Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και η μπαταρία προς το παρόν, δείχνει ότι θα βγάλει 6ωρο αν πάει μέχρι τέλους, έχω screen on enabled, location, κυρίως σε wifi και αρκετούς λογαριασμούς να συγχρονίζουν (mails, insta, Fb, LinkedIn, etc etc)

7a00492a2dcaa52553b37b821de02f95.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κόψε μια ώρα όμως από sot γιατί οι περισσότεροι κάπου στο 15% τα βάζουμε στην μπριζα. Εναλλάξ WiFi Data το έχεις?
Link to comment
Share on other sites

Και η μπαταρία προς το παρόν, δείχνει ότι θα βγάλει 6ωρο αν πάει μέχρι τέλους, έχω screen on enabled, location, κυρίως σε wifi και αρκετούς λογαριασμούς να συγχρονίζουν (mails, insta, Fb, LinkedIn, etc etc)

7a00492a2dcaa52553b37b821de02f95.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Καλορίζικο Ευθύμη!

Αναλογικά αν το πάμε, με βάση τα παραπάνω (που η πτώση της μπαταρίας μπορεί να μην είναι και απολύτως αναλογική) θα σου βγάλει περίπου 15 ώρες αναμονή με 5,5 ώρες οθόνη. Μέχρι το 10-15%.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κόψε μια ώρα όμως από sot γιατί οι περισσότεροι κάπου στο 15% τα βάζουμε στην μπριζα. Εναλλάξ WiFi Data το έχεις?

Ναι και κυρίως WiFi γιατί την έβγαλα στο γραφείο σήμερα

Καλορίζικο Ευθύμη!

Αναλογικά αν το πάμε, με βάση τα παραπάνω (που η πτώση της μπαταρίας μπορεί να μην είναι και απολύτως αναλογική) θα σου βγάλει περίπου 15 ώρες αναμονή με 5,5 ώρες οθόνη. Μέχρι το 10-15%.

Γεια σου Γιάννη κι ευχαριστώ! Ναι κατεβαίνει με σταθερό ρυθμό η μπαταρία (στο iOS όπως θα θυμάσαι μένει στο 100% αρκετά, εμένα μου αρέσει κι ας μην είναι "σωστό"), αν μου βγάζει 5,5 ώρες με τόσο σκάλισμα δεν νομίζω ότι χρειάζομαι κάτι παραπάνω, εξαιρετική η συσκευή και πολύ ωραία η αναλογία διαστάσεων και βάρους, πολύ άνετο στο χέρι και στην τσέπη

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη παντως προσωπικα συνεχιζει να με εκπλησει .Καθε φορα στο μενου που συναντω κατι που θελω να το αλλαξω και να το φερω στα μετρα μου γιατι μπορει να με χαλαει η να μη με βολευει εκει που λεω οτι δεν γινεται το συναντω ως επιλογη καπου στο μενου.Πραγματικα ειναι ενας κορυφαιος συνδιασμις φορητοτητας και παραμετροποιησης σε πολυ υψηλα επιπεδα.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω ότι η επιλογή του χρώματος είναι προσωπική υπόθεση αλλά επειδή θα το πάρω αύριο και δεν το έχω βρει σε κανένα stand για να το πιάσω στα χέρια μου θα ήθελα τη γνώμη σας ανάμεσα στο "orchid gray" & "arctic silver". Το μαύρο το έχω απορρίψει.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω ότι η επιλογή του χρώματος είναι προσωπική υπόθεση αλλά επειδή θα το πάρω αύριο και δεν το έχω βρει σε κανένα stand για να το πιάσω στα χέρια μου θα ήθελα τη γνώμη σας ανάμεσα στο "orchid gray" & "arctic silver". Το μαύρο το έχω απορρίψει.

