Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προκαλώ εδώ και δύο σελίδες του thread οποιονδήποτε χρήστη να ποστάρει link με ανταγωνιστικό android 8 κινητό αλλά δε βλέπω τίποτα.

Αυτό σημαίνει ότι το συγκεκριμένο κινητό θα σπάσει τα κοντερ σε πωλήσεις γιατί απλά δεν παίζεται.

Εγώ προσωπικά το έχω χτυπήσει αμέσως μόλις βγει.

 

Μαζί σου είμαι αλλά δεν είναι android 8!! >>>Operating System : MIUI V9.7.9 (Android 7.1.2 Nougat)

 

Και για το φίλο fulgore1που τα βλέπει υποκειμενικά και θεωρεί το τηλεφωνάκι αυτό ανώτερο από το Le Pro -μην ξεχνάμε τι σημαίνει η σειρά Redmi--έχω να πω πως ποτέ δεν συγκρίνουμε ναυαρχίδες όπως ήταν το Leeco με τηλέφωνα mid-range.

Ο μοναδικός τομέας στον οποίο υπερτερεί το note 5 είναι η υποστήριξη από την εταιρεία η οποία για μένα είναι κορυφαία!!!

Να και μια αντικειμενική σύγκριση https://www.kimovil.com/en/compare/leeco-letv-le-pro-3-x722,xiaomi-redmi-note-5-global-64gb

 

Επιμένω, παρόλο που είμαι φανατικός υποστηρικτής της xiaomi, πως το Le Pro3 Elite X722 αυτή την στιγμή είναι καλύτερη αγορά!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου είμαι αλλά δεν είναι android 8!! >>>Operating System : MIUI V9.7.9 (Android 7.1.2 Nougat)

 

 

με 8 βγαίνει και με treble , ίσως και με 8.1 (εχει βγει update για την έκδοση της Ινδίας που είχε κυκλοφορήσει με 7.1)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν δεις καλά, γράφει ship 24-27 April

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Μας προβληματίζει το ότι η αποστολή ξεκινάει από την επόμενη εβδομάδα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πάνω από μήνα υπάρχουν αυτά τα λινκ

συσκευή δεν είδε κανένας ακόμα :))

 

Το έχει παραγγείλει κανείς και δεν το έχει λάβει ?

Link to comment
Share on other sites

Μας προβληματίζει το ότι η αποστολή ξεκινάει από την επόμενη εβδομάδα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το έχει παραγγείλει κανείς και δεν το έχει λάβει ?

 

μας προβληματίζει το γεγονός ότι δεν μας ακούς :)

μπορεί να άλλαξε η ταμπέλα 3-4 μέρες πριν και όντως ΠΛΕΟΝ να ισχύει

επί 1 μήνα + υπάρχουν αυτά τα λινκ ΚΑΙ ΤΟΟΟΟΣΟΟΟ καιρό με αμφίβολη ημερομηνία , την μια τέλη απριλιου , την άλλη μάιο κ.ο.κ.

πάρτο εσύ τώρα και πες μας πότε θα έρθει

οπότε προφανώς , με βάση όλα τα παραπάνω , ε όχι , δεν θα υπάρχει κάποιος που το έχει παραγγείλει και το έχει λάβει

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου είμαι αλλά δεν είναι android 8!! >>>Operating System : MIUI V9.7.9 (Android 7.1.2 Nougat)

 

Και για το φίλο fulgore1που τα βλέπει υποκειμενικά και θεωρεί το τηλεφωνάκι αυτό ανώτερο από το Le Pro -μην ξεχνάμε τι σημαίνει η σειρά Redmi--έχω να πω πως ποτέ δεν συγκρίνουμε ναυαρχίδες όπως ήταν το Leeco με τηλέφωνα mid-range.

Ο μοναδικός τομέας στον οποίο υπερτερεί το note 5 είναι η υποστήριξη από την εταιρεία η οποία για μένα είναι κορυφαία!!!

Να και μια αντικειμενική σύγκριση https://www.kimovil.com/en/compare/leeco-letv-le-pro-3-x722,xiaomi-redmi-note-5-global-64gb

 

Επιμένω, παρόλο που είμαι φανατικός υποστηρικτής της xiaomi, πως το Le Pro3 Elite X722 αυτή την στιγμή είναι καλύτερη αγορά!!!

 

Δεν το βλεπω υποκειμενικα,η πραγματικοτητα ειναι αυτη.

 

Τι να τον κανω τον snap820 οταν δεν μου εχει θυρα ακουστικων,32gb χωρο χωρις micro sd καρτα και android 6?

Και δεν θα σχολιασω καν την εμφανιση που το βρισκω κακασχημο μιας και ειναι υποκειμενικο αυτο(βεβαια δεν εχει την νεα αναλογια οθονης και τα κατω bezel χτυπανε ασχημα οπως και το πισω μερος ετσι οπως πεταγεται η καμερα).

 

Και οπως ειπα και πιο πριν δεν ξερω αν εχει και fm radio ή ir blaster.

