Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βλέπω βίντεο reviews στην Αμερική και από πίσω έχει την ονομασία S8+. Το δικό μου αγορασμένο από Γερμανία δεν το έχει.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω βίντεο reviews στην Αμερική και από πίσω έχει την ονομασία S8+. Το δικό μου αγορασμένο από Γερμανία δεν το έχει.

 

Ό,τι είναι αμερικάνικο έχει πίσω το "Galaxy S8"....στον υπόλοιπο πλανήτη ευτυχώς δεν έχει τίποτα...μάλιστα για πρώτη φορά φέτος δεν έχουν πίσω στην πλάτη και τα λογότυπα των αμερικάνικων εταιρειών κινητής.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
350!? το εχεις ψαξει?

 

Ναι... 350 ευρώ η τιμή του επίσημου service.

 

Υπαρχουν κατι αλοιφες αλλα δεν ξερω το αποτελεσμα.

 

Δεν θα το συνιστούσα, εκτός του ότι δεν διορθώνουν το πρόβλημα, δεν ξέρω τι ζημιά μπορούν να κάνουν και στην υπόλοιπη οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη μου μετα απο 5-6 μερες που το εχω και το προσεχω σαν τα ματια μου (δεν το βαζω σε τσεπη με κλειδια κλπ) εχει μια γρατζουνια η οποια ειναι αρκετα βαθια περιπου 1-2 εκατοστων...

 

Ειχα το S7E περιπου ενα χρονο χωρις καμια γρατζουνια...τι να πω...

 

Ποσο μπορει να πηγαινει η αλλαγη οθονης? κανα 150αρι?

 

Πρώτα από όλα πας στην smartec η σε όποιο κοντινό επίσημο σέρβις έχεις τους το δείχνεις ζητάς τον προϊστάμενο και μουρμουρας πάρα πολύ... Έτσι έχεις ένα ποσοστό 30% να στο περάσουν εγγύηση (έχει συμβεί πολλές φορές με το s7 edge) και αν όχι για εμένα παίρνεις το official Samsung screen protector το φοράς και δεν θα φαίνεται τίποτα... Τα screen protector κρύβουν τις οποίες γρατζουνιές οθόνης... Εκτός αν μιλάμε για αυλάκι....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

λετε να μπορεσω να το αλλαξω με την defective on arrival? εχει 6 μερες που το εχω μονο

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρώτα από όλα πας στην smartec η σε όποιο κοντινό επίσημο σέρβις έχεις τους το δείχνεις ζητάς τον προϊστάμενο και μουρμουρας πάρα πολύ... Έτσι έχεις ένα ποσοστό 30% να στο περάσουν εγγύηση (έχει συμβεί πολλές φορές με το s7 edge) και αν όχι για εμένα παίρνεις το official Samsung screen protector το φοράς και δεν θα φαίνεται τίποτα... Τα screen protector κρύβουν τις οποίες γρατζουνιές οθόνης... Εκτός αν μιλάμε για αυλάκι....

 

εγω σκεφτομουν να ζητησω αλλαγη για DoA, οχι?

Link to comment
Share on other sites

λετε να μπορεσω να το αλλαξω με την defective on arrival? εχει 6 μερες που το εχω μονο

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εγω σκεφτομουν να ζητησω αλλαγη για DoA, οχι?

 

Ναι δοκίμασε τα όλα...... Και ότι καταφέρεις....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μαύρα η σκούρα wallpapers έχουν πιο λίγη κατανάλωση μπαταρίας από αυτά με έντονα χρώματα;

Ο ασύρματος φορτιστής της Samsung ξέρετε πότε θα βγει στην αγορά;

Τελικά το κινητό κάθεται πολύ καλά στο χέρι και δεν θα αγοράσω θήκη για αυτό τον λόγο πήρα ένα ωραίο πουγκί για να βάζω το κινητό μέσα.

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για ταινίες που να εκμεταλέβεται όλη την οθόνη του κινήτου; Έβαλα 2 ταινίες να παίξουν χωρίς εφαρμογή και της δείχνει σε όλη την οθόνη του κινητού αλλά με λέει δεν υποστηρίζεται ο ήχος στην μία.

Αρα δεν μπορεί η μαμά εφαρμογή να διαβάσει κανόνικά το αρχείο. Δεν έχει και επιλογή για υπότιτλους ενω τους έχω μέσα στο φάκελο.

Με VLC και BSplayer έχω ήχο αλλά δεν μπορώ να της δω σε όλη την οθόνη.

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

λετε να μπορεσω να το αλλαξω με την defective on arrival? εχει 6 μερες που το εχω μονο

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εγω σκεφτομουν να ζητησω αλλαγη για DoA, οχι?

Εγώ θα δοκίμαζα DoA πάντως. Εγώ πήρα την flip cover της Samsung και είναι πολύ καλή! Τουλάχιστον για τσέπη τσαντάκι με κλειδιά η κέρματα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι οι χρόνοι σου, περίμενε 2-3 φορτίσεις και θα πάρει καλά τα πάνω του.. Εγώ σήμερα μετά την τρίτη φόρτιση, mixed wifi και data με screen on disabled, δεν έχω λόγια.. Δεν παίζω παιχνίδια, κυρίως Fb, Internet browsing, λίγο κάμερα και λίγα λεπτά κλήσεων (γύρω στα 40 λεπτά) και emails

 

 

d1a989e6e35c4f308f2324b98257fe9a.jpg8f6f11ee3a3fd0f798d53f7e0fa00ea2.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Δε ξέρω πάντως πάλι μετα απο δεύτερη φόρτιση ημέρα δεν βγάζω έτσι όπως φαίνεται .με λιγότερα δεδομένα. Απλά βλέπω πολύ ώρα σειρές και ταινίες.