 

Δεν το λέω επειδή το πήρα εγώ αλλά το Orchid Grey είναι πράγματι ιδιαίτερο, το άλλο είναι Silver ίσως λιγότερο έντονο από το περσινό ασημί του S7 Edge (το είχα πάρει και ήταν πολύ όμορφο), it's up to you πάντως, ίσως το ασημί κάνει πολύ σαν καθρέπτης και φαίνονται και οι δαχτυλιές παραπάνω

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατεβαίνει με σταθερό ρυθμό η μπαταρία (στο iOS όπως θα θυμάσαι μένει στο 100% αρκετά, εμένα μου αρέσει κι ας μην είναι "σωστό"), αν μου βγάζει 5,5 ώρες με τόσο σκάλισμα δεν νομίζω ότι χρειάζομαι κάτι παραπάνω, εξαιρετική η συσκευή και πολύ ωραία η αναλογία διαστάσεων και βάρους, πολύ άνετο στο χέρι και στην τσέπη

 

Αν δεν κάνω λάθος πριν είχες iphone 7 plus, σε σχέση μ'αυτό τη μπαταρία πως τη βλέπεις?

(Αν είχες και s7 edge, κάνε και σύγκριση και μ'αυτό αν θυμάσαι).

Link to comment
Share on other sites

Έχω και το iPhone 7plus εγώ.

καμία σχέση η μπαταρία.του 7plus με την ίδια χρήση άνετα μου κρατάει δύο μέρες γεμάτες με 9 συν ώρες οθόνη

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βάζω το Otg με φλασακι SanDisk cruiser και μου το βλέπει κατεστραμενο και μου ζητάει μορφοποίηση ... Κάνω install τον es Explorer βάζω το ίδιο φλασακι και το βλέπει κανονικά (έκανα και αντιγραφή οκ)

Ξαναδοκιμαζω με τον στοκ πάλι κατεστραμενο....

Ξανά με es Explorer & πάλι το βλέπει κανονικά...

Τι γίνεται..?ξερει κάνεις?

Μήπως επειδή το έχω γυρίσει σε NTFS?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου ελεγα arctic silver.πρεπει να ειναι οπως του note 5 silver grey το ασημι!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βάζω το Otg με φλασακι SanDisk cruiser και μου το βλέπει κατεστραμενο και μου ζητάει μορφοποίηση ... Κάνω install τον es Explorer βάζω το ίδιο φλασακι και το βλέπει κανονικά (έκανα και αντιγραφή οκ)

Ξαναδοκιμαζω με τον στοκ πάλι κατεστραμενο....

Ξανά με es Explorer & πάλι το βλέπει κανονικά...

Τι γίνεται..?ξερει κάνεις?

Μήπως επειδή το έχω γυρίσει σε NTFS?

 

Exfat να τα διαμορφώνεις πάντα.

Το Android είναι δύστροπο με ntfs.

 

Καλημέρα σε όλους, ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες για να δείτε το χρώμα καλύτερα, όσο και να προσπαθώ δεν αποτυπώνεται ακριβώς το χρώμα, είναι πολύ πιο ωραίο από κοντά. Στο σκοτάδι ή βράδυ δείχνει σκούρο γκρι έως και μαύρο, την ημέρα και έξω στον ήλιο δείχνει σαν το coral blue-ελάχιστα πιο απαλό και σε ενδιάμεσο φωτισμό πιάνει όλη την παλέτα των χρωμάτων μεταξύ αυτών, είναι πολύ ενδιαφέρον και σίγουρα όμορφο γι αυτό δεν μπαίνει σε θήκη

 

http://i288.photobucket.com/albums/ll183/efthimis25/Mobile%20Uploads/IMG-20170427-WA0000_zpsh73ltl1a.jpg[/url]

 

 

 

Καταπληκτικό το orchid gray Εύθυμη.

Καλορίζικο!!

 

Εννοειται δεν μπαίνει θήκη.

Μόνο κανα skin για αλλαγή παράστασης αν βαρεθείς.:p

Btw κυκλοφορούν και naked skin έτσι ώστε να μην κρύβεις το εργοστασιακό χρωμα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

@aggelos321 Το ξέρω ότι δεν το φτάνει, αλλά πόσο πιο κάτω είναι? (Άλλο 10%, άλλο 50%).

παράδειγμα..στο τέλος της ημέρας με το 8plus έχω μπαταρία 18της εκατό

Ενώ με το 7plus είχα 58 τής εκατο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Exfat να τα διαμορφώνεις πάντα.

Το Android είναι δύστροπο με ntfs.

 

Αυτό που μου σπάει τα νεύρα είναι ότι το βλέπει ο es Explorer και δεν το βλέπει το stock app...

Αν είναι δυνατόν...

