Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμία εφαρμογή δεν "κοιτάει" για root. Αν δεν θες να κάνεις root της συσκευής, χρειάζεται να "πειράξεις" το build.prop και να ενεργοποιήσεις το Camera 2 API μέσω adb μιας και η XIAOMI δεν το έχει ενεργοποιήσει by default.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να γίνει αυτό και πώς?
https://www.technobuzz.net/google-pixel-3-camera-without-root/

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι σε custom rom Arrow και θα ήθελα να ξανά γυρίσω σε global stable rom

Ποια rom θα μπορούσα να βάλω για να μη γίνει το brick στην συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εγω Ελβετια εβαλα και κατεβασε το update. Μετα γυρισα παλι Ελλαδα.

Σε ευχαριστώ! Η Ελβετία ακούγετε πιο νορμάλ επιλογή! Δυο σύντομες ερωτήσεις ακόμα! Κατάλαβες να σου κατέβασε και καμία καινούργια άκυρη εφαρμογή? Επίσης πρόσεξες να σου εμφανίζει πουθενά διαφημίσεις που δεν υπήρχαν παλιά? (επειδή λένε πως εκτός Ευρώπης ακόμα και στις ρυθμίσεις εμφανίζει ads.. προς το παρόν ευτυχώς δεν έχω δει πουθενά στο κινητό μου και δεν θέλω να αλλάξει αυτό!)

Link to comment
Share on other sites

Για τις διαφημίσεις, αν ποτέ εμφανίσει σε κάποιον (μόνο σε file explorer και music σε Redmi 4x είχα δει):

 

Settings -> Applications -> Show all/hidden Apps -> Βρίσκετε το msa -> Disable.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι σε custom rom Arrow και θα ήθελα να ξανά γυρίσω σε global stable rom

Ποια rom θα μπορούσα να βάλω για να μη γίνει το brick στην συσκευή?

 

Καμία βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Η Ελβετία ακούγετε πιο νορμάλ επιλογή! Δυο σύντομες ερωτήσεις ακόμα! Κατάλαβες να σου κατέβασε και καμία καινούργια άκυρη εφαρμογή? Επίσης πρόσεξες να σου εμφανίζει πουθενά διαφημίσεις που δεν υπήρχαν παλιά? (επειδή λένε πως εκτός Ευρώπης ακόμα και στις ρυθμίσεις εμφανίζει ads.. προς το παρόν ευτυχώς δεν έχω δει πουθενά στο κινητό μου και δεν θέλω να αλλάξει αυτό!)

 

Για τις διαφημίσεις, αν ποτέ εμφανίσει σε κάποιον (μόνο σε file explorer και music σε Redmi 4x είχα δει):

 

Settings -> Applications -> Show all/hidden Apps -> Βρίσκετε το msa -> Disable.

 

οκ είμαι σε beta (και πάντα europe) οπότε παίζει και να μην ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις αλλά

την επιλογή "Λήψη προτάσεων" σε κάποιες εφαρμογές (π.χ. Ασφάλεια) την έχετε δει ;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα χρόνια πολλά,

επειδή έσπασε η οθόνη ξέρει κάποιος κάποιο μαγαζί επισκευών στην Αθήνα, κέντρο;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Είχα την 10.0.6.0 Σταθερή

Αλλαξα την χωρα σε Ελβετια και ενημερωθηκε , πήρε την σταθερη 10,2,1,0 (OEIMIXM)

Μετα το ξαναγυρισα Ελλαδα.

Με τις γνωσεις που εχω, δεν παρατηρω καποια διαφορα. Υπάρχει ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το τηλέφωνο έγινε χειρότερο. Κολλάει με τα δεδομένα, καθημερινά πρέπει να ανοιγοκλείνω τα δεδομένα για να λειτουργήσει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το τηλέφωνο έγινε χειρότερο. Κολλάει με τα δεδομένα, καθημερινά πρέπει να ανοιγοκλείνω τα δεδομένα για να λειτουργήσει.
Έχεις στον τύπο APN το ims; Αν ναι, βγάλτο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έβαλα την τελευταία global σήμερα, πέρασα το twrp recovery. Το έκανα πρώτα boot και μετά το έκανα install το image μέσα από το twrp.

Προσπάθησα να κάνω μετά install το magisk για να κάνω root το κινητό. Μου έβγαζε μήνυμα ότι ειχε γίνει κανονικά αλλά στο τέλος δεν γινότανε root

Καμία βοήθεια;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Σχετικό άσχετο αλλά χρειάζομαι βοήθεια!! Η γυναίκα μου έχει ενα LeEco Cool1 και ξαφνικά δεν διαβάζει το δακτυλικό αποτύπωμα και συνάμα έχει ξεχάσει το μοτίβο υπάρχει κάποια λύση χωρίς να χάσει τηλέφωνα και φώτο!! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

οκ είμαι σε beta (και πάντα europe) οπότε παίζει και να μην ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις αλλά

την επιλογή "Λήψη προτάσεων" σε κάποιες εφαρμογές (π.χ. Ασφάλεια) την έχετε δει ;

 

Γιεπ. Στο off έχω το διακόπτη.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχεις στον τύπο APN το ims; Αν ναι, βγάλτο
Όχι. Από την αναβάθμιση και μετά το κάνει και στις δύο γραμμές στο ίντερνετ. Είναι τραγικό. Χάνω πόσες ειδοποιήσεις νομίζοντας ότι είναι online...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πάνε για xtrv με τη μια!!ποιος ο λογος που ξεκλειδωσες τοτε;! παιδιά μια ερώτηση.Ποιος είναι ο dev της ελληνικής rom του whyred?θελω να τον ρωτήσω κάτι..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Σχετικό άσχετο αλλά χρειάζομαι βοήθεια!! Η γυναίκα μου έχει ενα LeEco Cool1 και ξαφνικά δεν διαβάζει το δακτυλικό αποτύπωμα και συνάμα έχει ξεχάσει το μοτίβο υπάρχει κάποια λύση χωρίς να χάσει τηλέφωνα και φώτο!! Ευχαριστώ
Άσχετο,anyway βάλε το email
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θέλω την βοήθεια σας , όταν βάζω φλασάκι για να ανοίξω ένα αρχείο μέσα από αυτό word ή Excel μου ζητάει να το μεταφέρω στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο.Εκει όταν το μεταφέρω όλα καλά.Τα βίντεο και ταινίες μου τα ανοίγει κανονικά από το φλασάκι.Το ίδιο και σε redmi note 6 pro που το δοκίμασα , αντίθετα σε Huawei τα ανοίγει κανονικά απευθείας από το φλασάκι.Μηπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα, μετα απο μια αναβαθμιση οταν εχω ανοιχτη μια εφαρμογη και καποιος μου στελνει μηνυμα στο messenger δεν κανει ουτε ηχο ουτε δονηση και απλα εμφανιζει πανω την συνομιλια ενω πριν δεν μου το εκανε αυτο. Επισης αν ακουγα πχ ραδιοφωνο μου χαμηλωνε τον ηχο του ραδιοφωνου και μου εκανε τον κλασσικο ηχο μηνυματος στα ακουστικα. Στο αλλο μου huawei πειραξα κατι στα priorities και εφτιαξε, στο xiaomi δεν βρηκα τιποτα. Μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θεματακι θα ήθελα τη βοήθεια σας.Δεν το έχω ρουταρει είμαι με την τελευταία στοκ ρομ και παρατήρησα ότι το widget του ημερολογίου δεν ανανεώνει την ημερομηνία κάθε νέα ημέρα πάρα μόνο τα τασκς. Το έχει δει και κάποιος άλλος; Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...