Edited by tampaman
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πάντως πάλι μετα απο δεύτερη φόρτιση ημέρα δεν βγάζω έτσι όπως φαίνεται .με λιγότερα δεδομένα. Απλά βλέπω πολύ ώρα σειρές και ταινίες.

 

Αν βλέπεις όλη τη μέρα σειρές κ ταινίες λογικό είναι να μην σου φτάνει η μέρα.

6ώρες sot με 38% υπόλοιπο μπαταριας είσαι καλά. Δηλ.με τη χρήση που του κάνεις, θα έχεις 7-7.30h sot μέχρι να τερματίσει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μάλλον μας δουλεύετε ρε παιδιά. Αν θέλετε να σας κραταει καμία εβδομάδα η μπαταρία τότε σίγουρα δεν είναι αυτό το τηλ για εσάς. Βγάζει ό άλλος 8 ωρες plus(Κυρίως λόγω χρήσεις σε ταινίες) μπαταρία και του φαίνονται λέει λίγο. Τι να πω.

 

Nikos S7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι επηρεασμένοι από τη σχολή του Στέφανου πρόεδρε...:)

Καλά μάλλον μας δουλεύετε ρε παιδιά. Αν θέλετε να σας κραταει καμία εβδομάδα η μπαταρία τότε σίγουρα δεν είναι αυτό το τηλ για εσάς. Βγάζει ό άλλος 8 ωρες plus(Κυρίως λόγω χρήσεις σε ταινίες) μπαταρία και του φαίνονται λέει λίγο. Τι να πω.

 

Nikos S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Καλά μάλλον μας δουλεύετε ρε παιδιά. Αν θέλετε να σας κραταει καμία εβδομάδα η μπαταρία τότε σίγουρα δεν είναι αυτό το τηλ για εσάς. Βγάζει ό άλλος 8 ωρες plus(Κυρίως λόγω χρήσεις σε ταινίες) μπαταρία και του φαίνονται λέει λίγο. Τι να πω.

 

Μη βαράς bro μια ερώτηση έκανα. Είχα το s6 plus και επηρεασμένος από αυτό νομίζω ότι ρουφάει τη μπαταρία αμέσως. Έχεις δίκιο. Με το s6 ούτε 3 ώρες δεν έβγαζα οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Μαύρα η σκούρα wallpapers έχουν πιο λίγη κατανάλωση μπαταρίας από αυτά με έντονα χρώματα;

Ο ασύρματος φορτιστής της Samsung ξέρετε πότε θα βγει στην αγορά;

Τελικά το κινητό κάθεται πολύ καλά στο χέρι και δεν θα αγοράσω θήκη για αυτό τον λόγο πήρα ένα ωραίο πουγκί για να βάζω το κινητό μέσα.

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για ταινίες που να εκμεταλέβεται όλη την οθόνη του κινήτου; Έβαλα 2 ταινίες να παίξουν χωρίς εφαρμογή και της δείχνει σε όλη την οθόνη του κινητού αλλά με λέει δεν υποστηρίζεται ο ήχος στην μία.

Αρα δεν μπορεί η μαμά εφαρμογή να διαβάσει κανόνικά το αρχείο. Δεν έχει και επιλογή για υπότιτλους ενω τους έχω μέσα στο φάκελο.

Με VLC και BSplayer έχω ήχο αλλά δεν μπορώ να της δω σε όλη την οθόνη.

 

Τί να το κάνεις να εκμεταλεύεται όλη την οθόνη του κινητού; Σου αρέσει να βλέπεις τις ταινίες ξεχειλωμένες; Μη ξεχνάμε ότι το aspect ratio της οθόνης αυτής είναι ανορθόδοξο...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Τί να το κάνεις να εκμεταλεύεται όλη την οθόνη του κινητού; Σου αρέσει να βλέπεις τις ταινίες ξεχειλωμένες; Μη ξεχνάμε ότι το aspect ratio της οθόνης αυτής είναι ανορθόδοξο...

 

Εμένα πάντως μια χαρά είναι στις ταινίες! Το έχω λιώσει!δε μου φαίνονται ξεχειλωμενες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μια χαρά είναι στις ταινίες! Το έχω λιώσει!δε μου φαίνονται ξεχειλωμενες.

 

Μαζί σου αλλά η θέαση ταινιών στο κινητό νομίζω ότι πραγματοποιείται από μικρό αριθμό χρηστών....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μαύρα η σκούρα wallpapers έχουν πιο λίγη κατανάλωση μπαταρίας από αυτά με έντονα χρώματα;

 

Ναι (στις oled οθόνες).

 

Ο ασύρματος φορτιστής της Samsung ξέρετε πότε θα βγει στην αγορά;

 

Και με τους υπάρχοντες μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι είναι αμερικάνικο έχει πίσω το "Galaxy S8"....στον υπόλοιπο πλανήτη ευτυχώς δεν έχει τίποτα...μάλιστα για πρώτη φορά φέτος δεν έχουν πίσω στην πλάτη και τα λογότυπα των αμερικάνικων εταιρειών κινητής.

 

Ναι γραφει και verizon νομιζω!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ναι (στις oled οθόνες).

 

 

 

Και με τους υπάρχοντες μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου.

 

Εμένα η δουλειά μου είναι τέτοια που λιώνω στης ταινίες

Edited by tampaman
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η δουλειά μου είναι τέτοια που λιώνω στης ταινίες στη δουλειά!

Κριτικος κινηματογραφου? :p :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο phone info την εφαρμογη samsung αναφερει το plus ως 5.79 inches οχι 6.2.το εχει προσεξει καποιος?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...