντε να βρεις κινητό κάτω από 6 ίντσες πλέον
Link to comment
Share on other sites

honorbuy, η κινεζικη εκδοση των 3/32
Από honorbuy είδα βίντεο παρουσίασης του global και νομίζω και λινκ αγοράς για άμεσα διαθέσιμο.

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...