Και με το Mate 9 & με το Xperia z3 tablet αλλά και με ένα κινέζικο tablet που έχω όλα το βλέπουν κανονικά... Το έκανα NTFS για να περνάω ταινίες μεγαλύτερες από 4giga που δεν με αφήνει το exfat... Τα νεύρα μου

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου σπάει τα νεύρα είναι ότι το βλέπει ο es Explorer και δεν το βλέπει το stock app...

 

Αν είναι δυνατόν...

 

Και με το Mate 9 & με το Xperia z3 tablet αλλά και με ένα κινέζικο tablet που έχω όλα το βλέπουν κανονικά... Το έκανα NTFS για να περνάω ταινίες μεγαλύτερες από 4giga που δεν με αφήνει το exfat... Τα νεύρα μου

 

 

Το exfat επιτρέπει άνω των 4gb αρχεία μου φαίνεται.

Το fat32 έχει περιορισμό.

Ξανά κάνε format σε pc την κάρτα σε exfat και βάλε την μέσα στο κινητό.

Τώρα αν δεν το βλέπει ο stock μικρό το κακό εφόσον third party file manager είναι πληρέστεροι στην πλοιοψηφια των περιπτώσεων.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος πριν είχες iphone 7 plus, σε σχέση μ'αυτό τη μπαταρία πως τη βλέπεις?

(Αν είχες και s7 edge, κάνε και σύγκριση και μ'αυτό αν θυμάσαι).

Ακόμα το έχω το 7+, δεν έχω καταλήξει κάπου ακόμα θα δω στην συνέχεια.. Κοίτα, αν κάποιος κάνει χρήση της οθόνης ειδικά για βίντεο και βιντεοκλήσιες τότε θα είναι πολύ καλύτερο με το Samsung. Με το iphone όταν παίρνω Skype και μιλάω πάνω από μισή ώρα η μπαταρία πέφτει πολύ... Με την δικιά μου χρήση ίσως δω διαφορά 20% υπέρ του iphone στο τέλος της ημέρας αλλά είναι νωρίς να βγάλω συμπέρασμα είμαι ακόμα πρώτη φόρτιση και το σκαλίζω πάρα πολύ... βέβαια όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω έχω δει και 9 ώρες με το μήλο μέσα σε 2 μέρες

 

Καταπληκτικό το orchid gray Εύθυμη.

Καλορίζικο!!

 

Εννοειται δεν μπαίνει θήκη.

Μόνο κανα skin για αλλαγή παράστασης αν βαρεθείς.:p

Btw κυκλοφορούν και naked skin έτσι ώστε να μην κρύβεις το εργοστασιακό χρωμα.

Sent from my iPad using Tapatalk

Ευχαριστώ, πραγματικά πολύ ιδιαίτερο και ωραίο το χρώμα!!!

Εδώ που είμαι έχει stands στα Malls που σου περνάνε τέτοια skins με κάνα 25άρι ευρώ και μετά πας και στο αλλάζει όταν θέλει αλλαγή πχ στο μήνα ή και νωρίτερα ΔΩΡΕΑΝ ΟΣΕΣ φορές θες.. αυτό πλέον κάνω με όλα μου τα τηλέφωνα οπότε χαίρομαι το χρώμα και το form factor χωρίς θήκες κτλ.. απλά θέλει προσοχή σε πτώσεισ φυσικά αλλά δεν έχω τέτοια προβλήαματα

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Άντε να το φέρουν σε κανένα κατάστημα να το δούμε από κοντά. Στο Public Ερυθραίας που ρώτησα πάντως σήμερα δεν είχαν ιδέα πότε θα το φέρουν.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λέω επειδή το πήρα εγώ αλλά το Orchid Grey είναι πράγματι ιδιαίτερο, το άλλο είναι Silver ίσως λιγότερο έντονο από το περσινό ασημί του S7 Edge (το είχα πάρει και ήταν πολύ όμορφο), it's up to you πάντως, ίσως το ασημί κάνει πολύ σαν καθρέπτης και φαίνονται και οι δαχτυλιές παραπάνω

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Το orchid grey ειναι διαφορετικο λιγο απο τα χρωματα που εχουμε συνηθισει.ειναι ιριδιζων,δηλαδη αναλογα με τον φωτισμο κανει μπλε,μοβ απαλο,γκρι σκρουρο.πολυ ωραιο.αν και λατρης των μαυρων συσκευων,επελεξα το orchid grey και δεν το μετανιωσα!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω ότι η επιλογή του χρώματος είναι προσωπική υπόθεση αλλά επειδή θα το πάρω αύριο και δεν το έχω βρει σε κανένα stand για να το πιάσω στα χέρια μου θα ήθελα τη γνώμη σας ανάμεσα στο "orchid gray" & "arctic silver". Το μαύρο το έχω απορρίψει.