 

Για μενα και τους περισσοτερους αλλους μονο και μονο η απουσια ακουστικων πρωτα απο ολα στα χρηματα αυτα και μετα το android 6 ειναι μακραν τα μεγαλυτερα deal breakers για να μην αγορασεις την παραπανω συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

μας προβληματίζει το γεγονός ότι δεν μας ακούς :)

μπορεί να άλλαξε η ταμπέλα 3-4 μέρες πριν και όντως ΠΛΕΟΝ να ισχύει

επί 1 μήνα + υπάρχουν αυτά τα λινκ ΚΑΙ ΤΟΟΟΟΣΟΟΟ καιρό με αμφίβολη ημερομηνία , την μια τέλη απριλιου , την άλλη μάιο κ.ο.κ.

πάρτο εσύ τώρα και πες μας πότε θα έρθει

οπότε προφανώς , με βάση όλα τα παραπάνω , ε όχι , δεν θα υπάρχει κάποιος που το έχει παραγγείλει και το έχει λάβει

 

Έτσι όπως μου τα περιγράφεις είναι σαν να μου λες να ΜΗΝ το παραγγείλω, λόγω αβεβαιότητας του πότε και εάν θα παραληφθεί...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως μου τα περιγράφεις είναι σαν να μου λες να ΜΗΝ το παραγγείλω, λόγω αβεβαιότητας του πότε και εάν θα παραληφθεί...

 

βασικά εγώ πάντα αυτό λέω :)

να μην προ-παραγγέλνετε

εχει τύχει παλαιοτέρα ,άτομα που έχουν προπαραγγείλει και να τα πληρώσουν ακριβότερα αλλά και να τα λάβουν αργότερα σε σχέση με άλλα μαγαζιά (κοινώς , απλό παράδειγμα ... εσύ το πλήρωσες τον φεβρουάριο και το έλαβες απρίλη , εγώ το πλήρωσα , αλλού - ίσως και φθηνότερα - μάρτιο και το έλαβα λίγες μέρες πριν απο σένα )

 

στο λέει άτομο που έχει ήδη 3 θήκες :)

Link to comment
Share on other sites

Μας προβληματίζει το ότι η αποστολή ξεκινάει από την επόμενη εβδομάδα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το έχει παραγγείλει κανείς και δεν το έχει λάβει ?

 

Αν δεν υπηρχε θεμα διαθεσιμοτητας θα το εβλεπες να το ειχαν φερει και τα εδω καταστηματα ή εστω να το εχουν κατοπιν παραγγελιας.

Link to comment
Share on other sites

βασικά εγώ πάντα αυτό λέω :)

να μην προ-παραγγέλνετε

εχει τύχει παλαιοτέρα ,άτομα που έχουν προπαραγγείλει και να τα πληρώσουν ακριβότερα αλλά και να τα λάβουν αργότερα σε σχέση με άλλα μαγαζιά (κοινώς , απλό παράδειγμα ... εσύ το πλήρωσες τον φεβρουάριο και το έλαβες απρίλη , εγώ το πλήρωσα , αλλού - ίσως και φθηνότερα - μάρτιο και το έλαβα λίγες μέρες πριν απο σένα )

 

στο λέει άτομο που έχει ήδη 3 θήκες :)

 

Μα δεν εμφανίζει (τουλάχιστον τώρα) επιλογή preorder, αλλά BUY, οπότε ψήνομαι ...

Link to comment
Share on other sites

Το ότι συγκρίνουμε συσκευή της εταιρίας με το καλύτερο support και το πιο προσεγμένο UI με μια από τις χειρότερες στους αντίστοιχους τομείς με ξεπερνά.

Δεν έχει νόημα η σύγκριση, μιας και το redmi είναι έτη φωτός καλύτερο. Το leeco είναι καλό για να τρέξεις το antutu και να χαρείς μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε στη σελίδα https://www.kimovil.com/en/ ποιό κινητό είναι πρώτο σε πωλήσεις!

Και μάλιστα μιλάμε για presales κυρίως (εκτός από Ινδία).

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε στη σελίδα https://www.kimovil.com/en/ ποιό κινητό είναι πρώτο σε πωλήσεις!

Και μάλιστα μιλάμε για presales κυρίως (εκτός από Ινδία).

 

Το παραγγέλνουμε λοιπόν, ή ρισκάρουμε πολύ ?

Link to comment
Share on other sites

Το ότι συγκρίνουμε συσκευή της εταιρίας με το καλύτερο support και το πιο προσεγμένο UI με μια από τις χειρότερες στους αντίστοιχους τομείς με ξεπερνά.

Δεν έχει νόημα η σύγκριση, μιας και το redmi είναι έτη φωτός καλύτερο. Το leeco είναι καλό για να τρέξεις το antutu και να χαρείς μόνο.

Η πρώτη σου πρόταση πολύ καλή, δεν θα έλεγα όμως το ίδιο και για την δεύτερη....

Μιλάμε για ένα τηλέφωνο το οποίο κανένας από μας δεν έχει δουλέψει, ενώ το Leeco είναι γνωστό πως το έφτιαχνε μια εταιρεία με τις ποιοτικότερες προδιαγραφές που δυστυχώς εγκατέλειψε το άθλημα. Αντικειμενική άποψη θα έχει όποιος τα βάλει δίπλα-δίπλα!!

Να μην το κουράζουμε όμως το θέμα με τα ίδια και τα ίδια.

Νεώτερο είναι πως το το έχει -και μιλάμε πάντα για το μεγάλο 4/64 που περιέργως είναι Android 7.1.2 σύμφωνα με το kimovil--το gearbest στα 188.84 € συν €5.79 η μέθοδος

Priority Line, με ημερομηνία αποστολής την Apr 26 - Apr 29.https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_1660531.html?wid=1433363&lkid=10106512

Όσοι πιστοί προσέλθετε!!!! Πολύ καλή τιμή από ένα πολύ σοβαρό κατάστημα.-

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα το Gearbest πότε ξεκινάει να το αποστέλλει και απάντησε στις 14/5, ενώ στο προιόν προς πώληση αναγράφει 26/4.

Να το παραγγείλω ρε παιδιά, ή είναι πολύ "φλου" τα πράγματα ???

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα το Gearbest πότε ξεκινάει να το αποστέλλει και απάντησε στις 14/5, ενώ στο προιόν προς πώληση αναγράφει 26/4.

Να το παραγγείλω ρε παιδιά, ή είναι πολύ "φλου" τα πράγματα ???

 

προσωπικά δε θα το έκανα

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη σου πρόταση πολύ καλή, δεν θα έλεγα όμως το ίδιο και για την δεύτερη....

Μιλάμε για ένα τηλέφωνο το οποίο κανένας από μας δεν έχει δουλέψει, ενώ το Leeco είναι γνωστό πως το έφτιαχνε μια εταιρεία με τις ποιοτικότερες προδιαγραφές που δυστυχώς εγκατέλειψε το άθλημα. Αντικειμενική άποψη θα έχει όποιος τα βάλει δίπλα-δίπλα!!

Να μην το κουράζουμε όμως το θέμα με τα ίδια και τα ίδια.

Νεώτερο είναι πως το το έχει -και μιλάμε πάντα για το μεγάλο 4/64 που περιέργως είναι Android 7.1.2 σύμφωνα με το kimovil--το gearbest στα 188.84 € συν €5.79 η μέθοδος

Priority Line, με ημερομηνία αποστολής την Apr 26 - Apr 29.https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_1660531.html?wid=1433363&lkid=10106512

Όσοι πιστοί προσέλθετε!!!! Πολύ καλή τιμή από ένα πολύ σοβαρό κατάστημα.-

 

Μου έκανε και εμένα εντύπωση ότι αναλόγως την version του κινητού που θα πατήσεις σου βγάζει και διαφορετική android version (μία 7 και μία 8).

Τώρα βέβαια με σκορ 115000 (antutu v7) και αναβάθμιση από την 7 σε 8 να κάνεις θα πετάει το κινητό.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το ζαχαρωνω πολύ να τό αγοράσω. Το θέμα είναι gear Best ,η banggood . αληθεύει ότι το banggood έχει μεγαλύτερη ασφάλεια στο θέμα τελωνείο . γιατί στo gear best έχουν γράψει ότι πολλά δέματα τα έχουν σταματήσει παρόλο που πληρωνεις το priority line ,?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το ζαχαρωνω πολύ να τό αγοράσω. Το θέμα είναι gear Best ,η banggood . αληθεύει ότι το banggood έχει μεγαλύτερη ασφάλεια στο θέμα τελωνείο . γιατί στo gear best έχουν γράψει ότι πολλά δέματα τα έχουν σταματήσει παρόλο που πληρωνεις το priority line ,?

 

Στο Banggood πλέον δεν φαίνεται απόθεμα (wish list).

Link to comment
Share on other sites

To Banggood λέει αναμονή για άλλες 2-3 εβδομάδες. Ενώ πωλητής στο Aliexpress ( https://www.aliexpress.com/store/product/Delayed-shipment-notification-of-Xiaomi-Redmi-Note-5-Global-Version/2178148_32864563034.html) λέει ότι η έλλειψη σε επεξεργαστές είναι αυτή που καθυστερεί τις αποστολές και για τις πρώτες παραγγελίες θα γίνει αποστολή μέχρι 10 Μαΐου.

Λογικά παντού ισχύει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

για το προ η το απλό μιλάτε?γιατί το απλο υπάρχει

 

εξαρτάται πάντα τι εννοείς εσύ :)

ποιο εννοείς "απλό" και ποια έκδοση ; (china/global/india)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενδιαφέρομαι για την global που έχει όλες τις μπάντες μέσα.

Παιδιά αν βρείτε κάποιο link που μας εξασφαλίζει από τελωνείο και λοιπούς Καρανίκειους φόρους ποστάρετε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστεύετε αξίζει να πάρεις τη version με τα 4gb ή όχι;

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...