 

Κάνε υπομονή και ΜΗΝ το πάρεις ακόμα!

Πρώτα να το πιάσεις στα χέρια σου και στα 2 αυτά χρώματα, και μετά να αποφασίσεις ποιό θα πάρεις από τα δύο.

Μην κάνεις βιαστικές κινήσεις γιατί μετά θα τρέχεις να πουλάς άρον άρον για να αγοράσεις το άλλο χρώμα. Και σίγουρα θα χάσεις λεφτά.

Κάνε υπομονή λίγες μέρες.

Το έχω πάθει και γώ αφού σε ναυαρχίδες έχω αλλάξει 2και3 φορές ίδιο κινητό λόγω χρώματος.

Σίγουρα και γω απορρίπτω το μαύρο και είμαι ανάμεσα στα υπόλοιπα 4 χρώματα: gray-silver-gold-blue. Σε κάθε κινητό το χρώμα δείχνει διαφορετικό. Άλλο το gold του s8 άλλο του s7 και άλλο του note5 ή του note7.

π.χ. από διάφορα βίντεο νομίζω ότι το maple gold του s8 σε συνδιασμό με τη μαύρη μούρη του θα δείχνει πολύ ωραίο και ίσως κάνει την έκπληξη.

Το χρώμα είναι πολύ βασική παράμετρος για επιλογή ειδικά τέτοιου κινητού.

Και ειδικά στο s8 που έχουμε να κάνουμε με διχρωμία γιά πρώτη φορά από τη samsung.

Οπότε τα δεδομένα αλλάζουν άρδην.

Επίσης εδώ το αλουμίνιο δεν είναι ματ αλλά γυαλιστερό και φέρνει ελαφρά την απόχρωση του εκάστοτε χρώματος.

Λίγο κιτσάτο μου κάνει αυτό και το φοβάμαι αλλά μόνο αν το δείς live θα καταλάβεις τί και πώς.

Link to comment
Share on other sites

... Επίσης εδώ το αλουμίνιο δεν είναι ματ αλλά γυαλιστερό και φέρνει ελαφρά την απόχρωση του εκάστοτε χρώματος. Λίγο κιτσάτο μου κάνει αυτό και το φοβάμαι αλλά μόνο αν το δείς live θα καταλάβεις τί και πώς.

 

Αυτό έχω παρατηρήσει και εγώ και γι'αυτό ρωτάω. Προσωπικά θα επέλεγα το χρυσό που το είχα και στο S6 και στο S7 edge και μου άρεσε πολύ και θα δέσει αρκετά με τη μαύρη οθόνη αλλά δεν πρόκειται να έρθει άμεσα Ελλάδα. Αύριο πάντως θα το αγοράσω αλλά πραγματικά με βλέπω για γουρούνι στο σακί. Κλείνω προς Orchid Grey.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήρα από kaizerstore orchid grey σήμερα ,s8+ και αύριο θα παραλάβω κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα περιμένω πως και πως το χρώμα πρέπει να τα σπάει!!!!
Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω παρατηρήσει και εγώ και γι'αυτό ρωτάω. Προσωπικά θα επέλεγα το χρυσό που το είχα και στο S6 και στο S7 edge και μου άρεσε πολύ και θα δέσει αρκετά με τη μαύρη οθόνη αλλά δεν πρόκειται να έρθει άμεσα Ελλάδα. Αύριο πάντως θα το αγοράσω αλλά πραγματικά με βλέπω για γουρούνι στο σακί. Κλείνω προς Orchid Grey.

 

Δική σου απόφαση είναι, ελπίζω να μην το μετανιώσεις!

Πάντως αν αναγκαστικά έπρεπε να πάρω κάποιο από τα 2 χρώματα χωρίς πρώτα να τα δω, θα επέλεγα orchid grey.

Το χρύσο υπάρχει στο σκρουτζ, οπότε κάποια στιγμή γρήγορα ή αργά θα γίνει διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...